Skocz do zawartości

Fanklub Shanling


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Mogłbyś sprawdzić jak działa na nim Eddict Player? Dzięki.

Rozdziewiczam Line Out w H7 😊.

IMG_1098.jpeg

IMG_1099.jpeg

Zastanawiam się czy h7 sprawdziłby się jak streamer/dac w torze kolumnowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Zastanawiam się czy h7 sprawdziłby się jak streamer/dac w torze kolumnowym 

Dźwiękowo i użytkowo jak najbardziej, ale jak dla mnie ciągłe pilnowanie jego naładowania, brak trybu stacjonarnego dyskwalifikuje go w tej roli. Nie trzymałbym go podpiętego na stałe pod ładowarką. Słuchanie i ładowanie wpływa na jego większe nagrzewanie- mam kilka dapów i nigdy tak nie robię. H7 sprawdzi się u mnie jako sprzęt podpinany od czasu do czasu pod stereo w mojej drugiej lokalizacji.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 19:40, lobuz1 napisał(a):

Dźwiękowo i użytkowo jak najbardziej, ale jak dla mnie ciągłe pilnowanie jego naładowania, brak trybu stacjonarnego dyskwalifikuje go w tej roli. Nie trzymałbym go podpiętego na stałe pod ładowarką. Słuchanie i ładowanie wpływa na jego większe nagrzewanie- mam kilka dapów i nigdy tak nie robię. H7 sprawdzi się u mnie jako sprzęt podpinany od czasu do czasu pod stereo w mojej drugiej lokalizacji.

U mnie grałoby to kilka godzin w tygodniu, stacjonarną alternatywą pewnie byłby Gustard a26, ale to byłby zakup w ciemno. Czy dźwiękowo coś bym zyskał ? Ten Gustard  kosztuje z 1.5 k  więcej na HiFiGo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qaz12 napisał(a):

U mnie grałoby to kilka godzin w tygodniu, stacjonarną alternatywą pewnie byłby Gustard a26, ale to byłby zakup w ciemno. Czy dźwiękowo coś bym zyskał ? Ten Gustard  kosztuje z 1.5 k  więcej na HiFiGo. 

Nie znam tego Gustarda, wieć nie wiem jak wypadnie w stosunku z H7, ale to stacjonarny dac, który jest jednocześnie streamerem i brzmi to ciekawie. Jak dla mnie jak coś jest do wszystkiego to moźe być do niczego, ale to kwestia osobistych preferencji. Ja bym się wkurzał tym ciągłym wpinaniem H7 i jego ładowaniem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, Jot R napisał(a):

Długo kazały na siebie czekać, ale w końcu dotarły. Shanling ME900 😍

Poniższy zestaw to chyba mój koniec w poszukiwaniach mobilnego audio.

 

 

Nigdy nie mów nigdy. 😊. Gratulacje. Napisz proszę o nich coś więcej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 wiem, że w audio nigdy nie ma na pewno, stąd to "chyba" ;) ale generalnie już rzadko tu zaglądam, nie mam potrzeby. Siedzę, słucham i jestem zadowolony z tego co słyszę.

Porównania dużego nie będę robił (bo już generalnie nie porównuje sprzętów), ale w skrócie to lepsze technicznie ME800.

Dlatego dziewięćsetki teraz służą do relaksu i wyłapywania nutek w łóżku, a osiemsetki będą grały w biurze, bo tam muszę się skupić na pracy i nie potrzebuję rozpraszaczy - w tej roli są lepsze.

Obie pary bardzo lubię i zostają ze mną.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez weekend posłuchałem Shanlinga EM5 sparowanego z Fostexami TH610 i jak za taką kwotę, zaskakująco dobre AiO. Czyste, dynamiczne brzmienie z lekkim ociepleniem, charakterystyczne dla Shanlinga, z dużą ilością detali i ładnie poukładaną oraz rozbudowaną sceną, więc jest sporo powietrza pomiędzy instrumentami, a także bardzo solidna holografia. Całość uniwersalna i zrównoważona, mimo wszystko bardziej muzykalna niż neutralna, więc nudy nie ma.

Nie jest to tytan mocy, więc nie wiem jak się sprawdzi z najbardziej wymagającymi słuchawkami, ale z Fostexami jest jeszcze bardzo duży zapas.

Android, więc nie uruchamia się w sekundę, ale nie jest źle. Jedyna rzecz, która mi nie przypasowała, to przy ponownym uruchomieniu zapomniał ostatnio używane wejście, ale może to jednorazowy przypadek. Jeszcze się przekonam ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka ciekawostka

 

Designed by Onix //// Made by Shanling

Unique Triple Device Stack:

XM10
Independent Digital Audio Player / Streamer

XP10
High-End Hi-Fi DAC & Powerful Headphone Amp

XPS10
Highly Specialized Adjustable Power Supply

 

Miracle-Live-Photos-5-1024x667.jpg

 

https://onixhiend.co.uk/introducing-onix-miracle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jot R napisał(a):

Taka ciekawostka

 

Designed by Onix //// Made by Shanling

Unique Triple Device Stack:

XM10
Independent Digital Audio Player / Streamer

XP10
High-End Hi-Fi DAC & Powerful Headphone Amp

XPS10
Highly Specialized Adjustable Power Supply

 

Miracle-Live-Photos-5-1024x667.jpg

 

https://onixhiend.co.uk/introducing-onix-miracle/

Żadna ciekawostka, bo Shanling w Azji i Ameryce od lat sprzedaje sprzed hi-end za grube tysiące $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, zgreg napisał(a):

Kupiłeś M8?

Tak. Szczęka na podłodze, zgrywa się pięknie z Mestami. Napiszę coś więcej w wolnej chwili, ale generalnie tonalność jest moim zdaniem bardzo podobna do M3U, natomiast M8 ma wyższą rozdzielczość, realizm, lekkość w graniu, instrumenty lepiej od siebie odseparowane. Uważam natomiast, że M3U ma dużo lepszy stosunek ceny do jakości, fantastyczne urządzenie z basem na poziomie flagowca.

 

19 minut temu, side napisał(a):

Albo m3u jest mały, albo m8 bardzo duży.

Oba stwierdzenia są prawdziwe ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie skłoniło? W zasadzie fanaberia, ciekawość, pogoń za niewidzialnym królikiem ;) M3U gra na takim poziomie, że niczego mi nie brakowało. Kiedyś na wrocławskiej micie słyszałem M8 i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, od wtedy SP2000 i M8 to dla mnie najlepsze dapy, jakie słyszałem. Nie brakowało mi też grania AKM, bo uważam, że już M3U gra w takim stylu ;)

29 minut temu, zgreg napisał(a):

BTW, ja często za bardzo przemyślam zakupy ;)

No widzisz, w przyrodzie jest równowaga, bo ja nie za bardzo przemyślam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Ja sobie właśnie sprawiłem bliźniaczy transport, czyli model ET3 - pierwsze wrażenia mega pozytywne :) 

 

Tam jest opcja czytania plików z podpiętego pod USB dysku/pendrive

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, side napisał(a):

Ja wolałbym slot. Nic nie dynda, nie trzeba więcej miejsca albo nie wyrabia się gniazda usb włożonym pendrivem. Każdy DAP ma to gniazdo bez problemu. Dziwię się, że nie jest to powszechne w urządzeniach all in one.

H7 ma i to super sprawa. Właśnie słucham na nim z kartą 1TB. Ma też Mojo z Poly i więcej nie znam.

IMG_2360.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, side napisał(a):

Wiem, że ma. Czyli się da:) Chciałbym to w niebateryjnym dac ampie zasilanym po kablu, z zapasem mocy jak wyżej przedstawiony EH3.

Jeszcze lepiej w stacjonarce mieć możliwość wpięcia szybkiego dysku SSD jak w tym streamerze Eversolo. Ja mam serwer Nas 2x5TB, z którym gada sobie streamer i to jest najlepsze, stacjonarne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności