Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

16402541800481219640103411591952.thumb.jpg.9ff25cfdd95c84dbf952b5fef2f7d9de.jpg

W dniu 18.12.2021 o 12:20, prolim napisał:

Nie wytrzymałem ....

Recka po nowym roku xD

Screenshot 2021-12-18 at 12-19-08 Moje AliExpress Zarządzanie Zamówień.png

Też miałem brać ale u nas jeszcze mało info o nich więc czekam na was ;)

A tymczasem udało się dorwać HEX v2 na head-fi w rozsądnych pieniążkach i tak sobie teraz słucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ChemicalSail napisał:

A tymczasem udało się dorwać HEX v2 na head-fi w rozsądnych pieniążkach i tak sobie teraz słucham...

Od Słowaka ? ;) Jeżeli to ta sama oferta to fakt cena i stan były git :) Wczoraj wyskoczyły HE-6 w super stanie i niezłej cenie ale cierpliwie czekam na HE-6se V2 z Adoramy to się powstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 50 euro utargowałem bo kupowałem u niego jeszcze kabelek. Także finalnie uważam, że prezent na święta dla siebie udany. Ciekawią mnie te he6se ale słyszałem, że wymagają elektrowni a u mnie tylko Aune s6 pro narazie do dyspozycji. Na szczęście hexy mniej prądożerne nawet od he500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ChemicalSail napisał:

Ciekawią mnie te he6se ale słyszałem, że wymagają elektrowni a u mnie tylko Aune s6 pro narazie do dyspozycji.

Twoje Aune ma prawie 4W na 32ohm więc raczej na luziku by pędziło wszystkie modele z serii HE-6. Gdzieś czytałem że wystarczy ok 2W@32ohm. HEXy V2 to już grały fajnie ze starego, małego odtwarzacza MP3 Apple'a wielkości monety 5zł :) Jakbyś kiedyś myślał o zmianie padów to polecam z owczej skóry za śmieszną kasę na Ali. Wygodniejsze, przyjemniejsze i chyba nawet lepiej mi z nimi grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padów pewnie spróbuję innych. Dzięki za polecenie. Na razie sobie porównuję do he500 i myślę nad lepszym kablem do hexów bo ten oryginalny to jest dramat. Balans im nie zaszkodzi.

 

A co do he6se to na head-fi czytałem , że minimum 4w na 50 ohm a najlepiej 6w...a to już dla mnie elektrownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ChemicalSail napisał:

Jeszcze 50 euro utargowałem bo kupowałem u niego jeszcze kabelek. Także finalnie uważam, że prezent na święta dla siebie udany. Ciekawią mnie te he6se ale słyszałem, że wymagają elektrowni a u mnie tylko Aune s6 pro narazie do dyspozycji. Na szczęście hexy mniej prądożerne nawet od he500.

Nie wiem jak SE, ale HE-4 i HE-6 na Aune S6 po bal nie pokazały swojego potencjału nawet w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ChemicalSail napisał:

he6se to na head-fi czytałem , że minimum 4w na 50 ohm a najlepiej 6w...a to już dla mnie elektrownia.

Byli tacy co tak pisali ale ja czytałem i sugerowałem się recenzją tego jegomościa :
https://www.soundphilereview.com/reviews/hifiman-he6se-v2-review-11850/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2W/32ohm to jest niewiele, jak na bardzo wymagające słuchawki, a podobno te HE6 są jednymi z najtrudniejszych do wysterowania, do spółki z K1000. Też z kilku źródeł słyszałem o 6W, żeby je dobrze pogonić i ja w to wierzę, bo jakże by inaczej - żaden "Toppik" nie da im rady. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bleck55 napisał:

do he 6 tylko flux i 16W nie ma co iść w poł środki. mi cayin iHA6 z he5 tak na styk (nie no jak się rozkręcę do 13 14 dojadę ale jest już w opor)

To wszystko są półśrodki. Dobry głośnikowy wzmacniacz załatwi wam sprawę. Do czego to doszło żeby spłachetek folii wymagał 6 watów.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

O ile te 6W tam rzeczywiście jest. 😉 Ja słuchałem wielokrotnie Drop+ THX AAA 789 po SE na HG i tam dużej różnicy, względem XD05+ nie było. ;)

Tam po SE jest "tylko" 1,8W to dlatego może nie odczułeś dużej różnicy ;)  

 

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Dobry głośnikowy wzmacniacz załatwi wam sprawę.

Z tego powodu ludzie kupują wzmacniacz Emotivę Bassx A100 pod HE-6. Ściągają zworkę lub łączą bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe. Nie kosztuje "miliony" jak dedykowane mocne wzmaki pod słuchawki. Też bym brał ale trochę za duży kloc.

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Z tego powodu ludzie kupują wzmacniacz Emotivę Bassx A100 pod HE-6. Ściągają zworkę lub łączą bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe. 

W styczniu Wam napiszę jak grają z terminali głośnikowych, co prawda nie z Emotivy. Tylko ktoś mi musi przejściówkę zrobić. Kojarzycie takie przejściówki, ktoś korzysta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i z padami ZMF Universe hybrid perforated (lambskin/Suede).

 

+

 

espe0 Copper Mamba 12 OCC

 

Znów jestem zakochany w tych słuchawkach, jak pierwszy raz kiedy je usłyszałem (jak były nowością).

 

DSC_7615~2.JPG

 

DSC_7617~2.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, x X x napisał:

Szkoda, że jakie drogie te ZMF. Ja myślę o Dekoni dobry wybór?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak Dekoni, ale jestem przekonany co do tego że owalne wnętrze padów ZMF to kompletna rewelacja jeśli chodzi o brzmienie.

 

Czas na kolejne ulepszenia :D

 

Stay tuned!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, neonlight napisał:

Pisz Pan o tych "rewelacjach", bom ciekaw. 😙

Stare pady były już po prostu wygniecione. W muzyce było mało basu, jazgot u góry i dźwięk mało sceniczny - taki bliski, bez życia i masy. 

Po zainstalowaniu ZMF pierwsze co się rzuca w uszy, to ten piękny efekt masy średnicy i świetna scena z genialną stereofonią.

 

Napiszę więcej jak się Mamba12 wygrzeje.

Edytowane przez espe0
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x X x napisał:

Szkoda, że jakie drogie te ZMF. Ja myślę o Dekoni dobry wybór?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak do Hifimanów, bo stałem przed takim dylematem i padło na ZMF.

Do HD58x mam Dekoni Suede i są wygodniejsze niż fabryczne, a dźwiękowo bez zmian - fabryczne miałem wygniecione.

 

Dekoni mają przewagę nad ZMF, są od razu z ringami w komplecie.

Edytowane przez GhalMaraz
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2021 o 22:50, x X x napisał:

jakieś dobre pady chińskiego pochodzenia (z Ali lub innego sklepu)?

A dobre chińskie pady są tutaj :
https://www.aliexpress.com/item/4001152503441.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTegCBW

Kupiłem pod Sundary, a są najbardziej zbliżone do oryginalnych z Etherów. Do Hifimanów będą potrzebne pierścienie montażowe :
https://www.aliexpress.com/item/1005002109683724.html

lub mod słuchawek który opiszę za ok 2 tygodnie jak przyjadą HE-6seV2.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cpu1 napisał:

A dobre chińskie pady są tutaj :
https://www.aliexpress.com/item/4001152503441.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTegCBW

Kupiłem pod Sundary, a są najbardziej zbliżone do oryginalnych z Etherów. Do Hifimanów będą potrzebne pierścienie montażowe :
https://www.aliexpress.com/item/1005002109683724.html

lub mod słuchawek który opiszę za ok 2 tygodnie jak przyjadą HE-6seV2.

A jak te pady wpadają dźwiękowo i komfortowo (wygoda, temperatura) względem fabrycznych od Sundary? Ja raczej myślałem o hybrydach lub wentylowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności