Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

O, Presonusy! :)

 

WojtekC - monitory studyjne to jednak inne granie niż "relaksacyjne" brzmienie konsumenckich głośników typu Microlab Solo. Ale może się podobać (spytaj Grubbbego jak przyrósł już do poleconych przeze mnie Fostexów). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to grają jak wyglądają. Każdy świeżak jakiego posadziłem do odsłuchu był po prostu oczarowany. Nigdy więcej słuchawek! (chyba że na zewnątrz)

 

Równe, a zarazem łagodne granie, przyjemne przy dłuższych odsłuchach. Uniwersalne. Dużo zależy od pozycjonowania i ustawień z tyłu głośniczka. Do moich domowych(20m^2+) zastosowań wprost idealne. Największe wrażenie chyba wokale robią. Góra krystal. Środek leciutko ciepławy, wyrównuje trochę braki w niższym basie.

 

Jestem mega zadowolony. Ślepy strzał, ale jakże celny:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam przyrosl... ale fakt obecnie sluchawek o tygodnia uzywam tylko do testow wzmacniaczy sluchawkowych :)

teraz przez Ciebie jestem ciakaw jak idzie to dalej np. w fostexach pm1 czy innych teoretycznie polke czy dwie wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Presonusy! :)

 

WojtekC - monitory studyjne to jednak inne granie niż "relaksacyjne" brzmienie konsumenckich głośników typu Microlab Solo. Ale może się podobać (spytaj Grubbbego jak przyrósł już do poleconych przeze mnie Fostexów). :)

 

Tylko zauważ że grubbby lubi bayery, granie może nie studyjne jak akg ale to jeden 3 graczy tego rynku (akg, shure, bayer) więc monitory trafiły na podatny grunt.

 

A tak nawiasem czy są jakieś aktywne nie mikrolaby monitory (czyli kolumny podstawkowe) nie bliskiego pola ? w temacie z linku stopki mam układ pokoju i nie będą stał na żadnym biurku a pod TV wtedy też ma to szanse się sprawdzić ?

Ot dobre stereo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z wersji Pro przeszedlem na serie konsumencka 600ohm . I tu juz nie ma takiej studyjnosci, rzucania szczegolami na twarz jak w Pro. Barwowo lubie LCD2 czyli cos zupelnie nie studyjnego :)

Bardzo sie balem, ze na monitorach (strojonych teoretycznie pod wymogi profesjonalne) sie zawiode - a tu 180 stopni w druga strone. Mam oczywiscie pewne zastrzezenia, ale poki nie doprowadze ich do stanu "wlasciwego" (sensowne kable, umiejscowienie itp) to nie bede "krakal".

Takze polecam sprobowac nie tylko fanom beyerow - ale kazdemu kto oczekuje wysoka jakosc za rozsadne pieniadze wlasnie w zastosowaniu bliskiego pola (np. przy biurku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszko - spróbuj zorganizować im dobre otoczenie (podstawki, układ mebli itp.), bo taki sprzęt bardzo odwdzięcza się w odpowiednich warunkach. W razie czego, mogę Ci nieco pomóc przez PM.

Grubbby - jak już chcesz iść dalej linią Fostexów to celuj w PM641/841 oraz serię PX ;) z tych "półkę wyżej", ale nadal relatywnie niedrogich są JBL LSR308, Focal Alpha 50/65/80, monitory Equator'a... Wyboru masa :D

Retter - monitorów studyjnych możesz używać multimedialnie, ale mają w nazwie "bliskiego pola", bo generują świetny dźwięk w wąskiej przestrzeni. Dlatego ustawiamy je na planie trójkąta równobocznego z tweeterami skierowanymi wprost na nasze uszy.

Ewenementem jest tu model JBL LSR305, który ma bardzo szeroki "sweet spot", ale te monitorki grają dobrze jeśli są ustawione 50-100 cm od ściany. No i ponownie: ustrój akustyczny mocno wpływa na brzmienie. To tak w skrócie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i ???

Wiesz, tak krótko chociaż, w 286 słowach ?

 

edit : spoko.Doczytałem Twój PW w drugim wątku

:)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są.

1.jpg

 

Jakby kogoś interesowało to mailboxde policzył 37 zł - Poczta Polska, ubezpieczenie do 75 euro, paczka do 2 kg.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem czy są jakieś aktywne nie mikrolaby monitory (czyli kolumny podstawkowe) nie bliskiego pola ? w temacie z linku stopki mam układ pokoju i nie będą stał na żadnym biurku a pod TV wtedy też ma to szanse się sprawdzić ?

Ot dobre stereo...

KEF X300A, mam i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności