Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie kochają AudioPhysic-i własnei za to, ze dzwięk nie wydobywa się z kolumn a z przestrzeni :)

 

35 m2 to juz kawałek przestrzeni. Albo mocniejszy SUB albo dwa.

 

Tu musisz sam zadecydowac. Albo takie dwa Velodyne CHt 10 R (najlepiej ustwaic kazdą z nich obok kolumny (w przestrzeni pomiędzy kolumnami)

 

Chociaż zalecane przez Velodyne ustawienie to róg pokoju. Poniewaz Yara i Spark są troszkę podobne (Spark powinien być lepszy :P)

 

To proponuję w ciemno ustawić filtr odcięcia na godzinę 15-tą (55 Hz), faza ZERO (jak jeden sub dokladnie pomiedzy kolumnami - jak dwa symetrycznie tez)

 

A glosnosc -> tak jak mowiles. Sam dojdziesz do tego -> ze jest za glosno.

 

Ja miałem na 35 (głosność) Na koncercie SADE "Lovers Live" byłem wniebowzięty stopą i ogólnie efektami ...

 

Ale na innych płytach zaczął mnie denerwować "wybijający" się SUB. Na poziomie 24 jest chyba idealnie.

 

Jak masz gdzieś blisko dealera audiofast-u (importer Velodyne) to POZYCZ dwa.

 

W ciemno nie kupuj. Ja pożyczałem kilka a o kazdym pisano ze rewelacja w stereo. Podobno to nie SUB gra a pokój wraz z SUB-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no i wymienie kabel ast200 . Ktory to model byl cieply i przejzysty ?

 

To moze byc dobre posunięcie ....

 

Zobacz opinie uzytkownikow -> raz moze ocieplac a raz "rozjasniac" << opinie >>

 

Jeszcze raz polecam zakup << tego kabla >>

włąsnie przez allegro. Klikasz, wpłacasz 240 PLN (w sumie małe pieniądze przy twoim zestawie)

 

Masz 10 dni na oddanie a mozliwe ze go zatrzymasz.

 

Szczesliwego Nowego Roku -> ide na sylwestra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochają AudioPhysic-i własnei za to, ze dzwięk nie wydobywa się z kolumn a z przestrzeni :)

No ale elektronika chyba też ma coś do powiedzenia? Według mnie tak powinien grać każdy dobrze zestawiony sprzęt, na dowolnych porządnych kolumnach. Miałem przyjemność słyszeć kilka takich zestawów na AS.

 

Ja ostatnio robię tuning mojego Technicsa SL-PS840, już fabrycznie grał tak, że został zapamiętany jako jeden z najlepszych modeli w historii tej firmy, ja go podrzucam na kolejne szczebelki drabiny jakościowej. Zaczęło się od wymiany elektrolitów na zasilaniu sekcji cyfrowej, potem drugi, pierwszy i trzeci stopień wzmocnienia - wymiana op-ampów: za przetwornikiem na OPA2604, potem AD8599 (LM4562 dał ciała tutaj), na końcówce AD8022. Kondensatory audio fabrycznie już były Panasoniki, więc tu próby podmian kończyły się zepsuciem tego co jest, na cyfrówce zagrał dopiero Jamicon lepiej niż fabryczne, Epcosy, "zwykłe" Elny, różne inne - tylko psuły. Kolejny krok to będzie zamiana dwóch Jamiconów przy przetworniku DAC na Nippon ChemiCon, dostałem je dzisiaj, i we wzmacniaczu słuchawkowym zagrały jeszcze ciut lepiej od Jamiconów. Dostałem też dziś OsCony SD, ale grają ciut za jasno, góra wyraźniejsza, ale mniej ciała i klimatu w dźwięku, tu Jamicon jest lepszy, a Nippon najlepszy. Przy okazji kolejnego rozgrzebania CD (po Nowym Roku) podmienię kwarc przy napędzie na OMIGowy i dam te Nippon ChemiCon. Potem czeka mnie zrobienie master clocka dla DACa, zamierzam go zrobić na PLLu Burr-Browna i kwarcu OMIG 27MHz, gdyżtaki wyrwałem z innego forum, a potrzebny mi 33.8688MHz jest nie do dostania za ludzkie pieniądze. PLLe wysępiłem jako darmowe próbki na firmę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrzuciłem posta do podobnego tematu w dziale "Ogóle". Ale widzę, że temat wyrósł i w Hydeparku. No to jeszcze raz wkleję to samo, bo sprawa dla mnie ważna, może tym razem mi ktoś pomoże coś znaleźć :)

 

Mam do wydania na taki sprzęt stacjonarny około 4000 - 5000 pln (choć powiedzmy, że dolna granica jest trochę bardziej rozsądna) i potrzebuję rady / propozycji. Generalnie, to poszukuję punktu zaczepienia w dalszych poszukiwaniach. Zależałoby mi, żeby sprzęt był nowy (tzn. nie-komisowy), "zoptymalizowany" pod rockowe i jazzowe granie. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , powiem szczerze ze zafascynowal mnie Twoj wpis . Napusz moze co moge poprawic w dcd200ae . Troche dlubie w elektronice wiec ..l.

 

Ja mam tak po każdym wpisie @majkel-a :)

 

@majkel -> zawsze uważałem, że najlepszy tuning to DIY. W innym przypadku musimy się zdać na gust kogoś innego

 

@x500 -> większość osób tuninguje sprzęt PO WYGAŚNIĘCIU GWARANCJI. Trochę jej szkoda ...

 

Nadal uważam,że moja rada jest dobra:

 

Kup << Ten Kabel głośnikowy - KLIK - od tego sprzedawcy >>

 

Co się może stać:

 

1.Zestaw zagra kompletnie inaczej -> będziesz zadowolony -> zostawisz sobie kabel i mi podziękujesz

2. Róznica będzie nieznaczna -> odeślesz kabel (masz 10 dni na testy)

3. Róznica znacząca, ale efekt się tobie nie spodoba -> możesz odesłać i wziąć inny od tej samej osoby

(wczesniej opisz jej -> jaka nastąpiła zmiana dzwięku a czego byś oczekiwał)

 

Również @majkel może potwierdzić jak duże zmiany brzmienia miał z różnymi interkonektami.

W twoim przypadku masz dosyć naturalny interkonekt VDH First (i bardzo dobrze) -> mozesz poeksperymentowac z kablami głośnikowymi

 

Nie twierdzę, że ten konkretny kabel to "mistrzostwo świata".

Wiem jaki dał efekt w przypadku mojego zestawu (testowałem przez chwilę) i mam nadzieję, że u Ciebie efekt będzie podobny.

A cena za pełen komplet kabli z tzw. konfekcją (240 PLN) -> przy twoim zestawie -> jest bardzo rozsądna.

Koszt samej konfekcji to pewnie ponad połowa ceny kabla (8 babanów po 10 - lub wiecej - PLN i ich lutowanie na dedykowanej maszynie lutowniczej)

 

Co więcej -> jak "myk" z kablem się sprawdzi to mam kolejne 2 pomysły (jeden z nich to zniesienie sprzętu z gabinetu do salonu ->ciut większy od twojego -> i zaraportowanie -> jak to jest z jednym SUB-em)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , powiem szczerze ze zafascynowal mnie Twoj wpis . Napusz moze co moge poprawic w dcd200ae . Troche dlubie w elektronice wiec ..l.

Najlepiej zdobądź serwisówkę, np. z http://www.foxel.com.pl Wtedy widać schemat i co od czego jest, bo czasami jak jest np. 12 op-ampów, to nie wiadomo który za co odpowiada. W ciemno to można wymienić kwarce na OMIG, na forum audiostereo czasami są oragnizowane zbiorowe zamówienia, wtedy jest taniej, ale dokładność tych kwarcy jest b. duża. Warto też podrasować zasilanie, np. osobne zrobić do sekcji analogowej. W SL-PS840 jest taki patent pod nazwą Virtual Battery na LM2940 i tranzystorach dyskretnych do zasilania analoga, więc raczej tego nie ruszam. Z wymianą kondensatorów lub rezystorów można sobie gola strzelić grzebiąc w wysokich modelach, gdyż te już fabrycznie bywają dobrego gatunku. W ogóle to bez doświadczenia (ja takowego nie posiadam), zwłaszcza dotyczącego konkretnych modeli, trudno od razu zrobić coś, co przyniesie jednoznaczną poprawę. Tu w zasadzie można polegać tylko na kwarcach. Na pewno warto podmieniać elementy NJM/JRC, często spotykane w japońskim sprzęcie, ale nie będące szczególnie wysublimowane w kwestii jakości dźwięku. Tutaj jest trochę do wyboru z oferty Burr-Brown, Analog Devices i Linear Technology. Elementy tej ostatniej firmy są mi mało znane, ale niektóre podobno wybitne, np. LT1028 lub LT1364. Co do reszty - trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zdobądź serwisówkę, np. z http://www.foxel.com.pl Wtedy widać schemat i co od czego jest, bo czasami jak jest np. 12 op-ampów, to nie wiadomo który za co odpowiada. W ciemno to można wymienić kwarce na OMIG, na forum audiostereo czasami są oragnizowane zbiorowe zamówienia, wtedy jest taniej, ale dokładność tych kwarcy jest b. duża. Warto też podrasować zasilanie, np. osobne zrobić do sekcji analogowej. W SL-PS840 jest taki patent pod nazwą Virtual Battery na LM2940 i tranzystorach dyskretnych do zasilania analoga, więc raczej tego nie ruszam. Z wymianą kondensatorów lub rezystorów można sobie gola strzelić grzebiąc w wysokich modelach, gdyż te już fabrycznie bywają dobrego gatunku. W ogóle to bez doświadczenia (ja takowego nie posiadam), zwłaszcza dotyczącego konkretnych modeli, trudno od razu zrobić coś, co przyniesie jednoznaczną poprawę. Tu w zasadzie można polegać tylko na kwarcach. Na pewno warto podmieniać elementy NJM/JRC, często spotykane w japońskim sprzęcie, ale nie będące szczególnie wysublimowane w kwestii jakości dźwięku. Tutaj jest trochę do wyboru z oferty Burr-Brown, Analog Devices i Linear Technology. Elementy tej ostatniej firmy są mi mało znane, ale niektóre podobno wybitne, np. LT1028 lub LT1364. Co do reszty - trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć w dźwięku.

 

Wczoraj byli znajomi u mnie . Pawel mial gitare akustyczna i cichutko sobie brzdakal . Wybrzmienia nigdy nie byly z denona takie same jak wprost z gitary . Mowie o naturalnym poziomie glosnosci . Chcialbym osiagnac wieksza gestosc dzwieku i wiekszy realizm w oddaniu wybrzmien i czasu ich trwania . To przede wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrzuciłem posta do podobnego tematu w dziale "Ogóle". Ale widzę, że temat wyrósł i w Hydeparku. No to jeszcze raz wkleję to samo, bo sprawa dla mnie ważna, może tym razem mi ktoś pomoże coś znaleźć :)

 

Wydaje mi się, ze tu najlepiej moze doradzic @kopaczmopa

 

Myślę, że:

 

Jak nowy: to moze polecana na forum Yamacha Pianocraft.

 

Ja bym proponował jednak coś uzywanego + monitorki. Takie jak kupił @kopaczmopa MISSION kosztują (chyba) 1200, 1300 PLN

 

Bardzo dobrze grają << Usher 520 >>. Obecna ich cena to 400 USD -> czyli 1000 PLN

<< USHER S-520 -> ceny sugerowane przez importera >>

Mają bass-reflex z przodu co pozwala mocniej dosunąć je do ściany (chociaz i tak warto odsunąc je trochę a na pewno 40 cm od bocznych scian).

 

U mnie była duza róznica jak kolumny stały na meblach i podstawkach. Podstawki kupisz << TU >>

 

Podsumujmy: kolumny + podstawki + kabelki -> 1500-1700 PLN. Zostaje Tobie (około) 2400 na sprzęt.

Ja chyba bym wolał osobiście do wspomnianych kolumn kupic jakis uzywany AMP (np. Rotel-a).

Zakup używanego amp-a od osoby, która daje możliwość zwrotu -> wydaje się bardzo bezpieczną opcją.

 

CD -> trzeba się poradzic kogos z audiostereo. Kupić taki w którym w miarę tanio będzie mozna wymienić napęd.

Albo zostaną Tobie pieniążki na jakiś nowy CD

 

CD Rotela to około 1900 PLN. << CD Rotel-a >>

Amp Rotal-a -> używany ??? Trzeba się zapytać @kopaczmopa -> on robił ostatnio rozeznanie.

 

Mysle, ze USHER-y + ROTEL mogą zagrać dobrze -> ale ... musialbys najpier to wszystko pozyczyc i przetestowac.

Masz (w sumie) cięzki pokój do zainstalowania stereo i nie wiem czy ostatecznie nie sprawdzi sie w nim po prostu Yamacha Pianocraft ...

 

Bardzo proszę, zebyś mojej rady nie traktował jako wyroczni. Najlepiej jakbys mógł dac zastaw i pozyczyć taki zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. majkel widzę, że nabyłeś DT 880 :) Jak Ci się widzą... a w zasadzie słuchają? :)

Dobre, choć wymagające wobec wszystkiego począwszy od źródła, ale jak już się im dogodzi... :rolleyes: Ja mam wersję 2005 Pro. Zdaje się, że Ty masz 2003? Nie porównywałem ich nigdy, ale jestem ciekaw różnic. End of off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo to mu każą kupić sprzęt za 15 koła bo inne to nie grają ;-)

 

btw. majkel widzę, że nabyłeś DT 880 :) Jak Ci się widzą... a w zasadzie słuchają? :)

 

Czytałem przez ostatnie miesiące sporo o sprzęcie audio, pożyczałem też sporo ...

 

Ale wytrzymałem i nie zmieniłem nic ... no prawie, moje monitorki Mission Volare V61 poszły na tył kina (tam też wprowadziły mnóstwo życia)

i kupiłem chyba najmniejsze produkowane podłogowce AudioPhysic Yara. Skusiła mnie okazja i synergia z pozostałym sprzętem i nowym pokojem.

 

Jednak w 22m2 monitorki były za małe i czuć było brak niskich tonów (w poprzednim pokoju z kolei Yary mogły być za duże).

 

Co do tych kwot -> chyba wiem z czego to wynika. Kupujesz drogi wzmacniacz i ... jest gorzej -> pokazuje braki twojego źródła ...

No to zmieniasz źróło -> nie do konca tak jak oczekiwales, to namawiają cie na super kolumny i ...

okazują siębyć za duze (lub za male) do twojego pomieszczenia.

 

Jednak nie ma to jak możliwości pożyczenia sprzętu i przesłuchania w docelowym pokoju.

 

Myślę, że w każdym budżecie można sobie coś dopasować -> trzeba tylko koniecznie testować i słuchać a nie kupować na "oślep"

 

No i faktycznie można kabelkami zmienić brzmienie.

Zeby nie było za dużo niewiadomych polecam jakis w miarę neutralny interkonekt i eksperymaenty z kablami głośnikowymi.

Nie chodzi w tym o to, zeby z malucha zrobić mercedesa, tylko żeby np. wyrównać zbyt jaskrawy zestaw, itp, itd.

 

Czasami może nas zaskoczyć brzmienie tylko po zmianie kabelków, zamiast elektroniki -> ale tu też trzeba to zawsze sprawdzić ...

 

No i zawsze warto poeksperymentować z ustawieniem kolumn

(naprawde zasada pół metra od tylnych i min 0.5m od bocznych scian daje zazwyczaj czyste i klarowne brzmienie,

a jak się wydaje ze przy takim ustawieniu jest za mało basu -> to po prostu kolumny tyle go mają i już

można wtedy przysunąć do ściany -> kosztem czystości przekazu uzyskać ocieplenie lub ... pożyczyć i sprawdzić czy SUB pomoze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudze chwalicie a swego nie znacie... :P no akurat w przypadku stxa nie bylo sie czym pochwalic, ale "nowym" przetwornikiem niskosredniotonowym owszem - tym bardziej za stosunek jakosc/cena. niestety kolumny robia na odpier - wystarczylo spojrzec na wykonanie zwrotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie:)

 

A skrobne cos o swoim zestawie. W ostatnim czasie przewalilem troche tego sprzetu, raczej budzetowka.

A wszystko zaczelo sie od wizyty u Ogorka i legendarnej juz jajecznicy :))

 

Tam zagraly jego male Missionki ale zagraly tak ze mozna sie bylo zdziwic , ze takie male a takie zadziorne.

Zaczalem wiec czegos szukac, z tym ze braklo troche kasy.

Szukalem sluchalem, i juz mialem kupowac Yamahe Pianocraft, a tu kuzyn kupil sobie Rotela RA-04 i B&W 602 S3, no to ja tez postanowilem cos zlozyc.

A ze tuner Unitra stary ale mam, gramofon ( w naprawie) calkiem zacny Sony tez, Denona DCD-980 juz mialem to zaczalem szukac kolumni wzmacniacza. Najpierw kupilem YAMAHE AX-570 ( uzywka z allegro) - przyzwoita ale sporo gorsza od Rotela kuzyna. Zaczalem wiec szukac Rotela -poszedl dosyc wysoki model RA-971 (uzywka) ale sypal wysokimi tonami, to kupilem z ciekawosci RA-931 - tanszy a gra przyjemniej i lepiej! Co do kolumn tez przesluchalem w cholere

Mission M34 ( fajne ale za duze do moich 10m2), Tannoy Sensys DC2 ( kosztowaly 3tys zl a graja gorzej od moich 3 razy tanszych - fatalne), JBL E80 ( estradowe granie, jak kto lubi, mi sie nawet podobaly), Tannoy M1, M2 ( fajne ale ja sie uparlem raczej na podlogowki), Audio Academy Mimas ( takie sobie), Audio Academy Phoebe ( swietne no ale wlasnie - gdzie jest ten bas...), B&W wydaly mi sie dobre ale troche sterylne, a o Mission M33i czytalem swietne recenzje, kiedys nawet namawial mnie do nich Ogorek ( jako ze chcialem kupowac M32 ale do nich byly potrzebne standy) - posluchalem, spodobaly mi sie.

W sumie teraz nie zaluje -1165zl dobrze zainwestowane, choc chyba etraz kupowalbym jakies uzywki. jako ze bardzo spodobaly mi sie kolumny Audio Academy chyba zainwestowalbym w Hyperion III ( swietne w cena/jakosc) choc tez chcialbym w normalnych warunkach przesluchac Paradigmow. Niemniej jednak teraz zajmuje sie glownie sluchaniem muzy.

 

Znajomy ma Ushery S520 ale twioerdzi ze to liniowe nieefektowne granie, raczej nie do rocka, do rocka to JBLe i Paradigmy.

Missiony sa dosyc uniwersalne - graja zywo , dynamicznie, basu nie maja duzo, natomiast sa dosyc przejrzyste i lubia sypac wysokimi tonami, jednak do malego pokoju spokojnie basu starcza ( przy odpwiednio dobranej elektronice graja z rownowaga nie eksponuja zadnego pasma)..Ostatnio jest promocja na KEF Q5 -one kosztowaly 4 tys a teraz ok 1500zl takze moze na nie warto zerknac.

 

 

Aha kabelki - IC na razie mam kuzynowe Audioquest G-String za jakies 150zl a swoje mam Procaba, Sommera i ostatnio kupilem jeden za 25zl ProEl na wtyczce Alpharda, glosnikowe ProCab LS25 ( tanioszki 5zl za metr).

 

Na razie to raczej planuje zakup nowych plyt ( od czasu wizyty u Ogorka moja kolekcja sie znacznie powiekszyla pod tym wzgledem) niz sprzetu. Aczkolwiek nie ukrywam ze mysle nad nowym CD ( do kompletu czyli Rotel:), wzmacniacz i kolumny raczej zostana poki sie nie przeprowadze do wiekszego pomieszczenia.

Ewentualnie mysle czasem nad nowymi sluchawkami ( DT990Pro jak sadze) i wzmacniaczem lampowym ale niekoniecznie bo z Senkow 580 jestem zadowolony ( bardzo dobre sluchawki za cene).

 

Ogorek - a zostales przy dotychczasowej elektronice ( creek + Vincent)? Co do sluchawek juz nie bedziesz szalal za jakimis RS1 czy zostajesz przy HD595? Aha i zglos sie do mnie przesle Ci liste plytek ktora mam, moze cos sobie wybierzesz, w koncu jestem Ci krewny.

 

Caleb - sluchalem Siest, mi sie dosyc podobaly ale faktycznie ustawione byly kiepsko - nie pamietam z czego graly albo z Creeka albo Cyrusa, wszystko ladnie ale ten bas jakis oderwany od reszty...

 

Blink - z nowej elektroniki polecam Ci Rotela RA-04 i RCD-06 , kiedys sprzedawali to z kolumnami B&W 602 S3 w top hi-fi w promocji za 3999zl co bylo oplacalne bo oddzielnie wszystko wychodzilo ponad 5 tysiecy, niemniej jednak sadze ze ta elektronika (ok 3,5 tys niestety) plus nawet Mission M33i ( sluchalem wg mnie zgrywa sie swietnie) i bylbys zadowolony.

Picture_037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek nie ukrywam ze mysle nad nowym CD

Jakbyś się zdecydował go pozbyć to wyrażam chęć ewentualnego nabycia tego Denona. :) Oczywiście za sensowne pieniądze...

Sorry, że tak trochę obcesowo, ale zainteresował mnie ten sprzęcik, nawet tutaj wychwalało go chyba kilka osób. Poczyniłeś w nim jakieś modyfikacje czy wszystko tak jak z fabryki wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się zdecydował go pozbyć to wyrażam chęć ewentualnego nabycia tego Denona. :) Oczywiście za sensowne pieniądze...

 

 

jasne jak juz bede mial Rotka to dam znac, na razie szukam:) dobra sprawa jest znalezac cos co byloby lepsze, z pilotem i tanim laserem a to wbrew pozorom nie takie proste:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabieram i zabieram za kompletowanie jakiegoś lepszego sprzętu, tylko dobija mnie kompletna niemożność sensownego ustawienia kolumn w obecnym pomieszczeniu. Niestety podłogówki zupełnie nie wchodzą w grę a monitorki to chyba na ścianach będę wieszał (oczywiście nie bezpośrednio) bo już naprawdę nie wiem co tu by zrobić :/ Na razie głośniki stoją wciśnięte w meble, jakoś to gra ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek - a zostales przy dotychczasowej elektronice ( creek + Vincent)? Co do sluchawek juz nie bedziesz szalal za jakimis RS1 czy zostajesz przy HD595? Aha i zglos sie do mnie przesle Ci liste plytek ktora mam, moze cos sobie wybierzesz, w koncu jestem Ci krewny.

 

Elektronika została :) Creek 5350 + Vincent Cd S1.1, kabelki też :)

 

Zmieniłem kolumny (mission poszły na tył do kina domowego -> super tam się też zgrywają).

 

W nowym pokoju (większym) Mission grały niezwykle czysto -> brakowało mi trochę basu.

 

Moje AudioPhysic Yara też grają jak "wymarzone monitorki" ;) Urzekła mnie szczegółowość, góra, średnica, ale tak jak na monitorkach słychać brak najniższego basu.

(żeby byc dokładnym to bas jest i bardzo dobry, szybki z "wykopem", ale trzeba słuchac głośniej).

 

Stąd pomysł (trafiony) z SUB-em (VELODYNE CHT10R).

 

Przede wszystkim z moją elektroniką Yary -> miały to "cos".

Zwłaszcza koncerty akustyczne, czy muzyka elektroniczna brzmi znakomicie.

Bogactwo szczegółów ... :) No i dobra cena, bo to egzemplarz "sklepowy" -> ale sprzed roku.

 

Kolumn i SUB-ow przewinęło się kilkanascie (do testów). Gdyby nie VELODYNE zostałbym przy starej konfiguracji (bez żadnych zmian).

 

Na początku testowanie to była fajna zabawa ale potem już miałem dosyć wnoszenia paczek, pakowania, rozpakowania.

 

@kopaczmopa -> musisz kiedyś przetestować DYNAUDIO Focus 140. Monitorki do całkiem dużych powierzchni.

W moim pokoju musiałem użyć dołaczonych do nich zatyczek do basreflex-u (bo basu było za dużo :o )

 

Bardzo dobrze grające, muzykalne monitorki -> tylko drogie :(

 

"Nakręciłem" się też na używane (z zagranicy) SONUS FABER MINIMA Amator.

Nikt nigdy na nie nie narzekał, a po korespondencji z Panem Pacułą (highfidelity.pl) szukałem ich przez 3 miesiące.

 

Co do płyt -> nie trzeba -> korzystam z niskiego kursu USD oraz przecen na merlin.pl i ostatnio dużo zakupiłem :)

 

USHER S-520 są liniowe (jak to ładnie napisałeś) co przy dobrej elektronice (a namawiałem na Rotel-a) to zaleta a nie wada.

Słuchasz wtedy muzyki a nie kolumn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew - ja wiem jak to jest w malych pomieszczeniach, nie musisz mi mowic, ale tak zagospodarowalem przestrzen ze znalazlo sie miejsce. Co do ustawienia na scianach - moze byc duzo basu zwlaszcza z niebezpiecznym bass reflexem z tylu (sam musialem sie naglowic i odsunac kolumny z 60cm od sciany tylnej).

 

Co do Velodyne nie sluchalem, slyszalem za to ze dobry - a za swoja cene nawet rewelacyjny. Sam mam subek zrbiony przez wuja - do filmow dobry do muzy buczy wiec nie uzywam:)

Audiophysic sluchalem na AS, byly tez rozstawione w sklepie jak kupowalem swoje Mission, graja naprawde fajnie troche jak monitorki. Ja raczej bym szukal czegos co zagra bez subka a boje sie bo Audio Academy tez nie grzesza basem. Na razie zostaje u siebie w pokoju , zreszta sadze ze m33i ktore mam tez bardziej by sie nadaly do 15m2 niz do moich 10.

Na AS najbardziej podobaly mi sie monitorki Audionova i Helene Audio Academy. Duzo drozsze konstrukcje nie rzucily mnie na kolana.l Co do Dynaudio Focus cos niecos slyszalem, raczej w kontekscie kupna Dynaudio 42 nad ktorymi myslalem - ze wlasnie pasuja ponoc do Rotela.

Swoja droga jesli chodzi o Rotela to polecam wlasnie najnowsza serie 04-05 ktora gra cieplej niz 01-02, czy nawet 9xx, ja kupilem 931 ze wzgledu na oszczednosc ale jak troche grosza przybedzie to poszukam 04ki ( bardzo udany model za kase).

Jesli chodzi o Twoja elektronike Ogorek jest ona jednak sporo do przodu wzgledem budzetowych Roteli wiec w ogole nie ma o czym mowic:)

Co do Usherow - zalezy co kto lubi, paietam jak pytalem pana na Walicow wlasnie o te monitortki to powiedzial ze niezle ale Twoje Ogorek raczej lepsze ( Mission) - oczywiscie seria Mission 6x jest lepsza od 3x zeby nie bylo ze tak chwale wlasnie ta firme i swoje kolumny, owszem sa niezle ale bez przesady.

Napisz lepiej Ogorek jakie tam jeszcze kolumny testowales i co Ci nie pasowalo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności