Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Zakładając, że kable mają wpływ na dźwięk to może on mieścić się w granicach błędu pomiarowego lub być nieodczuwalny dla słuchacza. 

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

No właśnie mnie to dziwi, że ludzie nie wezmą tego na zdrowy rozsądek. Skoro tych zmian nie da się wykazać to musiałyby być bardzo subtelne i takie zmienienie ułożenia na głowie, głośności i inne tego typu przyczyny co są i potrafią być dość wymierne nie dają im takich ekstra wrażeń co wymiana kabla. To się zwyczajnie kupy nie trzyma. 

Panowie, kable wpływają na brzmienie, nie jest to żaden wymysł, czy jakie urojenie, tylko szczera prawda i to piszę ja, sceptyk wszelkich audio-voodoo. 😜😆 

 

Nie, kabel nie daje ekstra wrażeń, są to zmiany kosmetyczne, mające znaczący wpływ na odbiór dźwięku, jednak przesadnie obrazowane w opisach/recenzjach przez audiofili, hobbystów. Żaden kabel, nie zrobi z KPP HD800 i na odwrót, to jest oczywiste, dla audiofila, bo laik pewnie byłby skłonny w to uwierzyć, czytając niektóre fantasmagorie wypisywane w recenzjach. 😉

 

Dalej, zmiana położenia słuchawek na głowie, różnica w głośności i innego tego typu przyczyny, również wpływają na odbiór dźwięku, tutaj pełna zgoda i nie ma co z tym dalej polemizować.

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Czemu jeszcze żaden audiofil nie zrobił żadnego demonstratywnego wiarygodnego testu, który byłby powtarzalny i nikt nie mógłby się przyczepić? Bo za każdym razem w warunkcjach precyzyjnie kontrolowanych by polegli. 

 Idę o zakład, że jak byś mi zrobił ślepy test w HD800s z kablem stock i Cardas'a, za każdym razem odgadłbym, który jest który. 😎👍 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

 

Panowie, kable wpływają na brzmienie, nie jest to żaden wymysł, czy jakie urojenie, tylko szczera prawda i to piszę ja, sceptyk wszelkich audio-voodoo. 😜😆 

 

Nie, kabel nie daje ekstra wrażeń, są to zmiany kosmetyczne, mające znaczący wpływ na odbiór dźwięku, jednak przesadnie obrazowane w opisach/recenzjach przez audiofili, hobbystów. Żaden kabel, nie zrobi z KPP HD800 i na odwrót, to jest oczywiste, dla audiofila, bo laik pewnie byłby skłonny w to uwierzyć, czytając niektóre fantasmagorie wypisywane w recenzjach. 😉

 

Dalej, zmiana położenia słuchawek na głowie, różnica w głośności i innego tego typu przyczyny, również wpływają na odbiór dźwięku, tutaj pełna zgoda i nie ma co z tym dalej polemizować.

 

 Idę o zakład, że jak byś mi zrobił ślepy test w HD800s z kablem stock i Cardas'a, za każdym razem odgadłbym, który jest który. 😎👍 

Nigdy nie przeczyłem czyimś wrażeniom. Wrażenia mogą być jak najbardziej autentyczne. Tylko co Ci tam gra w tym kablu? Kabel ani nie filtruje(nie zmienia odpowiedzi częstotliwościowej tak aby to było do wychwycenia), ani nie wprowadza zniekształceń. Wszystko co jest poniżej progu słyszenia jest maskowane . 

 

Co zatem gra? 

 

Gra tutaj moim zdaniem element ludzki ;)

 

Plus są niekiedy rzadkie przypadki jak z tym kablem od AQ który był słabo zaprojektowany i wykonany, mając tylko 3 żyły za cienkie. Albo wzmacniaczem  nie pracującym optymalnie z danymi parametrami kabla i słuchawek.

 

W kablach Perula słuchanych jednocześnie niczego nie wychwyciłem, a już na pewno nie efektów opisywanych wcześniej przez kolegów, które miałyby decydować o synergii lub jej braku. Jednak to nie tak, że jestem wolny od "bias"u. Często z niego korzystsam. Na przyład to co opisałem w temacie Q5K. Ustawiłem mniej więcej tę samą głośność i przepinanie zajmowało mi <1sek. I co, różnice które wcześniej były dość oczywiste nagle przestały takie być.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Co zatem gra? 

Twój lekarz zapewne wie.

Zapytaj go, nie zadręczaj się pytaniami, na które on zna odpowiedź. 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

niekiedy rzadkie przypadki jak z tym kablem od AQ który był słabo zaprojektowany

Wiesz jak się projektuje kable? Masz dyplom technika elektronika lub elektryka?

 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

mając tylko 3 żyły za cienkie

Tylko trzy były za cienkie? Czym to zmierzyłeś? Do czego to kabel? Ile miał wszystkich żył? Udowodnij, że wiesz jak dobrać przekrój żyły w kablu. 

 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Albo wzmacniaczem  nie pracującym optymalnie z danymi parametrami kabla i słuchawek.

Podaj definicję optymalnej pracy wzmacniacza. Inaczej potraktujemy, to jak wszystkie Twoje wpisy, na temat eletrotechniki, czyli jak kompletne brednie.

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

W kablach Perula słuchanych jednocześnie

 

Ile kabli naraz jesteś w stanie słuchać? Czy Twój lekarz jest poinformowany o tym, że słuchasz samych kabli? I to kilku naraz?

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

niczego nie wychwyciłem

 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Wrażenia mogą być jak najbardziej autentyczne

 

No brawo Jasiu.👍

 

 

Za kolejne wycieczki osobiste, tydzień urlopu.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MrBrainwash napisał:

Nigdy nie przeczyłem czyimś wrażeniom. Wrażenia mogą być jak najbardziej autentyczne. Tylko co Ci tam gra w tym kablu? Kabel ani nie filtruje(nie zmienia odpowiedzi częstotliwościowej tak aby to było do wychwycenia), ani nie wprowadza zniekształceń. Wszystko co jest poniżej progu słyszenia jest maskowane . 

 

Co zatem gra? 

 

Gra tutaj moim zdaniem element ludzki ;)

Nie mam pojęcia, co w tym kablu gra, ale zmienia brzmienie na tyle, że bez niego tj. na stocku, HD800s są męczące, jestem tego pewien na 1 000 000%, ale nie wytłumaczę Ci tego, dlaczego tak się dzieje, bo za maluczki jestem w te klocki. Sorry. 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Nie mam pojęcia, co w tym kablu gra, ale zmienia brzmienie na tyle, że bez niego tj. na stocku, HD800s są męczące, jestem tego pewien na 1 000 000%, ale nie wytłumaczę Ci tego, dlaczego tak się dzieje, bo za maluczki jestem w te klocki. Sorry. 😇

Taki przypadek wrzucam sobie do Archiwum X. :D

 

Sytuacja podobna do tej którą opisałem z plecionką Perula i stockiem od HE-4XX  

 

Dla mnie to trochę za mało by przeistoczyć mnie w smakosza przewodów. :P

 

Przy DT1990 wystarczy ruch suwaczkiem by rozwiązać ewentualne problemy z męczącym pikiem. ;)

 

19 godzin temu, hammerh34d napisał:

Jak bym był złośliwy, to bym zasugerował żebyś bloga założył zamiast pisać na forum.
Ale generalnie masz tu rację :)

 

Nie ma sensu robić bloga niekomercyjnego, a tutaj mam rekreacje. Po za tym jest jeden argument aby się nie przenosić na bloga. Tutaj już mam swojego followersa czy dwóch. :D

 

19 godzin temu, hammerh34d napisał:

Na każdą tezę znajdziesz jakiś papier.

 

Pokaż mi papiery na brednie, które wypisuje Audionanik. Jeśli się uda coś znaleźć to na 100% fałszywka. Jak wszystkie dane którymi tu operuje, aby nakarmić efekt potwierdzenia. :)

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Taki przypadek wrzucam sobie do Archiwum X. :D

 

Sytuacja podobna do tej którą opisałem z plecionką Perula i stockiem od HE-4XX  

 

Dla mnie to trochę za mało by przeistoczyć mnie w smakosza przewodów. :P

 

Przy DT1990 wystarczy ruch suwaczkiem by rozwiązać ewentualne problemy z męczącym pikiem. ;)

Haha.. bo to jest przypadek nadzwyczajny, w innych rekablowanych słuchawkach nie słyszałem żadnych zmian, no ekhm.. może na granicy percepcji, czyli nieistotna dla mnie zmiana, a tutaj zgłupiałem, bo sceptyk kablowy ze mnie zatwardziały był, jak Ty czy kolega @jacmiszcz92. 😁

 

W przypadku HD800s nie wystarczy "ruch suwaczkiem" i nie uzyskasz takiego zaokrąglenia dźwięku przez EQ, ten Cardas działa, jak lampa w torze i jak by to wrogowie tej technologii napisali - zniekształca sygnał i to już "nawet nie jest Hi-Fi". 😆

 

I wiem po sobie, że jak nie usłyszę, tak nie uwierzę, więc rozumiem Waszą niewiarę w "grajace" kable. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszedłem do w wniosku, że audiofile tak bardzo zwracają uwagę na kable, kondensatory itp a pomijają jeden kluczowy element wzmacniacza kolumnowego jakim jest przekaźnik. Niestety sporo wzmacniaczy ma kiepskiej jakości przekaźniki, nawet te z drogimi kondensatorami. Uszkodzony przekaźnik powoduje wiele problemów, ale też zauważyłem, że potrafi znacząco obniżać jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Ostatnio doszedłem do w wniosku, że audiofile tak bardzo zwracają uwagę na kable, kondensatory itp a pomijają jeden kluczowy element wzmacniacza kolumnowego jakim jest przekaźnik. Niestety sporo wzmacniaczy ma kiepskiej jakości przekaźniki, nawet te z drogimi kondensatorami. Uszkodzony przekaźnik powoduje wiele problemów, ale też zauważyłem, że potrafi znacząco obniżać jakość dźwięku.

W porządnym wzmaku nie powinno być żadnych przekaźników, zdalnego sterowania, tylko wysokiej jakości wyłączniki i przełączniki. Pisał o tym i Majkel i ja. Jak ktoś lubi miękkie guziczki lub panele dotykowe niech sobie kupi coś innego niż porządne audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. bo to jest przypadek nadzwyczajny, w innych rekablowanych słuchawkach nie słyszałem żadnych zmian, no ekhm.. może na granicy percepcji, czyli nieistotna dla mnie zmiana, a tutaj zgłupiałem, bo sceptyk kablowy ze mnie zatwardziały był, jak Ty czy kolega @jacmiszcz92. 😁

 

W przypadku HD800s nie wystarczy "ruch suwaczkiem" i nie uzyskasz takiego zaokrąglenia dźwięku przez EQ, ten Cardas działa, jak lampa w torze i jak by to wrogowie tej technologii napisali - zniekształca sygnał i to już "nawet nie jest Hi-Fi". 😆

 

I wiem po sobie, że jak nie usłyszę, tak nie uwierzę, więc rozumiem Waszą niewiarę w "grajace" kable. 😉

Wierzę, że z odpowiednią motywacją da się w normalny sposób wytłumaczycz takie sytuacje na linii sprzęt-mózg, a nie poprzez "magiczne właściwości kabla" w stylu "miedź ociepla dźwięk". Sam Perul napisał, że rodzaj materiału nie ma znaczenia tylko on zaczyna kombinować z konstrukcją tego kabla. Może to wywołuje jaką słyszalną zmianę w przesłuchu, albo powstają jakieś słyszalne już zniekształcenia, aplituda się zmienia. 

 

Skoro na większości rozmaitych kabli nie słychać róznicy, albo to co słychać jest tak subtelne, że nie rozróżnialne z placebo to o co cała kampania defensywna ze strony aufiofoolsów (nawet nie audiofilów, bo można być racjonalnym audiofilem). Jak ktoś chce słyszeć to niech słyszy tutaj nikt do tego nic nie ma. Tylko niech nie produkuje sobie wadliwych wyjaśnień a potem niech nie głosi ich jako prawd objawionych. To, że on słyszy, dla drugiej osoby może nic nie znaczyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Pokaż mi papiery na brednie, które wypisuje Audionanik.

FD2DE323-B497-4DD6-896D-0437C3F2122F_4_5005_c.jpeg

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Jak wszystkie dane którymi tu operuje

Sam wypisujesz brednie. Nie wiesz nawet ile żył ma kabel audioquest'a. Nie masz zielonego pojęcia o elektrotechnice, ale się ciągle wypowiadasz w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha interpretacja Karla Poppera vs podstarzałego lewicowego dziennikarza żydowskiego pochodzenia w kontekście Sokratesa, który mógł być równie dobrze postacią literacką. 

 

Ja tam przyjmuję oficjalną wersję i traktuję Sokratesa tak jak go się naucza w Historii Filozofii. 

 

A efekty potwierdzenia innych ludzi mnie nie interesują za bardzo. Zatem @hammerh34d już nie musisz mi pokazywać, sam przedstawił fałszywy papierek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

sam przedstawił fałszywy papierek.

Udowodnij, że jest fałszywy. 

 

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

lewicowego dziennikarza żydowskiego pochodzenia

Jesteś rasistą? Będę musiał to zgłosić moderacji.

 

2 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Ja tam przyjmuję oficjalną wersję

Oficjalną wersję z wierszy poetów?

Do niedawna naukowcy podawali oficjalnie, że nasz układ jest złożony z 9 planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że ktoś ma żydowskie pochodzenie jest rasizmem? 

 

Tu chodzi raczej o to, że był pisarzem politycznym ergo tendencyjnym. 

 

Zinterpretował sobie Sokratesa tak jak chciał. Tak samo jak Ty interpretujesz sobie wszystko po swojemu, wybierasz selektywnie informacje. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popper był Austriakiem. Czyli urodził się w tym samym kraju co Hitler. Ergo jest stronniczy i niewiarygodny.

Taki mniej więcej jest poziom Twojej argumentacji odnośnie papieru który Ci się nie podoba, @MrBrainwash, zwłaszcza że wchodzisz nim w politykę znowu. Jak dla mnie to takie trochę samozaoranie jest.

Pokaż ze potrafisz inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

Stwierdzenie, że ktoś ma żydowskie pochodzenie jest rasizmem?

Nie zmienisz teraz sensu swojej wypowiedzi. Wszyscy widzieli, że żydowskie pochodzenie przedstawiłeś jako argument na gorszość interpretacji postawy Sokratesa. Czy wg Ciebie Lem, który był Żydem, też nie zasługuje na uznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hammerh34d napisał:

Popper był Austriakiem. Czyli urodził się w tym samym kraju co Hitler. Ergo jest stronniczy i niewiarygodny.

Taki mniej więcej jest poziom Twojej argumentacji odnośnie papieru który Ci się nie podoba, @MrBrainwash, zwłaszcza że wchodzisz nim w politykę znowu. Jak dla mnie to takie trochę samozaoranie jest.

Pokaż ze potrafisz inaczej :)

Czytaj ze zrozumieniem Chopie. Napisałem że mamy dwie różne interpretacje. I wierz sobie w którą chcesz. Ale Audionanik przedstawił to jako niezbity dowód a ja się trzymam interpretacji naukowej, a nie dziennikarza politycznego. 

13 minut temu, euter napisał:


Chłopie, przecież to jest dokładny opis Twojego funkcjonowania.

 

11 minut temu, bakus1233 napisał:

🙈

🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności