Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Klipsch jest porównywalny dźwiękowo a sporo bogatsze wyposażenie. JVC dopiero od wczoraj mam więc jeszcze trochę muszę pobawić się nimi. Jak chcesz posłuchać wszystkich trzech to pw, 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w przypadku nausznych słuchawek bezprzewodowych dostrzegalna będzie różnica w głośności czy mocy pomiędzy modelami o takich parametrach?c9a87b3f7963046a954f15c8894bd561.png
7426a6aa9e53b93b0e85798ce3be0b1b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po niemiłym doświadczeniu z Technicsami, kupiłam Soundcore Liberty 3 Pro. Trzeba im dać chwile na akomodacje. Po dwóch dniach pokazały co potrafią.  Dźwięk zrównoważony, świeży i głęboki. Delikatne wysokie tony i nasycony bas z dobrą dynamiką. Początkowo średnie były mocno cofnięte ale po dwudniowym katowaniu słuchawek, środek ładnie się otworzył, wokale nabrały wyrazistości i ciepła.  W skrócie precyzją i moc, to cechy charakterystyczne Liberty 3 Pro.

Póki co wszystko działa bez zarzutu i oby tak dalej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaclav napisał(a):

Czy używał ktoś z Was nakładek ePro AP00 Horn-shaped Tips do AirPods pro? Ciekawy jestem, czy faktycznie poprawia się jakość brzmienia i jak wychodzą w porównaniu ze spinfit

Ja użyłem, ale kupiłem za małe :( (S oryginalen też używam S ale na ePro nie łapie seala w prawym uchu)

Mimo to wydaje mi się, że gra lepiej niż na oryginalnych i SpinFit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście polecili z tws do jazzu głównie i podobnego plumkania? 

Mam Linkbudsy S,  Jabry 85t, 75t i parę jeszcze drobiazgów...

Co by przeskoczyło te moje grajki w jakimś niekosmicznym budżecie powiedzmy do 1k?

Przyznam, że lubię bas więc dobry bas to podstawa, ale jeszcze bardziej jazz i klasykę rocka z lat 70-90

Moje ulubione pełnowymiary to Akg k701 + forza + bassmod ;)

Zdaję sobie sprawę, że tws to trochę choćby kompromis - spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bas jest konieczny to Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC. Jeszcze lepsze granie, z lepszą przestrzenią i równiejszym graniem we wszystkich pasmach to JVC HA-FW1000T ( z drop.com, bo polska cena jest zaporowa- 3x). Warte polecenia ze względu na dźwięk ale z mniejszym naciskiem na bas Cambridge Audio Melomania 1 plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Philipsy L3 wróciły z naprawy. Dalej uważam je za super słuchawki, a szczególnie, że można je od czasu do czasu dostać za 499 pln w promocji. Nawet za 899 imho są nie do pobicia. Tylko ten nieszczęsny łamiący się od samego patrzenia pałąk i średnia wygoda.

 

Bardzo dobrze izolują pasywnie i mają lepsze ANC od M3 czy M4, a do tego grają na prawdę nieźle.

Ciepło z świetnym basem. Ogólnie miło i przyjemnie. Relaksująco.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopłaciłem 156 pln. Porównaj z ceną polską która przekracza 2 kilo pln. Wniosek prosty jak drut kolczasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McLaren to bardziej wypasiona wersja. Oprócz ciekawszego wyglądu ma m.in ładowarkę bezprzewodową na dwa urządzenia 15 W w zestawie i ANC. Ja trafiłem tą wersję za ok 300 pln taniej niż zwykłe T5 II. Mają też różne ficzery np Dirac HD i Brugi, czego nie ma wersja zwykła. Dirac HD bardzo poprawia dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, baxxx napisał(a):

ok

jeszcze jest PGA edition ;) - też niezły design

 

s-l500.png

Tylko kolorami różni się od McLaren Sport i też nie ma ANC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PsiCore napisał(a):

Być może głupie pytanie, ale czy jeśli słuchawki obsługują aptx adaptive to z automatu także aptx hd? Pytam, bo mój smartphone nie ma adaptive, ale ma hd, a jakoś nie chciałbym się ograniczać do zwykłego aptx.

Moim zdaniem nie 

W dniu 12.03.2023 o 21:41, Jaro54 napisał(a):

McLaren to bardziej wypasiona wersja. Oprócz ciekawszego wyglądu ma m.in ładowarkę bezprzewodową na dwa urządzenia 15 W w zestawie i ANC. Ja trafiłem tą wersję za ok 300 pln taniej niż zwykłe T5 II. Mają też różne ficzery np Dirac HD i Brugi, czego nie ma wersja zwykła. Dirac HD bardzo poprawia dźwięk 

Słucham własnie Jarka McLarenów. Mają aptX czy nie ? Bo mi wlaczaja sie w AAC. 

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Niby powinny, ale. Bathysy na przykład nie chcą z Pixelem działać po HD i zrzuca do zwykłego AptX

https://www.gamingdeputy.com/pl/gaming-news/aptx-adaptive-vs-aptx-hd-vs-ldac-ktory-kodek-jest-najlepszy/

 

"Tylko telefony z systemem Android korzystające z chipsetów audio firmy Qualcomm mogą obsługiwać aptX Adaptive. Mimo to, jeśli mówimy o telefonach z Androidem, które zostały wypuszczone od około 2020 roku, obsługa aptX Adaptive jest bardzo dobra we wszystkich głównych markach i wielu mniejszych — z jednym bardzo godnym uwagi wyjątkiem: żaden telefon Google Pixel nie obsługuje obecnie aptX Adaptive"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden zmień w ustawieniach, bo u mnie na aptX chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PsiCore napisał(a):

Być może głupie pytanie, ale czy jeśli słuchawki obsługują aptx adaptive to z automatu także aptx hd? Pytam, bo mój smartphone nie ma adaptive, ale ma hd, a jakoś nie chciałbym się ograniczać do zwykłego aptx.

 

Według specyfikacji Qualcomm'a:

aptX HD  przepływność do 576 kb/s

aptX Adaptive przepływność pomiędzy 280 do 420 kb/s

 

Po taki porównaniu konkluzja wdaje się jednoznaczna i prosta, ale... Qualcomm twierdzi, że aptX Adaptive jest wstecznie kompatybilny z AptX i ... aptx HD :)

 

Pozdrawiam,

Ch.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

wyjątkiem: żaden telefon Google Pixel nie obsługuje obecnie aptX Adaptive"

Tak, ale... Adaptive just wstecznie kompatybilny z HD, więc jeżeli telefon ma HD (a Pixel ma) to podłączając słuchawki z Adaptive powinny podłączyć się z telefonem po HD. Tyle że u mnie tego nie robią :P

Jak łączyłem Bathysy P30 Pro mamy to hulają po HD. Pixele to specyficzne telefony i właśnie walczę że sobą czy sprzedać mojego Pixela 5, bo jest jak moja żona. Kocham go, ale doprowadza mnie do szału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilny to nie znaczy że zadziała jak aptX HD. Podobnie usb 3.1 jest kompatybilny z usb 2 ale na kablu usb 2 nie uzyskasz przepływu usb 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności