Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić dongla (wielkość nie ma znaczenia, używany stacjonarnie) o możliwie najczystszym sygnale dla bardzo czułych iem? Jak barwa będzie neutralna/naturalna z podkreślonym subbasem to już w ogóle będzie to strzał w 10. Interesuje mnie możliwe najwyższe sq w segmencie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał(a):

Questyle M15? Z Andromedami nie szumiał ;)

Neutralny, ale raczej bardziej podkreśla midbass niż sub.

Dziękuję za polecenie, już nie pierwsza osoba o nim wspomina. Wiesz może ile on ma ohm na wyjściu? W Mest Mk2 zauważyłem że wszystko co ma powyżej 1,5 ohm szumi. Dlatego SP2000 i SP3000 były tak dobre.

Chociaż Andromedy były jeszcze wybredniejsze. Niemniej wszędzie gdzie o nim czytam piszą "no hiss".

 

5 godzin temu, Najner napisał(a):

Może Mojo2

Jest na tapecie, dziękuję. On w przeciwieństwie do Mojo1 jest bardziej neutralny i stawia na subbas?

 

5 godzin temu, Mayster napisał(a):

Poczekałbym na Hiby FC6 jeszcze, może się wpisać idealnie w wymagania.

Dziękuję, poczytam. Co prawda R2R ma tą przypadłość że raczej pasmo subbasu jest obcięte (taka technologia) ale może tutaj coś pokombinowali. Oby naprawili choroby wieku dziecięcego RS6. Znane są już dokładne parametry techniczne? Stylistycznie - śliczny gadżet z fajną funkcjonalnością.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Palpatine napisał(a):

On w przeciwieństwie do Mojo1 jest bardziej neutralny i stawia na subbas?

"Niestety" M2 jest nastawiony bardziej na midbas (niestety napisałem w nawiasie, bo świetnym DSP w mojo można sobie to zmienić w sekundę). Piękne, czarne tło, mogłoby Ci to fajnie zagrać z Mest2 :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Dziękuję za polecenie, już nie pierwsza osoba o nim wspomina. Wiesz może ile on ma ohm na wyjściu? W Mest Mk2 zauważyłem że wszystko co ma powyżej 1,5 ohm szumi.

 

A nie mam pojęcia, nie sprawdzałem. Jak masz jakieś utwory w których da się ten ewentualny szum w miarę łatwo wyłapać to możesz podesłać, postaram się sprawdzić. Na szybko to nie słyszę szumu, ale może mój repertuar nie jest zbyt odpowiedni pod jego wyłapywanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dirian napisał(a):

A nie mam pojęcia, nie sprawdzałem.

Jakaś nowa moda bo nie widzę w specs na stronie Questyle ani Hiby.

 

21 minut temu, Dirian napisał(a):

Jak masz jakieś utwory w których da się ten ewentualny szum w miarę łatwo wyłapać.

Zimmer - Dream of Arrakis
https://tidal.com/track/195894562
Po 40 sek jest ściszenie muzyki i łatwo wypalać szum

 

Zimmer - Song of Sisters
https://tidal.com/track/193531279

Po 4.53 sek

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jakaś nowa moda bo nie widzę w specs na stronie Questyle ani Hiby.

 

Zimmer - Dream of Arrakis
https://tidal.com/track/195894562
Po 40 sek jest ściszenie muzyki i łatwo wypalać szum

Zimmer - Song of Sisters
https://tidal.com/track/193531279

Po 4.53 sek

 

Sprawdziłem, M15 podpięty pod USB-C do kompa, high gain - nie słyszę szumu na Mestach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marek_m napisał(a):

Mały SXFI daje radę 💪

spacer.png

 

MacBook Air M1 (Tidal HiFi) -> Creative SXFI -> Meze 109 Pro  👍

Masz rację, chyba najlepiej wyceniony sprzęt. I najbardziej niedoceniany, niektórzy uważają że pieniądze grają. A nawet Andy wysoko ceni go, ale u nas nie jest trendy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Pytanie tylko kogo obchodzi jakiś Andy? 

Mnie natomiast bardzo ciekawią Meze 109Pro. Z netu wiem tylko tyle, że ze wszystkiego grają bardzo dobrze :)

Akurat w temacie o doglach USB Andy może być bardzo dobrym punktem odniesienia :)

Chłop wytestował masę sprzętów i jego wrażenia bardzo często zgrywają się z opiniami użytkowników.

A kolega @marek_m ma zwyczaju opisywać rzetelnie kupione sprzęty w stosownych tematach :)

Peace :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

Masz rację, chyba najlepiej wyceniony sprzęt. I najbardziej niedoceniany, niektórzy uważają że pieniądze grają. A nawet Andy wysoko ceni go, ale u nas nie jest trendy. 

Czy ja wiem. Sporo osób go ma/miało i chwali, w tym ja. Puściłem go dalej, bo raz że z akurat moimi słuchawkami nie łapał synergii, dwa miałem problemy ze zrywaniem połączenia i zatrzymywaniem piosenek. Może to kwestia mojego telefonu, ale z innymi donglami nie miałem takich akcji.

 

Creative to ogólnie dziwna firma. Produkują dużo badziewia, a od czasu do czasu... bach - CAL!, bach - SXFi. Teraz kupiłem od nich dongielek BT-W4, żeby Bathysy podłączyć do stacjonarki i też fantastyczny sprzęt.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz zapytam o r2r. Czym różnią się dongle i/lub dapy o tej konstrukcji w porównaniu z akm, ess czy burr brown lub cirrusami?

Najbardziej lubię pawia s2 i zastanawiam się, czy się da gładziej lub bardziej analogowo? Brzmi to dziwnie, dlatego pytam. Choćby ze względu na zbliżający sie preorder.

Chyba, że jest to pytanie z gatunku "A weź Pan nie pytaj, tylko posłuchaj", bo kto co lubi, a te technologie i konstrukcje to na piątym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2R ma zwykle analogowy sznyt z nastawieniem na pełniejszy bas oraz bardzo żywe, realnie brzmiące wokale. Dzwiek z niego ma tez taki przepiękny płynny charakter. Z wad: ma spore braki w subbasie oraz mniej czarne tło od delta i sigma. Wszyscy liczą ze nowe R2R zachowają swoje właściwości i pozbędą się w/w 😉 Ostatni dongle R2R od Cayin RU6 mierzył się fatalnie i miał jakieś trzaski przy zmienianiu glosnosci. 
Ten podobno ma czarne tło i gra neutralnie- zobaczymy.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Dzięki. Właśnie podobnie (nie identycznie) opisywany jest dźwięk Paw S2, dlatego dopytuję, ponieważ chodzi za mną taki trochę endgejmowy dongiel. Bardzo podobał mi się M15, ale zadecydowały kwestie funkcjonalności: Brak fizycznych przycisków, nie dające wyłaczyć się diody (wiem, można zaklejać albo calego dac w etui), trochę rozmiar. W S2 podoba mi się wszystko: brzmienie, duża skala regulacji głośności (0-100), ekranik, który wyłącza się, kiedy nie jest potrzebny, rozmiar (np. w porównaniu do M15), no i jeszcze lin out (może kiedyś się przydać).

Ale pojawił się r2r i jestem po prostu ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co tam Hiby wyczaruje, liczę, że właśnie tutaj uda się usłyszeć ten słynny "analogowy sznyt", który ciężko było usłyszeć na nerwowym RU6. 

 

Nie rozumiem tylko czemu postawiono jedynie na złącze 3.5mm i zrezygnowano z balansu przy tak wysokiej cenie. U mnie niestety to dyskwalifikuje tego dongla i jest to kompletnie niezrozumiała decyzja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE recenzje, opisy, hands-ony, itp. podkreślały, jak bardzo ta popierdziółka jest mała, a mnie i tak ze zdumienia szczęka opadła..

Jasna cholera, tam wchodzi 4.4 mm? Ma gdzie?

 

Jak zwykle - nie będę w stanie wyrazić swoich wrażeń w typowym audiofilskim slangu, tak że możecie mi tylko uwierzyć na słowo, że gra to świetnie. Podoba mi się zdecydowanie bardziej niż Qudelix-5K, którego niegdyś miałem. Brzmi jakoś tak wyraźniej, dynamiczniej.

 

Drodzy państwo..
TANCHJIM SPACE

PXL_20230308_163649681-1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności