Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem mam wrażenie że jakby producenci sprzedawali w pakiecie swoje tory to odpadłoby co najmniej połowę zabawy w tym hobby i dopiero audiofile by byli nieszczęśliwi :D Chociaż hifiman chyba robił jakieś dedykowane wzmacniacze co to ich nikt nie chciał. Kiedyś, bo nie wiem jak teraz ;)

 

A co do tych Finali, to pogratulować. Ale tak patrzę, że niedługo ich będzie więcej niż takich np. NightHawków i gdzie tu sens posiadania - ni to unikatowe, ni to nijakie. Ale ponoć dobrze gra, choć kto by się tam tym przejmował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Undertaker napisał:

A co do tych Finali, to pogratulować. Ale tak patrzę, że niedługo ich będzie więcej niż takich np. NightHawków i gdzie tu sens posiadania - ni to unikatowe, ni to nijakie. Ale ponoć dobrze gra, choć kto by się tam tym przejmował :D

Wiesz warto czasami na nich muzyki posłuchać, spróbuj to nie boli;)

18 minut temu, Weird_O napisał:

No więc właśnie sęk w tym, że grają wybitnie. Zawsze zostaje zabawa kabelkami itd. 😁

Sęk w tym, że szczęśliwym się jest żyjąc w niewiedzy:D A kabelki to niuanse.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Undertaker said:

Czasem mam wrażenie że jakby producenci sprzedawali w pakiecie swoje tory to odpadłoby co najmniej połowę zabawy w tym hobby i dopiero audiofile by byli nieszczęśliwi :D Chociaż hifiman chyba robił jakieś dedykowane wzmacniacze co to ich nikt nie chciał. Kiedyś, bo nie wiem jak teraz ;)

 

Chyba się poważnie wycofują bo na stronie non stop oferta na jakiś mały wzmacniacz u nich.

A hi-end IEM od Shure? - podobnie, z własnym DAC sprzedawane.

Audeze - własne DSP.

AK - słuchawki i DAPy.

Trochę by się tego nazbierało. Chcą nas przekonać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, saudio napisał:

Sęk w tym, że szczęśliwym się jest żyjąc w niewiedzy:D A kabelki to niuanse.

 

Zdaję sobie sprawę, że można wydać pierdyliard zielonych na takiego np. chorda dave i faktycznie będzie to brzmiało jeszcze lepiej, czyli tak o jakieś 10-15% lepiej. Zdaję sobie sprawę, że wyścig w tym naszym hobby nigdy się nie kończy ale no kurde... nie dajmy się zwariować. Oczywiście jak kogoś stać to niech sobie goni króliczka do końca życia ale jak sam mówisz, słuchajmy muzyki, a ta brzmi genialnie w zestawie d8k + burson i mówię to żyjąc "w wiedzy". Mnie tam niczego do szczęścia więcej nie potrzeba i dzień, w którym będę miał te finale na własność będzie moim endgejmem, po prostu nie widzę sensu ładować kasy w coś, co będzie bardziej perfekcyjne od perfekcji. Przynajmniej tak sobie teraz myślę, a życie zweryfikuje ;]

Edytowane przez Weird_O
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Undertaker napisał:

Czasem mam wrażenie że jakby producenci sprzedawali w pakiecie swoje tory to odpadłoby co najmniej połowę zabawy w tym hobby i dopiero audiofile by byli nieszczęśliwi :D Chociaż hifiman chyba robił jakieś dedykowane wzmacniacze co to ich nikt nie chciał. Kiedyś, bo nie wiem jak teraz ;)

Oppo do PM-3 produkowało mobilny AMP HA-2. Do PM-1/PM-2 stacjonarny HA-1 DAC/AMP.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

 

Zdaję sobie sprawę, że można wydać pierdyliard zielonych na takiego np. chorda dave i faktycznie będzie to brzmiało jeszcze lepiej, czyli tak o jakieś 10-15% lepiej. Zdaję sobie sprawę, że wyścig w tym naszym hobby nigdy się nie kończy ale no kurde... nie dajmy się zwariować. Oczywiście jak kogoś stać to niech sobie goni króliczka do końca życia ale jak sam mówisz, słuchajmy muzyki, a ta brzmi genialnie w zestawie d8k + burson i mówię to żyjąc "w wiedzy". Mnie tam więcej niczego do szczęścia więcej nie potrzeba i dzień, w którym będę miał te finale na własność będzie moim endgejmem, po prostu nie widzę sensu ładować kasy w coś, co będzie bardziej perfekcyjne od perfekcji. Przynajmniej tak sobie teraz myślę, a życie zweryfikuje ;]

Nie o to chodzi aby wydawać pierdylion, tylko posłuchać samemu i wiedzieć czy to jest 10-15-20-30-50....% ocenić samemu czy warto. Każdy ma swojego króliczka, swoje preferencje, swoje granice itd. Jeżeli coś sprawia Ci przyjemność to nic Ci tego nie odbierze. W muzyce chodzi o emocje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Nie o to chodzi aby wydawać pierdylion, tylko posłuchać samemu i wiedzieć czy to jest 10-15-20-30-50....% ocenić samemu czy warto. Każdy ma swojego króliczka, swoje preferencje, swoje granice itd. Jeżeli coś sprawia Ci przyjemność to nic Ci tego nie odbierze. W muzyce chodzi o emocje. 

Problem w tym ze kiedy juz raz zazna sie czegos wyzej, to zejscie do swojego rozpoznanego poziomu SQ boli i chyba w tym momencie zaczynamy sami sie nastawiac na zmiany nakrecajac chec wymiany sprzetu na to co wlasnie uslyszelismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak powyżej pewnego pułapu, moim zdaniem, przyrost jakości nie jest proporcjonalny do wydanej kasy. Może się, mylę, może za mało jeszcze w życiu słyszałem. 

Na czym słuchasz swoich finali Kolego? Może kiedyś będę miał okazję porównać.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adamesq napisał:

Problem w tym ze kiedy juz raz zazna sie czegos wyzej, to zejscie do swojego rozpoznanego poziomu SQ boli i chyba w tym momencie zaczynamy sami sie nastawiac na zmiany nakrecajac chec wymiany sprzetu na to co wlasnie uslyszelismy.

Fakt posłuchałem Orfiego I i II w Zachęcie, owszem boli ile brakuje, ale jakoś moje granice, pozwalają spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adamesq napisał:

Problem w tym ze kiedy juz raz zazna sie czegos wyzej, to zejscie do swojego rozpoznanego poziomu SQ boli i chyba w tym momencie zaczynamy sami sie nastawiac na zmiany nakrecajac chec wymiany sprzetu na to co wlasnie uslyszelismy.

Tak, u mnie to właśnie tak działa, jak kołowrót zapadkowy; kiedy kolejny ząbek minie zapadkę powrót jest niemożliwy i naciąg robi się coraz twardszy...

...kiedyś w końcu przyjdzie żona i wypieprzy tę zapadkę w kosmos - wtedy całą tę audiofilozę szlak trafi.

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Tak, u mnie to właśnie tak działa, jak kołowrót zapadkowy; kiedy kolejny ząbek minie zapadkę powrót jest niemożliwy i naciąg robi się coraz twardszy...

...kiedyś w końcu przyjdzie żona i wypieprzy tę zapadkę w kosmos - wtedy całą tę audiofilozę szlak trafi.

 

Przy poprzednich sluchawkach to chyba Ci sie kierunki krecenia tym kolowrotkiem pomieszaly. Zapadka Ci "wylata" czasami? ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Tak, u mnie to właśnie tak działa, jak kołowrót zapadkowy; kiedy kolejny ząbek minie zapadkę powrót jest niemożliwy i naciąg robi się coraz twardszy...

...kiedyś w końcu przyjdzie żona i wypieprzy tę zapadkę w kosmos - wtedy całą tę audiofilozę szlak trafi.

No ciekawe, jak by wyglądał mój powrót do pierwszych poważnych słuchawek, tj. Sennheiserów PX100 "iRiver". :unsure: Przecież to one mi uszy otworzyły na pewne zjawiska brzmieniowe. W sumie to źle zrobiłem, że je sprzedałem. Miałbym teraz punkt odniesienia do moich pierwszych audio-egzaltacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Przy poprzednich sluchawkach to chyba Ci sie kierunki krecenia tym kolowrotkiem pomieszaly. 

Ojojoj, @Spawn, jak Ty nic o dobrym dźwięku nie wiesz, ajajaj...

11 minut temu, Spawn napisał:

 Zapadka Ci "wylata" czasami? 

Nie, miód z uszu czasem; a inni niech se go hodują dalej w uszach.

1 minutę temu, Spawn napisał:

No halo, ja jestem poczatkujacym bloggerem i chcialem powiedziec ze tez mam uczucia ;)

Pomału się z nimi żegnaj:D, będą Ci zbędne w karierze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Weird_O napisał:

No więc właśnie sęk w tym, że grają wybitnie. Zawsze zostaje zabawa kabelkami itd. 😁

Kabelkami nie sprawisz , ze pokażą swój potencjał , przy źle dobranym torze grają na poziomie średniaków, AQ NH itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności