Skocz do zawartości

Wymiana przetwornika Beyerdynamic DT-770 PRO 80 Ohm


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was forumowicze :D

 

Czy ktoś orientuje się gdzie mogę dostać używany ale sprawny przetwornik do Beyerdynamic DT-770 Pro? Z tego co wiem to są to te same co w DT-990 Pro.

Nowe to niestety koszt 250zł/szt. co trochę mija się z celem, więc chętnie kupię używaną sztukę, lub jakiegoś połowicznie sprawnego dawcę części.

Oczywiście koniecznie wersja 80 Ohm. Wydaje mi się że to dobry dział forum, bo jest szansa, że zapaleni naprawiacze są w posiadaniu jakichś zbędnych części.

A gdyby nie udało się znaleźć to mam pytanie czy montowanie jednego zupełnie nowego przetwornika równolegle ze starym ma sens?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem ostatnio swoje dt990pro. Udało mi się kupić jeden nowy przetwornik i też się obawiałem czy będą grały równo, ale nie było żadnego problemu.

 

Szukałbym uszkodzonych dt770 dla przetwornika i resztę sprzedał na części. Musisz przemyśleć co wyjdzie lepiej finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udało mi się kupić jeden nowy przetwornik i też się obawiałem czy będą grały równo, ale nie było żadnego problemu.

Ooo, dobrze wiedzieć, czyli w razie czego jest alternatywa :D

 

 

A co padło w tym przetworniku? Może do odratowania?

Raczej odratować się nie da, bo cewka jest spalona/przerwana gdzieś gdzie nie mam dostępu. Brak impedancji na samych zaciskach cewki. Nie wiem co się mogło stać bo już kupiłem jako uszkodzone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wychodzi na to, że przetworniki Beyera są najbardziej delikatne. Sam mam z 8 sztuk uszkodzonych driwerów.

Na rynku wtórym znajdziesz najwięcej Beyerów w wersji 600 i 250 ohmowej. Nowsze produkcje, 80 i 32 ohmowe są rzadziej spotykane.

Jak pisze Bakus - może bardziej Ci się opłaca kupić albo drugie z uszkodzonym jednym przetwornikiem. Lub też kupić sprawną parę Beyerów na jakiejś aukcji i przełożyć oba przetworniki. Zwróć uwagę, że chociaż driwery o różnej impedancji (32,80,250 i 600 ohm) wyglądają tak samo (albo prawie tak samo), to grają inaczej.

Zatem albo musisz kupić słuchawki z padniętym jednym 80 ohmowym driwerem, albo sprawną parę z dowolną impedancją.

Będą pasowały driwery z następujących Beyerów:

DT150, 801,811,831,901,911,931,770, 880, 990.

 

Pomiędzy modelami mogą różnić się tylko kosze w których umieszczony jest przetwornik. Jeśli będziesz przekładał z innego modelu niż 770, to pewnie będziesz musiał delikatnie odkleić driwer od kosza. Nic trudnego, ale bądź ostrożny. Klej potrafi trzymać i 20 lat :)

 

Driwery w modelach DT250 (i ich mutacjach z mikrofonem w seriach 29x) jak również DT531 chociaż wyglądają bardzo podobnie i mają ten sam rozmiar, to grają nieco inaczej. Łatwo odróżnisz je po fizelinie przyklejonej z tyłu przetwornika.

 

Daj znać jak Ci poszło!


Pierwszy z brzegu przykład - http://www.ebay.de/itm/311789215156

DT550 są 600 ohmowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT931 mają inny driver niż DT770, a dokładniej, to nie ma tych 6 otworów "wentylujących" cewkę, reszta taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności