Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, własnie Pan ze sklepu RTV (okolicznego) uświadomiłl mnie ze ONKYO kupię za 400 PLN (nowy).

 

Troche sie zdziwilem. Generalnie chodzi mu o to, ze nie opłaca się wymieniać lasera.

 

ONKYO DV S535

 

Dawno nie sledzilem cen sprzetu. Ale np. nowy Tuner DENON-a kosztuje 700 PLN (model ST 1500) a jeszcze rok temu tyle kosztowal ten sam albo poprzednik uzywany na allegro :o

 

No i teraz mam dylemat, czy kupowac Cambridege Azur 540 (DVD), ktory ponoc doskonale odtwarza muzykę też i ma prgressive scan (1000 PLN), czy byle-co.

 

Bo przy tak spadających cenach ...

 

Chociaz ostatnio oglądałem moje firmy nagrane z kamaery na płytę DVD i na moim ONKYO -> bardzo ładnie a na sprzecie za 200 PLN

 

Kolory i nasycenie -> fatalne :(. Nie byla to wna telewizora, gdyz jak podłaczalem swój przenosny DVD to bylo "o niebo" lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i teraz mam dylemat, czy kupowac Cambridege Azur 540 (DVD), ktory ponoc doskonale odtwarza muzykę też i ma prgressive scan (1000 PLN), czy byle-co.

 

Ha, Ha, Ha

 

540 D -> trudno znaleźć, a jest "nowy model" Cambridge Audio 89, kosztuje tyle samo (1000 PLN) ma HDMI

Odtwarza, SACD, DVD-Audio, CD-R,CD-RW, gotuje i sprząta.

 

DivX i mp3 -> na tym mi wogóle nie zalezy.

 

Wyjscia do HDMI i DVI-D i ponoc gra porównywalnie z 540 D (muzyke z płyt CD)

 

Chyba się przejadę posłuchać, ale to jest niesamowite. Jak szybki jest postęp w tej dziedzinie

 

Zeby było zabawniej to w sklepach w których się ostał 540 D, kosztuje tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo tak pieknie Getz faktycznie wydaje sie duzym problemem dbor takiego zestawu a Piano ma wszystko dobre oddzielnie i rzem tez stanowia niezla calosc.

DCD 890 badz 980 oplaca sie do 170zl, i tak z reguly trzeba sie liczyc z wymiana laseru (koszt 60-80zl mimo ze to i tak podrobka) i jesli kto chce tunning ( do 200zl) wiec tak z 400zl wychodzi za naprawde dobrej jakosci CD ktore pewno bije dzisiejszy DCD500 a byc moze nawet DCD700...

z tanzych wzmakow faktycznie DCD560 Getza jest ciekawe, opriocz tego do 600zl yamaha AX590, badz AX570 lub Denon PMA 860, monitorki to juz kwestia gustu od Tannoy M1 (uzywane 400zl) do Mission M32 (nowki ok1000zl) tak z zestawu dosyc przystepnego cenowo, getz dal pomysl na tanie z Kenwoody tez moze dobry pomysl, nie gorszy jakies tanie Pioneer hpm 60 ale to stare podlogowki.

Wlasciwie nadal sie sam zastanawiam czego chce i powiem szczerze tez nie jestem niewolnikiem audiofilstwa, mysle ze jakis zestaw z takich do 1500-1600zl spokojnie mi sie spodoba na tyle ze na dlugo zostanie u mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - także w 980 gniazda sa po pierwsze bardzo ciasne , a po drugie

osadzone na płytce która trochę podejrznie się rusza .

 

W przypadku stosowania teoretycznie lepszego ( a na pewno droższego ) interkonetu z

wtykami Neutrika mam wiec pewne obawy czy wciskając go na siłę w gniazdo

przypadkiem go nie uszkodzę . :unsure:

 

Ale z chińskimi kablami sygnałowymi z hipermarektu nie mam żadnego problemu :D

, one nie tylko lepiej brzmią dla mojego ucha , ale wkłada się je (i zdejmuje ) bez żadnego problemu . :)

 

W tym wypadku tańsze i prostsze znaczy po prostu lepsze :)

 

PS Podejrzewam że na początku lat 90 tych szaleństwo interkonetowe było jeszcze w powijakach

i gniazda naszych Denonów były przystosowane do najzwyklejszych , tanich kabli syganałowych

sprzedawanych najpewniej razem z playerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Technicsie zdemolowałem gniazda cinch dość szybko. Kilka przekładek interkonekta i po gniazdach. Jak rozkręciłem obudowę, to się załamałem, jak można tak gniazda rozwiązać. Przerobiłem to na swoją modłę i jest dobrze już przez kilka lat.

Wtyczki Neutrika mają bardzo dobrą średnicę, wchodzą lekko, ale pewnie. Masakrę robią te od IXOSa, i nawet nie ma ich jak rozgiąć. Trzeba by nożycami do blachy naciąć obwód wtyczki i dopiero, gdyż szczeliny na nich nie przewidzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Podejrzewam że na początku lat 90 tych szaleństwo interkonetowe było jeszcze w powijakach

i gniazda naszych Denonów były przystosowane do najzwyklejszych , tanich kabli syganałowych

sprzedawanych najpewniej razem z playerem .

 

ja mam jakies kabelki z napisem "Japan" prawie na bank jest to od JVC ktory mam ( wczesniej byly nim 'spięte' magnetofon i wzmak), wchodza ciezkawo, tak samo schodza no ale jestem delikatny na tyle na ile moge. Zreszta ja uwazam ze przyzwoity interconnect mi starcza ( a ten od JVC jest calkiem ok) nie mam zamiaru kupowac jakiegos za grube pieniadze chyba ze naprawde byloby warto i mialbym duzy przyplyw gotowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy moglbym lampe dodac do mojego Denona ;P No ale fakt Ogorek ze wspinasz sie juz na Himalaje audio:)

 

Oj, nie przesadzajmy. Robię to co Wy :P

 

Nie chcę zmieniać posiadanego sprzetu ale jak mogę go udoskonalić (a chyba na tym polegał tuning waszego sprzętu ;) ) to chyba dobry pomysł.

 

Wlasnie uzgodnilem modyfikacje mojego Vincenta. Znacznie lepsza lampa pasująco do niego 100 PLN + modyfikacja 150

 

To nie jest "tylko" wlożenie innej lampy, lecz wszelkie regulacje.

 

Słuchalem takiego moda "bosko"

Z tego, co się dowiedziałem w Studio Pro, lampom raz na jakiś czas trzeba podregulować prąd katodowy. Jeśli przy okazji wpadną nowe klocki do środka, to czemu nie? :)

 

 

Własnie taka jest idea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie i panowie dzis po raz pierwszy podlaczylem moje HD580 do dziurki Denona po tunningu ( bo zgubilem przelotke...) i o ile wczesniej ta dziurke zjechalem (bo na HD595 byla po prostu zmulona i kiepska) o tyle widac ze Piotrek 608 to specjalista odnosnie ampow do HD580 czy 600 bo gra fantastycznie!!! Z tym ze prawdopodobnie i tak Denon powedruje do Golasosa gdyz chce sobie zafundowac Pianocrafta i sprzedaje powoli troche sprzetu. Niemniej jednak mozliwe ze jeszcze w tym roku bede prosil Piotrka o Denona z taka sama dziurka bo za grosze zrobil cudo dla sluchawek wysokoimpedancyjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole to nie ma jak sluchac niezlego zrodla (Denon) i bardzo dobrych sluchawek ( HD580) i plyt CD skonwertowanych z ogg q5...wszystko slychac - tzn ze slaba jakosc pliku - tak jak widac lepsze combo niz np Karma+sr60 nie powoduje ze zawsze jest lepiej :))) a wiec moi drodzy nauczka - jesli zgrywac to juz z conajmniej ogg q7,q8 a najlepiej i bezpiecznie z Flac albo wma lossless:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dokopałem się do tematu ;). Mam w domu taki oto zestaw, od lat sprawuje się naprawdę doskonale. Powiem szczerze że te kolumny Avance'a są rewelacyjne, odpływam w trakcie odsłuchu. Mocny, czysty, mięsisty dźwięk. Poezja ;)

 

Jeśli chodzi o cenę sprzętu to będzie jakieś 9000zł, mniej więcej 4000zł poszło na amplituner/odtwarzacz i 5000zł na głośniki (sub'a nie posiadam).

 

2x Avance - Omega 501 MK2 (tył)

Avance-OMEGA-501-mk2.jpg

 

Avance - Omega 504 MK2 (centralny)

Avance-OMEGA-504-mk2.jpg

 

2x Avance - Omega 509 MK2 (przód)

Avance-OMEGA-509-mk2.jpg

 

DENON-1802

avr1802kgrossczarnywu4.jpg

 

DENON-DVD-800

dvd800kgrossal0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, powiem szczerze że nigdy nie rozpatrywałem takiej opcji ;). Piloty i tak są w marginalnym użyciu, więc generalnie nie jest to aż tak uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke kasy wpitoliles,

ja szczerze uwazam ze kino to nie stereo choc jak juz majkelowi wspominalem niebezpiecznie bierze mnie dvd audio,

 

a tak w temacie to za cedeka bralbym soniaka es,

dvd to chwala denony i kardona,

piec do kina to sprawa trudniejsza bo przewaznie do kina to mizernie w stereo,

jak do kina to yamaha

jak do stereo to jakis koncowek mocy moze Texas? moze jakies dobre diy? taniej wyjdzie i lepiej...

co do glosnikow to zlozylbym sobie sam bo dryg mam i wiem ze to co zloze za 2tys rozwali takie do 10tys

w razie pytan sluze pomoca

 

moze ktos chce w koncu moje seasy? heh:)

kabelki to juz sprawa gustu i konfiguracji sprzetu oraz zasobnosci portfela,

 

generalnie uwazam ze przemyslane diy gra 100x lepiej niz kupne i przeplacone w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój systemik...

 

Wzmacniacz zintegrowany Arcam A80

 

Kolumny Acoustic Energy Aegis Evo 3

 

Odtwarzacz CD/SACD Sony SCD-XE597

 

Tuner Sony ST-S261 (na foto inny model, ale z wyglądu niemal identyczny)

 

Wzmacniacz wraz z kolumnami należą do mnie od września 2006. Kosztowały mnie ciężkie 5kzł, ale wydaje mi się, że było warto. Z tego co wcześniej się dowiedziałem, Arcam A80 kosztował coś ok 3,5kzł i była to cena po obniżce z ok 5kzł!!! Także cena 2,5 we wrocławskim Visatexie bardzo mnie zainteresowała. Nie wiem do końca, czy tak niska cena była wynikiem błędu sprzedawcy który praktycznie podał i naliczył ją z głowy, czy też jakiegoś zamierzonego działania.

W każdym bądź razie otrzymałem sprzęcik grający w bezpośrednim porównaniu lepiej niż Cambridge Audio 640 czy NAD C320BEE. I znacznie mniej szumiał, co dało się odczuć na wielu subtelnych nagraniach.

Niestety wyjście słuchawkowe, pomimo dość dobrej jakości dźwięku który zapewnia, na niskoomowych Beyerdynamicach DT 860 (32 omy) szumi w sposób bardzo irytujący wieczorami.

 

Odtwarzacz CD/SACD Sony trafił do mnie 2 miesiące później, jako następca całkowicie zajechanego już, wielokrotnie przeze mnie naprawianego, 15 letniego odtwarzacza tej samej firmy. Ten sprzęcik to ewidentna budżetówka - sprzedawca z 700zł zniżył mi do 600zł, wyraźnie chciał pozbyć się tego sprzętu, który w erze kina domowego wydaje się mało znaczący na rynku. Było to w Centrum Sony we Wrocławiu. Nie gra niestety na takim poziomie jak poprzednik (btw kupiony parę lat wcześniej na giełdzie za 190zł) - ostrzej i mniej przestrzennie, ale różnica w praktyce nie jest wyraźna. Zaletą jest odczyt płyt Super Audio CD (SACD) z muzyką w formacie 5.1. Nie ukrywam, że posłuchanie Dark Side Of The Moon Pink Floydów czy Brothers In Arms Dire Straitsów było nie lada ciekawostką. Ale na dłuższą metę - muzyka brzmi lepiej w stereo.

 

Tuner zakupiłem ze 3 lata temu, na giełdzie, za bajońskie 170zł :) Sprzęcik zadziwiająco dobry. Byłem zaskoczony jakością wykonania tego klocka, która znacząco wyprzedza nowy CD czy nawet drogiego Arcama A80. Łapie wszytkie stacje, które potrzebuję, bez zakłóceń (antena na dachu budynku). Brzmienie analogowej transmisji ma swój klimat - brzmienie ciepłe, złagodzone, przyjemne, ale w żadnym wypadku nie buczące czy męczące. Dlatego tuner to dla mnie pozycja obowiązkowa.

 

Acoustic Energy Aegis Evo 3...

Pod tą kosmicznie brzmiącą nazwą kryje się para solidnych angielskich podłogówek. Całkowicie normalne z wyglądu, dają się wyróżnić białymi (perłowy odcień?) membranami głośników. To brzmienie stosunkowo mi się spodobało. Grają mocno, żywo, dynamicznie. Jednak gdy trzeba, mogą zagrać delikatnie i ze spokojem. Wszystko zależy od repertuaru. Podczas gdy np. Eposy ELS9 zawsze były troszkę przymulone, mniej analityczne, bardziej dudniące, to AE potrafiły zagrać bardzo czysto, ale przy damskim wokalu radzą sobie również znakomicie, zapewniając dojrzały, nieudawany dźwięk. Inaczej mówiąc: zagrały efektownie, dynamicznie, live, ale nie efekciarsko - nie hałasowały, potrafiły przekazać w piękny sposób również spokojną muzykę.

Avance Dana 509 w bezpośrednim porównaniu zagrały trochę sztucznie. Miałem również wrażenie, że mają problem z poprawnym przekazaniem dołu.

 

System ogólnie brzmiący żywo, dynamicznie, ale nie efekciarsko. Raczej analitycznie i chłodno, po prostu - tak jak ja wyobrażam sobie dobre brzmienie, nie próbują podbić dołu, nie dudnią, ale zachowują odpowiednią moc basu (który jednak ma problemy z zejściem na sam dół).

 

Niestety nie wydaje mi się, żebym mógł z duetu Arcam+AE wyciągnąć w najbliższym czasie wszystko na co je stać, z powodu właśnie CD. Nie jest on niestety takiej jakości, jakiej można by się spodziewać. Nie gra tak jak Arcam CD73, Nady, Cambridge, niektóre Marantze. Nie będę mógł sobie w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy pozwolić na wymianę tego słabego ogniwa w łańcuchu, niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglibyscie mi polecic jakas dobra pokojowa antene radiowa?

pozdrawiam

 

MatmaN-ie na Twoim miejscu kupiłbym po prostu zwykłą pokojową antenę

telewizyjną z regulowanym wzmocnieniem + 35 dB ( lub nawet więcej )

plus przejściówkę / rozgałęziacz na żeński kabel ( kilka złotych ) , lub jeszcze

lepiej - wykorzystał antenę telewizyjną którą już posiadasz - wtedy wystarczy

kupić tylko przejściówkę . :)

 

Ponieważ mieszkam na parterze starej kamienicy i nie mam balkonu

w swoim czasie kupiłem dwie anteny radiowe tego typu

1) Telmora ( >>wzmocnienie + 25dB - na Allegro 39 zł , były też w Media Markt )

>> http://www.allegro.pl/item263875955_aktywn...lmor_25_db.html )

i 2) Vivanco FM29 >>( wzmocnienie +29dB , cena Media Markt 50 zł )

>> http://www.amazon.de/exec/obidos/tg/detail.../B000KPVW7A/new

Jakoś tak też się porobiło , że w moim mieszkaniu znalazły się dwie aktywne pokojowe

anteny telewizyjne ( choć do niedawna nie miałem nawet telewizora :D )

 

Moje wnioski z podpinania tego całego sprzętu do róznych modeli tunerów są takie - jeżeli Twoje radio

ma solidne wyjście 75 ohmowe , to antena telewizyjna będzie z uwagi na większe wzmocnienie

( łatwiej ją też ustawić bo ma więcej elementów ruchomych ) powinna być nawet lepsza niż antena

radiowa . Jeżeli natomiast radio nie chce współpracować z anteną aktywną to niestety nie będzie

odbierało dobrze niezależnie czy na jego opakowaniu będzie napisane : " antena uniwerslana TV/FM " ,

"antena telewizyjna" czy też wreszcie " antena radiowa " .

( A niestety wiem że jest to możliwe : tuner w mojej mikrowieży Sony CMT-M373NT zbiera tylko na antenie

ze zwykłego kabla . Kiedyś w mieszkaniu moich rodziców podpinałem go też do kablówki i zupełnie ładnie odbierał

, natomiast na dowolnej antenie z aktywnym wzmocnieniem recepcja tego radio to po prostu same trzaski :huh: )

 

Z moich trzech tunerów - Denon TU-580 RD , Kenwood KT-3050 , Sony ST-SE700 - ten

ostatni ma decybelowy wskaznik natężenie odbieranego sygnału i dwa alternatywne (możliwość

przełączania , a więc i synchronicznego porównywania ) gniazda antenowe > powyżej 50 dB jakość

recepcji okreslić można jako dobrą , powyżej 60 dB jako bardzo dobrą . Mogę nawet powiedzieć że jestem

szczęściarzem - ( obie anteny postawiłem -dosyć wysoko na najwyższej szafie mojego ponad

czterometrowego mieszkania ) ponieważ sygnał właściwie wszystkich stscji radiowych - nawet na najsłabszym Telmorze

łapie teraz powyżej 60 dB ( często nawet powyżej 70dB , a to dla Sony ST-SE700 i tak tak już maksymalne poziom )

Aczkolwiek fakt faktem że często pojawiają się zniekształcenia w eterze i sygnał (dla jeden konkretnej stacji )

potrafi spaść zupełnie znienacka -na moment lub trochę dłużej niestety - np do 50 dB czy nawet 46dB :(

 

Jedyny poważny problem jest z recepcją majego ulubionego programu III-ego PR . Poziom sygnału bywa

czasami trochę zbyt niski ( oscyluje zwykle około 49- 57dB ). I w tym wypadku - zwłaszcza

kiedy audycję nagrywam , lub słucham przez słuchawki - różnice poziomu wzmocnienia

pomiedzy Telemorem , Vivanco F29 i anteną telewizyjną zaczynają mieć istotne znaczenie .

Te 5 dB do 10 dB więcej ( w zalezności od stacji ) są nie tylko widoczne na wskazniku

Sony ST-SE 700 , ale je także po prostu słychać (poziom szumu ) . Odliczając 1dB - 3 dB

- bo tyle mniej więcej "zjada" przejściówka anteny telewizyjnej , to z + 35 dB wzmocnieniem antena telewizyjna

i tak będzie miała przewagę nad słabszą anteną Telmora (+25 dB) czy Vivanco (+29 dB)

 

Jedyną przewagą tych ostatnich jest to , że są one po prostu ładniejsze ( zwłaszcza Vivanco FM29

-która zresztą u mnie na tej szafie w ramach "polaryzacji poziomej " po prostu sobie leży , więc i tak jej nie widać :D )

mniejsze i co tu ukrywać zdecydowanie bardziej dyskretne niż przeciętne "talerzowo-teleskopowe "

anteny telewizyjne - więc jeżeli jest to czynnik na którym Ci zależy to może rzeczywiście sięgnij właśnie

po tę niemiecką antenę z Media Marktu . Rekomenduje ją bez wahania , bo jest po prostu niezła .

Jeżeli nie , to pokojowa antena telewizyjna (plus przejściówka ) będzie po prostu lepsza i prawdopodobnie

nawet powinna byc tańsza . Zaopatrz się też od razu w jak najdłuższy przewód 75 ohmowy

- zwłaszcza jeżeli mieszkasz na parterze albo pierwszym piętrze - to warto postarać sie o to aby

antena była ustawiona jak najwyżej . :) Do 10 metrów , długość przewodu nie powinna mieć żadenego

negatywnego wpływu na jakość recepcji ( a wręcz przeciwnie często- ma pozytywny ) ,

podobnie zresztą jak liczba tunerów podpiętych do jednej anteny . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatmaN-ie na Twoim miejscu kupiłbym po prostu zwykłą pokojową antenę

telewizyjną z regulowanym wzmocnieniem + 35 dB ( lub nawet więcej )

plus przejściówkę / rozgałęziacz na żeński kabel ( kilka złotych ) , lub jeszcze

lepiej - wykorzystał antenę telewizyjną którą już posiadasz - wtedy wystarczy

kupić tylko przejściówkę . :)

 

Ponieważ mieszkam na parterze starej kamienicy i nie mam balkonu

w swoim czasie kupiłem dwie anteny radiowe tego typu

1) Telmora ( >>wzmocnienie + 25dB - na Allegro 39 zł , były też w Media Markt )

>> http://www.allegro.pl/item263875955_aktywn...lmor_25_db.html )

i 2) Vivanco FM29 >>( wzmocnienie +29dB , cena Media Markt 50 zł )

>> http://www.amazon.de/exec/obidos/tg/detail.../B000KPVW7A/new

Jakoś tak też się porobiło , że w moim mieszkaniu znalazły się dwie aktywne pokojowe

anteny telewizyjne ( choć do niedawna nie miałem nawet telewizora :D )

 

Moje wnioski z podpinania tego całego sprzętu do róznych modeli tunerów są takie - jeżeli Twoje radio

ma solidne wyjście 75 ohmowe , to antena telewizyjna będzie z uwagi na większe wzmocnienie

( łatwiej ją też ustawić bo ma więcej elementów ruchomych ) powinna być nawet lepsza niż antena

radiowa . Jeżeli natomiast radio nie chce współpracować z anteną aktywną to niestety nie będzie

odbierało dobrze niezależnie czy na jego opakowaniu będzie napisane : " antena uniwerslana TV/FM " ,

"antena telewizyjna" czy też wreszcie " antena radiowa " .

( A niestety wiem że jest to możliwe : tuner w mojej mikrowieży Sony CMT-M373NT zbiera tylko na antenie

ze zwykłego kabla . Kiedyś w mieszkaniu moich rodziców podpinałem go też do kablówki i zupełnie ładnie odbierał

, natomiast na dowolnej antenie z aktywnym wzmocnieniem recepcja tego radio to po prostu same trzaski :huh: )

 

Z moich trzech tunerów - Denon TU-580 RD , Kenwood KT-3050 , Sony ST-SE700 - ten

ostatni ma decybelowy wskaznik natężenie odbieranego sygnału i dwa alternatywne (możliwość

przełączania , a więc i synchronicznego porównywania ) gniazda antenowe > powyżej 50 dB jakość

recepcji okreslić można jako dobrą , powyżej 60 dB jako bardzo dobrą . Mogę nawet powiedzieć że jestem

szczęściarzem - ( obie anteny postawiłem -dosyć wysoko na najwyższej szafie mojego ponad

czterometrowego mieszkania ) ponieważ sygnał właściwie wszystkich stscji radiowych - nawet na najsłabszym Telmorze

łapie teraz powyżej 60 dB ( często nawet powyżej 70dB , a to dla Sony ST-SE700 i tak tak już maksymalne poziom )

Aczkolwiek fakt faktem że często pojawiają się zniekształcenia w eterze i sygnał (dla jeden konkretnej stacji )

potrafi spaść zupełnie znienacka -na moment lub trochę dłużej niestety - np do 50 dB czy nawet 46dB :(

 

Jedyny poważny problem jest z recepcją majego ulubionego programu III-ego PR . Poziom sygnału bywa

czasami trochę zbyt niski ( oscyluje zwykle około 49- 57dB ). I w tym wypadku - zwłaszcza

kiedy audycję nagrywam , lub słucham przez słuchawki - różnice poziomu wzmocnienia

pomiedzy Telemorem , Vivanco F29 i anteną telewizyjną zaczynają mieć istotne znaczenie .

Te 5 dB do 10 dB więcej ( w zalezności od stacji ) są nie tylko widoczne na wskazniku

Sony ST-SE 700 , ale je także po prostu słychać (poziom szumu ) . Odliczając 1dB - 3 dB

- bo tyle mniej więcej "zjada" przejściówka anteny telewizyjnej , to z + 35 dB wzmocnieniem antena telewizyjna

i tak będzie miała przewagę nad słabszą anteną Telmora (+25 dB) czy Vivanco (+29 dB)

 

Jedyną przewagą tych ostatnich jest to , że są one po prostu ładniejsze ( zwłaszcza Vivanco FM29

-która zresztą u mnie na tej szafie w ramach "polaryzacji poziomej " po prostu sobie leży , więc i tak jej nie widać :D )

mniejsze i co tu ukrywać zdecydowanie bardziej dyskretne niż przeciętne "talerzowo-teleskopowe "

anteny telewizyjne - więc jeżeli jest to czynnik na którym Ci zależy to może rzeczywiście sięgnij właśnie

po tę niemiecką antenę z Media Marktu . Rekomenduje ją bez wahania , bo jest po prostu niezła .

Jeżeli nie , to pokojowa antena telewizyjna (plus przejściówka ) będzie po prostu lepsza i prawdopodobnie

nawet powinna byc tańsza . Zaopatrz się też od razu w jak najdłuższy przewód 75 ohmowy

- zwłaszcza jeżeli mieszkasz na parterze albo pierwszym piętrze - to warto postarać sie o to aby

antena była ustawiona jak najwyżej . :) Do 10 metrów , długość przewodu nie powinna mieć żadenego

negatywnego wpływu na jakość recepcji ( a wręcz przeciwnie często- ma pozytywny ) ,

podobnie zresztą jak liczba tunerów podpiętych do jednej anteny . :)

Getz ty nawet o antenie nie możesz napisać zwięźle. :P:lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz ty nawet o antenie nie możesz napisać zwięźle.

 

Roni - radio to jest zbyt poważna sprawa żeby traktować je zdawkowo . :D

Zwięzle to ja mogę napisać coś o TV albo Kinie Domowym .

A radio to jest wielka rzecz i po prostu należy mu sie szacun i odpowiednia rewerencja . :lol:

 

Trochę bardziej poważnie - jakość takiej pokojowej aktywnej anteny radiowej - z moich doświadczeń

w kilku mieszkaniach - ale od razu zaznaczam że nie wykraczały one powyżej wysokosci trzeciego czy

czwartego piętra - a to w przypadku anten ma kolosalne znaczenie - w największym stopniu i tak zależała

od tego gdzie się ją ulokowało . Najlepsze efekty daje zawsze któryś z rogów pokoju , najlepiej

na najwyższej szafie pod samym sufitem . Uczulam na problem bo ustawiona bezpośrednio na radiu , powiedzmy

na wysokosci metra czy półtora metra żadna , powtarzam -żadna z tych anten które opisałem

nie zbierała dobrze i to zarówno w moim mieszkaniu ( tak zwany wysoki parter ) które znajduje się w lini

prostej z 4 km od nadajników radiowych zamaontowanych na iglicy Pałacu Kultury jak i na przykład wnętrzu

domu moich starych -którzy mieszkają niemal w leśnej kniei Puszczy Kampinowskiej prawie 20 km

ode mnie . Ale w obu mieszkaniach wystarczyło ją maksymalnie podnieść - na przykład postawić

na wysokiej szafie ( lub nawet położyć na płask i umieścić zza jej gzymsem ) i taka antena naprawdę

zapewniała - i to w obu tych przypadkach - zupełnie fajny odbiór :)

 

Dlatego naprawdę trudno jest odpowiedzieć jak z tych anten jest najlepsza - tak naprawdę wszyskie

one są złem koniecznym i rozwiązaniem znacznie gorszym niż duża dachowa antena zewnętrzna odpowiednio

zamontowana i uziemiona. Ale skoro nie mamy możliwości sięgnięcia po antenę z prawdziwego zdarzenia

to antena pokojowa ma szansę spełniać swoją rolę . Jednak najważniejszy warunek dla takiego sprzętu

to znalezć miejsce we własnym mieszkaniu z gdzie odbiór fal radiowych jest najlepszy . A to - jeżeli

chcemy mieć najwyższą jakość - naprawdę wcale nie jest takie proste . I co więcej -czasami równie

trudną rzeczą jest znalezienie możliwości umieszczenia tam takiej anteny , albo nawet podciąnięcie

zasilania . Bo załóżmy że mamy w mieszkaniu tylko szafy zabudowane . I co robić wtedy ? :huh:

Przymocować aktywną antenę pokojową do żyrandola i przy okazji zasilać ją z jego instalcji ? :D

 

Dlatego rzeczywiście trochę się rozpisałem :D . Znam MatmaNa nie od dziś i wiem z korespondencji

że zbiera on swój zestaw audio ze sprzętu vintage . Mógłbym więc na przykład napisać - poluj

na eBayu na BIC Beam Box FM-10 Electronically Directional Antenna

>> http://cgi.ebay.fr/BIC-Beam-Box-FM-10-Elec...2QQcmdZViewItem

 

984f_12.JPG

 

Tyle że z moich doświadczeń wynika że takie coś postawione bezpośrednio na radiu

(przynajmniej poniżej wysokości trzeciego piętra ;) ) raczej na pewno nie ma szans zbierać

sygnału dobrze , a z ulokowaniem takiego kloca na szafie może być pewnien problem . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
CYTAT(ogorek @ 30.12.2007, 20:20)

[offtop]Nie wiem, które audiophysic posiadasz, ale począwszy od Yary (podłogówek - obecnie nazywają się Classic)to są to baaardzo szczegółowe kolumny. Bas mają taki bardzo krótki - coś ala słuchawki T2 (wnioskując z opisu)Ale samego dołu (od 40-50 Hz) to raczej im brak. Ale z dobrym subem (Velodyne, REL) grają cudownie.Pod warunkiem, ze filtr na SUB-ie ustawisz na 55 Hz, znajdzies dzobrą pozycję w pokoju i nie przesadzisz z głośnością SUB-aJak masz takiego dobrego tatę to ... na urodziny poprosc Velodyne SPL 1000R ...A jak nie jest aż tak dobry to co najmniej Velodyne CHT 10RPozdrawiam[/offtop]

Audio Phisic Spark ( szkoda ze nie maja podwojnych terminali glosnikowych ) . Podlaczone do pma2000ae kablem AST200 a dcd200 do wzmaka polaczone Van Den Hul The First . Staruszek mial kase ze sprzedarzy dzialki , wiec suba musze dokupic sam . Nawet pewnie nie bede wiedzial jak go podlaczyc . Moge przeznaczyc max jedna wyplate ( okolo 4.5kzl ) . Lub sprzedac wszystko i kupic tego rotela jakiegos . Bo albo denon albo fiziki graja jasno a wolalbym dzwiek ciemniejszy .

 

Gratuluję Tacie gustu ... << Audio physic Spark >>

 

Co do DENON-a to nie przepadam -> ale sam nie wiem dlaczego. Co do AudioPhysic-a to sam mam teraz Yary -> z tej poprzedniej kolekcji

(wtedy był tylko jeden model Yara podłogowa). One mają wejscia BiWire (czyli dwie pary wejść). Wszystkie nowe modele już nie mają :(

 

Mozesz spróbowac VDH Magnum. Chcialem Yary kupic od osoby, która chciala je zmienic na Sparki.

I ta osoba wlasnei uzywa VDH magnum -> zalecane do jasnych zestawów, zeby je "ocieplic".

Nie mam pojęcia ile taki kabel kosztuje.

 

Sub doda tobie najniższego basu -> NIE MA SENSU ustawiac filtru na wiecej jak 60 Hz. Velodyna dystrybuuje audioFast.

Wejdz na ich strone i zobacz liste dealerow - najlepiej wczesniej pozyczyc i zobaczyc jak to współgra.

<< dealerzy Audiofast >>

 

To dodanie najniższego basu lekko zmienia obraz całosci. POD WARUNKIEM ZE TAK TO ZROBISZ, ze sub zniknie ...

 

Chodzi o idealną synchronizację z kolumnami (wspomniany dobór filtru WE, fazy, miejsca i głośności).

 

Velodyne CHT 10R (ja mam taki) mozna było kupic w sklepach internetowych "wloskich" (Italia - nie te pod w-wą) za 1400 PLN z wysyłką.

U nas to 2 tys PLN (ale gw. realizowana w PL)

 

Velodyne SPL 1000R gra lepiej, jest mniejszy ale kosztuje w PL 2 tys USD. W USA kupisz go za 1000 USD (tylko nie chcą wysyłac do PL i NIESTETY to WERSJA NA INNE - "hamerykańskie" NAPIECIE)

 

Ale do wiosny myślę ze w Europie tez stanieje.

 

Mozesz jeszcze napisać do Pana Wojciecha Pacuły, redaktora highfidelity.pl z zapytaniem o wzmacniacz lampowy w rozsądnej cenie.

Myslę, ze z lampą zagrałoby to bardziej tak jak lubisz. Ja zaprzestaję poszukiwan bo szczegółówosć audiophysic-ow mi bardzo pasuje,

mam kabel zaliczany do ciepłych ale niezwykle detalicznych -> no i z SUB-em jest rewelacja.

 

Coldplay, Radiohead -> brzmi cudownie. Muzyka elektroniczna (której mało słucham) jeszcze lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszek mial gest , spytal mnie kiedys co bym chcial a ja odpowiedzialem ze dobre hifi i ....tak zostalo . Za pare miesiecy wpadl do mnie z ...denonem dcd i pma 2000 i kolumnami audio phisic bo gdzies ktos mu powiedzial ze to dobre . I owszem , sprawil mi przyjemna niespodzianke . Sam kupilbym rotela ale za sporo nizsza kase ( mnie nie stac ) . Taka to historia ...A co do sluchania sluchawkowego to wiele zalezy od samopoczucia , nastroju i sluchanejk muzy . Gdy jestem zmeczony dzwiek czesto mi sie niepodoba i nie slucham wcale , gdy jestem wkurzony sluchamm J.S.Bacha na akg , gdy mam dobry chumor slucham kłinu na grado ....Na akg lubie np symfonike ktora na grado mi nie odpowiada . Rocka wole na akg nie sluchac . Na sluchawkach wogole mi nie odpowiada Lorena McKennith ale juz z kolumien to po prostu bajka . Dzis bylem dwie godziny z psem na spacerze i epki mnie irytowaly a zwykle je lubie , nie wiem czy to logiczne ale chyba nie zawsze i nie w kazdej sytuacji slyszy ( slucha ) sie tak samo ...chyba ...Moze JBele spodobaja sie autorowi watku pojutrze albo z innym repertuarem muzycznym ...Audio Phisic Spark ( szkoda ze nie maja podwojnych terminali glosnikowych ) . Podlaczone do pma2000ae kablem AST200 a dcd200 do wzmaka polaczone Van Den Hul The First . Staruszek mial kase ze sprzedarzy dzialki , wiec suba musze dokupic sam . Nawet pewnie nie bede wiedzial jak go podlaczyc . Moge przeznaczyc max jedna wyplate ( okolo 4.5kzl ) . Lub sprzedac wszystko i kupic tego rotela jakiegos . Bo albo denon albo fiziki graja jasno a wolalbym dzwiek ciemniejszy .

 

Wpadłem na "genialny" pomysł ;)

 

Będzie Cię próba kosztować 8 PLN :o

 

Kup ten kabel: << Da Vinci od claroquesi >>

 

Pewny sprzedawca, dobry i niedrogi produkt. Konfekcja wykonana profesjonalnie na specjalnych maszynach lutowniczych.

 

Sprzedawca oferuje możliwość zwrotu do 10 dni. Ja ten kabel kupiłem do podłączenia SUB-a ale (z ciekawosci) podłączyłem go też do stereo.

 

Daje głęboki i ładny bas, ma (w stosunku do tego co mam) lekko wycofaną górę. Może się Tobie spodoba to sobie zostawisz.

 

Nie to odeślesz z powrotem i poniesiesz koszt wysyłki.

 

*****************************

 

Co do SUB-a -> jak pożyczysz to pisz na PM. Jak twój AMP ma dwa wyjscia głośnikowe to podłączasz drugie wyjścia do SUB-a ...

 

Tak, tak -> SUBA ma wejscia głosnikowe Lewe i Prawe (nie kazdy kupuje 2 sub-u).

U góry masz pokrętło fazy (pionowo do gory to 80 Hz, przekręcasz dalej w prawo -> tak na godzinę 15-tą). Na CHT10R, siłę głosu ustawiasz na 24, 28 i ... powinno być OK

 

Najlepiej zgraj pożyczenie SUB-a z kupieniem kabelka (bo do SUBA-a potrzebujesz kabelki tak jakbyś miał drugą parę kolumn)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ogorek sie wreszcie pojawil :P

 

Spoglądam na forum -> okazjonalnie.

 

Przeniosłem dyskusię z X500 do tego wątku -> coby nie offtopować ;)

 

Ze słuchawek i odtwarzaczy -> nic nowego nie testowałem -> więc nie zabieram głosu -> czasem poczytam.

 

A kilka miesięcy temu upgradowałem kolumny (chociaż po testach 5 modeli miałem pozostac przy Mission)

 

W końcu mam Audio Physic Yara + SUB Velodyne CHT 10R.

 

Mam też większy pokój -> 22m2, bez skosów (jak w poprzednim).

 

Na pomysł z SUB-em wpadłem sam, ale dodatkowo umocnił mnie w tym pan Wojciech Pacuła, redagujący highfidelity.pl (bardzo miła i kompetentna osoba).

 

Z tym, ze do moich upodobań i pokoju dopasował się właśnie Velodyne (wczesniej testowałem 4 inne i już miałem rezygnować z pomysłu).

 

A z kolei na Velodyne namówił mnie ten Pan << rogozaudio.pl >>.

 

Też bardzo miła i kompetentna osoba. Ma rozszerzyć ofertę o sprzęt audio - używany (zwłaszcza ROTEL).

 

Kupowałem u niego masywne podkładki pod kolce kolumnowe (niszczyły mi podłogę). Potem kupiłem kabelek do SUB-a

 

A i rada dla X500.

 

AudioPhysic Spark to taki model wyższy od Yary.

Szkoda, ze tata nie poczekał. Wchodzi teraz Audio Physic Yara Superior, czy jakoś tak.

Kazda kolumna ma dodatkowo 2 niskotonwce u podstawy (taki patent AP)

 

Ale SUB jest o tyle ciekawszy, ze mozna go dostosowac do swoich upodoban i pokoju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ojcu dystrybutor dal to co mial . Staruszek sam slucha na musical fidelity a1 i cd tej samej firmy z jakimis tothemami . Mowil mi ze wzial jasny system bo myslal ze mlodsi ludzie ''tak lubia'' .

Co do suba to jak zgrac glosnosc ? Najpierw ustawic glosnosc suba tak by bylo go ewidentnie slychac i powoli zmniejszac glosnosc do poziomu reszty czy jak ? Nigdy nie mialem suba . kupie sobie jakis adekwatny do kolumn , poszukam , poczytam troche , poslucham . Szkoda sprzedawac denona bo sie traci na wartosci i sporo bym musial dolozyc by kupic cos podobnej klasy . Podoba mi sie dzwiek coplanda ( nie pamietam modelu ktorego sluchalem ale byl bez lamp ) , Lamp nie chce ( czekanie na rozgrzanie , wymiany lamp itp itd ) . no i wymienie kabel ast200 . Ktory to model byl cieply i przejzysty ? the firsta nie wymieniam , jest fajny . Pokoj ma 36m2 . Na dwoch scianach obrazy , miedzy glosnikami jest tv i nizej sprzet . Panele na podlodze , szklana lawa wiec chyba poza sofa z ktorej slucham nic nie wytlumia pomieszczenia . Z kolumn jestem zadowolony bo maja swietna stereofonie ale wlasnie basu ciut malo albo pokoj za duzy . slucham na galce volume ustawionej na godzinie 12 . Lubie glosno sluchac ale dzwieku jest jakby malo . Jest tak jakby byl rozrzedzony czy rozproszony w calym pomieszczeniu . Glosniki stoja 3.5m od siebie , 1m od tylnej scianki . sofa stoi 3.5m od kolumn , za sofa wolna przestrzen i maly barek . I teraz pytanie : jak zagescic dzwiek , co zrobic by bylo wiecej ''miesa'' ? moze 2 suby ? Moze dodatkowa koncowa mocy ? Ale z pojedynczymi gniazdami w glosnikach to chyba odpada ... hmm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności