Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, szwagiero napisał(a):

Mam Bathysy i one są raczej niezłe nie? Więc teraz chciałbym móc ich słuchać w jak najlepszej jakości po BT, a ponieważ mają aptx adaptive, a nie mają LDACa to szukam

Nic by to nie zmieniło. To tak jak ludzie którzy słuchają flac zamiast mp3 320 i sobie wmawiają, że jest lepiej a nie jest. Palpatine ma dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeki nie mają większego znaczenia. Jest masa słuchawek opartych o LDAC grających gorzej od tych, które mają tylko aptx i na odwrót. Jeśli firma się przyłoży i zaprojektuje dobrą słuchawkę, dobry driver, to i na AAC da się słuchać z przyjemnością.
Ogólnie masz rację, ale jeśli patrzysz na jeden egzemplarz dobrych słuchawkę BT który obsługuje kilka kodeków to jest różnica w brzmieniu, a przynajmniej ja ją słyszę.
Nic by to nie zmieniło. To tak jak ludzie którzy słuchają flac zamiast mp3 320 i sobie wmawiają, że jest lepiej a nie jest. Palpatine ma dużo racji.
Ja różnicę słyszę przełączając się między np. sbc, a aptx, jeśli ktoś nie słyszy albo nie ma wyboru tak jak w Apple to trudno. W kwestii flac i mp3 320 wolę nie wchodzić w dyskusję. Są tacy którzy nie słyszą różnicy w kablach albo dac'ach.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał(a):

Kodeki nie mają większego znaczenia. Jest masa słuchawek opartych o LDAC grających gorzej od tych, które mają tylko aptx i na odwrót. Jeśli firma się przyłoży i zaprojektuje dobrą słuchawkę, dobry driver, to i na AAC da się słuchać z przyjemnością.

 

smartfon >> kodek >> DAC w słuchawkach >> wzmaczniacz w słuchawkach >> przetworniki (oraz konstrukcja, strojenie)

Na każdym etapie można coś zrobić lepiej lub gorzej.


Jeśli jednak dla dwóch słuchawek ten tor:
    >> DAC w słuchawkach >> wzmaczniacz w słuchawkach >> przetworniki (oraz konstrukcja, strojenie)
będzie podobnej jakości

to tu kodek LDAC przeniesie więcej informacji, a więcj więcej się z tego wyciągnie.


Jednak logiczne jest to, że na każdym etapie najlepiej mieć jak najmniejsze straty. Co straci kodek, tego potem już reszta toru nie zagra. Owszem, dużo informacji można potem stracić na kolejnych etapach toru, ale po co tracić na początku? Owszem, słuchawki z LDAC które kolejne elementy toru mają kiepskie, tracą potencjał LDAC. Ale lepiej mieć wszyskie elementy jak najlepsze.
Stąd Bathysy z LDAC zagrałyby lepiej niż z Bathysy aptx. Że tam nie wsadzono tego kodeku - Focal stracił już na początku część potencjału. A Levinsony zagrają lepiej, bo nie tylko reszta toru po kodekach jest nie gorsza niż w Focalach, to jeszcze więcej informacji trafia na wejściu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Kodeki nie mają większego znaczenia. Jest masa słuchawek opartych o LDAC grających gorzej od tych, które mają tylko aptx i na odwrót. Jeśli firma się przyłoży i zaprojektuje dobrą słuchawkę, dobry driver, to i na AAC da się słuchać z przyjemnością.

Najlepiej słucha się dobrych słuchawek na dobrym kodeku.

Takie na przykład Pandy z LDAC.

 

Co jakiś czas zaczynamy kłocic się o to samo. 

 

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też bym stanął do walki o kodeki. Ale po doświadczeniu immersji przy słuchaniu randomowej piosenki w outro jednego z odcinków Moon Knight z mojego UP5 po SBC z telewizora myślę że czasami za dużo czasu spędzamy kłócąc się o technikalia. Czy mógłbym słyszeć ten utwór fajniej/lepiej? Pewnie tak, UP5 jest średnim donglem BT, a SBC to tylko SBC. Po kablu z moich DCA Stealth na bank byłyby lepsze parametry. Ale tak mnie wciągnęła scena i położenie instrumentów z tego "mizernego" setupu że naprawdę, słuchajmy muzyki a nie kodeków :)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beh0lder napisał(a):

Swego czasu też bym stanął do walki o kodeki. Ale po doświadczeniu immersji przy słuchaniu randomowej piosenki w outro jednego z odcinków Moon Knight z mojego UP5 po SBC z telewizora myślę że czasami za dużo czasu spędzamy kłócąc się o technikalia. Czy mógłbym słyszeć ten utwór fajniej/lepiej? Pewnie tak, UP5 jest średnim donglem BT, a SBC to tylko SBC. Po kablu z moich DCA Stealth na bank byłyby lepsze parametry. Ale tak mnie wciągnęła scena i położenie instrumentów z tego "mizernego" setupu że naprawdę, słuchajmy muzyki a nie kodeków :)

Pobieram całym sobą. Czasami zamiast słuchać kodeków, zer i jedynek, powinniśmy wziąć się za słuchanie muzyki i relax.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:20, The Grand Wazoo napisał(a):

Grają pierwsza klasa. Sonicznie nawet lepiej niż AirPodsy Pro 2. Jeżeli chodzi o serię AZ60 i 80 to Technics skonstruował perełki.  

 

Dźwiękowo jakie są różnice? To prawda, że 80 grają bardziej płasko a 60 mają więcej basu?

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ichris napisał(a):

 

Dźwiękowo jakie są różnice? To prawda, że 80 grają bardziej płasko a 60 mają więcej basu?

Nie znam definicji płasko, ale AZ60 grają bardziej rozrywkowo, z bardziej sprężystym basem. AZ80 to raczej ułożone, równe, szlachetne granie, a przez to to co napisałeś, to może być to :) 

24 minuty temu, ppmuzyk napisał(a):

Jakie tipsy do Technics az80 polecacie? Warto wymienić oryginalne? 

Nie testowałem, ale oryginalne tipsy mają filtr z takiej jakby pianki i zamienniki mogą zmieniać ich brzmienie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Nie znam definicji płasko, ale AZ60 grają bardziej rozrywkowo, z bardziej sprężystym basem. AZ80 to raczej ułożone, równe, szlachetne granie, a przez to to co napisałeś, to może być to :)

 

Czyli dla mnie dźwiękowo lepsze byłoby 60 ale czytałem kilka recenzji, że 80-tki są wygodniejsze... Ciężki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ichris napisał(a):

 

Czyli dla mnie dźwiękowo lepsze byłoby 60 ale czytałem kilka recenzji, że 80-tki są wygodniejsze... Ciężki wybór.

Oba modele są wygodne. Wydaje mi się że jednak 60 w budowie są mniej skomplikowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu dla recenzje ciekawie się zapowiadających Creative Ace i Ace2 skusiłem się na:

 

Soundcore by Anker Liberty 3 Pro z Amazon.de Niestety białe ale cena 78,34 EUR (~350zł) wydaje się przyzwoita.

 

Pewnie będą niewygodne ale Technicy też są duże a jednak znacznie droższe. Do Soundcore L3P przekonało mnie LDAC, które mam w Samsungu A52s 5G. Niestety w Creative Ace 2 ma "tylko" aptx lossless, którego w komórce nie mam więc średni deal bo telefonu na razie nie zamierzam zmieniać. Jak L3P nie podejdą to może wrócę do pomysłu z Technicsami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 18:29, bakus1233 napisał(a):

Nic by to nie zmieniło. To tak jak ludzie którzy słuchają flac zamiast mp3 320 i sobie wmawiają, że jest lepiej a nie jest. Palpatine ma dużo racji.

No nie jest. Kodek jedyne co robi to przesyła bit od miejsca A do miejsca B. Wszystko jest robione cyfrowo. Dorabiacie ideologię gdzie jej nie ma. Te wszystkie kompresje i tak dalej to w większości marketing. Jedynie gdzie to się dzieje to w przypadku AAC i tam faktycznie mimo 256kbps to kodek jest w stanie przesłać dużo więcej informacji. Reszta kodeków to typowy brute force. Czyli żadna magia, jedynie cyferki.

Jak się nie słucha muzyki w wysokiej jakości to kodek nie ma znaczenia. APTX w androidzie czy AAC w Win11 czy urządzeniach apple jest obecnie wystarczające dla większości populacji. 

 

Ostatnio odkurzyłem momentum 3 z szafki. One zjadają momentum 4 czy tym bardziej 1000xm5 na jakimkolwiek kodeku. Zresztą nie wiem czy są jakieś lepiej grające wirelessy niż momentum 3 z tym EQ HiFi. Sennheiser wysoko zawiesił poprzeczkę i zakończył produkcję :D 

 

Gdyby ktoś stworzył słuchawki z ANC, soft, wygodą jak z najnowszego Bose Ultra, dźwięk z M3, bateria jak z M4 to z miejsca bym kupił nawet za 2k.

 

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jak się nie słucha muzyki w wysokiej jakości to kodek nie ma znaczenia. APTX w androidzie czy AAC w Win11 czy urządzeniach apple jest obecnie wystarczające dla większości populacji. 


To nie jest forum dla większości populacji. I poza kilkoma wyjątkami które twierdzą, że nie ma różnicy między spotify a flakami raczej większość słucha minimum jakości cd.

Co nie znaczy, że w typowym użytkowaniu kodeki mi nie latają. Latają. Nie używam twsow do krytycznych odsłuchów. Nie po to są.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hammerh34d napisał(a):


 

 


To nie jest forum dla większości populacji. I poza kilkoma wyjątkami które twierdzą, że nie ma różnicy między spotify a flakami raczej większość słucha minimum jakości cd.

Co nie znaczy, że w typowym użytkowaniu kodeki mi nie latają. Latają. Nie używam twsow do krytycznych odsłuchów. Nie po to są.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

 

No pewnie tak. Jezeli ktoś słucha lepszej jakości niż 320 kbps to faktycznie kodeki grają rolę. 

 

Swoją drogą słuchał ktoś najnowszych Bose Ultra? Kusi mnie je kupić. Może na black friday będą za mniej niż 2k. To takie lepsze XM5. Lepiej grają (z mocną basową podstawą), mają lepsze ANC i wygodę.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon.pl są w ofercie Black Friday, ale przecena to tylko 10% = 2039 PLN

 

Na Amazon.de w ofercie Black Friday są przecenione o 20%, co daje cenę = 1824 PLN (z przesyłką do PL)

 

Zwrot do 31.01.2024, więc się można bezkosztowo na całe Święta od rodziny odciąć :) 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luqart napisał(a):

No pewnie tak. Jezeli ktoś słucha lepszej jakości niż 320 kbps to faktycznie kodeki grają rolę. 

Tylko że ta „lepsza” jakość powyżej 320kbps jest tak samo słyszalna jak bezpieczniki czy tego typu rzeczy :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luqart napisał(a):

 

 

Ostatnio odkurzyłem momentum 3 z szafki. One zjadają momentum 4 czy tym bardziej 1000xm5 na jakimkolwiek kodeku. Zresztą nie wiem czy są jakieś lepiej grające wirelessy niż momentum 3 z tym EQ HiFi. Sennheiser wysoko zawiesił poprzeczkę i zakończył produkcję :D 

 

Drop Panda...

 

Swoją drogą aż tak pożałować kasy w M3 i nie dać aptX HD ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sam się nie przekonasz, to na pewno będzie Cię to zadręczać.

 

Z tego, co kojarzę, AZ80 nawet wśród modelów Technicsa nie ma topowego ANC, bo wspominano dość często, że AZ60 pod tym względem jest lepsze - głównie ze względu nieco inną budowę i zdolność lepszego tłumienia pasywnego.

 

WF-1000XM5 to aktualny top topów, trzeba się jednak liczyć z niedogodnościami pod względem wygody używania - przede wszystkim śliską powierzchnią, którą trudno chwycić.

Ale ponoć przegrywa z Bose, jeśli chodzi o skuteczność ANC. Wygrywa aplikacją i jakością dźwięku.

 

Trudno o coś wszechstronnie dobrego i udanego, niestety.

Kiedyś interesowałem się 1000XM4, ale odwiodły mnie od tego pomysłu padające w nich baterie. Nie chcę kupować słuchawek, które po półtora roku będą elektrośmieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmuzyk napisał(a):

ANC w Technics az80 daje rade? Dużo gorsze od sony wf-1000xm5? Bo mam klasyczną zagwozdke 

 

Jak Sony czy Technics to LDAC. 

Z ANC jest mogą byś Senki, albo JVC.

 

"I don't know if it can help some to decide but, it's a few months now that I am switching between WF1000XM5, EAH-AZ80, Soundcore Liberty 4, HA-FW1800 ... and my wireless reference combo Go Pod+IER-M9+IER-Z1R Silicon Tips..

As plane traveller, my search is looking for a very good ANC and best sound quality available for 24hours or more..

1) first thing to be noticed, is that none of these TWS can approach the SQ with details and nearly perfect timbre of the Go Pod + IER M9 ... but there is no ANC and it's really uncomfortable to lay down on the side, even in planes.

2) Liberty 4 is comfortable but far too weak .. it's the second time in less than 4 months that the control button is out of order on one driver.. so I can't recommend these.

3) Strangely, as I am usually more a Sony's fan since my first blue Walkman in 1980 for most of portable sound devices, but, for me, with W1 Spinfit Tips, the Technics EAH-AZ80 is actually the best compromise I can use with the most decent sound quality of all my TWS, with a very good range in LDAC mode @ 990Kbps and a really convincing ANC.

4) the Sony WF1000XM5, though it's a bit more compact than Technics EAH-AZ80, is clearly behind the AZ80 for mid high and high frequencies with less details with any of the tips I tried .. I couldn't find any Parametric EQ with the powerful PowerAMp EQ to compensate this lack of high/ultra high frequencies... everything other features of the 1000XM5 are the best or at least on par with other (comfort, ANC, battery playing time, LDAC range, )

5) I have no idea why, but the JVC HA-FW1800 is always really enjoyable when I listen to most of my tracks, though with any A/B SQ comparison with AZ80 and 1000XM5 the FW1800 seems to be behind for high frequencies and it is also without LDAC (just APTX), a more limited ANC, a a shorter battery playing time, ... but sound is addictive because maybe there are a bit better low frequency textures ?
 

PS : Because the AZ80 is really convincing for sound quality, and as the price dropped by 30%, I just ordered a EAH-A800E though I was first going to buy a WH1000XM5... I could find on internet some limited sound comparisons through some youtube videos reviews and almost all these made me reminded the SQ difference between the WF1000XM5 and EAH-AZ80...

I will have beginning of 2024 some twice 26 hours overseas trip (from door to door), and I expect to fully enjoy such travel with a Z Fold 5 + T7 2Tb SSD + EAH AZ80 + EAH-A800E.... and a Nacon Mg-x compact gamepad ( I am a Grid Player :ksc75smile: )..
If the EAH-A800E is not at the intended SQ level I expect, I will wait a bit and buy a WH1000XM5 or even try a Philips Fidelio L4 ?"

 

https://www.head-fi.org/threads/going-fully-wireless-iems-too-soon-or-are-we-there-yet.861024/page-3783

 

Czyli na ANC może JVC HA-FW1000T:

 

"JVC HA-FW1000T są rzeczywiście klasą dla siebie. Nie wiem czy to "drewniane" membrany czy profesjonalizm odpowiedzialnych za strojenie ale wkłada się je w uszy i zanurza w muzyce. Wyłączyłem K2 ponieważ słuchając plików w wysokiej rozdzielczości nic nie daje po za większym zużyciem prądu. Przy streamingu i słuchaniu gorszych plików poprawia dźwięk, ale przy dobrych plikach nie słychać różnicy. Mimo dość sporych rozmiarów zewnętrznych zbudowano je tak że bardzo dobrze leżą w uchu. Jeszcze nie testowałem ciekawej funkcji czyli poprawy dźwięku przy rozmowie z założoną maseczką na twarzy. Jest to tryb maseczki. Regulacja głośności jest genialna i jednocześnie wkurzająca. Poszczególne poziomy są minimalne i trzeba w jedną lub drugą stronę naklikać się trochę, za to nie ma możliwości ogłuszenia się przez zbyt wysoki poziom głośności. Każdy może dobrać bardzo dokładnie głośność jaką preferuje.

Sprawdzają się w każdym gatunku muzyki (trash metalu nie słucham więc nie wiem jak w tym gatunku) nie brakuje im niczego w żadnym paśmie. Uważam że za cenę dropową czyli 149$ plus 20 $ przesyłka i 156 zł polskie opłaty są bardzo atrakcyjną ofertą. Miałem okazję posłuchać Final ZE3000 I ZE8000. ZE8000 nie zrobiły na mnie wrażenia, już wg mnie brzmiały ZE3000. Uważam że nie warto dopłacać do ZE8000. Możliwe że po zabawie ustawieniami lepiej by brzmiały, ale JVC HA-FW1000T nie mają aplikacji i brzmią dobrze od razu. 

Całkiem dobrze działa ANC i tryb transparentny. Można po stuknięciu w prawą słuchawkę rozmawiać bez wyjmowanie słuchawek z uszu

P.s. teraz doczytałem że regulacja głośności ma 100 kroków, więc jest precyzja "

 

https://forum.mp3store.pl/topic/160624-fanklub-słuchawek-bezprzewodowych-wireless/page/174/#comment-1993148

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności