Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, saudio napisał:

Mógłbyś to rozwinąć z tą elektroniką, chodzi Ci o muzykę elektroniczna czy elektronikę w rozumieniu układów elektronicznych ?

Sprzęt elektroniczny, układ elektryczny, audio. Jego zadaniem jest przesłać sygnał 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Mógłbyś to rozwinąć z tą elektroniką, chodzi Ci o muzykę elektroniczna czy elektronikę w rozumieniu układów elektronicznych ?

Pewnie chodziło mu o zastosowanie dobrych komponentów elektronicznych które mogą wpływać znacząco na dźwięk lub przez modyfikację.

Cos na tym przykładzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Sprzęt elektroniczny, układ elektryczny, audio. Jego zadaniem jest przesłać sygnał i wytworzyć impulsy. 

Sygnał czyli przepływ prądu tak ale impulsy to trochę nie audio, zresztą wytwarzanie impulsów sprawia układom elektronicznym sporo problemów. Chodzi mi o to że w audio jest sygnał ciągły a nie impulsowy.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, saudio napisał:

Sygnał czyli przepływ prądu tak ale impulsy to trochę nie audio, zresztą wytwarzanie impulsów sprawia układom elektronicznym sporo problemów. Chodzi mi o to że w audio jest sygnał ciągły a nie impulsowy.

Nie jestem elektronicznym orłem, ale czy przy zamianie/konwersji sygnału na fale akustyczne nie potrzebne są impulsy? 
 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Impuls_(teoria_sygnałów)

Chyba masz rację:

  • Przykładem jednowymiarowego sygnału ciągłego jest przebieg zmian napięcia elektrycznego lub natężenia prądu powstały poprzez przetworzenie fali akustycznej na prąd.

    Dodam że nie miałem na myśli sygnału impulsowego, tylko skojarzyło mi się to tak, że fala jest wytwarzana przez impuls, prąd który wprawia w drganie membrane w formie impulsu. Widocznie tutaj miałem lukę i impuls zaczyna się dopiero od fali czy coś takiego a elektronika operuje na sygnale ciągłym. 

    W idealnym przetworniku C/A wyjścia są sekwencją impulsów o poziomie wynikającym z liczb podanych na wejście
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_cyfrowo-analogowy
Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten temat jak wykłady prof. Miodka który tłumaczył jak się wypowiadać w języku polskim.

Było pisane o barwie dźwięku a przeszło na wykłady o sygnale dźwiękowym jak jest przetwarzany. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Ciekawy ten temat jak wykłady prof. Miodka który tłumaczył jak się wypowiadać w języku polskim.

Było pisane o barwie dźwięku a przeszło na wykłady o sygnale dźwiękowym jak jest przetwarzany. :)

...a pomyśleć że zaczęło się od tego że ktoś coś kupił :P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

...a pomyśleć że zaczęło się od tego że ktoś coś kupił :P

ale nie zacznie się tworzyć audio voodoo? :P

Bo moje ucho nie jest takie jak innego gracza z audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Dopiero się poznajemy. Ciekawa konfrontacja z AK SE180 

Daj koniecznie znać jak wypadnie to porównanie, ponoć jeszcze ciekawiej robi się z nowym modułem wzmacniacza AM12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Daj koniecznie znać jak wypadnie to porównanie, ponoć jeszcze ciekawiej robi się z nowym modułem wzmacniacza AM12

Napiszę parę słów jak się osłucham. Nad AMP12 się zastanawiałem od razu czy go nie wziąć, ale najpierw chciałem sprawdzić czy w ogóle się polubimy z "podstawką".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson to jak nie zarejestrujesz ich produktu na stronie to mają Ciebie głęboko w *upie i nawet nie odpiszą. Nie przyjmują reklamacji chociaż jak im podasz paragon i datę zakupu że jest w okresie gwarancyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności