Skocz do zawartości

Kim jesteś z zawodu, a jaką pracę wykonujesz?


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło z ciekawości. Ilu z nas pracuje w swoim wyuczonym zawodzie czy też wykorzystuje umiejętności ze szkoły i studiów w pracy?.

 

Ja np skończyłem administrację publiczną a pracuje jako logistyk w korpo, konkretnie to planowanie wysyłek całosamochodowych (popularnie zwanych tirami) do kilku krajów w europie. Nic czego nauczyłem się na studiach nie przydało mi się w pracy ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No administracja publiczna to chyba drugi po europeistyce najmniej rokujący kierunek :)

Chyba, że jesteś z PSL i masz 90% rodziny w urzędach, to Cię gdzieś zainstalują

Moja żona podobnie do Ciebie -administracja publiczna, a dysponuje pociągami towarowymi (42 wagony). :)

Ja miałem więcej farta i wybrałem informatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie studia informatyka, sieci. Zajawka grafiką się pojawiła i już tak zawodowo naście lat robię obrazki na komputerku. Ze studiów wyniosłem fajne znajomości.

M.

 

Sent from my PRO 5

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w trakcie studiów (V rok).

Inżynier Lotnictwa i Kosmonautyki na PW, studia magisterskie na Mechanice i Budowie maszyn, ten sam wydział i uczelnia.
Za momencik zaczynam prace przy projekcie badawczym dot. układów oczyszczania spalin (na normy Euro7), planowane studia doktoranckie. W tematyce komputerowych symulacji wtrysku paliw ciekłych i innych cieczy się obracam.
A jak nie uczelnia to jakaś analiza obliczeniowa przy projektowaniu choćby wentylacji pewnie mnie czeka :P

Także mi na szczęście studia dały (i nadal dają) sporo ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą Filologię Polską na UWr, która do tej pory nie dała mi nic oprócz nostalgicznych wspomnień o czasach studiów i znajomości wówczas nawiązanych (no i nerwowego drżenia rąk na dźwięk słów - gramatyka historyczna :P ). Z zamiłowania fotograf i grafik (chociaż sporo w tej materii odpuściłem ostatnimi czasy). Obecnie pracuję jako kucharz w jednej z restauracji w Milton Keynes w UK.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel i Marketing na AE w Poznaniu, a pracuję jako analityk systemów IT. Tyle, że w firmie z kolegami ze studiów. Czy studia mi się przydały? Tak, mieliśmy dużo prezentacji przed sporym audytorium i dzięki temu nie zżera mnie trema, jak robię analizę systemu i mam 20 osób na sali, od których muszę wyciągnąć wiedzę i ich dyscyplinować, bo po 5 minutach zaczynają rozmawiać o wszystkim, tylko nie o temacie analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, całkiem ciekawy temat. Jestem po automatyce/robotyce/elektronice i telekomunikacji. Pracuję jako "Quality & Development Manager" w firmie produkujacej elementy samochodowe (KIA/Hyundai)... i... i prócz pracy jaką sugeruje nazwa stanowiska, zajmuję się równiez, po części, sprawami pracowniczymi, logistyką, sprawami związanymi z maintance etc, itp. Innymi słowy jestem pracownikiem multifunkcjonalnym :)

Co mi się przydało w pracy po studiach? Matematyka, jakies pojęcie o technice (elektronika/sterowniki PLC), umiejętnosć czytania rysunków technicznych.

 

Ogólnie lepiej spełniałbym się w jakims biurze projektowym automatyki, ale i tak wydaje mi się, że całkiem dobrze trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zawodu prawnikiem, ale przez wzgląd na fakt że znam język francuski, pracuje jako analityk ds przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w dużym banku. Perspektywy na pracę po prawie na początku drogi są tak żałosne że nie zamierzałem na siłę się pchać. Pracowałem rok w kancelarii, wystarczy. Gdyby zlikwidowano aplikacje ogólna to może bym się zastanawiał nad prokurstorska ale też nie jestem przekonany. Raczej drugi raz na te same studia bym nie poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, jaki temat. A dopiero ktoś zaczął podnosić w jednym wątku kwestie danych osobowych i anonimowości w sieci i kłuć nimi w oczy administrację od strony formalnej :D

 

A żeby było na temat, mgr insz.

 

Znaczy magazynier, insztalator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Jestem z zawodu prawnikiem, ale przez wzgląd na fakt że znam język francuski, pracuje jako analityk ds przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w dużym banku. Perspektywy na pracę po prawie na początku drogi są tak żałosne że nie zamierzałem na siłę się pchać. Pracowałem rok w kancelarii, wystarczy. Gdyby zlikwidowano aplikacje ogólna to może bym się zastanawiał nad prokurstorska ale też nie jestem przekonany. Raczej drugi raz na te same studia bym nie poszedł.

Ale masz NightHawki...już Cię lubię...he,he.

Sami kurczę magistry panie...Ja miałem zostać stolarzem, a wyszło że jestem Rolnikiem/Leśnikiem/Ogrodnikiem..

Kto by wytrzymał w murach się męczyć przy kompie 12h...to nie dla mnie...Nie ma jak robota na powietrzu!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia - Fizyka Techniczna, specjalność: Informatyka Stosowana

Praca - programista aplikacji webowych

Jestem zadowolony z kierunku, w którym rozwija się moja kariera, ale studia jako takie niewiele mi tu dały. Jedyne co, to dzięki działalności w organizacji studenckiej załapałem się na 9-cio miesięczny staż w Hiszpanii, który ostatecznie ukierunkował mnie na programowanie, bo wcześniej to sam nie wiedziałem co chcę w tej informatyce robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zawodu prawnikiem, ale przez wzgląd na fakt że znam język francuski, pracuje jako analityk ds przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w dużym banku. Perspektywy na pracę po prawie na początku drogi są tak żałosne że nie zamierzałem na siłę się pchać. Pracowałem rok w kancelarii, wystarczy. Gdyby zlikwidowano aplikacje ogólna to może bym się zastanawiał nad prokurstorska ale też nie jestem przekonany. Raczej drugi raz na te same studia bym nie poszedł.

 

Tak coś słyszałem, że ogólną mają likwidować, albo już zlikwidowali, ale głowy sobie urwać nie dam, ponieważ nie interesuje się tymi sprawami.

 

Znaleźć pracę po studiach prawniczych jest stosunkowo łatwo, z tym że nie w zawodzie. Po aplikacji korporacyjnej też jest nieciekawie, to fakt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor to powinien mieć z LCD3 albo Staxy 009 na biurku..nie dla dźwięku , dla wyglądu i prestiżu...he,he.

W domu może mieć DT990...

Miałem droższe słuchawki, ale grały do dupy. Nawet nie można było ich zrecenzować, takie były słabe.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ktoś jest z zawodu Dyrektorem ? ;)

Ja, a co potrzeba? :D:D:D
Trzeba jedno jeziorko przenieść...

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor to powinien mieć z LCD3 albo Staxy 009 na biurku..nie dla dźwięku , dla wyglądu i prestiżu...he,he.

W domu może mieć DT990...

 

No właśnie mojej żonie to próbowałem wytłumaczyć, że powinienem mieć 009, ale jakoś się nie dała przekonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności