Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

20240426_174605.jpg

 

Wymieniłem się na odsłuch z Maciejem @Name44 w zamian za moje AZ80 i jedyne co mnie powstrzymuje przed ich zakupem to to że we wtorek jadę posłuchać ATH-TWX9. W metalu Pearl Pro dość ostro leją AZ80. Mają świetny, szybki, mocny bas to pierwsze co mnie urzekło. Przy nich AZ80 wydają się ospałe. Ale fakt że bez personalizacji dźwięku grają jak TWS za 100zł. Czego się najbardziej obawiałem to wygody i jest na razie bardzo dobrze, chodzę w nich po mieszkaniu, szybko ruszam głową i dalej siedzą pewnie w uszach. IMO killer w cenie do 1k. Oby tylko do wtorku ta promocja na nie się utrzymała :lol:

Czy personalizacja w tych Denonach to coś więcej niż zwykle EQ i dopasowanie do słuchacza? 

Czy znając swój profil dźwiękowy nie wystarcza tego zaaplikować na innych słuchawkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są z nowości Cambridge Audio Melomania M100. Wg tych co słuchali lepsze od Technicsów AZ60 a tylko ciut droższe ale tańsze od Danonkow

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

1790511.gif

Tak a nawet bardzo mocny. ZE3000 i tańsze i lepsze dźwiękowo 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kubachim napisał(a):

Czy personalizacja w tych Denonach to coś więcej niż zwykle EQ i dopasowanie do słuchacza? 

Czy znając swój profil dźwiękowy nie wystarcza tego zaaplikować na innych słuchawkach? 

Chyba faktycznie jakoś mierzy słuch bo mój profil mocno różni się od profilu Macieja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One robią otoemisję.
Znaczy kalibrują się korzystając z tych zjawisk które są podstawą otoemisji, a że każdy ma inny kanał słuchowy (i ślimaka) i każde słuchawki układają się w nich inaczej, to profil jest specyficzny dla kombinacji ucho-sluchawka i przenoszenie go gdziekolwiek jest pomysłem z góry skazanym na porażkę.

Bose też robią kalibrację pod kanał, ale nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Jak te Denony wypadają względem ZE8000 i Airpods Pro2?

ZE8000 to mocny niewypał, a AirPods Pro2 wszystko robią tylko i aż dobrze, grać mogłyby lepiej. Ot takie granie do samolotu i autobusu.

Trzeba wziąć pod uwagę, że przez tą kalibrację każdemu mogą grać odrobinę inaczej, lub może nawet zupełnie inaczej. Robiłem dwa razy kalibrację na różnych tipsach i za każdym razem grały trochę odmiennie. 

ZE8000 są gęste, bardziej nasycone, grają też mniej bezpośrednio w sensie, nie "na twarz". AirPods Pro2 mniejszy dźwięk, delikatniejsze, oddalona prezentacja, tak jak piszesz poprawne, a przy Denonach tylko poprawne. Denony grały świetną separacją. Dźwięki w przestrzeni, źródła pozorne rozmieszczone trójwymiarowo, generalnie przestrzeń zjawiskowa jak na TWS-y. Fajny efekt Dolby Atmos, chociaż AirPods Pro 2 z Apple Music prezentują muzykę przestrzenną lepiej, efektowniej. Bas w Denonach potężny, chociaż lepiej radzą sobie z basem elektrycznym (Marcus Miller bajka) niż z kontrabasem. Potrafią zagrać bardzo ofensywnie, dynamicznie. Trzeba przyznać, że Denon dają niezły muzyczny popis. Mnie bardziej odpowiada jednak wycofana i ułożona (kulturalna) prezentacja Technics AZ80. 

Taka mała uwaga na koniec. Normalnie korzystam z największych tipsów z zestawu. Przy Denonach musiałem założyć mniejsze, aby złapać seala. Być może dlatego miałem problem z uzyskaniem za każdym razem dobrego dopasowania. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Niestety o ile w mieszkaniu było ok tak po wyjściu na ulicę zaczęły się problemy z sealem a później zaczęły po prostu wypadać, szkoda bo grają naprawdę świetnie. 

Czyli kiepsko, bo w zasadzie po to TWSy są :D

To problem z tipsami czy ich konstrukcja powoduje wypadanie?

W wypadku AZ80 to one siedzą dobrze w kanale, ale jak szybko chodzę to słychać, że słuchawka "wobbluje" na miękkim tipsie. Bardzo mocno zredukowałem ten efekt tipsami od Symbio z pianką pod silikonem, w takim setupie nawet skakanie i bieganie niestraszne (tylko testowałem, nie uprawiam sportu w dokach, więc nie bierzcie na poważnie mojej opinii) ;)

 

Czy po tej kalibracji macie jakieś "krzywe kalibracyjne" DSP albo podobne rzeczy, które można potem próbować aplikować do innych słuchawek? Czy raczej tylko słychać zmianę, a więcej info nie dostajemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie na forum coraz częściej mam skojarzenia z pewną złotą myślą. Dla jednego Denonki to kaszana i wytrzymał z nimi 2 dni a dla drugiego hajend. Podobnie z Ath tylko tam kolega wytrzymał 20 minut a ja wczoraj słuchałem kilka godzin. Jednemu wypada a drugiemu nie…Czy warto to brać pod uwagę? Jako publicystykę, lekturę przed snem jak najbardziej, ale nie jako wyrocznię. Każdy ma swoje uszy, własną skalę, wrażliwość 😅. Przynajmniej jest śmiesznie. Aha…do ZE8000 to trzeba dorosnąć 🤣.

 

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorosnąć do braku możliwości wyłączenia ANC, braku jakiegokolwiek znaczenia funkcji 8k tak mocno reklamowanego przez marketing i kompletnego braku rozdzielczości i detalu. Nie wspominając o budowie nie pozwalającej założyć czapkę. Mk2 nie słuchałem, może tam producent dorósł i poprawił wszystkie błędy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał(a):

Trzeba dorosnąć do braku możliwości wyłączenia ANC, braku jakiegokolwiek znaczenia funkcji 8k tak mocno reklamowanego przez marketing i kompletnego braku rozdzielczości i detalu. Nie wspominając o budowie nie pozwalającej założyć czapkę. Mk2 nie słuchałem, może tam producent dorósł i poprawił wszystkie błędy. 

No tak niedziałający 8k i brak możliwości wyłączenia ANC skreśla te słuchawki. 🤣 Mam funkcję ANC OFF w AZ80 i ATH i nie używam- więc można bez tego źyć. 😊Trzeba dorosnąć (raczej można) do brzmienia ZE8000 aby to zrozumieć i docenić. Podobnie jest z Sonorous X na drucie. Co do wygody to się zgadzam, ale niektórzy nie noszą czapek 🤣.Nie ma złych opinii o słuchawkach ZE8000- tylko Twoja i Jarka. Może ktoś ma swoje gusta i nie leży co rozumiem, ale stawianie wyżej tego paździerza od Apple grającego bez charakteru, w stylu wieś śpiewa i tańczy jest niedorzeczne. No chyba, że jedynym kryterium jest obawa przed przeziębieniem i potrzeba noszenia czapki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

@lobuz1mi też się niezbyt podobały. :P

 

Co do Pearl Pro to spróbuję założyć większe tipsy i te niby trzymaki. 

 

Bo masz inne oczekiwania. Sonorous X też Ci nie leżą co wyjaśnia sprawę. Słuchasz metalu i potrzebujesz szybkich, precyzyjnych słuchawek jak AZ80.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Pearl Pro, Fiio FW5 po EQ, UW100II, 

Wierzę, że tak jest choć nie słucham metalu i nie znam tych wszystkich słuchawek. Skoro leżą Ci dźwiękowo te Denon to kwestia dobrania gumek, aby nie wypadały. One nie wydają się problematyczne i powinny większości odpowiadać. Może nie jesteś przyzwyczajony do tws/iem i trzeba rozdziewiczyć uszy. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Metal metalowi nierówny :) Caego innego wymaga Anaal Nathrakh, a czego innego Darkthrone.
Ale zgadzam się, że do metalu nieco bardziej skomplikowanego detal przydaje się najbardziej.

Aby zrozumieć tekst. 😅No i nie przeoczyć ani jednego rąbnięcia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Żeby docenić to co robią instrumentaliści bardziej :)

Szanuję choć to nie mój świat- kiedyś próbowałem. Lubię Tool bo słuchałem i kupiłem kiedyś płytę  Undeertow, ale to lajcik- nie metal.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Wierzę, że tak jest choć nie słucham metalu i nie znam tych wszystkich słuchawek. Skoro leżą Ci dźwiękowo te Denon to kwestia dobrania gumek, aby nie wypadały. One nie wydają się problematyczne i powinny większości odpowiadać. Może nie jesteś przyzwyczajony do tws/iem i trzeba rozdziewiczyć uszy. 😀

Dam im jeszcze szanse. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności