Skocz do zawartości

Audio Video Show 2016 - strefa słuchawek


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, cena Fostex T50RP mk3 to jakiś żart? 629 zł za taki dźwięk, to jak za darmo.

 

Tylko pady są słabe jak dla mnie, z padami od mad dogów czy zmf powinno być dużo lepiej. Ucho zbyt blisko drivera. Poza tym jak grało z questyle? Bo jakoś mi do głowy nie przyszło podpiąć :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćiłem. Pomysł z narodowym PGE jest świetny, jak sobie przypomne jaki tlok byl kiedyś w Sobieskim to az mi sie odechciewa .

Organizacja niezla. Sporo ciekawych ekspozycji.

 

Gratulacje dla teamu MP3Store za najlepszy setup akustyczny. Z dość przeciętnych sprzętów (oczywiście w porównaniu z niektórymi kosmosami) wycisneli dzieki ekranom akustycznym 120 % możlwośći..

 

Oczywiście jak zawsze było parę dobrych , i wiele słabszych. Poziom prezentacji jednak wyższy niż parę lat temu.

Podobał mi się kameralny i bardzo kulturalnie grający setup z pokoju Grobel Audio i te minipierdziaweczki Franco Serblina. Niesamowite głośniki. No i mieli Staxy. btw zestaw 5 miażdzy niestety zestaw 3 . (nie ma łatwo, trzeba dołożyć)

 

Rozczarowanie to jednak B&w 800 - kiedyś grało to bosko z Levinsonem, a teraz przeciętnie.

Ogólnie sporo zestawów grających "dużym" dzwiekiem, ale tylko niektóre z nich były udane.

Największe wrażenie mocy to Zeta Zero - wow.

W przyszłym roku przyjade na 2 dni .

 

aaaa, i Zenki 800 rozczarowały mnie srogo ostrością i bezdusznośćią, za to Orfeusze zagrały naprawdę godnie. Te nowe HD599 nawet dość udane, za 500 PLN bym je kupił :P

Ogólnie przekonałem się kolejny raz żę słuchawki dynamiczne i planarne to już nie dla mnie. Dla mnie wszystkie były mniej lub bardziej rozczarowujące. Ale to oczywiście czysto subiektywna opinia.

Natomiast nie mogę nie wspomnieć o jednak obiektywnie sporej klasie Oppo HA 2. Pierwszy raz słyszałem, i naprawdę jest to solidny sprzęt. Tyle że nie za mocny, na 100ohmach nie dał rady .

 

I najważniejsze - jak wróciłem do domu, odpaliłem swój zestaw, to wcale nie miałem odrzutu, wręcz przeciwnie :)

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak dla mnie największą porażka był nowy odtwarzacz sonego waga 0.5 kg

A mocy niewiele miałem ze sobą lotoo paw golda no i Soniacz nie miał nawet połowy mocy co LPG porażka odtwarzacz za ponad 3000€ ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kojarzysz co to za PMC i z jakim wzmakiem grało ? Rozglądam się za małymi monitorami.

 

PMC Twenty 5 ale nie wiem czy 5.21 czy 5.22, pewnie te pierwsze.

 

 

Ja na AS jak bywałem to właśnie monitory z rodowodem studyjnym jak właśnie PMC najchętniej słuchałem. Pamiętam jak kiedyś fajnie grały z Naimem np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że nie było w sobotę aż takich kolejek do np: akg 872 - stanowisko wolne, na HE-1000 (za 3 podejściem) czekałem 5 minut i mogłem wkurzyć ludzi słuchając chyba 10ciu pełnych numerów - ciężko mi było je zdjąć:)

z targów jestem zadowolony - w końcu choć pobieżnie zapoznałem się z ofertą m in audeze

mam też nauczkę - mogłem zabrać kilka swoich płyt:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kojarzysz co to za PMC i z jakim wzmakiem grało ? Rozglądam się za małymi monitorami.

PMC Twenty 5 ale nie wiem czy 5.21 czy 5.22, pewnie te pierwsze.

Ja na AS jak bywałem to właśnie monitory z rodowodem studyjnym jak właśnie PMC najchętniej słuchałem. Pamiętam jak kiedyś fajnie grały z Naimem np.

Nie wiem z czym teraz grały, ale trafiłem akurat na "przełączenie" z dużych na monitorki i dźwięk miały duży do tego stopnia, że jeden gość sprawdzał, czy z tyłu na pewno małe są podpięte. Brzmienie neutralne i dość analogowe, bez żadnej maniery znanej np. z konstrukcji tubowych których na AS było sporo, ale to z zamkniętymi oczami można rozpoznać.

 

PMC to jak piszesz firma z rodowodem studyjnym i studyjne monitory to prawdziwa ekstraklasa w tej materii. Jedne firmy idą drogą ze studia do hifi, a inne, jak zdaje się np. Focal, z hifi do studia i to im bardzo dobrze wychodzi.

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i najważniejsze!

Spotkałem Wojtka C, Azahiela i Chickenka.

Miło było poznać :)


@Compton - Fajnie widać jak gusta mogą się różnić, ja tam chętniej przygarnąłbym do domu np. wzmak Sony niż lampowego Fostexa :)

 

Przy okazji - te Abbyss'y to w końcu były czy ich nie było?

Abyss'ów jednak nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, może oryginalnie, zachwyciłem się EL-8 closed back. Słuchałem ich z mojego ibasso i było to takie brzmienie i taka konstrukcja, jakiej bym oczekiwał po renomie marki. To może być mój typ zakupowy na święta :D.

Mój drugi faworyt to Oppo PM-3. Nie miałem dotąd okazji się z nim zetknąć, ale bardzo mi się spodobały, szczególnie wygodą i spójnym graniem. Coś mi mówi, że czeka mnie migracja na planary w najbliższej przyszłości.

Byłem też bardzo ciekaw Fostexów RP500 po tym, jak Zeos opisał je w swojej wideorecenzji. Nie wiem, może potrzebują innego toru albo moje uszy już nie te, ale brzmiały jak spod koca.

Natomiast Fostexy 610 owszem, bardzo przyjemne, tylko pady mało wygodne.

Bardzo mi się podobały Finale. Posłuchałem Sonorusów II i III oraz Pandory IV - ciekawe brzmienie, fajna konstrukcja. Ale pady też mało wygodne :D.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności