Jump to content

Wymiana przetwornika Beyerdynamic DT-770 PRO 80 Ohm

Recommended Posts

Witam Was forumowicze :D

Czy ktoś orientuje się gdzie mogę dostać używany ale sprawny przetwornik do Beyerdynamic DT-770 Pro? Z tego co wiem to są to te same co w DT-990 Pro.

Nowe to niestety koszt 250zł/szt. co trochę mija się z celem, więc chętnie kupię używaną sztukę, lub jakiegoś połowicznie sprawnego dawcę części.

Oczywiście koniecznie wersja 80 Ohm. Wydaje mi się że to dobry dział forum, bo jest szansa, że zapaleni naprawiacze są w posiadaniu jakichś zbędnych części.

A gdyby nie udało się znaleźć to mam pytanie czy montowanie jednego zupełnie nowego przetwornika równolegle ze starym ma sens?

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;)

Naprawiałem ostatnio swoje dt990pro. Udało mi się kupić jeden nowy przetwornik i też się obawiałem czy będą grały równo, ale nie było żadnego problemu.

Szukałbym uszkodzonych dt770 dla przetwornika i resztę sprzedał na części. Musisz przemyśleć co wyjdzie lepiej finansowo.

A co padło w tym przetworniku? Może do odratowania?

Udało mi się kupić jeden nowy przetwornik i też się obawiałem czy będą grały równo, ale nie było żadnego problemu.

Ooo, dobrze wiedzieć, czyli w razie czego jest alternatywa :D

A co padło w tym przetworniku? Może do odratowania?

Raczej odratować się nie da, bo cewka jest spalona/przerwana gdzieś gdzie nie mam dostępu. Brak impedancji na samych zaciskach cewki. Nie wiem co się mogło stać bo już kupiłem jako uszkodzone :P

Niestety, wychodzi na to, że przetworniki Beyera są najbardziej delikatne. Sam mam z 8 sztuk uszkodzonych driwerów.

Na rynku wtórym znajdziesz najwięcej Beyerów w wersji 600 i 250 ohmowej. Nowsze produkcje, 80 i 32 ohmowe są rzadziej spotykane.

Jak pisze Bakus - może bardziej Ci się opłaca kupić albo drugie z uszkodzonym jednym przetwornikiem. Lub też kupić sprawną parę Beyerów na jakiejś aukcji i przełożyć oba przetworniki. Zwróć uwagę, że chociaż driwery o różnej impedancji (32,80,250 i 600 ohm) wyglądają tak samo (albo prawie tak samo), to grają inaczej.

Zatem albo musisz kupić słuchawki z padniętym jednym 80 ohmowym driwerem, albo sprawną parę z dowolną impedancją.

Będą pasowały driwery z następujących Beyerów:

DT150, 801,811,831,901,911,931,770, 880, 990.

Pomiędzy modelami mogą różnić się tylko kosze w których umieszczony jest przetwornik. Jeśli będziesz przekładał z innego modelu niż 770, to pewnie będziesz musiał delikatnie odkleić driwer od kosza. Nic trudnego, ale bądź ostrożny. Klej potrafi trzymać i 20 lat :)

Driwery w modelach DT250 (i ich mutacjach z mikrofonem w seriach 29x) jak również DT531 chociaż wyglądają bardzo podobnie i mają ten sam rozmiar, to grają nieco inaczej. Łatwo odróżnisz je po fizelinie przyklejonej z tyłu przetwornika.

Daj znać jak Ci poszło!

Pierwszy z brzegu przykład - http://www.ebay.de/itm/311789215156

DT550 są 600 ohmowe

• Like 1

DT931 mają inny driver niż DT770, a dokładniej, to nie ma tych 6 otworów "wentylujących" cewkę, reszta taka sama.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Rafacio
      1. Słuchawki AKG K272HD, Stan bdb, na słuchawkach nauszniki "skórzane", które są wygodniejsze i imo lepiej grające od welurowych. 150 zł.
      2. SMSL Idol+. Stan bdb bo sprzęt praktycznie nieużywany. 50 zł.
      3. Grado Prestige Black - wkładka gramofonowa. Używana około roku raz na kilka dni. Headshell ze zdjęcia nie jest na sprzedaż. 200 zł. Raczej nie wysyłam, bo osłonka igły mi zaginęła i nie mam pomysłu jak wkładkę zabezpieczyć.
      4. Fiio X3II. Kupiony w 2020 jako powystawowy w mp3store. Na ekranie i plecach folia ochronna (to ona jest porysowana). w komplecie dodatkowa folia na ekran i zestawy wzorzystych osłon na plecki, silikonowe etui, przewody, rachunek i trochę papierów. Nosi trochę śladów użytkowania - takiego kupiłem. Technicznie wszystko sprawne. 250 zł. 
      5. Ultrasone PRO 1480i. Prawie nowe, bo kupione w styczniu. Nie za bardzo jednak są mi potrzebne.380 zł.
      6. Ipod touch3 32 GB (słabo działa przycisk, albo i wogóle już nie działa), porysowane plecki. Poza tym wszystko sprawne. Za darmo. Odbiór osobisty.
      7. iRiver T30 UMS 512MB, szary. Stan db. Za darmo. Odbiór osobisty.
      8. Thomson Scenium EH308 8GB. Nie wiem jak z tą pamięcią 8 GB, bo w środku siedzi dysk twardy 1,8 cala. Póki co działa.  Za darmo. Odbiór osobisty.

Do wszystkiego trzeba doliczyć koszty wysyłki paczkomatem. Preferuję odbiór osobisty.

Właśnie przeglądam zasoby sprzętu wszelakiego i pewnie będę coś dodawał na bieżąco. Jakieś iPod, iPad oraz inne grajki itp. Mam m.in. sprawny iRiver T30 UMS, Ipod touch3 32 GB (słabo działa przycisk) itd. 

• By pszczyna
      Co byście polecili dzieciakowi 16-17L z oferty Beyerdynamic ?,obecnie posiada  SENNHEISER HD 206 (muzyka Linkin Park trochę Rapu  )  budżet jaki przeznaczyłem to 400zł

• By BitWolf
      Jak wyżej, interesuje mnie Beyerdynamic DT770 Pro w wersji wyłącznie 80 ohmowej. 32 i 250 podziękuję.
      Wszystko dołączone do nich mnie nie interere.

Jedynie interesuje mnie stan bardzo dobry i stosunkowo niska cena 
    • By Kuback
      Cześć,
      Chciałbym kupić z kimś na spółkę zestaw Team TYGR [1150,-] z mp3store, w skład którego wchodzą:
      1. Słuchawki Beyerdynamic TYGR 300R [700,-] na których mi zależy.
      2. Mikrofon Beyerdynamic FOX [450,-] którego nie potrzebuję.
      Niestety te słuchawki nie są dostępne w Polsce poza zestawem, dlatego próbuję w ten sposób.
      Może akurat komuś potrzebny taki mikrofon w trochę niższej cenie niż normalnie.

Jeżeli ktoś ma na sprzedaż TYGR 300R to chętnie je odkupie! 

Pozdrawiam

• By marek_m
      NIEAKTUALNE

Sprzedam słuchawki Beyerdynamic DT 1770 PRO 250 OHM
      Kupione w Euro AGD (Outlet) 04.09.2020 Stan igła Komplet sklepowy (lekko sponiewierany karton). Faktura, gwarancja Gratis dorzucam dodatkowy kabel: CORDIAL CMK209 w nylonowym oplocie, długość 2m.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy