Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2024 o 11:54, Lord Rayden napisał(a):

Przepływność ma niższą niż HD. W jego powstaniu chodziło chyba o gry bardziej niż muzykę 

Ma, ale jakość dźwięku jest wyższa niż aptx-hd. Kompresja i jakaś magia.

 

Jest teraz promocja na PX8 za 2299 pln. W tej cenie zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Firmware 3.0.0 podobno mocno je przebalansował. Chodzą słuchy, że Bowers ma wydać PX8e.

Chociaż sam sądzę, że względem PX7 s2e które mają regularną cenę 1599 nie warto dopłacać.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Inszy napisał(a):

Priorytetem jest dobry tryb ambientowy, żebym słyszał otoczenie (nadjeżdżający pojazd, nadbiegający pies, rozmowa), ale żeby nie miał szumu elektroniki oraz nie wzmacniał odgłosu wiatru (te dwie cechy skreślają większość TWS). Głównie do podcastów, rzadziej muzyka, jeśli jednak, to przede wszystkim metal i elektronika. Będą parowane z telefonem z Androidem.

Tak mi do tego "trybu ambientowego" KSC75 pasują, ich wersję TWS zrobił kiedyś @espe0 , może da się namówić na odsprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał(a):

I obie pary mają dobry tryb ambientowy, który nie zbiera wiatru oraz nie sieje szumem elektroniki?

Nie, tylko Freebuds 5 są półotwarte i mimo dźwięków zewnetrznych da się słuchać muzyki nawet w dość głośnym otoczeniu. Mają również ANC, które sporo wycina z dźwięków otoczenia. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 10:18, Lord Rayden napisał(a):

może ma jakieś doświadczenia "nadworne"

Widzę, że ciągnie :) Ja ich używam jako daily. Dwa razy w tygodniu dojazd tramwajem do centrum, biuro, spacery, zakupy. Dźwięki z komunikacji wycinają w stopniu zadowalającym. Nie są najmniejsze, ale nie mam żadnych problemów z komfortem, a wzroku jakoś strasznie nie przyciągają, ludzie przywykli do widoku dużych słuchawek na mieście. Złodzieje raczej nie znają, Focal to u nas totalnie niszowa marka. To nie airpodsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 13:26, vonBaron napisał(a):

Używałem Bathys w pociągu (bo tylko tam mam w miarę pewność że nikt mi ich nie ściągnie z głowy) i uważam że są świetne gdy poziom hałasu jest niski/umiarkowany. Brak LDAC w ogóle mi nie przeszkadza bo i tak grają lepiej niż 95% słuchawek z LDAC. 

Też swoich w pociągu używałem ostatnio kilka razy, ale jak wyszedłem na ulicę to już wygodnie nie było, są za duże żeby zarzucić np. kaptur na głowę. W tej roli lepiej sprawdzały się stare Huawei Freebuds Studio, ale córka mi je zabrała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał(a):

Tak mi do tego "trybu ambientowego" KSC75 pasują, ich wersję TWS zrobił kiedyś @espe0 , może da się namówić na odsprzedaż.

KSC dla mnie są niewygodne, jak w sumie każde clipony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwagiero napisał(a):

zarzucić np. kaptur na głowę

Zależy od kaptura. U mnie z czterech dwa wchodzą, dwa nie :)

 

1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

KSC dla mnie są niewygodne, jak w sumie każde clipony...

 

Pewnie jak zawsze zależy od kształtu i czułości małżowin. Mi po lekkim dogięciu znikały z uszu jednocześnie bardzo pewnie siedząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy EAH-AZ80.

Czy u Was też brumią jak się wyłączy ANC i Ambient?

No może nie brumią bo to nie jest typowe brumienie ale słychać tło, jakby dudnienie mega niskie.

 

Znika po włączeniu ANC nawet w najniższym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bru_nnerius napisał(a):

Pytanie do posiadaczy EAH-AZ80.

Czy u Was też brumią jak się wyłączy ANC i Ambient?

No może nie brumią bo to nie jest typowe brumienie ale słychać tło, jakby dudnienie mega niskie.

 

Znika po włączeniu ANC nawet w najniższym ustawieniu.

Tak, jest taki specyficzny "szum". Jak się otworzy usta, to wzrasta :) Może pomimo wyłączonego ANC mikrofony pozostają włączone i coś zbierają? 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Philips Fidelio L4? Są za 1399 pln. Kusi kupić, chociażby na testy, bo testów praktycznie brak. Nawe zwykłe opinie ludzi ciężko znaleźć.

 

L3 były fajne. Ciekawie i dobrze grały, ale oprócz dźwięku reszta to tragedia.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i Panewki,

 

Dla osoby lubiącej brzmienie Technics AZ80 - czy za podobną kwotę (tak do 1000 zł) dostanę równie dobre/lepsze nauszniki z podobną okołoharmanową charakterystyką? Troche z ciekawości pytam, z racji mega potliwości ciężko mi na powrót przekonać się do nauszników, zwłaszcza bez welurowych czy innych oddychających padów, niemniej wygodniej byłoby ładować jedną, a nie w praktyce 3 baterie (etui + słuchawki). No i może większy driver może więcej ;)
 
@neonlight bracie Zakonu Technicsa, może coś doradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubachim napisał(a):

Pany i Panewki,

 

Dla osoby lubiącej brzmienie Technics AZ80 - czy za podobną kwotę (tak do 1000 zł) dostanę równie dobre/lepsze nauszniki z podobną okołoharmanową charakterystyką? Troche z ciekawości pytam, z racji mega potliwości ciężko mi na powrót przekonać się do nauszników, zwłaszcza bez welurowych czy innych oddychających padów, niemniej wygodniej byłoby ładować jedną, a nie w praktyce 3 baterie (etui + słuchawki). No i może większy driver może więcej ;)
 
@neonlight bracie Zakonu Technicsa, może coś doradzisz.

AKG K371, tylko trzeba z nimi ostrożnie, bo pałąk lubi pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Luqart napisał(a):

Testował ktoś Philips Fidelio L4? Są za 1399 pln. Kusi kupić, chociażby na testy, bo testów praktycznie brak. Nawe zwykłe opinie ludzi ciężko znaleźć.

 

L3 były fajne. Ciekawie i dobrze grały, ale oprócz dźwięku reszta to tragedia.

Te co pałąk łamał się od patrzenia? Nigdy więcej nic z Philipsa. 

W dniu 3.04.2024 o 19:41, bru_nnerius napisał(a):

Pytanie do posiadaczy EAH-AZ80.

Czy u Was też brumią jak się wyłączy ANC i Ambient?

No może nie brumią bo to nie jest typowe brumienie ale słychać tło, jakby dudnienie mega niskie.

 

Znika po włączeniu ANC nawet w najniższym ustawieniu.

Nie, reklamuj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kubachim napisał(a):

Gamoń ze mnie, nie doprecyzowałem - też łajrless, najlepiej z ANC jakimś :D
 

EDIT: Są K371 w wersji BT, zanotowane ;)

 

I grają dużo gorzej niż zwykłe K371, także BT nie polecam, zwykłe jak najbardziej.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2024 o 19:41, bru_nnerius napisał(a):

Pytanie do posiadaczy EAH-AZ80.

Czy u Was też brumią jak się wyłączy ANC i Ambient?

No może nie brumią bo to nie jest typowe brumienie ale słychać tło, jakby dudnienie mega niskie.

 

Znika po włączeniu ANC nawet w najniższym ustawieniu.

Sprawdziłem u siebie, u mnie null, po wyłączeniu ANC i ambient słyszę to samo, co w każdych innych dokach, bez dodatków.

 

Btw. tipsy Symbio te hybrydowe z pomarańczową pianka bardzo fajnie się z AZ80 dogadują. Nieco szersza średnica tulejki lekko otwiera i wzmacnia górę, na resztą pasma raczej nie wpływa. ANC działa chyba tak samo, na plus stabilniej słuchawki siedzą w uchu i nawet przy szybkim spacerze po twardej nawierzchni nie ma aznego dźwięku od ruszania się tipsa w uchu, polecam.

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vonBaron napisał(a):

@kubachimporatuj linkiem na te tipsy. 

https://allegro.pl/oferta/nakladki-hybrydowe-symbio-w-r-m-pianka-silicon-12149279260

Konstrukcja jednak wskazuje na pełniejsze brzmienie względem zwykłych silikonowych i większe uspokojenie (zaokrąglenie) a nie tylko otwarcie góry ze względu na większą dziurę na wylocie. Przynajmniej takie miałem z nimi kiedyś doświadczenia.

Może sprawdzę z AZ80 czy nie tracą precyzji/detalu bo mam tego trochę w szufladzie. Piankę można wyjąć i zrobić z nich zwykłe. Ergonomia też może nie wszystkim leżeć bo są dosyć twarde, nie mają takiego dopasowania do kanału jak silikonowe.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Podobną „przypadłość” miały ZE8000. Tyle, że tam nawet nie można było wyłączyć ANC. Może w mk2 lub w jakiejś aktualizacji to poprawiono.

W Finalach słychać elektronikę, piski, świsty, itd. w Technicsach szum tła. Bardzo cicho, ale jak włączysz ANC, to robi się cisza absolutna. Wtedy słychać tą różnicę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności