Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, chico99 napisał(a):

Podepnij mu zasilanie i przełącz w tryb desktop mode

Żeby włączyć desktop mode nie trzeba podpinać zasilania. Działa nawet z telefonu, w sensie na pewno jest głośniej ;) 

Drugi kabelek rozumiem, że "zewnętrzny", bo u mnie w zestawie nie było?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 08:23, chico99 napisał(a):

Podepnij mu zasilanie i przełącz w tryb desktop mode

Test przeprowadzony, podłączyłem powerbank (FiiO go wykrył) i potem do telefonu. W trakcie odtwarzania odpiąłem powerbank i nie zauważyłem żadnej różnicy w tym jak dongiel gra. Przejście na inne zasilanie było niezauważalne, żadnego pyknięcia czy przerwy.

Tak więc zewnętrzne zasilnie ma znaczenie tylko na zużycie baterii w telefonie.

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

image.thumb.jpeg.e3fdbdf2d1c62d0a2e98df3b0f2d6851.jpeg

 

Elite jest tak dobry, że często porównuję go z sp1000 i nie ma lipy. AK ma bardziej ekspansywną scenę na boki i bardziej otaczający dźwięk, czystsze midy, genialne treble, mięsisty i głęboki, oteksturowany bas i bardzo żywą ale naturalną i analogową barwę, typowy AK bez żadnej kotary na dźwięku.

 

Elite jest trochę inny, bo trochę cieplejszy w midbasie, z lekkim ciepłym woalem na midach i delikatnymi treblami. Scena jest wielka i holograficzna ale nie kładzie aż takiego nacisku na szerokość jak AK, a bardziej na holografię. To sposób grania bardzo podobny do dx320, który jak dla mnie też mniej faworyzował szerokość, a bardziej kulistość i holografię.

Dynamika na bardzo wysokim poziomie, Sundary napędza bardzo dobrze (wcześniej myślałem, że czegoś brakuje ale nie, jest świetnie i nawet lepiej niż z sp1000, który brzmi trochę bardziej miękko z Sundarami).

Elite gra na pewno lepiej niż wszystkie dongle, których słuchałem, włącznie z IFI Gold Bar i Fc6, lepiej niż Zen Dac V2, Mojo 2 podoba mi się bardziej niż Gryphon. Dla mnie to jest poziom grania Fiio M15s, a może nawet Elite bardziej mi podchodzi, bo pamiętam, że jak porównałem M15s do sp1000, to bardzo szybko zdecydowałem się na odsyłkę Fiio.

Jak porównuję sp1000 z Elite, to sprawa jest już bardziej skomplikowana. AK jest na wyższym poziomie ogólnym ale Elite jest tak dobry i przyjemny w odsłuchu, że gdybym nie miał sp1000, to żyłbym z Elite jako jedynym źródłem bez żadnego niedosytu.

Jedyne co łączy Elite z innymi donglami, to wielkość i design. Dźwiękowo to zupełnie inna liga. Sama prezentacja sceny przypomina stancjonarkę, bo nic nie jest podane na twarz i nie ma agresji w żadnym pasmie. Jest mnóstwo swobody w separacji.

 

Jednak po dłuższych porównaniach i rozkminach, postanowiłem się rozstać z Elite. Nadal uważam, że sp1000 daję mi trochę więcej dźwiękowo (ale to tylko w bezpośrednich porównaniach). Kolejnym powodem jest fakt, że mój Samsung s20 niestety kiepsko już daje radę z baterią, a nie wiem jeszcze jakim tel go zastąpić, więc Elite nie jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Chyba jednak nadal wolę dapy, bo jednak odcinają mnie od telefonu, którego i tak za dużo używam.

 

Elite idzie więc na sprzedaż.....

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nadchodzącym tygodniu star wars 9 : battle of dacosa
 
IMG_20240407_1828447852.thumb.jpg.b7943b9487f5a55e80eff204f5b3d6e7.jpg
 
bedzie grane głòwnie na dunu falcon ultra oraz Sa6mk2, sprawdzę pewnie akg m220 oraz cal!
postaram się w kolejny weekend coś napisać...
 
Tak przy okazji, jak się mają falcon ve sa6?
Ta sama liga czy jednak nie?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak przy okazji, jak się mają falcon ve sa6?
Ta sama liga czy jednak nie?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

bardziej je różni sam sposób przedstawiania dźwięku aniżeli rozdzielczość bo mamy tu DD vs BA, ta jest po stronie Sa6mk2, ale to nie jest skok jak pomiędzy EA500 a Falcon ultra- przy których 500 grają dźwiękiem posklejanym i ogólnie mala rozdzielczością. 

SA6 grają szerszej i jednocześnie też grają całościowo bliżej słuchacza od falconow. W temacie rozdzielczości nie różni ich zbyt wiele. Przechodząc z jednych na drugie w uszy wpada właśnie głòwnie powyższe i wybrzmiewanie DD/BA. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie porównanie KA17 do kilku innych dongli. Do porównań wziąłem KA13, Hiby FC4 i xDuoo Link2Bal.

Porównania robiłem na słuchawkach: Monolith M565c, HiFima HE400se i Hołkach z driverami TS671 (120ohm).

Oczywiście wszystkie dongle z możliwością przestawienia gainu z racji dość "trudnych" słuchawek ustawione na high gain.

Różnice na jednych słuchawkach wychodziły bardziej, na innych mniej, zasadniczo najmniej na HE400se (pewnie dlatego, że po modzie są mniej wymagające).

Co przede wszystkim rzuca się w uszy po przesiadce na KA17, to bardziej odsunięta scena i przez to pokazuje się więcej "planktonu" w tle, dźwięk jest też spokojniejszy, bardziej poukładany. Bas nie rzuca się na pierwszy plan niby "kopie", ale nie jest to "kopanie" wybijające się na pierwszy plan, jest raczej stonowane i trzymane w ryzach jak w Link2Bal, albo nawet bardziej przez to większe eksponowanie "planktonu". Jeśliby przyjąć "typowe donglowe granie" po jednej stronie, a "typowe stacjonarne granie" (bardziej odsunięte, z większym powietrzem) po drugiej, to KA17 umieściłbym gdzieś w połowie pomiędzy nimi. Choć zapewne znajdą się i stacjonarki grające bliżej niż KA17. Wielkości, kształtu sceny nie umiem określać (trzeba mieć mocniej rozwiniętą wyobraźnię słuchową niż ja), jedynie czy bliżej, czy dalej i pod tym wzgledem powyższe napisałem. Podobnie jak w FC4, to odsunięcie sceny, w KA17 nie jest spowodowane większą mocą, tylko on po prostu tak gra, bo nawet na low gain tak jest.

Z wymienionych powyżej słuchawek najwięcej na KA17 zyskały Monolith M565c, choć akurat wykop basu, to bym wolał, żeby z tymi słuchawkami był jak z KA13 (po prostu lubię jak bas mocno "kopie").

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał(a):

Krotka punktacja każdemu z nich bez względu na cenę?

Przyjmując KA17 za 100%, to KA13 będzie miał 50%, FC4 65%, Lin2Bal 70%. Mam tu na myśli głównie prezentację detalu, bo wcale nie jest powiedziane, że wyżej oceniany przeze mnie dongiel z danymi słuchawkami zagra lepiej. Przykładowo M565c zdecydowanie bardziej wolę z FC4 niż z Link2Bal, i też bardziej niż z KA17 przez większy "kop". Niska ocena KA13 wcale nie oznacza, że to zły dongiel, bardzo fajnie mi się na nim słucha HE400se.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/15/2024 at 12:21 PM, wfmsiekierka said:

Miał ktoś okazję porównać ibasso elite do Shanling H5? Interesuje mnie czy grają +/- na tym samym poziomie.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Elite to bardziej poziom H7 (mi Elite bardziej się podoba), więc H5 raczej nie powalczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, kuman said:

Elite gra bardziej w stronę DX320 ? rozdzielczo, z dobra głębią, ale bez pogrubienia dźwięków ?

Tak, gra bardzo rozdzielczo, z głębią sceny (odsuwa trochę midy od twarzy), bardzo precyzyjnie "rysuje" dźwięki.

Gra trochę inaczej niż dx320, który odrobinę utwardzał i pogrubiał dźwięki i miał agresywniejszą średnicę, grał bardziej na twarz.

Elite jest neutralniejszy i bardziej linearny, z mocnym subbasem i lekkim ciepłem na mid basie, ale nie ma żadnego zalewania, sztucznego ocieplania czy buły. Można jednak wyczuć przyjemne ciepło w niższych, średnich i wyższych midach ale nadal zaliczyłbym to do ciepła po stronie bardziej naturalnej.

Dla mnie gra fajniej niż dx320 ze stockowym ampem, bo jest mniej agresywny i analityczny, nie tracąc nic z mikrodetali i mikrodynamiki.

H7 był super ale trochę podbarwiał dźwięk, miał więcej ciepła w midach ale również miał ostrzejsze treble i słabszy bas.

Miałem większość grajków IBasso, zaczynając od dx80 i szczerze mówiąc, Elite to wg mnie ich najlepszy produkt jaki kiedykolwiek stworzyli. To wręcz absurdalny stosunek jakości dźwięku do ceny.

Gdybym kupił dapa za 1500-1800e i miałby jakość dźwięku Elite, to przyjąłbym to jako coś zupełnie normalnego.

Wiadomo, że mocowo dapy potrafią mieć więcej zapasu ale Elite świetnie napędza Sundary czy Arye, bo nie zniekształca przy wyższych głośnościach, ma bardzo przyjemną barwę, pełnowymiarowe planary nie tracą dociążenia i basu. Jest zaskakująco dynamiczny, mocny i autorytatywny. Ogólny balans jest praktycznie nieskazitelny, to poziom dobrej klasy stacjonarek- nic nie gra na twarz, jest mnóstwo powietrza i swobody, holografia jest na topowym poziomie.

Edytowane przez Rigatio
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR13 jako następca BTR3 rozumiem? Może być ciekawie. Tylko żeby nie zepsuli bo to ostatni z prostych adapterów BT. 

Interesujący też ten BTR11 za 30 dolców. Może coś co nie udaje wszechstronności i będzie typowo pod przenośne i tanie słuchawki. Bez balansu, z małą mocą, bez szkła, stukolorowych diod, NFC czy innego dziadostwa a za to lekki i mały rozmiarem i jakby bateria trzymała w miarę długo to ja takie coś potrzebuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego klepią, choć nie można im odmówić tego, że większość tych sprzętów jest jednak udanych. Mnie ciekawi BTR17, skoro KA17 podobno taki fajny, to może i nowy BTR pozamiata. Zobaczymy, BTR7 wspominam dość dobrze, ale dźwiękowo odstawał od topowych dongli, a i baterię przydałoby się poprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności