Jump to content
Spawn

Oriolus Mk2 MkII Recenzja - Grzeszna przyjemność

Recommended Posts

Całościowo SQ oceniasz wyżej niż w FH5? 

Edit, ah teraz dopiero widzę, ze są 3 razy droższe. Nie ważne. 😉

Edited by Karmazynowy
  • Haha 1

Chyba się zgadzam :)

Sprawdzałeś czy się jakoś skalują? W sumie to już nie pamiętam z czego ich ostatnio słuchałem... Albo WM1A albo Alien+

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Całościowo SQ oceniasz wyżej niż w FH5? 

Edit, ah teraz dopiero widzę, ze są 3 razy droższe. Nie ważne. 😉

Fh5 sa napewno bardziej oplacalne tyle ze przez sposob w jaki graja w zyciu bym ich nie kupil dla siebie bo bym ich po prostu nie uzywal. Oriolusy mimo ze to nadal nie moje granie to slucha mi sie ich z niekryta przyjemnoscia. Moglbym je miec na zawsze ;)

Godzinę temu, awayeah napisał:

Chyba się zgadzam :)

Sprawdzałeś czy się jakoś skalują? W sumie to już nie pamiętam z czego ich ostatnio słuchałem... Albo WM1A albo Alien+

Kazde sie moim zdaniem jakos skaluja ale zdecydowanie najlepiej te nastawione na ostatni detal. Oriolusy takie nie sa i graja mi bardzo dobrze ze wszystkiego co nie ma rozmemłanego basu. Z szajsungiem s9 jest juz wiecej niz bardzo spoko.

Edited by Spawn

Chyba nie mijam się z prawdą ... Są trochę jak R1, czy Zenithy?

Recka super, jak zwykle zresztą.👍

Edited by chico99
  • Thanks 1

21 minut temu, chico99 napisał:

Chyba nie mijam się z prawdą ... Są trochę jak R1, czy Zenithy?

Recka jak super, jak zwykle zresztą.👍

Niewiem, nie znam IMR'ów :)

3 minuty temu, Spawn napisał:

Niewiem, nie znam IMR'ów :)

No nie żartuj ... ;)

Jak dotrą do mnie ponownie zenithy i będę miał oba modele IMR R1 i Zenith, to wyślę Ci jedne na odsłuch. To wtedy poznasz.:D

• Like 2

mk2 skalują się ale nie jakoś spektakularnie, za to grają świetnie już z niczego

R1 to bardzo odmienne granie - bas jest potężny, subbas diabelski, wysokich więcej - mk2 dużo przyjemniejsze, swobodniejsze, wysokich mniej ale lepszej jakości, średnica barwniejsza, bardziej czaruje i bas mniej ekstrawagancki

• Like 1

2 minuty temu, zibra napisał:

Jak graja z lg v30? Warte sa tych pieniedzy?

mk2 z v30 grają bardzo dobrze, lepiej niż andromedy, one potrzebowały lepszego funfla

dla mnie problemem nie do przeskoczenia z oriolusami była jednak ergonomia, no nie chciały łapać seala

Hmmm no pekate sa troszke, sam sie tego troche obawiam, ale byc moze sie zaryzykuje chociaz z drugiej reki.

A jak z przewodem. Probowaliscie podpinac jakies inne kabelki? Jak z ergonomia i dzwiekiem?

ten firmowy miedziak jest i dobrze zapleciony i dobrze brzmi, do tego jest synergia z mk2 :)

słuchając słuchawek oriolusa ma się wrażenie, że oni wypuszczają przemyślane i dopracowane dźwiękowo produkty, taka to kultura, nie ma lipy w kraju kwitnącej wiśni

Strasznie dlugo trzeba czekac na testowke, ale udalo mi sie zakupic MK2 z drugiej reki. Zobaczymy czy to taka rewelacja i czy moje uszy je pomieszcza.

Moze ktos ma porownanie do Kanas Pro? Inna polka cenowa, ale te drugie obecnie posiadam i jestem ciekaw gdzie sa najwieksze roznice i czy warte placenia 4x wiecej (wiadomo, ciezki temat).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Spawn
      Japoński Final Audio udowodnił mi już, że potrafi tworzyć słuchawki piękne, niecodzienne, a nawet konstrukcyjnie wymykające się klasycznym definicjom. Model FI-BA-SS to natomiast najbardziej normalne i klasyczne wręcz słuchawki w ofercie producenta z którymi miałem do tej pory przyjemność się zaznajomić patrząc z perspektywy stylu noszenia i oferowanej izolacji. To co natomiast jest zadziwiające, to że zostały zaprezentowane aż w 2011 roku i wycenione wtedy na rozmiękczające kolana 1500 dolarów. Pomimo upływu bardzo długiego czasu od premiery FI-BA-SS nadal są oferowane w sprzedaży i do tego w nieco niższej cenie. Czy przy tak dynamicznie rozwijającym się rynku słuchawek dokanałowych w ostatnich latach stary wyga nadal potrafi czymś zaskoczyć?

Zapraszam:
      https://www.audionervosa.pl/2019/04/final-audio-fi-ba-ss-recenzja-zaginiony.html

Audionervosa.pl dostępna jest teraz również na facebooku. Polub i nie przegap żadnej recenzji https://www.facebook.com/AudioNervosapl-2236342306579559/
    • By Spawn
      Kontynuując przegląd słuchawek japońskiego Finala po Piano Forte X tym razem przenosimy się w o wiele bardziej przystępne rejony cenowe tego producenta. Tym sposobem na moim biurku wylądowały wyposażone w pojedynczy przetwornik armaturowy Final F7200. Są to prawdopodobnie najmniejsze słuchawki dokanałowe na świecie, a z całą pewnością jedne z najpiękniejszych. Czy grają równie cudownie jak wyglądają?

Zapraszam:
      https://www.audionervosa.pl/2019/04/final-audio-f7200-trudny-charakter.html

Audionervosa.pl dostępna jest teraz również na facebooku. Polub i nie przegap żadnej recenzji https://www.facebook.com/AudioNervosapl-2236342306579559/
    • By Spawn
      Ile czasu zajmuje skonstruowanie czegoś czego jeszcze nie było? 8 lat, tyle dokładnie czasu zajęło firmie Shure skonstruowanie pierwszych dokanałowych, zamkniętych słuchawek elektrostatycznych. W 2016 roku wprowadzone zostały do sprzedaży słuchawki KSE1500 w zestawie wraz z przenośnym wzmacniaczem z funkcją DACa KSA1500 w porażającej cenie 2999$. Nieco ponad dwa lata później zaprezentowany został nowy zestaw, w skład którego wchodzą te same słuchawki KSE1500, tym razem w parze z wzmacniaczem KSA1200 bez funkcji DACa co pozwoliło obniżyć cenę do 1999$. Jako że obiegowa opinia na temat wbudowanego DACa jest taka że jest on co najwyżej przeciętny, usunięcie go nie jest zbyt wielką stratą. W celu wykorzystania pełnego potencjału słuchawek i tak zdecydowanie zalecane jest podłączanie przez wejście liniowe 

Zapraszam do recenzji: http://www.audionervosa.pl/2018/06/shure-kse1500-recenzja-shure-kse1200.html
    • By Spawn
      Noble Audio to amerykańska firma produkująca słuchawki dokanałowe typu custom oraz uniwersalne. Co prawda na naszym rynku nie jest ona specjalnie znana, ale na świecie cieszy się silną renomą pozycjonując na równi z liderami segmentu. Sytuacja w najbliższym czasie może jednak dość znacząco ulec poprawie jako że Noble dorobił się dystrybucji również w Polsce i tym samym została mi zaoferowana możliwość zapoznania się z ich produktami. Wyjątkowo zacznę od środka, czyli od modelu Django. Co prawda może i jest to ledwie środek oferty jednak z 6 przetwornikami armaturowymi na stronę i przy cenie, bagatela 4500 zł ciężko nazwać go średniakiem. Całe szczęście brzmieniu również daleko do przeciętności.

Zapraszam:
      https://www.audionervosa.pl/2019/03/noble-audio-django-recenzja-szlachetny.html

Audionervosa.pl dostępna jest teraz również na facebooku. Polub i nie przegap żadnej recenzji https://www.facebook.com/AudioNervosapl-2236342306579559/
    • By Spawn
      Podczas pisania poniższej recenzji byłem z kilku powodów przekonany iż Oriveti New Primacy to produkt rodem z Włoch. Z wielkim rozczarowaniem odnotowałem jednak, że Oriveti to kolejna młoda, obiecująca marka z Chin. Postanowiłem zignorować ten fakt i nie zmieniać tekstu ponieważ na każdym kroku ma się wrażenie że New Primacy musiał zaprojektować Francesco Oriveti officine di Milan.

Zapraszam:
      https://www.audionervosa.pl/2019/01/oriveti-new-primacy-recenzja-woska-uczta.html
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy