Skocz do zawartości

Venture Electronics - Monk Plus vs Monk Candy vs Asura vs Zen; UP#1


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo są mnichy w kolorku Coffee

https://pl.aliexpress.com/store/product/Venture-Electronic-VE-MONK-earbud-earphone/1924356_32417311324.html

big.. a jak się używa i do czego służą s/L X1 te czarne na dole po lewej? Aby słuchawki nie wypadały z uszu?

http://allegro.pl/venture-electronics-ve-monk-expansion-pack-i6615020885.html

big.. czy można powiedzieć że Espresso Edition to brzmienie Candy? 20usd + marża znowu nie tak dużo więcej w pl :)

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje sam wtyk Zbalansowany ? Jako swoista "przejściówka" , żeby wykorzystać dziurkę BAL ? Bo np. W DACu sam wykorzystuję przejściówki z BAL na RCA żeby wykorzystać wyjścia zbalansowane. Ale tu ? Chyba powinien być cały kabel zbalansowany.

Aha. Edycja ta nazywa się Espresso (z pudełkiem) . A same słuchawki (kolor) - Coffee Gold. Choć w edycji Espresso też niby kolor jest Espresso. Ale nie różni się od Coffee Gold.

Ale bez zbalansowanego kabelka nie wykorzysta się w pełni wyjścia zbalansowanego 2,5 mm w odtwarzaczu jak np. X5III, AK300?

Ja czasami mam wrażenie, że pisanie na forum nie ma żadnego sensu, bo tyle razy wszędzie to było, a pytanie zawsze to samo...

 

A czym się rożni kabel BAL i SE jak nie wtykiem? Tak, wtykiem (3-pin a 4-pin)! Tylko jedno małe obwarowanie, że kabel SE można zrobić na 3-ech żyłach, a do BAL potrzeba 4-ech, ale i tak większość kabli słuchawkowych to 4.

 

Korzystanie z przejściówki BAL=>SE jest bezsensu, lepiej normalnie wyprowadzać sygnał po RCA, bo finalnie to to samo, ale bez zbędnego adaptera po drodze.

 

---

 

O lolz - do Espresso Edition BAL (2,5mm 4-pin) dodają 2 adaptery - 2,5mm 4-pin BAL => 3,5mm 4-pin BAL (BAL HiFiMana) oraz 2,5mm 4-pin BAL => 3,5mm 3-pin SE.

Ale fajnie =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w pytaniach na pm i tutaj w wątku wiele wątpliwości co do zbalansowanego połączenia. Otóż temat w znacznym stopniu wyczeprał @crysis94. Zbalansowana wersja słuchawek to nie jest tylko różnica we wtyku ale wykorzystaniu pinów. Zazwyczaj we wtykach wykorzystujemy 3 piny TRS (Tip, Ring, Sleeve) co przekładamy na Lewy kanał, Prawy i Mase. Oczywiście możliwe jest wykorzystanie jeszcze 4 pinowych wtyków w przypadku gdy dołożymy mikrofon ale nie o tym teraz mowa. Wersje słuchawek zbalansowanych wykorzystują cztery piny i potrzeba tak jak napisał Crysis jedną żyłę więcej co i tak ma miejsce w większości kabli przecież. Myślę, że wykład na ten temat dałby @Perul lub @Bamboszek ale błędny jest tok rozumowania, że kable zblanasowane to jakieś magiczne ich wersje, to jedynie sposób podłączenia i wykorzystania tego przez źródło. Nie mniej jednak bezsprzecznym jest fakt, że wersje zbalansowane brzmią zazwyczaj lepiej o czym można się przekonać nawet w budżetowych monkach jak i droższych słuchawkach typu np FLC.

 

Co do dostepności to wersja ze zwykłym wtykiem 3,5 będzie w większej ilości aniżeli poprzednie edycje, natomiast zbalansowana będzie mocno ograniczona. Cena jak zwykle będzie na tyle atrakcyjna, że nie będzie się opłacać kupować na aliexpress ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie czytał, to przypomnę - w przypadku Plusów zbalansowanie wyniosło Monki na wyższy poziom, a różnica jest znacznie większa niż przy takich FLC. Jak to samo będzie z Candy, to już chyba niewiele lepiej da się w pchełkach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściowkę BAL-SE muszę stosować w DacMagic Plus. Z wyjść RCA wychodzę na wzmacniacz do kolumn a ze zbalansowanych na wzmacniacz słuchawkowy FCL II , który balansu nie ma.

 

Gdyby Maras pisał o zbalansowanych Monkach (a nie o wtykach tylko) nie było by problemu.

 

Cryzis - ja proszę Cię o wypowiedzi bez agresji i nerwencji... Jakoś inni spokojnie wyjaśnili a Ty się ...no wiem, manelarkę Ci ukradli. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem spokojny. Zwyczajnie pisanie tego kilkudziesięcioktorny raz w takiej samej formie byłoby nudne... szczególnie, że odpowiedź to pierwsza pozycja po zapytaniu wujka :google: a co chwila pada to samo pytanie w popularnych tematach, statusach i na pw :ph34r:

 

A jak przyjdzie nowy 3 posty na krzyż i po raz kolejny zapyta jakie słuchawki za sto pisiont do rocka to już nieładnie :P

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ktoś miałby wypuszczać niezbalansowane słuchawki ze zbalansowanym wtykiem?

A po co ktoś wypuszcza słuchawki, których nie da się włożyć do ucha ??? a mieliśmy już takie przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko po co ktoś miałby wypuszczać niezbalansowane słuchawki ze zbalansowanym wtykiem?

 

A po co ktoś wypuszcza słuchawki, których nie da się włożyć do ucha ??? a mieliśmy już takie przykłady.
Dokładnie.

Nauszne i wokółuszne, np.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko po co ktoś miałby wypuszczać niezbalansowane słuchawki ze zbalansowanym wtykiem?

A po co ktoś wypuszcza słuchawki, których nie da się włożyć do ucha ??? a mieliśmy już takie przykłady.
Dokładnie.

Nauszne i wokółuszne, np.

 

Manuelu - wstałeś lewą nogą ? Mówię o dokach i pchełkach...

 

Czasami jesteście Wszyscy Bracia jak Siostry - Nie do wytrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tylko po co ktoś miałby wypuszczać niezbalansowane słuchawki ze zbalansowanym wtykiem?

A po co ktoś wypuszcza słuchawki, których nie da się włożyć do ucha ??? a mieliśmy już takie przykłady.
Dokładnie.

Nauszne i wokółuszne, np.

 

Manuelu - wstałeś lewą nogą ? Mówię o dokach i pchełkach...

 

Czasami jesteście Wszyscy Bracia jak Siostry - Nie do wytrzymania...

 

Od dzisiaj nazywajcie mnie Loretta. To moje niezbywalne prawo jako mężczyzny.

 

Sorry nie mogłem wytrzymać :D Pchełki super. Mam wersję pierwszą. Zrobiły na mnie duże wrażenie jak na tego typu konstrukcje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności