Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy któryś z tanich dongli do powiedzmy 150 zł posiada przycisk pause/play i jest jednocześnie godny uwagi?

Dziwi mnie to ciągłe skupianie się na przyciskach regulacji głośności a pomijaniu tego. Przyciski głośności i tak zazwyczaj są przy telefonie paręnaście centymetrów dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Dzięki, tylko nie wiem czy krótszego nie wezmę 8 cm. Jaka cenka jak coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birken napisał(a):

Panowie czy któryś z tanich dongli do powiedzmy 150 zł posiada przycisk pause/play i jest jednocześnie godny uwagi?

Dziwi mnie to ciągłe skupianie się na przyciskach regulacji głośności a pomijaniu tego. Przyciski głośności i tak zazwyczaj są przy telefonie paręnaście centymetrów dalej. 

Dongla od Creative można czasem dorwać w zbliżonej cenie, ale w regularnej też jest opłacalny. Dla mnie też przycisk Play/forward to olbrzymi plus w donglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Panowie czy któryś z tanich dongli do powiedzmy 150 zł posiada przycisk pause/play i jest jednocześnie godny uwagi?

Dziwi mnie to ciągłe skupianie się na przyciskach regulacji głośności a pomijaniu tego. Przyciski głośności i tak zazwyczaj są przy telefonie paręnaście centymetrów dalej. 

Mi też zależało na tej funkcji i korzystam od kilku lat z Creative SXFI AMP. Za 150 zł go nie kupisz, ale w komisie ktoś sprzedaje X1 (prawie to samo pod nową nazwą) za nieco ponad 200 zł. Dla mnie to "donglowy" end game. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

Ja mam TAKIEGO w obserwowanych. Ciekaw jestem jak z poborem prądu. 

Bazuje na pojedynczym, energooszczędnym DACu CS43131 + SA9312L i na wyjściu ma 80mW więc nie powinien mieć dużego poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, atr3yu napisał(a):

Czy ktoś tu ma Hiby RS6 i też słyszy na początku utworów dziwne ciche strzelanie? Coś jak iskrownik w kuchence gazowej :lol: Występuje to u mnie tylko na trybie OS 

Tak, pisałem o tym kilka dni po premierze. Łatwo to wyłapać na czułych dokach na początku i końcu utworu w cichych partiach. Taka przypadłość źle zaimplementowanej technologi R2R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatinedzięki za odpowiedź. No to ładnie dopracowali produkt, jeszcze biorąc pod uwagę jak go wycenili. RU6 też miał wady, ale te trzaski w hiby są nieakceptowalne. W RS2 potrafili dobrze to zaimplementować, więc tym bardziej nie rozumiem czemu tu nie mogli. Dobrze że chociaż w trybie NOS tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 09:17, atr3yu napisał(a):

@Palpatinedzięki za odpowiedź. No to ładnie dopracowali produkt, jeszcze biorąc pod uwagę jak go wycenili. RU6 też miał wady, ale te trzaski w hiby są nieakceptowalne. W RS2 potrafili dobrze to zaimplementować, więc tym bardziej nie rozumiem czemu tu nie mogli. Dobrze że chociaż w trybie NOS tego nie ma.

Tez jest, przynajmniej ja wyłapałem na Mest MK2. Oni wiedzieli ze produkt jest skopany i starali się to zamaskować  wyłączaniem wzmacniacza między utworami, stad trzaski słychać tylko gdy gra muzyka. Chińska jakość za 7k

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Miałem już chwilę, żeby porównać nowy nabytek jakim jest Cayin RU7 z Questyle M15 i Lotoo PAW 6000.

Słuchwaki: Symphonium Meteor, Oriolus mk2 z PWAudio no. 5, HD650 z kablem 4,4 na miedzi cynowanej od Perula, Nighthawk Carbon.

 

Questyle grające najbardziej technicznie, ze świetnym rozciągnięciem po obu końcach. Lekko podbity subbas i góra. Neutralne granie.

 

Cayin też neutralny, ale lekko ocieplony z mniej zaznaczonym subbasem, bardziej akcent na midbas. Góra nie tak rozciągnięta jak Questyle, ale bardziej gładka. Granie bardziej jak AKM niż R2R z Hiby RS2 czy FC6.

RU7 ma 3 tryby różniące się delikatnie dźwiękiem. DSD 64 / 128 / 256. Przeważnie słucham na 128. Czasami na 64 - to troszeczkę cieplejsze granie z gorszą rozdzielczością, bardziej analogowe.

 

Lotoo PAW 6k podobny do RU7. Cayin minimalnie cieplejszy. W lotoo lepiej rozciągnięte wysokie tony, ale także gładkie. DAP jakościowo wypada lepiej, ale nie jest to przepaść.

 

Podłączałem też RU7 i M15 do ifi zen can po intekonekcie 4,4 od ifi. Oba dongle bardzo dobrze sprawdzały się jako DAC, ale bardziej mi odpowiadała barwa Cayina w połączeniu z HD650 i Hołkami. Co kto woli. Możliwe, że innego dnia bym wolał Questyle, bo oba dongle to bardzo wysoki poziom.

 

RU7 samodzielnie także dobrze sobie radzi z napędzeniem HD650 po wyjściu zbalansowanym, tworząc dobrą parę z Sennheiserami.

 

Cayin dosyć mocno się grzeje. Po zmianie głośności z 49 na 50 jest minimalna pauza (podobna do tej z RU6), ale także sprzęt gra minimalnie inaczej. Pewnie jest jeszcze jedna taka pauza przy wyższych poziomach głośności (Volume Control - 3 Segments), ale nie słuchałem aż tak głośno.

 

Podsumowując uważam, że RU7 to świetny sprzęt. W większości przypadków wolałem go niż M15, który technicznie jest lepszy, ale wolę bardziej gładkie granie Cayina.

Questyle bardziej podobało mi się z Meteorami, a RU7 z Oriolusami.

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem forumowicze. Od dłuższego czasu tylko czytam, ale w końcu musi być ten pierwszy raz i liczę na Wasze porady. Słuchawki to dla mnie nowość, jakiś czas temu zrezygnowałem z dużego stereo. Zacząłem przygodę od HD600 (w końcu legenda) i jestem bardzo miło zaskoczony. Aktualnie planuję zakup DACa i biorę pod uwagę dwie opcje: 

- stacjonarny 

- jakiś dongle, który mogę podłączyć do wzmacniacza, a czasami zabrać ze sobą do pracy

… i teraz moje rozważania…

 

- czy jest jakiś dongle, który w miarę dobrze napędzi HD600?

- czy zakładając budżet nawet do 1,5k będzie to dobrze grało na biurku, podłączone do wzmacniacza, czy w takim samym budżecie lepiej kupić coś stacjonarnego?

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad iFi Zen DAC V2, który fajnie się z HD600 powinien zgrać + możesz podbić sobie na nim bas którego w Sennkach za wiele to nie ma za pomocą Truebass. Pomyślałbym też nad dokupieniem kabelka zbalansowanego 4.4mm do słuchawek żeby wyciągnąć pełen potencjał "napędowy" z Zenka.

 

Sam Zen Dac też duży nie jest i nie potrzebuje osobnego zasilacza, więc w plecak śmiało można go wrzucić i zabrać do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aero79 napisał(a):

- czy jest jakiś dongle, który w miarę dobrze napędzi HD600?

Pewnie kilka się znajdzie, ja ze swojej strony polecam Sound Blaster X1, całkiem fajnie daje radę (jego poprzednik SXFi Amp) nawet 600 omowym Beyerom T1 v2 

https://pl.creative.com/p/audio-enthusiasts/sound-blaster-x1

Zapewne nie będzie to 100% możliwości Senków, ale jak najbardziej słuchalne, a do tego w tym rozmiarze raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Co do dodatkowego "stacjonarnego" wzmaka, to swego czasu był polecany do HD600 tzw "prosiaczek" czyli X-can v2

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-wzmacniacz-sluchawkowy-musical-fidelity-x-can-v2-CID99-IDHSBG5.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sound Blaster jest w bardzo dobrej cenie. Może warto go kupić i dołożyć na biurko stacjonarnego DACa, np. Zen Dac czy Zen One Sig i mam zestaw na każdą okazję. 🤔 Generalnie zamierzam słuchać głównie stacjonarnie, pytam w tym wątku ponieważ zauważyłem, że ludzie lubią używać tych maleństw z dużymi klockami i pomyślałem, że może to być fajna opcja. Dopiero zaczynam z nausznikami i nie mam pojęcia czy taki Dongle, nawet z górnej półki zagra, zagra na poziomie DACa do 2k. 
 

Powinienem napisać na początku - mam już amp stacjonarny, THX 789. 
 

Dziękuję Wam za propozycje i czekam na kolejne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Aero79 napisał(a):

mam już amp stacjonarny, THX 789

to jak najbardziej możesz sprawdzić X1 w roli DACa, lub przenośnie całego toru, tym bardziej, że

58 minut temu, Aero79 napisał(a):

Ten Sound Blaster jest w bardzo dobrej cenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.07.2023 o 22:10, Aero79 napisał(a):

czy jest jakiś dongle, który w miarę dobrze napędzi HD600?

Każdy dongiel który daje 2V na wyjściu napędzi HD600 do 110dB SPL czyli BARDZO głośno i nie będzie ubytków w brzmieniu, bo przy 300ohm te słuchawki potrzebują niewiele prądu, nawet dongle dadzą radę. Czyli coś pokroju DC03pro lub IFI GoLink.

Jak podłączysz to pod stacjonarnego wzmaka to otworzą się możliwości pchnięcia słuchawek dalej niż do 110dB (ale nie polecam bo rozwalisz sobie słuch), wzmak zapewni większy zapas napięcia i przy okazji prądu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności