Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z Bursonem 3xp otwarte Verite są chude i ciut bezbarwne, ale holografia jest niesamowita, grają z tyłu głowy, coś rzadkiego, są detaliczne, ale jednocześnie bardzo łagodne i niezwykle naturalne jeśli chodzi o ludzki głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak gra Burson właśnie. Bezbarwnie. Co nie jest absolutnie wadą. Ja osobiście lubię brzmienie Bursona - miałem C3XP i byłem zadowolony. Niimbus natomiast gra nieco bliżej, większym i naturalnym dźwiękiem, ma bardziej nasyconą, muzykalną średnice i lepsze basy. Holografia i dynamika w Niimbusie też jest lepsza. Przynajmniej z tego co piszą ludzie. To wszystko daje bardzo dobre połączenie z takimi słuchawkami jakimi są Verite. Sam jestem bardzo tego wszystkiego ciekaw i więcej będę mógł napisać jak już wszystko do mnie podojeżdża, bo na razie opieram się tylko i wyłącznie na opiniach ludzi z którymi rozmawiałem. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uderzeniem basu w Susvarach to mocno zależy od wzmacniacza.

Ja wolę Susvary niż 1266 TC, po prostu z Susvarami gra muzyka i zapominamy, że mamy słuchawki na głowie, Abyssy jednak mniej wygodne do tego nie są tak uniwersalne, trzeba je dopasować ustawienie do gatunku dla mnie nie ma uniwersalnego, które pasuje do wszystkiego, najtrudniej jest ustawić tak aby bas był odpowiedni, np. nie dominował…. trochę to męczące. Łatwiej z doborem wzmacniacza.

D63A1B17-878E-474B-90B2-ABC8638920CA.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wyobrażam sobie mieć Abyssy jako jedyne słuchawki. Moim zdaniem one są dobre jako uzupełnienie kolekcji. Tak żeby sobie coś urozmaicić, posłuchać godzinkę, dwie i zmiana na inne słuchawki. Tak sobie to przynajmniej obrazuje w głowie ;) Choć kto wie, może okażą się tak fajne i wygodne, że nie będę chciał ich zdejmować i słuchać innych słuchawek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, rozumiem, ciekaw jestem czy moje przemyślenia o nich sie pokryją z rzeczywistością :) Oby doszły przed gwiazdką, bo nie mogę się doczekać. 

 

A żeby nie odbiegać od tematu Hifimanów, to nie mogę się też doczekać porównania LCD5 z Susvarami i które bardziej do mnie zagadają. Mam nadzieję, że do stycznia będą ogólnodostępne w sklepach, bo na razie, to słabo z dostawami. W każdym razie czysto teoretycznie mając na uwadze jakiej muzyki słucham najczesciej, to bardziej spodobają mi się Audeze, ale z drugiej zaś strony, po tym co ostatnio sobie czytam, to nie wykluczam, że Susvary mnie również zauroczą swoim brzmieniem.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Susvarny są bardzo wygodne, lekkie, łatwo się układają i do tego maja dużo przestrzeni na uszy. Dla wielu osób to może być end games.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga Abyssów nie przeszkadza tak jak w Audeze, ten nowy pałąk jest dość wygodny, niestety regulacja jest na sztywno. 
Dla mnie w Susvarach było trochę zbyt mała głębokość padów, stosowałem wkładki z krążka 3mm co podnosiło znacząco komfort, ale odkąd założyłem pady ZMF już nie kombinuję, jest super wygodnie i dużo lepiej dźwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam waga w moich byłych Audeze LCD2C i LCD3 w ogóle nie przeszkadzała, więc waga Abyssów też nie powinna być dla mnie problemem. W Audeze mogłem przesiedzieć kilka godzin i nie odczuwałem dyskomfortu. Zamówione Verite, która się dla mnie produkują też będą miały ponad 600g. Nie przeszkadza mi taka waga. Choć nie powiem, bo jak zakładam Nighthawki czy Empyreany, to dopiero wtedy zaczynam doceniać nieco niższą wagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Dzięki @rev za info. Ostatnie dni sobie trochę czytalem o Susvarach i przyznaje, że jestem pod wrażeniem. Tyle tylko, że może mi w nich brakować trochę basu o czym często ludzie wspominają. Niemniej jednak nadrabiają innymi rzeczami. Muszą być naprawdę ciekawe. W styczniu będę miał okazję ich posłuchać i jak mi się spodobają, to wezmę je pod uwagę w sensie zakupu. Powiedz mi proszę jeszcze co znaczy "BARDZO mocnego wzmacniacza" ? Masz na myśli głośnikowy, czy taki np. Niimbus US5 Pro wystarczy? (4 powerful amps offering 7000 mW Pmax into 50 Ohm and 32 V RMS into 600 Ohm). 

 

 

 

 

Zach jest fanem brzmienia lampowego i to jest fakt. Wybierając ostatnio najbardziej uniwersalny wzmacniacz pod różnego rodzaju słuchawki (dynamiki i planary), rozmawiałem kilkoma osobami, którzy parują Verite z Niimbusem i baaardzo sobie zachwalają takie połączenie. Verite jak dostaną dodatkowej dynamiki wzmacniaczy tranzystorowych, to jest petarda. Na ile jest to prawda, tego nie wiem, ale wkrótce się przekonam na własne uszy. 


Z Ferrum OOR grają super, tak na 95% swoich możliwości, potem to już tylko głośnikowe. 

Ogólnie, żeby nie odlecieć ze wzmakiem stereo za 50k+, to taki Nimbus powinien je wysterować bardzo dobrze. Nie będzie to 100%, ale 100% kosztuje chore pieniądze. Moim zdaniem na spokojnie z US5 Pro można kupować Susvary :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

No i tyle chciałem wiedzieć. 

 

Ładniutki ten Ferrum OOR 👍

 


A moim zdaniem trochę lipa jak na te pieniądze. Jakość wykończenia też pozostawia trochę do życzenia, patrząc na tą brązową "wstawkę", ale co on gra, to ja nie mam pytań 😛

 

DSCF3413.jpg

Edytowane przez rev
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Dzięki za info. Na pierwszy rzut oka po wygoglowaniu wydał mi się bardzo ciekawy, taki minimalistyczny i nieco surowy. Lubię taki design. 

 

A jaka to barwą gra?

Żadną, that's the point 😛

Żwawy, mocny, zwarty i szybki dźwięk bez śladu ostrości, ale barwa jest neutralna jak stół. Takie DOBRE neutralne granie pokroju Phonitora, ale z kupą mocy i wygaru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Musi być naprawdę ciekawy 👍

W swojej cenie niezwykle wręcz, warto posłuchać :)

Do Susvary chyba się lepiej nie da blisko tych pieniędzy.IMG_20211115_021454.jpg

Edytowane przez rev
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając na podobnym pułapie cenowym, to ciekawe czy taki nowy Burson Grand Tourer by sobie poradził z Susvarą, czy choćby z mniej wymygajacymi, ale wciąż wymagającymi Abyssami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susvary na padach od ZMF Eikon, podobno pasuja jak ulał. Zdjęcia pochodzą z forum Head-Fi.

 

Nawet zaczynają mi się podobać te słuchawki :)

 

 

jITvyOh.jpg

L9STmTm.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@saudio @Tytus1988 @rev

 

Do jakiej myzyki Susvary się nie nadają, a do jakiej są idealne? Zaczynam się poważnie zastanawiać nad tymi sluchawkami. Rozumiem, że przekleślamy tutaj muzykę, której słucham najczęściej czyli Rap, Elektronika, Pop i Rock. Choć w dwóch ostatnich pozycjach w zależności od dynamiki utworów mogą się odnaleźć, mam racje?  Niemniej jednak co do moich gustów muzycznych, to nie są powyższe gatunki regułą, której się kurczowo trzymam, bo bardzo lubię też m.in. spokojne, gitarowe brzmienie. Na ten przykład ostatnio cały czas słucham Erica Claptona. Mam też playlistę, gdzie przoduje sam Blues. Tutaj Susvary będą się czuły jak przysłowiowa ryba w wodzie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności