Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie 2pro.
Seria inna niż liberty mają mniej mikrofonów.

3pro dźwiękowo lepiej, wykonanie i to jak leży gorzej. Miałem.

Airpodsy (nie pro) tez beda ok. Jednak wole liberty

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PsiCore napisał(a):

Czy adapter BT-W4 można podłączać też do smarphone'a, jeśli ten nie posiada aptx Adaptive, a chciałbym z tego kodeka korzystać w podłączonych słuchawkach?

 

Sens tych adapterów jest taki, że urządzenie do którego je podłączasz nie musi w ogóle mieć obsługi bluetooth ani żadnych kodeków z nim powiązanych, wystarczy by obsługiwało cyfrowo usb audio.

 

Sam mam W3 by podłączać Focale do chromebooka po aptX (chromeos nie ma obsługi aptX).

 

Adapter jest widziany w systemie jako osobne urządzenie audio, system wysyła do niego nieskompresowane audio (cyfrowo), kompresją i transmisją via bluetooth zajmuje się adapter.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retterliberty 3 pro też mają 6 mikrofonów, ale mówisz że wygoda już nie taka? Na scarbirze czytałem narzekanie że mikrofony za mocno zbierają dźwięk z otoczenia, zwłaszcza głos innych osób.

 

Liberty Air 2 ale bez pro mają tylko 4 mikrofony, za to konstrukcja zbliżona do Air 2 Pro. Zostają jeszcze z 6 mikrofonami Libet 4 Pro i EarFun Air Pro 3. Nie mogę znaleźć ile mikrofonów ma EarFun Air S, o ile to najważniejszy czynnik.

 

Ktoś ewentualnie miał może do czynienia z wersjami renewed z amazona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dłużej JVC HA-FW1000T I Klipsch T5 II MCLAREN EDITION ANC. 

1. JVC HA-FW1000T są rzeczywiście klasą dla siebie. Nie wiem czy to "drewniane" membrany czy profesjonalizm odpowiedzialnych za strojenie ale wkłada się je w uszy i zanurza w muzyce. Wyłączyłem K2 ponieważ słuchając plików w wysokiej rozdzielczości nic nie daje po za większym zużyciem prądu. Przy streamingu i słuchaniu gorszych plików poprawia dźwięk, ale przy dobrych plikach nie słychać różnicy. Mimo dość sporych rozmiarów zewnętrznych zbudowano je tak że bardzo dobrze leżą w uchu. Jeszcze nie testowałem ciekawej funkcji czyli poprawy dźwięku przy rozmowie z założoną maseczką na twarzy. Jest to tryb maseczki. Regulacja głośności jest genialna i jednocześnie wkurzająca. Poszczególne poziomy są minimalne i trzeba w jedną lub drugą stronę naklikać się trochę, za to nie ma możliwości ogłuszenia się przez zbyt wysoki poziom głośności. Każdy może dobrać bardzo dokładnie głośność jaką preferuje.

Sprawdzają się w każdym gatunku muzyki (trash metalu nie słucham więc nie wiem jak w tym gatunku) nie brakuje im niczego w żadnym paśmie. Uważam że za cenę dropową czyli 149$ plus 20 $ przesyłka i 156 zł polskie opłaty są bardzo atrakcyjną ofertą. Miałem okazję posłuchać Final ZE3000 I ZE8000. ZE8000 nie zrobiły na mnie wrażenia, już wg mnie brzmiały ZE3000. Uważam że nie warto dopłacać do ZE8000. Możliwe że po zabawie ustawieniami lepiej by brzmiały, ale JVC HA-FW1000T nie mają aplikacji i brzmią dobrze od razu. 

Całkiem dobrze działa ANC i tryb transparentny. Można po stuknięciu w prawą słuchawkę rozmawiać bez wyjmowanie słuchawek z uszu

P.s. teraz doczytałem że regulacja głośności ma 100 kroków, więc jest precyzja 

 

2. Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC  są bardziej rozrywkowe i również przy sporych wymiarach zewnętrznych są wygodne. Brzmienie z charakterystycznym basem Klipscha. Technologie zastosowane czyli Dirac HD i Bragi, wpływają na dźwięk I użytkowanie bardzo pozytywnie. Dirac HD poprawia brzmienie co można sprawdzić włączając i wyłączając w aplikacji. Różnica jest słyszalna wyraźnie z korzyścią dla Diraca. Bragi dodaje gesty, więc nie dotykając słuchawek, DAPa lub telefonu można zmienić utwór (niestety tylko do przodu), pogłośnić lub ściszyć dźwięk I odebrać rozmowę lub ją zakończyć. Inną ciekawą funkcją technologii Bragi jest że przy włączonym nasłuchu, gdy z prawej lub lewej strony pojawi się głośny dźwięk to zostaje wyciszony (i to bardzo szybko) do poziomu z drugiej strony. 

Dźwiękowo brzmią lekko ocieploną sygnaturą. Bardzo spodobały się wokaliście grupy Animation. Bas schodzi nisko ale nie wylewa się na średnicę, wysokie są bez sybilantów. Również można słuchać bardzo różnej muzyki mając z tego przyjemność.

Dostępna jest aplikacja z bardzo rozbudowanymi ustawieniami.

Odrębny akapit musi być poświęcony wyposażeniu bo to klasa sama w sobie. Dostajemy oprócz słuchawek w bardzo ciekawymi etui z karbonu i otoczony jest wzorem bieżnika opon MCLARENa z F1. Do tego ladowarka bezprzewodowa 15W na 2 urzadzenia, z kablem w oplocie w kolorach MCLAREN czyli karbon z elementami pomarańczowymi. Zestaw tipsów w 6 rozmiarach. Jedyny minus że nie założymy innych tipsów po za tipsami Klipsch do serii T5. Rzadko się zdarza tak wypasione wyposażenie nawet w droższych słuchawkach.

 

Moja obecna trójca a właściwie czwórca TWSów to JVC HA-FW1000T,Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC, Cambridge Audio Melomania 1+ I BGVP Q2S.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po drodze mi z brzmieniem Sennheisera, więc nie odpowiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 płyną do mnie powoli CA M1+, zgodnie z Twoimi podpowiedziami... ciekawy jestem bardzo.

Te JVC Wood... właśnie się drapię w głowę i zastanawiam, czy też się na nie szarpnąć... ;) 

Na razie jakąś kupę iem od chinolków nabyłem niechcący ;) więc siedzę i się bawię. Ale tws to mój bardziej lubiany kierunek... więc dumam, dumam.

Edytowane przez baxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę powiedzieć, nie żałuję zakupu. Tak jak napisałem mam czwórce i mimo posiadania jeszcze innych TWSów ( jeszcze 9 innych) ta czwórka jest czołówką i takie Panasonic RZ-S500B nie mają startu do żadnych z tej czwórki. 

JVC jak pisałem grają bardzo dobrze bez aplikacji i innych polepszaczy i to świadczy o dojrzałości konstrukcji. To moje 4 słuchawki od JVC i wszystkie sprawiają mi przyjemność ze słuchania muzyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2023 o 13:19, WiewiorSc napisał(a):

Cześć, poszukuję sluchawek dokanałowych ogólnego zastosowania, do 300 zł, do muzyki rockowej, obejrzenia filmówi YT, na siłownię, ale muszą mieć mikrofon na calle w pracy, mile widziane też wygluszenie, bo laski z biura drą japę non stop;) proszę o sugestie.

 

Jabra Elite 3 mieszczą się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odwiedziły NUARL NEXT 1.

Słuchawki o ciekawej koncepcji konstrukcji muszelek. Przed włożeniem należy je zaopatrzyć w nakładki gumowe ze skrzydełkiem większym, mniejszym lub bez niego. Na to tipsy. Słuchać wolałem na bezskrzydełkowych.

Słuchawki są wygodne, dobrze wkłada się je do ucha. Nie wchodzą jednak za głęboko. Przynajmniej u mnie. Po obadaniu stockowych tipsów, włożyłem na nie znalezione w kolekcji tipsy ala spin fit. Tu jest jeszcze lepiej aczkolwiek odnoszę wrażenie że słuchawki w uszach trzymają się w większości na tipsach plus części muszelki. Domowe odsluchy spoko, wyjście na ulicę ciut gorzej. Bałem się o wypadnięcie. No ale takie mam uszy. Nie są to pewniaki uszne (dla mnie) jak Soundcore A40 czy Technicsy AZ60.

Słuchałem na nich z kodekiem LDAC oczywiście. Wydaje mi się że dla mnie to słuchawki jednak domowe. Co jest dziwne bo to mobilne TWS. Próbowalem bowiem ANC w tramwaju i sklepie i jednak w porównaniu z AZ60 i A40 nie miałem dobrego wyciszenia. No może to jednak kwestia tipsów choć w domu nieźle mi się na nich słuchało.

Muzycznie jest ok, choć mam tu mniej ciepełka niż w AZ60. Uderzenia basu w Technicsach wydają mi się mocniejsze, takie bardziej okrągle. Może to wynikać z faktu że AZ60 bardziej "wpychają" się w ucho. I tipsy używam w nich mniejsze. Jeden stokowy (R) drugi podwójna choinka (L). Góra w Next 1 wydaje się bardziej szczegółowa. Jest też więcej przestrzeni.

 

Obsługa dotykowa łatwiej wychodzi mi w AZ60. Tam dotyk jest czuły. W Next 1 uderzenia opuszką palca często nie dawały efektu. No i Pause/ Play to uderzenie podwójne a Volume pojedyncze. Wolę na odwrót. Niemniej da się przyzwyczaić.

 

Dostępna jest oczywiście aplikacja do nich. Bez testu słuchu.

 

Wielkie dzięki dla @Methuselah i @Mayster za wypożyczenie testowego egzemplarza ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 11:49, PsiCore napisał(a):

Czy adapter BT-W4 można podłączać też do smarphone'a, jeśli ten nie posiada aptx Adaptive, a chciałbym z tego kodeka korzystać w podłączonych słuchawkach?

Tak działa na 100%. Testowałem. Tylko problem jest z przyciskiem. Potrafi się sam wcisnąć kiedy miałem telefon w kieszeni. Przycisk zmienia kodek (od SBC przez APTX po APTX Adaptive).

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują Soundcore Liberty 4 to ja….

nie polecam.


f4beb337911d2254e9285d2c1ee33598.jpg



Wprawdzie na wspólnym foto są droższe konstrukcje, ale nie oczekiwałem, że będą to słuchawki na tym samym poziomie. Choć w sumie gdyby nie bardzo pozytywne recenzje Liberty 3 Pro, to bym tych nie próbował.

Będzie krótko, bo strojenie już po pierwszych dźwiękach mnie odrzuciło. Najgorzej wypada, cyfrowa i mocno podbita góra. Ja lubię raczej jasne granie, ale tu przegięli. Do tego odchudzona średnica, z podbitym i sybilującym wyższym zakresem. O reszcie aspektów technicznych brzmienia pisał nie będę, bo przez wymienione wady, nie chcę mi się ich słuchać i oceniać. Na szybko nic tam sie nie wybija poza przeciętną.

Jeszcze krótki spacer, żeby potwierdzić, że ANC należy raczej do tych symbolicznych i wracają do pudła.

Jedyna zaleta, jaką stwierdziłem to wygoda.

Jeśli macie jakieś pytania, to będą u mnie jeszcze przez kilka dni default_smile.png

PS. Tak, jest seal. Testowane na androidzie z LDAC i iPhone.


e1bf9049d295fc0f1a2dd7f09587990e.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, all999 napisał(a):

Jeśli kogoś interesują Soundcore Liberty 4 to ja….

nie polecam.


f4beb337911d2254e9285d2c1ee33598.jpg



Wprawdzie na wspólnym foto są droższe konstrukcje, ale nie oczekiwałem, że będą to słuchawki na tym samym poziomie. Choć w sumie gdyby nie bardzo pozytywne recenzje Liberty 3 Pro, to bym tych nie próbował.

Będzie krótko, bo strojenie już po pierwszych dźwiękach mnie odrzuciło. Najgorzej wypada, cyfrowa i mocno podbita góra. Ja lubię raczej jasne granie, ale tu przegięli. Do tego odchudzona średnica, z podbitym i sybilującym wyższym zakresem. O reszcie aspektów technicznych brzmienia pisał nie będę, bo przez wymienione wady, nie chcę mi się ich słuchać i oceniać. Na szybko nic tam sie nie wybija poza przeciętną.

Jeszcze krótki spacer, żeby potwierdzić, że ANC należy raczej do tych symbolicznych i wracają do pudła.

Jedyna zaleta, jaką stwierdziłem to wygoda.

Jeśli macie jakieś pytania, to będą u mnie jeszcze przez kilka dni default_smile.png

PS. Tak, jest seal. Testowane na androidzie z LDAC i iPhone.


e1bf9049d295fc0f1a2dd7f09587990e.jpg

 

zniszczyłeś mi plany zakupowe... 

 

dzięki bardzo za obszerny opis, zatem muszę szukać czegoś innego. A jakbyś je odniósł np do wf1000xm4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20230407_130644.jpg

 

Pojedynek najlepszych słuchawek BT na rynku. Niestety (a może stety) Solitaire T nie rozłożyły Bathysy. Obie słuchawki można nosić godzinami. są bardzo wygodne. ST mają wyraźnie lepszą izolację tak aktywną jak i pasywną, odcina totalnie od zewnątrz. Co do dźwięku to ST mają lepszy bas, lepszą kontrolę i zejście, jest też trochę twardszy i lepiej kopie. Bathysy mają lepszą scenę. ST są trochę bardziej detaliczne. Niestety jeśli ktoś planuje słuchać ST po USB to odradzam, wbudowany DAC jest słaby i ma próbkowanie maksymalnie 16/48 gdzie Bathysy 24/192. Dziwiłem się czemu ST gryzą się z Roon ARC ale wszystko stało się jasne po podłączeniu do PC. W przeciwieństwie do Bathys Solitarie grają po jacku w pełni pasywnie i brzmią wtedy najlepiej. Jakby ST kosztowały tyle co Bathysy można by się było zastanowić ale przy ich obecnej cenie to nie widzę sensu zmiany.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś brakowało tego, że nie można w Windowsie korzystać jednocześnie z A2DP i mikrofonu to najnowsza Alternative A2DP Driver wprowadziła taką możliwość. Czyli można na słuchawkach wireless z mikrofonem korzystać jednocześnie z wbudowanego mikrofonu i po prostu słuchawek. A dodatkowo teraz działa ABR z LDAC.

Robią świetną robotę tym softem.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności