Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Te LAB I wyglądają podobnie do Heaven VII, ale chyba nie mają ze sobą wiele wspólnego. 

Głownie kształt obudowy i kabel. Mają tam sporo pomodzone, komory, tytan. Z translatora:

Cytat

Obudowa tworzona jest za pomocą drukarki 3D z 64 tytanami. 
Zapewnia przytłaczający realizm dzięki obszernym tonom basowym.

Masywne tony basowe są realizowane za pomocą pełnozakresowego, zbalansowanego przetwornika armaturowego. Wykorzystuje tytanową obudowę 64 ukształtowaną za pomocą drukarki 3D. To forma, która pozwala na realistyczne odtwarzanie muzyki przy jednoczesnym ograniczeniu zbędnych wibracji.

Mechanizm BAM wytwarza dźwięki basowe i stereofoniczne interpretacje przestrzenne

W przypadku przetworników ze zbalansowaną armaturą, żelazko jest napędzane, aby generować dźwięk, i jako takie, te przetworniki napotykają wiele problemów, wśród których są „męczące słuchanie”, „posiadanie dźwięku, który jest subtelny i piękny, ale brakuje mu głębi i bycie płaskim” i „brak interwału basowego”. W końcu postanowiliśmy skupić się na opracowaniu technologii odtwarzania tonów basowych i trójwymiarowej przestrzeni z pełnozakresowym odtwarzaniem teoretycznie bezproblemowej jednostki z pojedynczym przetwornikiem, zamiast brać rzeczy w wielokierunkowym kierunku.
Wróciliśmy do początku i sprawdziliśmy działanie zbalansowanego przetwornika armaturowego, skupiając naszą uwagę na czymś, co wcześniej przeoczyliśmy – przepływie powietrza wewnątrz obudowy. Opracowaliśmy BAM (Balancing Air Movement), mechanizm, który optymalizuje przepływ powietrza wewnątrz obudowy poprzez utworzenie otworu w zespole napędowym, który zwykle jest uszczelniony. 

Osiągając niskie tony i głęboką, trójwymiarową reprezentację przestrzenną, które okazały się trudne przy odtwarzaniu pełnozakresowym pojedynczego przetwornika, osiągnęliśmy typ BA, który jednocześnie pozwalał na naturalny odsłuch, którym użytkownik nie znudzi się.

Pełnozakresowy, podwójnie zbalansowany przetwornik armaturowy

Podwójne zastosowanie oryginalnego pełnozakresowego, zbalansowanego przetwornika armaturowego w końcowym projekcie audio. 
W ten sposób zrealizowaliśmy potężne brzmienie basu.

Obudowa z tytanu 64 uformowana za pomocą drukarki 3D

Kształty utworzone za pomocą drukarki 3D pojawiają się nie tylko za dotknięciem przycisku.
Inna wiedza jest szczególnie potrzebna na każdym etapie, jeśli chodzi o formy tworzone z metalu. Każdy punkt jest określany ilościowo i akumulowany jako wiedza jawna. Ale jeśli chodzi o decydowanie o tym, jak połączyć całą tę odmienną wiedzę i w jakiej kolejności, to potrzebna jest intuicja rzemieślnika. Zamiast czynić pracę rzemieślnika niepotrzebną, kształtowanie metalu za pomocą drukarki 3D wymaga istnienia zasobów ludzkich, które można by nazwać rzemieślnikami cyfrowymi, ponieważ uważają oni, że dane wyjściowe mają być tworzone z uwzględnieniem kształtu gotowego produktu, koszt, precyzja, gładkość powierzchni i szereg innych elementów. Aby uzyskać najlepsze dane wyjściowe dla obudowy, przetestowaliśmy dużą liczbę prototypów.

A wykończenie powierzchni też nie jest łatwe. Drukarka 3D naświetla laserem proszek metalu na bardzo małej powierzchni, topi go, a następnie wielokrotnie utwardza, aby powstała forma. Dzięki temu powierzchnia jest podziurawiona śladami pozostawionymi przez promieniowanie lasera i ma chropowate wykończenie. Dopracowanie tego wymaga takiej samej wiedzy, jak kształtowanie przedmiotu. Uważano, że dopracowanie go w takim stopniu, aby zachować jego precyzję jako produktu, jest niemożliwe. 
Tutaj, przy współpracy koordynatora specjalizującego się w specjalnie obrabianych metalach, połączyliśmy umiejętności rzemieślników na wiele sposobów i z wydrukiem z drukarki 3D, zrealizowaliśmy pięknie wypolerowane wykończenie dla tytanu 64 (najczęściej twardego metalu do polerowania). ) 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 11:34, Kridzu napisał:

Dojechało właśnie dodatkowe ogrzewanie na zimę.

 

 

unnamed.jpg

Usiąść przy tym to jak przy rozpalonym kominku. :)

W dniu 12.09.2022 o 13:13, x86 napisał:

Dziękuję. Dokładnie w punkt. Lekkie, komfortowe i trwałe konstrukcyjnie z nich słuchawy. Nie jestem na łańcuchu z torem stacjonarnym jak przy HE-6 co też jest plusem ;) 

I takie podejście mi się podoba że na łańcuchu z torem nie jesteś przywiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Vinyl Tamka?

Nie, tam byłem ostatni raz jak byli faktycznie na Tamce dawno temu i już wtedy było tam drogo (i średnio przyjemnie), a teraz to jest kosmos cenowy. Kiedyś na Tamce parę metrów dalej był inny sklep, w którym było dużo więcej winyli w normalnych cenach. A te zakupy to z plytygramofonowe.pl na Ząbkowskiej.

ps. Ty to jesteś w niezłym "ciągu" widzę ostatnio ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szwagiero napisał:

Nie, tam byłem ostatni raz jak byli faktycznie na Tamce dawno temu i już wtedy było tam drogo (i średnio przyjemnie), a teraz to jest kosmos cenowy. Kiedyś na Tamce parę metrów dalej był inny sklep, w którym było dużo więcej winyli w normalnych cenach. A te zakupy to z plytygramofonowe.pl na Ząbkowskiej.

ps. Ty to jesteś w niezłym "ciągu" widzę ostatnio ;) 

Już powoli chamuję. Kupię jeszcze może Final D8000 Pro 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 12:00, MrSheep napisał:

AE6DDD83-68F2-4F60-ACAE-6EDD1D21671E.jpeg

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie :) 

 

Dużo zyskują po zmianie tipsów na np. CP100, ale nadal się zastanawiam co z nimi zrobić, bo na dłuższą metę mają meczącą sygnaturę.

Edytowane przez D_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, D_S napisał:

 

Dużo zyskują po zmianie tipsów na np. CP100, ale nadal się zastanawiam co z nimi zrobić, bo na dłuższą metę mają meczącą sygnaturę.


Mi idealnie pasują stockowe silikony w rozmiarze M. Zgadzam się, że są dość pikantne na górze, ale sybilizacji na szczęście w nich nie uświadczyłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Undertaker napisał:

 

 

No to w takim razie szykujcie oferty w komisie, bo mam je od ubiegłego czwartku :)

Na Twoim miejscu nie kupowałbym w ogóle sprzętu tylko jechał na wynajmie na odsłuchy- jedyny koszt to wysyłka😀.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał:

Na Twoim miejscu nie kupowałbym w ogóle sprzętu tylko jechał na wynajmie na odsłuchy- jedyny koszt to wysyłka😀.

Może on lubi szelest wymienianej mamony ;)

Wiesz, ta ekscytacja przelewaniem ludziom kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Wieść o śmierci królowej musiała być dla Ciebie wstrząsająca więc jesteś rozgrzeszony ;)

Ano trochę niefortunnie może wyszło, ale co ja poradzę że kurier z Portugalii wtedy przywiózł paczkę ;)

 

17 minut temu, lobuz1 napisał:

Na Twoim miejscu nie kupowałbym w ogóle sprzętu tylko jechał na wynajmie na odsłuchy- jedyny koszt to wysyłka😀.

 

Ja nie lubię po sklepach łazić, a u mnie w mieście to nie ma chyba w ogóle czegoś takiego jak empeczystor. Jak już to same jakieś salony kolumnowe. Poza tym ja jestem aspołeczny więc wolę sobie wszystko zdalnie zorganizować ;)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności