Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Czyli jeśli telefon wspólpracuje z kodekiem aptX Adaptive to lossless też będzie miał ?

Inaczej. Jeśli słuchawki mają aptx-adaptive to lossless powinno śmigać. 

Przynajmniej w Bose Ultra tak jest, a producent ani słowem nie wspomniał o lossless.

 

Co do dongla, to chyba trzeba update firmware. Ale jestem prawie pewny, że Creative wypuści BT-W6 zamiast zrobić upgrade firmware w BT-W5.

 

 

Na przykładzie Bose Ultra różnica między AAC, a APTX-Adaptive jest znacząca. Ale to w zasadzie zależy jedynie od słuchawek. Są słuchawki gdzie w blind teście nie zauważyłbym różnic między SBC, a topowym kodekiem.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 07:10, Lord Rayden napisał(a):

Czyli jeśli telefon wspólpracuje z kodekiem aptX Adaptive to lossless też będzie miał ?

Chyba nie. Nie jestem pewny, ale chyba trzeba mieć snapdragon sound.

 

Bose Ultra headphones i earbuds mają snapdragon sound chip w sobie. Pewnie dlatego są kompatybilne z aptx-lossless.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Luqart napisał(a):

Chyba nie. Nie jestem pewny, ale chyba trzeba mieć snapdragon sound.

 

Bose Ultra headphones i earbuds mają snapdragon sound chip w sobie. Pewnie dlatego są kompatybilne z aptx-lossless.

Bose ultra headphones nie obsługują lossless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Najner napisał(a):

Czyli potwierdza się, że od kodeków ważniejsze są słuchawki.

A co tam mówią ? Jakieś sedno przytocz plizzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aptx Lossless to codec należący do Aptx Adaptive. Zła wiadomość dla true hardcore audiofila patrzącego na cyferki i certyfikaty, bo często zobaczy w telefonie "Aptx Adaptive" i zamiast słuchania muzyki będzie stres czy słucha w najwyższym codecu ;)

2. Różnica między lossless a nie lossless jest bardzo mała. Jak ktoś chce przeskoczyć na poziom wyżej jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to lepiej poszukać innych słuchawek zamiast kombinować telefon z wyższym codekiem.

3. Aptx lossless "włącza się" jak ldac 990 - jak jest duże zakłócenie BT albo nieidealny zasięg, to może zjechać niżej do "gorszego" aptx.

4. Aptx Lossless jest dostępne tylko w niektórych smartfonach. Wymogiem jest procek snapdragona i dobra wola producenta. Trzeba sprawdzać kompatybilność na stronie Qualcom.

Edytowane przez Najner
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Play napisał(a):

A wystarczy wziąć Ajfona i Airpodsy. Wtedy można się przestać tym wszystkim przejmować.

Rzecz gustu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Play napisał(a):

A wystarczy wziąć Ajfona i Airpodsy. Wtedy można się przestać tym wszystkim przejmować.

Wtedy wiesz na pewno, że nigdy nie będziesz miał lossless, mimo że cała biblioteka Apple Music jest w min 16/44.

 

8 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Rzecz gustu. 

Dokładnie…gustu. Bo nikt nie rozróżni applowego AAC z androidowym Aptx. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 08:11, Beh0lder napisał(a):

Bose ultra headphones nie obsługują lossless

Jesteś pewny? Mają te same bebechy co earbudsy, a te obsługują. Mają też certyfikację qualcomm sound i są na ich stronie, tak samo jak earbudsy.

 

Nie mam tego jak sprawdzić. Ale z drugiej strony imho aptx-adaptive jest wystarczający dla przeciętnego człowieka. Ma lepszą jakość niż aptx-hd i tryb low latency jakby się chciało w gierki pograć.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz serio - czy jadąc komunikacją miejską i następnie idąc wśród tłumów do/z pracy serio potrzebujemy najwyższej jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Wtedy wiesz na pewno, że nigdy nie będziesz miał lossless, mimo że cała biblioteka Apple Music jest w min 16/44.

 

Dokładnie…gustu. Bo nikt nie rozróżni applowego AAC z androidowym Aptx. 

Sam się zastanawiam nad sprzedaniem btr7 i shuoerów na rzecz AirPods 

Samego zestawu używam sporadycznie od dłuższego czasu a z kolei moondropów space praktycznie non stop.

9 minut temu, Play napisał(a):

A teraz serio - czy jadąc komunikacją miejską i następnie idąc wśród tłumów do/z pracy serio potrzebujemy najwyższej jakości dźwięku?

Nie potrzebujemy- poziom hałasu zabija wiekoszosc szczegółów i ciężko się skupić na słuchanej muzyce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Play napisał(a):

A teraz serio - czy jadąc komunikacją miejską i następnie idąc wśród tłumów do/z pracy serio potrzebujemy najwyższej jakości dźwięku?

A czy jadąc do pracy samochodem korzystamy z maksymalnej mocy samochodu startując z każdych świateł z piskiem opon? Nie…ale w innych warunkach możemy wykorzystać ich maksymalny potencjał. 

4 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Sam się zastanawiam nad sprzedaniem btr7 i shuoerów na rzecz AirPods 

Bardzo dobra decyzja. AirPods Pro2 to najlepszy wybór jeśli masz tel Apple.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

A czy jadąc do pracy samochodem korzystamy z maksymalnej mocy samochodu startując z każdych świateł z piskiem opon? Nie…ale w innych warunkach możemy wykorzystać ich maksymalny potencjał. 

Bardzo dobra decyzja. AirPods Pro2 to najlepszy wybór jeśli masz tel Apple.

Napewno w przyszłości jak już się dorobię porządnego stanowiska do dłubania w domu to i coś stacjonarnego wpadnie

Na teraz kupiłem sobie japko i po ponad 10 latach z Androidem, powiem szczerze, jaram się totalnie. I bardzo mi ten ekosystem i integracja pasuje. 

Mam świadomość ze można lepiej/bardziej/inaczej ale to co ma 🍏 w zupełności mi starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

A czy jadąc do pracy samochodem korzystamy z maksymalnej mocy samochodu startując z każdych świateł z piskiem opon? Nie…ale w innych warunkach możemy wykorzystać ich maksymalny potencjał.

To nie lepiej kupić drugie doki, które można orać w trudnych warunkach, aby potem móc wrócić do domu do naszych ukochanych, audiofilskich słuchawek? Swoją drogą porównywanie jakości dźwięku, która jest raczej hobby do niebezpiecznej jazdy samochodem, która może nas zabić...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Na teraz kupiłem sobie japko i po ponad 10 latach z Androidem, powiem szczerze, jaram się totalnie. I bardzo mi ten ekosystem i integracja pasuje. 

W takim razie będziesz zadowolony z AirPods Pro2. Dobrze grają, mają świetne ANC (w swoim segmencie), mają bardzo dobre mikrofony i świetną funkcjonalność (np stopowanie muzyki gdy wyjmiesz słuchawkę z ucha i automatyczny play gdy ją włożysz z powrotem; kilka trybów pracy ANC/bez ANC/mikrofony które wzmacniają głos ludzki).
Prawdopodobnie na jesień zadebiutuje ich następca. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Palpatine napisał(a):

W takim razie będziesz zadowolony z AirPods Pro2. Dobrze grają, mają świetne ANC (w swoim segmencie), mają bardzo dobre mikrofony i świetną funkcjonalność (np stopowanie muzyki gdy wyjmiesz słuchawkę z ucha i automatyczny play gdy ją włożysz z powrotem; kilka trybów pracy ANC/bez ANC/mikrofony które wzmacniają głos ludzki).
Prawdopodobnie na jesień zadebiutuje ich następca. 

Ciekawe czy wypuszczą pro3 na jesieni i czy będzie warto czekać te pół roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

 

Nie potrzebujemy- poziom hałasu zabija wiekoszosc szczegółów i ciężko się skupić na słuchanej muzyce.

Moja psychika potrzebuje dobrej jakości , więc nie noszę szajsu za 300 zl tylko Technicsa czyli średniogórną półkę (TWS i nauszne). W komunikacji, aucie. 

Jakbym miał Bathys to pewnie bym spróbowal ale nadal odrzucają mnie brakiem LDAC. No i trochę spore są.

@zdzichon może ma jakieś doświadczenia "nadworne" 😃 z Focal albo @vonBaron.

Pandy bym nosił ale nie mają ANC. No i szkoda mi ich bo to wymierający gatunek. Słusznie je takk nazwali. Jakby wiedzieli, że produkcja umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zgromadzeni, jako że ostatnio szukam słuchawek BT, to może ktoś coś podpowie - dokanałowe, bardzo ewentualnie douszne (normalne pchełki są dla mnie niewygodne i nie siedzą w moich uszach). Muszą być stabilne, bo będę z nich korzystał praktycznie tylko na zewnątrz, często gdzieś w trawach czy polnych drogach, więc nie mogą wypaść z ucha. Priorytetem jest dobry tryb ambientowy, żebym słyszał otoczenie (nadjeżdżający pojazd, nadbiegający pies, rozmowa), ale żeby nie miał szumu elektroniki oraz nie wzmacniał odgłosu wiatru (te dwie cechy skreślają większość TWS). Głównie do podcastów, rzadziej muzyka, jeśli jednak, to przede wszystkim metal i elektronika. Będą parowane z telefonem z Androidem.

Marka bez znaczenia, cena niewiele większe, najwyżej później kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei Freebuds 5 plus takie tipsy. Bez nich nie chciały trzymać się w uszach. Z tymi tipsami jest bardzo ok. 

Lub po taniości SOUNFII R4 ENC. Dzisiaj dotarły do wnusi i muszę przyznać że w tej cenie to dźwięk zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Oczywiście nie audiofilski, ale uszy nie krwawią. Sporo basu, ale o dziwo dobrze kontrolowany. Wykonanie, które może zawstydzić większość firm z piedestału. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności