Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, side napisał(a):

Najbardziej lubię pawia s2 i zastanawiam się, czy się da gładziej lub bardziej analogowo?

Nie znam pawia, ale póki co najbardziej analogowy dongiel jaki słyszałem to Moondrop Dawn.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Na dzień dzisiejszy to chyba najprędzej na Hiby RS6 i RS2

 

No i pewnie na jakichś stacjonarkach, może Hifiman EF400? Muszę to kiedyś posłuchać.


Z drugiej strony skoro to dongiel od Hiby to może też coś tu wyczarowali w tej kwestii ;) Gorzej, niż z RU6 to raczej nie będzie, no ale posluchamy to ocenimy.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dirian napisał(a):

Zobaczymy co tam Hiby wyczaruje, liczę, że właśnie tutaj uda się usłyszeć ten słynny "analogowy sznyt", który ciężko było usłyszeć na nerwowym RU6. 

 

Nie rozumiem tylko czemu postawiono jedynie na złącze 3.5mm i zrezygnowano z balansu przy tak wysokiej cenie. U mnie niestety to dyskwalifikuje tego dongla i jest to kompletnie niezrozumiała decyzja.

 

 

To raczej jakieś zależności techniczne, może miejsce na PCB itd. Pytanie też czy pytasz o balans prawdziwy czy udawany jak np RU6 wspomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mayster napisał(a):

 

To raczej jakieś zależności techniczne, może miejsce na PCB itd. Pytanie też czy pytasz o balans prawdziwy czy udawany jak np RU6 wspomniany.

 

Ano może miejsce, bo faktycznie mały jest. Z drugiej strony raczej jakby był trochę większy a w zamian miał dziurkę 4.4mm, to nikt by się specjalnie nie obraził. Taki PAW S2 jakiś duży gabarytowo nie jest, a lekki i ma wszystko co trzeba. Wg mnie ideał jeśli chodzi o projekt dongla - lekki, dobrze wyposażony, funkcjonalny i jeszcze ładnie wygląda. Bo RU6 czy Link 2 Bal to już np. mało wygodne w użytkowaniu klocki. O M15 nie wspominając ;) 

 

Najlepiej prawdziwy balans, ale już od biedy nawet dziurka 4.4mm by starczyła. W dobie popularyzacji złącza 4.4mm w IEM-ach brak tego wyjścia to dla mnie fail ze strony producenta. Na headfi też sporo osób narzeka, no ale cóż - może obroni się dźwiękowo i jakoś trzeba będzie to przeboleć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Jestem bardzo ciekawy Twojego porównania M15 z FC6. 

 

Raczej prędko go nie spreparuję, bo ten brak 4.4mm skutecznie zniechęca przed kupnem FC6. Ale może ktoś kiedyś będzie chciał zrobić jakąś wymiankę na sprzęt, to chętnie sprawdzę ;) 

 

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Teraz wyszedł FC6, może za kilka miesięcy wyjdzie FC8 z 4.4 ;)

 

Nie zdziwiłbym się. Już iBasso z DC03 Pro i DC04 Pro pokazało jak to się pluje klientom w twarz, może reszta podpatrzy 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 09:12, Palpatine napisał(a):

o możliwie najczystszym sygnale dla bardzo czułych iem

Europejski Apple dongiel USBC-jack 3.5. Daje 0.5Vrms na wyjściu więc dla bardzo czułych iem jak znalazł. Nie będziesz musiał korzystać tylko z 5% początkowej głośności jak na donglach które silą się na 2Vrms na wyjściu. A przy tym jest wydajny prądowo. Cirrus w środku więc psychoakustyczny efekt przyjemnego grania również załatwiony 😉 i to wszystko za 50zł, więc z kolei psychologia wysokiej jakości w niskiej cenie może nie zadziałać, ale moim zdaniem warto 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PioterD napisał(a):

Europejski Apple dongiel USBC-jack 3.5. Daje 0.5Vrms na wyjściu więc dla bardzo czułych iem jak znalazł. Nie będziesz musiał korzystać tylko z 5% początkowej głośności jak na donglach które silą się na 2Vrms na wyjściu. A przy tym jest wydajny prądowo. Cirrus w środku więc psychoakustyczny efekt przyjemnego grania również załatwiony 😉 i to wszystko za 50zł, więc z kolei psychologia wysokiej jakości w niskiej cenie może nie zadziałać, ale moim zdaniem warto 😉 

Używam dongla apple lighting -jack 3,5 mm I uważam że jest poprawny. Ale już wyjście z Air i Ipada gra czyściej i bardziej dynamicznie. Dongiel vs SP2000 gra jakbym słuchał przez bt i zza grubej kotary, bez faktur na basie, a wysokie są tylko z nazwy. Ale jak mówisz to pewnie ta psychologia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 16:26, side napisał(a):

@Palpatine Dzięki. Właśnie podobnie (nie identycznie) opisywany jest dźwięk Paw S2, dlatego dopytuję, ponieważ chodzi za mną taki trochę endgejmowy dongiel. Bardzo podobał mi się M15, ale zadecydowały kwestie funkcjonalności: Brak fizycznych przycisków, nie dające wyłaczyć się diody (wiem, można zaklejać albo calego dac w etui), trochę rozmiar. W S2 podoba mi się wszystko: brzmienie, duża skala regulacji głośności (0-100), ekranik, który wyłącza się, kiedy nie jest potrzebny, rozmiar (np. w porównaniu do M15), no i jeszcze lin out (może kiedyś się przydać).

Ale pojawił się r2r i jestem po prostu ciekaw.

Przetestować nowe nie zaszkodzi oczywiście ale masz bardzo dobry sprzęty . Hiby RS6 jest od Pawia zdecydowanie jaśniejsze np i potrafi zagrać ostrzej . Jeśli Looto ci pasuje to się go trzymaj . Ja też go mam i sobie bardzo chwalę .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie czy próbował ktoś podpiąć dongla pod tv ,mnie chodzi akurat o RU6 ,podpięty pod końcówkę mocy świetnie się sprawdza.

W Sony mam wyjście hdmi arc no i optyka ,pewnie będzie potrzebny jakiś interfejs przejściowy na usb c ,chyba ,że ma ktoś inny pomysł.

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności