Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, NiecierpliwyJan napisał:

Mam pewne przemyślenia odnośnie dyskusji związanej z d7100 i zmian w odbiorze tego modelu. Choć w sumie precyzyjniej to pojawiło się w mojej głowie pytanie. 

Czy możecie powiązać zmianę w odbiorze z recenzją audiofanatyka? 

Albo szerzej. Czy waszym zdaniem przeczytanie tekstu może mieć wpływ na nasz odbiór danego modelu. Pozornie post nie na temat, ale moim zdaniem to właśnie Muzyczne zakupy są najbardziej adekwatnym miejscem na tego typu pytania. 

Nope. Moje były recenzowane. Grały mi gorzej już przed recenzją. Wcześniej, to była po prostu tajemnica poliszynela.

Niemniej przemawia do mnie hipoteza, że część, może pierwsza partia miała jakieś wady, a potem to poprawili. Te słuchawki były niezwykłe (bas) a z czasem tą właśnie niezwykłość traciły i stawały się zupełnie zwyczajne. JAk kupiłeś za 1k i są niezwykłe i ją stracą, żadna strata. Pomyśl, co było jak ktoś za 7 czy 5k kupił...

@NiecierpliwyJanmała sugestia - posłuchaj ze stacjonarki na grubym kablu 7n i posłuchaj potem na mobilnym z pilotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Zależy mi na waszych doświadczeniach bardziej niż na osadach.

Jest to temat który podjąłem nie po to by cokolwiek piętnować czy wytykać, a żeby poznać wasze zdanie. 

Kolejny raz zauważyłem, że przeczytanie jakiejś recenzji wywołującej konkretne emocje ma wpływ na mój odbiór słuchawek. Jestem ciekaw, czy jestem w tym osamotniony.

W chwili premiery, D7100 trafiły na pierwsze miejsce w niemieckim magazynie Stereoplay, czy Audio. 😎 Nie ukrywam, że w owym czasie, przyczyniło się to do ich zakupu przeze mnie, jednak miałem to szczęście, że zamiast sugerowanej ceny bliskiej 7kzł, zapłaciłem nieco ponad 2kzł z Ebay UK. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, neonlight napisał:

zamiast sugerowanej ceny bliskiej 7kzł, zapłaciłem nieco ponad 2kzł z Ebay UK. 😉

Wiadomka :) 

Może my podróby kupili 🤷‍♂️

49 minut temu, manuelvetro napisał:

 

@NiecierpliwyJanmała sugestia - posłuchaj ze stacjonarki na grubym kablu 7n i posłuchaj potem na mobilnym z pilotem...

Tu jest klucz. Prócz tego znikającego genialnego basu w (niektórych) egzemplarzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Może my podróby kupili 🤷‍♂️

Nie sądzę, wykonanie było perfekt, a i sam dźwięk na wysokim poziomie. Natomiast nie mogę potwierdzić zmian zachodzących wraz z "wygrzewaniem", ponieważ moje miały chyba imbalans kanałów i poszły na zwrot, dokładnie nie pamiętam. ;) Czemu nie kupiłem kolejnej pary, bo HD800 rozwaliły system swoją ogromną sceną, nie było co zbierać z D7100. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy D7100, ich pojawienie się, powariowany design i same ochy i achy recenzentów; kilku uznanych forumowiczów kupiło i hajpowało. Potem ta promocja w zagranicznym sklepie. Chyba jedna mocno negatywna recka. Ja miałem swoje z wymiany bodajże z @manuelvetrodo którego o ile nie zmyślam poleciały Shure 1540. 

 

Bas miały wybitny te D7100 a poza tym konkretnie pojechane, V-kowe brzmienie, bezbarwne jakby, ale z bdb sceną (głębia) i o tyle ciekawymi wysokimi tonami, że rozciągnięte w kosmos ale nie jak u tesli, tylko tak kompletnie bez sybilantów. Ewenement. Trochę jak słuchać muzyki z samochodu Kia acz tam już sybilanci byli. 

Kompletnie inne granie niż D600 ale słuchałem na innych torach zupełnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiecierpliwyJan ,, Czy waszym zdaniem przeczytanie tekstu może mieć wpływ na nasz odbiór danego modelu.''

Uważam że zadając takie pytanie odpowiedziałeś sam sobie na pytanie

 

Takie zmiany w odbiorze zganiam na młody wiek i co z tym związane podatność na sugestię oraz zbiorową histerię.

 

 Hd-800 poszła fama że od 20 000 coś tam, są lepsze a potem że jednak te wcześniejsze.

 

Po rec.Ah-d7100 na A.F miałem je jeszcze ok.2 lata [ale byłem już dobrze po 40stce] , uczciwie przepiłem cały tor, i zaczynałem póżniej od zera.

 

Na dzień dzisiejszy jeśli nie zgadzam się z czyjąś rec./opisem to tłumaczę to sobie różnicą w egzemplarzach danego sprzętu, gustem, szukam drugiego dna, tudzież sobie myślę - a co on .... głuchy jest.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, NiecierpliwyJan napisał:

Albo szerzej. Czy waszym zdaniem przeczytanie tekstu może mieć wpływ na nasz odbiór danego modelu. Pozornie post nie na temat, ale moim zdaniem to właśnie Muzyczne zakupy są najbardziej adekwatnym miejscem na tego typu pytania. 

Oczywiście, że tak, choć nie zawsze ludzie mają tego świadomość. Najrozsądniej byłoby przed odsłuchem nie czytać żadnych recenzji i nie znać ceny danego sprzętu. Ja niejednokrotnie wsiadając do "hypertrainu" się rozczarowywałem, bo produkt nie był w stanie sprostać podsycanym oczekiwaniom.

 

Z drugiej strony jest wiele osób, które sobie czytają recenzje produktów, które już mają i z każdą pozytywną recenzję mają poczucie lepiej wydanych pieniędzy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Hustler napisał:

Moje pierwsze Sennheisery - zobaczymy z czym to się je...

01010117.jpg

Gratki.😎👍Też mam na stanie, podstawa w tym modelu, to dobrać właściwe pady, bo raz zagrają płasko i nijako, a raz wręcz magicznie. Jak się zmotywuję, to powalczę z moimi, bo teraz leżą nieużywane od dłuższego czasu. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

@neonlight Muszę się najpierw przyzwyczaić do tego grania, bo pierwsze wrażenie jest takie, że grają bardzo lekko i zwiewnie.

I to jest takie granie, relaksacyjne, do łojenia się średnio nadają. 😉 

5 minut temu, Hustler napisał:

Polecasz jakieś konkretne pady?

Właśnie nie pamiętam, z którymi padami mi najlepiej grały, na pewno welury, ale żadne Brainwavz, tylko raczej K271, albo od którychś Beyer'ów. 😗 Tak sobie teraz myślę, pady od T90 podbijają bas i dodają wypełnienia, może to ten trop?! 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

I to jest takie granie, relaksacyjne, do łojenia się średnio nadają. 😉

Odpaliłem najpierw downtempo oraz szeroko pojętą, nową elektronikę i było mocno średnio, ale po zmianie repertuaru na Nilsa Frahma jest już przyjemnie.

6 minut temu, neonlight napisał:

Właśnie nie pamiętam, z którymi padami mi najlepiej grały, na pewno welury, ale żadne Brainwavz, tylko raczej K271, albo od którychś Beyer'ów. 😗 Tak sobie teraz myślę, pady od T90 podbijają bas i dodają wypełnienia, może to ten trop?! 🤔

No to pokombinuję, bo mam trochę welurowych padów, a średnica jest tu chyba taka jak w K280 Parabolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chico99 napisał:

U mnie bardzo pozytywne recki wyzwalają reakcję odwrotną.

Szukam dziury w całym i często znajduję ...

Znaczy się każdy zakup w Twoim mniemaniu to detektywem się stajesz jak Sherlock Holmes i starasz się rozwiązać zagadkę co tutaj jest grane?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Undertaker napisał:

Pamiętam czasy D7100, ich pojawienie się, powariowany design i same ochy i achy recenzentów; kilku uznanych forumowiczów kupiło i hajpowało. Potem ta promocja w zagranicznym sklepie. Chyba jedna mocno negatywna recka. Ja miałem swoje z wymiany bodajże z @manuelvetrodo którego o ile nie zmyślam poleciały Shure 1540. 

 

Bas miały wybitny te D7100 a poza tym konkretnie pojechane, V-kowe brzmienie, bezbarwne jakby, ale z bdb sceną (głębia) i o tyle ciekawymi wysokimi tonami, że rozciągnięte w kosmos ale nie jak u tesli, tylko tak kompletnie bez sybilantów. Ewenement. Trochę jak słuchać muzyki z samochodu Kia acz tam już sybilanci byli. 

Kompletnie inne granie niż D600 ale słuchałem na innych torach zupełnie. 

Kiedyś słuchałem d7100 na jakimś hajendowym zestawie stacjonarnym denona. Bas potężny, ale z genialną kontrolą i rozdzielczością. Średnica mocno wycofana, ale niesamowicie kolorowa, przy czym wokal nie ustępował basowi. Góra nieco za basem, bardzo rozdzielcza, nieco przyciemniona. No i wspomniana niesamowita głębia. Wychodzi na to, że były to słuchawki bardzo podatne na tor. Nie mam ile godzin miały za sobą, więc nie oceniam, czy nastąpił mityczny proces wygrzania

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tymi Denonami, bo wychodzi na to, że to chyba jedyne słuchawki, którym "wygrzewanie" szkodzi, gdyż lwia część zmian w innych sprzętach to jednak zmiany na lepsze, a tu mamy sytuację odwrotną. Tylko ten model ma taką "przypadłość" czy znacie jeszcze inne przypadki degradacji dźwięku w miarę upływu czasu?

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hustler napisał:

Ciekawa sprawa z tymi Denonami, bo wychodzi na to, że to chyba jedyne słuchawki, którym "wygrzewanie" szkodzi, gdyż lwia część zmian w innych sprzętach to jednak zmiany na lepsze, a tu mamy sytuację odwrotną. Tylko ten model ma taką "przypadłość" czy znacie jeszcze inne przypadki degradacji dźwięku w miarę upływu czasu?

W HD681 evo miałem niemal identyczną historię tylko na niższym poziomie ofc i zmiana nastąpiła po 2h. Też na początko grały kolorowo z fajnym drivem, aby zmienić się w takie szarobure flaki. Modowane od Perula grały już ok ale to dalej  nie było to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 HD681 evo 

Nawet nie przypominaj mi tego shit'u nad shit'y, 1000 razy wolałbym jakieś KPP, SHP5401czy KSC75, a nawet monki, czy jak tym pchłom tam było.😆

42 minuty temu, Hustler napisał:

Ciekawa sprawa z tymi Denonami, bo wychodzi na to, że to chyba jedyne słuchawki, którym "wygrzewanie" szkodzi, gdyż lwia część zmian w innych sprzętach to jednak zmiany na lepsze, a tu mamy sytuację odwrotną. Tylko ten model ma taką "przypadłość" czy znacie jeszcze inne przypadki degradacji dźwięku w miarę upływu czasu?

Tyle się naczytałem złego o tym modelu, że gdyby kolega wyżej ich nie przechwycił z OLX, to pewnie bym rozgryzł ten fenomen i się podzielił wrażeniami, ale.. może i dobrze, że tak się nie stało, przynajmniej portfel nie ucierpiał. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności