Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Kupione dla testu o co tyle hałasu apple lubi robić hałas ten emeizing

PoPrawny dźwięk.
PoPrawna wygoda.
PoPaprana cena.
Do popu super ale nic wybitnego.

Najlepsza zaleta? Najmniejsze etui wśród TWS ale całość troche gorzej z używaniem gdyż wszystko śliskie. Wrażenie że zgubię etui, choć to etui dla zabieganych zapracowanych co gubią rzeczy głośnik.

Integracja oraz to że potrafią czytać wiadomości appelku nie zaglądaj tak daleko Jako pomocnik w pracy WOW.

Najgorsza wada dzwięk (tylko poprawny) taki deko syntetyczny no i bateria leci
Nie lubią czapek no i te tipsy oj będzie problem.

Cena? Soundcore L3pro grają chyba lepiej za połowę ceny ok 1400 vs 700

To poprostu dobre zatyczki do uszu na miasto do popu.20fd513b6b72fb178bdb1f76274fa7dc.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, retter napisał(a):

Najmniejsze etuiemoji7.png wśród TWS

A Boomaker SiFi miałeś? Tam to dopiero malutkie etui, z resztą słuchawki też małe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Boomaker SiFi miałeś? Tam to dopiero malutkie etui, z resztą słuchawki też małe  
Nie miałem założenia testować wszystkiego co jest na rynku. Najtańsze kosztowały ok. 200 i były odczuwalnie biedne względem tych za 600/700zl. Takiej różnicy nie ma już powyżej choc pewne zamiany są.

To co daje apple to nie takie małe słuchawki bo mikrofony wystają a etui jest jednak małe.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 10:40, PsiCore napisał(a):

Do użytkowników Momentum 4, jak długo je macie i czy nie pojawiły się jakieś problemy? Dużo o tym w sieci i po przeczytaniu tego aż strach brać ;)

 

Dobrze rozumiem, że nie da się w nich wyłączyć ANC? Jedynie mocno obniżyć, ale nadal działa w tle? Nie przeszkadza to w niczym?

Co do problemów jest jedno rozwiązanie - soft 2.9.12

Nie da się wyłączyć ANC i nie będzie się dało. Takie informacje podał na headfi przedstawiciel Sennheiser.

Za to mają w planach HiFi mode w equalizerze taki jak w M3. Zacieram ręce.

 

Ja mam je ustawione na wind noise reduction off, a slider na samym śodku i jest okej.

Wtedy ANC nie działa lub działa w sposób nie wpływający na samopoczucie.

 

Czasem daje na auto. Ale nie zmieniam noise reduction na auto.

 

Co do ANC to nie jest XM5, ale jest po prostu okej. Wycisza dosyć dużo.

 

Ja sprzedałem M4. Kupiłem XM5. Sprzedałem XM5, kupiłem M4. Sprzedałem XM5 i kupiłem znów M4, ale za to białe :D Była okazja za 1099 za białe.

 

Jednak M4 to po prostu klasa wyżej pod względem dźwięku vs XM5 z EQ. 

Póki co M4 to dla mnie najlepiej grające wirelessy do EDM w przedziałe do 2.500 pln.

 

XM5 mają coś co ciężko nazwać. Dużo bardziej drażnią mnie dźwięki słyszane z otoczenia niż w takich M4 😆 Może to moja psychika siada, albo xm5 tłumią specyficznie dźwięki i mój mózg to drażni. 

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PsiCore napisał(a):

Czy adapter BT-W4 może być też użyty z Xbox Series X (w opisie niby tylko PSy)?

Jeśli nie, to czy jest jakiś adapter uniwersalny do PC, Xbox i PS?

Powinien działać. Jak coś masz zwrot w ciągu 14 dni.

Nic lepszego od tego małego dongla nie ma na rynku, bo nikt inny nie robi czegoś takiego.

 

Co ciekawe z Senkami M4 i W4 da się wymusić 24 bit 96 khz.

 

Jest promocja na M4 za 1199 w euro.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał(a):

Czy ktoś miał okazję posłuchać MARK LEVINSON NO. 5909?

Nie podobają mi się wizualnie te słuchawki, ale że ze słuchawkami nie siedzi się przed lustrem,to opisy ich brzmienia wskazują na sygnaturę, która mogłaby mi się widzieć.

Anybody??

Z wyglądu mi się nawet podobają te szare i też się nad nimi zastanawiam. Widzę, że są dostępne w Krakowie, być może je zobaczę bo będę tam we wtorek i ewentualnie zakupię. Ten przetwornik z berylem to może być dobry kierunek.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, świat się kończy... W sensie będzie przesiadka na TWSy jako daily drivery, bo nic więcej u mnie w grę nie wchodzi na obecną chwilę. Ani żadne adaptery BT, ani inne cuda po prostu nie spełnią wymagań.

 

Innymi słowy, co jest teraz 'trendy' i na topie w kwestii TWSów? I nie mówię tu o produktach stricte nastawionych na jakość dźwięku jak Noble Fokus Pro, czy inne tego typu rzeczy. Znaczy wciąż jest to jeden z najważniejszych elementów, ale niemal na równi dla mnie z jakością rozmów i ogólną funkcjonalnością. Trochę się tego ostatnio na rynku narobiło, ale wiem chociaż tyle, że raczej powinienem spozierać w kierunku Senków Momentum 3, niż Soniaków XM4 :D

Każda rada i porada mile widziane.
P.S. Budsy 2 Pro coś warte, czy raczej nie patrzeć nawet na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vaiet napisał(a):

Pany, świat się kończy... W sensie będzie przesiadka na TWSy jako daily drivery, bo nic więcej u mnie w grę nie wchodzi na obecną chwilę. Ani żadne adaptery BT, ani inne cuda po prostu nie spełnią wymagań.

 

Innymi słowy, co jest teraz 'trendy' i na topie w kwestii TWSów? I nie mówię tu o produktach stricte nastawionych na jakość dźwięku jak Noble Fokus Pro, czy inne tego typu rzeczy. Znaczy wciąż jest to jeden z najważniejszych elementów, ale niemal na równi dla mnie z jakością rozmów i ogólną funkcjonalnością. Trochę się tego ostatnio na rynku narobiło, ale wiem chociaż tyle, że raczej powinienem spozierać w kierunku Senków Momentum 3, niż Soniaków XM4 :D

Każda rada i porada mile widziane.
P.S. Budsy 2 Pro coś warte, czy raczej nie patrzeć nawet na to?

Z Cambridge Audio EU  Melomania 1 plus za niecałe 60 euro i będziesz pan zadowolony. Tanio i dobrze  a Cambridge Audio nie jest nowicjuszem na rynku audio 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Vaiet napisał(a):

P.S. Budsy 2 Pro coś warte, czy raczej nie patrzeć nawet na to?

Korzystam z Buds Pro na codzień i jestem bardzo zadowolony. Grają nieco ocieplonym Harmanem. Sprawdzają mi się zarówno na zewnątrz i jak w domu czy biurze. Jakość dźwięku oceniam wyżej niż Aune E1, czy Sennheiser IE300. Przy przesiadce z Oriolus MK2 nie odczuwam jakiegoś spektakularnego spadku jakości, więc robię to bez bólu. Ergonomicznie dla mnie ok. Siedzą pewnie, ale nie na tyle żeby w nich biegać. Jest transparency mode. Rozmowy audio na przyzwoitym poziomu, ale to nie jest dla mnie ich głównej zastosowanie. ANC działa i np. w tramwaju czy autobusie robi sporą różnicę.

 

Z tego co czytałem Buds2 Pro są nieco bardziej odchudzone w midbasie, a przez to bardziej zbliżone do targetu Harmana. Crin twierdzi, że nieco lepsze od 1.

 

Jednak jak to w przypadku Samsunga ilość kodeków jest ograniczona. Najlepiej sprawdzają się z urządzeniami Samsunga, które wspierają SSC (Samsung Scalable Codec). SSC to kodek w style Aptex Adaptive, którego Budsy niestety nie obsługują. LDAC też nie. Poza tym tylko AAC i SBC.

 

Sony WF-1000XM4 słuchałem tylko chwilę z iPhona, więc po AAC, a nie LDAC, zatem moje wrażenia pewnie nie będą miarodajne. Generalnie odstraszyła mnie ilość midbasu i jeszcze większe kopułki niż Buds Pro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

@Vaiet to może Technics AZ60 albo Soundcore Space A40 ?

 

20 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Technics AZ60 za jakość dźwięku i aplikację z cała masą ustawień. 

Technicsy jeszcze nie wyrywają ceną z butów, a ilość pochwał i zachwytów zaskakuje. Dzięki!

 

24 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Z Cambridge Audio EU  Melomania 1 plus za niecałe 60 euro i będziesz pan zadowolony. Tanio i dobrze  a Cambridge Audio nie jest nowicjuszem na rynku audio 

Trochę mnie odstrasza ich ergonomia :D 

 

5 minut temu, Akustik napisał(a):

Korzystam z Buds Pro na codzień i jestem bardzo zadowolony. Grają nieco ocieplonym Harmanem. Sprawdzają mi się zarówno na zewnątrz i jak w domu czy biurze. Jakość dźwięku oceniam wyżej niż Aune E1, czy Sennheiser IE300. Przy przesiadce z Oriolus MK2 nie odczuwam jakiegoś spektakularnego spadku jakości, więc robię to bez bólu. Ergonomicznie dla mnie ok. Siedzą pewnie, ale nie na tyle żeby w nich biegać. Jest transparency mode. Rozmowy audio na przyzwoitym poziomu, ale to nie jest dla mnie ich głównej zastosowanie. ANC działa i np. w tramwaju czy autobusie robi sporą różnicę.

 

Z tego co czytałem Buds2 Pro są nieco bardziej odchudzone w midbasie, a przez to bardziej zbliżone do targetu Harmana. Crin twierdzi, że nieco lepsze od 1.

 

Jednak jak to w przypadku Samsunga ilość kodeków jest ograniczona. Najlepiej sprawdzają się z urządzeniami Samsunga, które wspierają SSC (Samsung Scalable Codec). SSC to kodek w style Aptex Adaptive, którego Budsy niestety nie obsługują. LDAC też nie. Poza tym tylko AAC i SBC.

 

Sony WF-1000XM4 słuchałem tylko chwilę z iPhona, więc po AAC, a nie LDAC, zatem moje wrażenia pewnie nie będą miarodajne. Generalnie odstraszyła mnie ilość midbasu i jeszcze większe kopułki niż Buds Pro.

Dzięki. Generalnie po ponad 3,5 roku z OP 7Pro przesiadam się na S23 Ultra. Niestety Vivo dało ciała i nie będzie X90 Pro+ w Europie, więc Szajsung dostanie mój hajs, bo androidowych alternatyw brak. I właśnie taki tryb ambient to jedna z tych rzeczy, na których mi zależy, bo jak się przekonałem to bardzo się takie rzeczy przydają na co dzień, kiedy lata się po zakupach, słuchając muzyki i wykonując telefony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał(a):

Dzięki. Generalnie po ponad 3,5 roku z OP 7Pro przesiadam się na S23 Ultra. Niestety Vivo dało ciała i nie będzie X90 Pro+ w Europie, więc Szajsung dostanie mój hajs, bo androidowych alternatyw brak. I właśnie taki tryb ambient to jedna z tych rzeczy, na których mi zależy, bo jak się przekonałem to bardzo się takie rzeczy przydają na co dzień, kiedy lata się po zakupach, słuchając muzyki i wykonując telefony. 

W takim razie poszedłbym w Szajsunga na maxa i kupił Buds2 Pro. 😉

Budsy wykrywają mowę użytkownika przez przewodnictwo kostne i same włączają transparency mode. Oczywiście można to wyłączyć w razie potrzeby.

 

Może będzie jakaś promka w preorderze na Ultra23. Do S22 dorzucali Budsy Pro gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Akustik napisał(a):

W takim razie poszedłbym w Szajsunga na maxa i kupił Buds2 Pro. 😉

Budsy wykrywają mowę użytkownika przez przewodnictwo kostne i same włączają transparency mode. Oczywiście można to wyłączyć w razie potrzeby.

 

Może będzie jakaś promka w preorderze na Ultra23. Do S22 dorzucali Budsy Pro gratis.

Nie ma póki co, ale będę miał sporo punktów samsung members, więc może uda mi się je wyrwać za jakieś 2-3 stówy :D  Jak tylko oczywiście pojawią się na stanie na stronie szajsunga. Poza tym... Kto powiedział, że nie można mieć więcej, niż jednej pary? :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaiet napisał(a):

Trochę mnie odstrasza ich ergonomia

Też miałem obawy ale trochę czasu już używam i mogę polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, świat się kończy... W sensie będzie przesiadka na TWSy jako daily drivery, bo nic więcej u mnie w grę nie wchodzi na obecną chwilę. Ani żadne adaptery BT, ani inne cuda po prostu nie spełnią wymagań.
 
Innymi słowy, co jest teraz 'trendy' i na topie w kwestii TWSów? I nie mówię tu o produktach stricte nastawionych na jakość dźwięku jak Noble Fokus Pro, czy inne tego typu rzeczy. Znaczy wciąż jest to jeden z najważniejszych elementów, ale niemal na równi dla mnie z jakością rozmów i ogólną funkcjonalnością. Trochę się tego ostatnio na rynku narobiło, ale wiem chociaż tyle, że raczej powinienem spozierać w kierunku Senków Momentum 3, niż Soniaków XM4

Każda rada i porada mile widziane.
P.S. Budsy 2 Pro coś warte, czy raczej nie patrzeć nawet na to?
Pomimo że kiedyś ostro mnie negowałeś... To ci odpowiem pod względem rozmowy.
Jeśli ios airpods do rozmow super, pro maja anc dla mikrofonu ale lepiej rozmwia sie na podsach 2.
Jeśli reszta OS to soundcore liberty 2 i 4. 2 w śmiesznej cenie a 4 wspierają dwa urządzenia jednocześnie. 3pro to nie wypał.

Budsypro nie sprawdzałem, polityka jak w applu tylko swoje wspiera. Agresywna polityka sprzedażowa mnie zniechęciła do tej marki.

1000xm4 maja spore kopułki i zwyczajnie kwestia czasu traciły seal i izolacje która opiera sie też o ich tipsy hybrydowe.


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jeda kwestia po przetestowaniu 10 modeli od 200 do 1400 widzę że nie ma udanego kompromisu albo muzyka albo rozmowa. Wiec i tak lepiej mieć więcej niz 1 pare.

Istotne aby mogły pracować mono do rozmowy wystarczy, rozładujesz odkładasz bierzesz drugą i dalej caalll. Tu jabra marka typowo telefoniczna odpada, lewa nie działa bez prawej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Obecnie słucham muzyki z iBasso it00 + ibasso DC05. Ogonie jestem bardzo zadowolony, ale szukam jeszcze czegoś bezprzewodowego do słuchania muzyki na zewnątrz. Myslalem nad Galaxy buds 2 ewentualnie cos w tej cenie. 

Muzyka bedzie odtwarzana z samsunga s9+ wraz z Tidal HiFi(Master). Czy to będzie dobry wybór, ewentualnie czy nie lepiej kupić np. coś takiego Fiio UTWS5 i używać ich wraz z tymi ibasso? Czy będzie jakakolwiek różnica między takim zestawem a Buds2?

Ewentualnie czy warto dokładać do Buds2 pro.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności