Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2022 o 21:34, lobuz1 napisał:

Zrezygnowałem z połączenia coaxialem CD z Rotelem i podłączyłem optykiem bo jak synek włącza światło w pokoju (tylko w tym jego pokoju) to na chwilę dławi się odtwarzacz CD

Powinno pomóc podłączenie CD do listwy zasilającej z filtrem przeciwzakłóceniowym.

https://www.ceneo.pl/14270716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, markp napisał:

Powinno pomóc podłączenie CD do listwy zasilającej z filtrem przeciwzakłóceniowym.

https://www.ceneo.pl/14270716

Nie pomogło- pracował tak z Tomankiem a później próbowałem z inną listwą Profigold.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/listwa-profigold-pgs-1001f-7-gniazd-ac-230v-i1174058825.html

https://tomanek.net.pl/tomanek-tap8-z-dc-blockerami-listwa-zasilajaca-do-sprzetu-audio-z-filtrem-oraz-dc-blockerami-37.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markp napisał:

Tylko niektóre listwy zasilające mają wbudowane filtry przeciwzakłóceniowe. Większość ma tylko zabezpieczenie antyprzepięciowe. To nie to samo. Sprawdź na tej podanej w linku. Tylko musi być dokładnie ta wersja, bo są wersje bez tego filtra.

Cytat

Ochrona przeciwzakłóceniowa urządzeń, zasilanych za pośrednictwem TAP 8, zrealizowana jest w postaci sześciu niezależnych filtrów Schaffnera,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stefanbat napisał:

Dokładniej tak, wygrywasz teleturniej. Co ciekawe nie jest już to flagowiec unique melody, bo kilka dni temu wydali nowsza i jeszcze droższa wersję red halo.

 

Jesteś w stanie krótko porównać te słuchawki np. do Mest MKI / MKII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teti

 

Lubię Twoje zdjęcia. Mają klimat. 

 

Co do słuchawek, to miałem, ale tak jak jestem basolubem, tak te słuchawki były dla mnie przebasowione. Za dużo tego basu, przysłaniał wszystko to co się dzieje na średnicy. Pozatym bardzo wygodne. Uważaj na pady, bo szybko się ścierają. 

 

Moje gratulacje! 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49947]Teti[/mention]
 
Lubię Twoje zdjęcia. Mają klimat. 
 
Co do słuchawek, to miałem, ale tak jak jestem basolubem, tak te słuchawki były dla mnie przebasowione. Za dużo tego basu, przysłaniał wszystko to co się dzieje na średnicy. Pozatym bardzo wygodne. Uważaj na pady, bo szybko się ścierają. 
 
Moje gratulacje! 
 
Dlatego pady mam od audio technica msr. Basu jest mniej, bardziej wyrównane granie. Poza tym są wygodniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, markp napisał:

Tylko niektóre listwy zasilające mają wbudowane filtry przeciwzakłóceniowe. Większość ma tylko zabezpieczenie antyprzepięciowe. To nie to samo. Sprawdź na tej podanej w linku. Tylko musi być dokładnie ta wersja, bo są wersje bez tego filtra.

Mam tę listwę Acar 504WF, używam jej już chyba ze 20 lat. Po prostu świetna do komputera, ale jak listwa Tomanka nie pomogła, to Acar tym bardziej. W ogóle jestem pod wrażeniem tych akcesoriów Tomanka, sam mam DCB-1: likwidować buczenia teraz nie potrzebuję (kupiłem go kiedyś, bo mi stary wzmacniacz buczał), ale ku mojemu zdumieniu poprawia dźwięk mojego obecnego toru słuchawkowego. Taki "efekt uboczny", a chciałem go sprzedać - generalnie jestem bardzo sceptyczny względem kondycjonerów i audiofilskich listew zasilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 20:47, MichalZZZ napisał:

Zakupy z ost. dwoch mc (oprocz HD 555)

 

 

20200831_200834.jpg

20200831_125138.jpg

20200828_144916.jpg

 

Aż sentymentalnie sobie zobaczyłem na jeden z pierwszych moich wpisów w tym temacie i od czego zacząłem moja przygodę z Audio :)

 

Do tej pory mam ATH DSR9BT, Nighthawki i HD555. Sprzedałem HD660S i właśnie Meze Classics. 

 

Przepraszam za offtop i raz jeszcze gratuluję nowego nabytku 

👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, markp napisał:

filtry przeciwzakłóceniowe.

Chronią przed zakłóceniami równie skutecznie jak typowa siatka ogrodzeniowa przed komarami.

 

23 godziny temu, markp napisał:

Większość ma tylko zabezpieczenie antyprzepięciowe.

…i to ma sens… choć wiele krótkotrwałych przepięć przechodzi przez nie dość swobodnie.

 

23 godziny temu, lobuz1 napisał:

Nie pomogło

W ogóle to najprawdopodobniej zakłócenie pracy cedeka podczas zał/wył  światła przychodzi drogą radiową:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Chronią przed zakłóceniami równie skutecznie jak typowa siatka ogrodzeniowa przed komarami.

W takim razie po co się je stosuje? W pralce mi się spalił, to go wyrzuciłem i działa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audionanik napisał:

W ogóle to najprawdopodobniej zakłócenie pracy cedeka podczas zał/wył  światła przychodzi drogą radiową:D.

Powiedzmy, że na pewno, Ja taki problem w niejednym DACu rozwiązałem zamieniając przewody S/PDIF na koncentryk 75Ω, czyli kabel z ekranem. I już włączanie światła niestraszne. W CDku jest pewnie długa ścieżka sygnału cyfrowego do DACa, S/PDIF, I2S czy jeszcze innego, i majstrowanie przy zasilaniu nic tu nie da. Zresztą, sekcja zasilania w tym CD musiałaby być naprawdę fatalna, żeby impuls z sieci przeszedł przez cały zasilacz, lokalne stabilizatory, dotarł na zasilanie bramki logicznej i tak zachwiał napięciem, żeby ona pomyliła stan logiczny. Zejdźmy na ziemię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majkel napisał:

Powiedzmy, że na pewno, Ja taki problem w niejednym DACu rozwiązałem zamieniając przewody S/PDIF na koncentryk 75Ω, czyli kabel z ekranem. I już włączanie światła niestraszne. W CDku jest pewnie długa ścieżka sygnału cyfrowego do DACa, S/PDIF, I2S czy jeszcze innego, i majstrowanie przy zasilaniu nic tu nie da. Zresztą, sekcja zasilania w tym CD musiałaby być naprawdę fatalna, żeby impuls z sieci przeszedł przez cały zasilacz, lokalne stabilizatory, dotarł na zasilanie bramki logicznej i tak zachwiał napięciem, żeby ona pomyliła stan logiczny. Zejdźmy na ziemię. 

Taka chwilowa czkawka cd przy włączaniu światła (raz na kilka pstryknięć) występuje na kablu coaxial 75ohm NeoTech Nei-3003 z wtykami RCA Amphenol a na optycznym nic takiego się nie dzieje.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Aż sentymentalnie sobie zobaczyłem na jeden z pierwszych moich wpisów w tym temacie i od czego zacząłem moja przygodę z Audio :)

 

Do tej pory mam ATH DSR9BT, Nighthawki i HD555. Sprzedałem HD660S i właśnie Meze Classics. 

 

Przepraszam za offtop i raz jeszcze gratuluję nowego nabytku 

👍

 

Muszę przyznać, że bardzo szybko zrobiłeś progres do high endowych słuchawek. Chociaż w sumie ja już chyba sam nie wiem czym jest high end, skoro pojawiają się słuchawki warte kilkadziesiąt tysięcy (i więcej) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności