Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, zdzichon napisał(a):

Może to był głuchy test :) Też mi cięzko uwierzyć

Tak, ja jestem głuchy, słucham przykładając słuchawki do stopy;-) odniosłem się oczywiście do własnych testów, na pewno podobne doświadczenia można znaleźć spisane w sieci w wielu miejscach. 
Ciezko Ci uwierzyć, ale w to że mojo gra gęstym dźwiękiem sporo osób uwierzyło 😉 nie wiem, może inne DACi maja jakieś dziury w przebiegu czestotliwosciowym i dlatego z nich dźwięk jest mniej gesty?;-) albo może zaaplikowano jakieś filtry i niektórzy to słyszą albo bardzo chcą usłyszeć, i w efekcie słyszą 😉 

 

52 minuty temu, Jot R napisał(a):

Tak wyszło na pomiarach

Na pomiary zawsze patrzę po odsłuchach, tu po prostu potwierdziły brak różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taki neutralny to bym właśnie nie powiedział (test z widocznością, bynajmniej nie ślepy ;)) - na moje ucho ma podkreślony średni zakres basu i złagodzoną górę, brzmi nieco średnicowo i przez to bardzo mi się podoba. iBasso był po przeciwnej stronie barykady - wyżyłowany, analityczny, „technicznie” niewątpliwie lepszy, ale męczył mnie po kilku minutach odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PioterD napisał(a):

słucham przykładając słuchawki do stopy;)

 

Nie oceniam :) 

 

Cytat

Ciezko Ci uwierzyć, ale w to że mojo gra gęstym dźwiękiem sporo osób uwierzyło 😉

 

Racja, oczekiwania wpływają na odbiór. Generalnie też zazwyczaj słysze mniej róznic między wzmakami niż ogół, ale akurat Mojo to takie urządzenie, które zawsze słyszę jak jest podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MrSheep napisał(a):

Czy jest taki neutralny to bym właśnie nie powiedział

Neutralnym względem Mojo, nie doprecyzowałem ;)

No cóż, jeżeli ktoś nie słyszy różnicy, to należy się cieszyć z zaoszczędzonych pieniędzy. Pomiarów nie skomentuje, bo to zupełnie nie moja bajka, może wychodzą tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 15:19, Najner napisał(a):

Neutralnym względem Mojo, nie doprecyzowałem ;)

No cóż, jeżeli ktoś nie słyszy różnicy, to należy się cieszyć z zaoszczędzonych pieniędzy. Pomiarów nie skomentuje, bo to zupełnie nie moja bajka, może wychodzą tak samo.

 

Ja byłem świadkiem, jak gość nie słyszał różnic między kioskowymi dokami za 20zł i dokami za 2 tysie, także wszystko jest możliwe :D 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Vaiet napisał(a):

Ja byłem świadkiem, jak gość nie słyszał różnic między kioskowymi dokami za 20zł i dokami za 2 tysie, także wszystko jest możliwe :D 

Może głuchy, lub jaja sobie robił, a możd to były bardzo dobre doki z kiosku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

Może głuchy, lub jaja sobie robił, a możd to były bardzo dobre doki z kiosku

Nie. Tak większość ludzi odbiera sprzęt audio po prostu.

W dniu 14.02.2023 o 14:02, zdzichon napisał(a):

Też mi cięzko uwierzyć, akurat Mojo mocno naznacza dźwięk własną charakterystyką.

Ja tego naznaczenia nie słyszę choć się starałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając ostatnio nowych słuchawek dokanałowych, które używane by były do słuchania muzyki z telefonu, jeden z internetowych znajomych rzucił hasłem "Zainteresuj się jeszcze mobilnym DAC-iem" i linkiem do tego wątku. Trochę mi zajęło przeczytanie tych 36 stron, ale w końcu uporałem się z tym i teraz jestem ciut mądrzejszy.

 

Słucham różnych gatunków (głównie rocka, ale znajdzie się też miejsce dla jazzu i szeroko pojętej elektroniki) przede wszystkim z plików FLAC i Tidala w wersji HiFi Plus, ale zwykłe Spotify też się trafi. Nie jestem audiofilem, ale chcę by muzyka której słucham nie była płaska i miała swoją głębię (że się tak wyrażę).

 

Obecnie mój zestaw do słuchania to Samsung Galaxy S10e wraz ze słuchawkami Final Audio E1000C, które dla mnie grają przyjemnie i tak jak lubię. Dlatego zastanawiam się czy taki DAC byłby mi potrzebny. W szczególności, że myślałem o wersji budżetowej dongla (tak do 100 PLN), bo na tę chwilę nie uważam że na "dzień dobry" chcę i potrzebuje wydać więcej na taki dodatek.

 

Stąd moje pytanie do bardziej obeznanych w temacie osób - czy budżetowe dongle pokroju Avani, Abigail, Keysion czy coś w tym typie (a może CharmTek?) będą grały lepiej od tego co mam obecnie w telefonie Samsunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizys krajst. Czytam te posty i nie rozumiem ni kszty. Dzień dobry tak w ogóle :) sprawa jest prosta. Fiio fd1. Na fonie Samsung a50 całkiem spoko choć bas nie porwał. Wymieniłem tel na nowszy (edge 30 fusion) i ofkors bez mini Jack, tylko usb-c. Kupiłem jakaś HAMA przejściówkę i jest dramat. Nie ma mocy, basu jeszcze mniej. Ogólnie jestem zielony w te klocki. Pomóżcie.

 

1. ~300 zł 

2. Mobilne żeby się dało z tym DAC/ Amp przemieszczać.

3. Bez wysyłek z chin itp

 

Na liście póki co fiio ka1 i creative soundblaster x1 

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz mocy to X1 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego R2R ma lepszego/innego w brzmieniu, że RU6 miało być takie szałowe w porównaniu z nie-R2R?

Pytam serio. R2R inaczej eksponuje przestrzeń, pasma, dynamikę? Jaką ma przewagę nad kostką?

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym wy porównujecie brzmienie słuchawek, byliście na koncercie, słuchaliście na żywo masteringu w studio. Każdy DAC powinien nie wprowadzać własnego brzmienia czyli własnych zniekształceń oryginalnego brzmienia? Śmieszy mnie opis brzmienia czy wszyscy mamy jednakowy aparat odbiorczy( uszy)? Nie zaufaliście że słyszymy inaczej gdy jesteśmy zmęczeni lub wypoczęci zrelaksowany np. po wypiciu szklaneczki wiski 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, side napisał(a):

Co takiego R2R ma lepszego/innego w brzmieniu, że RU6 miało być takie szałowe w porównaniu z nie-R2R?

Pytam serio. R2R inaczej eksponuje przestrzeń, pasma, dynamikę? Jaką ma przewagę nad kostką?

 

Inne granie, w teorii analogowe, gładkie, przyjemne. Tylko że RU6 w ogóle tak nie gra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bomarek napisał(a):

Z czym wy porównujecie brzmienie słuchawek, byliście na koncercie, słuchaliście na żywo masteringu w studio. Każdy DAC powinien nie wprowadzać własnego brzmienia czyli własnych zniekształceń oryginalnego brzmienia? Śmieszy mnie opis brzmienia czy wszyscy mamy jednakowy aparat odbiorczy( uszy)? Nie zaufaliście że słyszymy inaczej gdy jesteśmy zmęczeni lub wypoczęci zrelaksowany np. po wypiciu szklaneczki wiski 🙂 

Każdy z nas opisuje swoje subiektywne odczucia, nieraz po szklaneczce czegoś mocniejszego i w różnym stanie wypoczęcia lub jego braku ;)

Zluzuj majty przyjacielu bo wyczuwam tu próbę zasilania niepotrzebnego flejmu ;)

Jesteśmy diametralnie inni, odczuwamy inaczej ale próbujemy dać opis tego co słyszymy na różnych konfiguracjach sprzętów żeby chodź trochę ułatwić sobie wybór sprzętu czy inne pogonie za audiokróliczkiem

Peace.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrSheep napisał(a):

 

Zapowiada się naprawdę nieźle :) 

 

@Mayster wiadomo kiedy będzie u nas dostępny?

Wiedząc, co potrafi Darwin w RS6, szkoda, że jest tak mało konfigurowalny... ciekawe jak z sekcją AMP.

6 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Inne granie, w teorii analogowe, gładkie, przyjemne. Tylko że RU6 w ogóle tak nie gra :P

Czy ja wiem... na pewno gra inaczej, niźli ESS, AKM czy Cirrus. Gra też inaczej z telefonu vs komputer. IMO kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trez0r napisał(a):

Czy ja wiem... na pewno gra inaczej, niźli ESS, AKM czy Cirrus. Gra też inaczej z telefonu vs komputer. IMO kwestia preferencji.

 

Inaczej ale wg mnie to nie jest poprawnie zrealizowane granie R2R. Co prawda słuchałem tylko RS6 i EF400, ale wydaje mi się, że te sprzęty jednak poprawniej oddają dźwięk drabinki rezystorowej. RU6 grał jakoś tak narwanie, bez kontroli... Nie wiem, mi się nie podobał, ale to moje zdanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Inaczej ale wg mnie to nie jest poprawnie zrealizowane granie R2R. Co prawda słuchałem tylko RS6 i EF400, ale wydaje mi się, że te sprzęty jednak poprawniej oddają dźwięk drabinki rezystorowej. RU6 grał jakoś tak narwanie, bez kontroli... Nie wiem, mi się nie podobał, ale to moje zdanie.

Z portu z komputera wydaję się taki "narwany" i "nerwowy" to prawda, ale 99.9% użytkuje go z telefonem. Tam się trochę "uspokaja", choć podobno rezystory w RU6 i RS6 są tej samej precyzji. Kwestia także samego strojenia przez Cayina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję daca na USB którego będę używać głównie z telefonem o jasnym szczegółowym brzmieniu i szerokiej scenie. Moje słuchawki to Audio Technica ATH MSR7B i chciałbym uwydatnić ich jasne brzmienie z szeroką sceną i dynamiką. Chciałbym uzyskać efekt szerokiej i szczegółowej sceny z dynamicznym brzmieniem i nie rozlewającym się basem. Myślę o czymś do max 600zl ale biorę pod uwagę tempotec sonata E44 bo opis brzmienia pasuje mi do tego co oczekuje ale jeśli jest coś o podobnym brzmieniu w lepszym wydaniu i w moim przedziale cenowym to mogę się skusić na coś lepszego. Mieszkam w UK i chyba najlepiej byłoby zamówić z aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateuszex Wedle Twojego opisu powinien pasować iBasso DC06 bo jest jasny. Inna propozycja to xDuoo Link 2 bal trochę cieplejszy ale z mega dobrą kontrolą i w tym przypadku darowałbym sobie już Sonatę E44 bo ta ma węższą scenę i ogólnie gorsze technikalia od Linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności