Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@MichalZZZ W Hifmanach (zarówno HE1000Se jak Susvarnach) bas jest bardzo dobry jakościowo ale jeśli szukasz basowych potworów, to nie tu :) Za to przestrzeń, detal, zrównoważenie są bardzo dobre, miałem w domu na testach zarówno jedne i drugie.

Jakość ogólna dźwięku lepsza w Susvarnach (tylko nie jestem pewien czy warta tych pieniędzy, zwłaszcza że wybredne co do wzmacniacza są), ale HE1000Se maja więcej intymności co mi się w nich bardzo podoba.

HE1000Se dużo łatwiej napędzić, Susvarna to juz kupę mocy potrzebują, z byle czego nie zagrają.

Dl mnie osobiście to HE1000Se wygrywają, ogólną prezentacją, do tego bardzo wygodne i lekkie, grają nawet z DAPów

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Jak wypadają Hifimany jeżeli chodzi o uderzenie i siłę basu, które mają więcej pod tym względem do zaoferowania, HE1000SE czy Susvary ? Czytałem gdzieś, że Susvary mają lepszą jakość basu, ale są pod tym względem dość anemiczne. Prawda to ? Czy góra w HE1000SE jest bardziej iskrząca, a w Susvarach jest nieco gładziej ? Nigdy za bardzo się nie interesowałem produktami Hifimana, ze względu na to, że nie za bardzo mi się podobają i dużo osób narzekało na jakość wykonania, ale może czas to zmienić i się zainteresować.

Moim zdaniem jakość basu jest podobna w obu parach z tym, że HE1000se mają większy impact na midbasie a Susvary potrafią zejść niżej na subbasie. Góra w HE1000se nie jest skrząca, ale z racji tego, że słuchawki wydobywają z muzyki każdy detal, usłyszysz więcej wszystkiego, również samej góry. Pozostaje ona jednak w balansie z pozostałymi pasmami, przynajmniej na wzmacniaczach lampowych. Wcześniejsze wersje HE1000 były ostrzejsze w najwyższym paśmie. Susvary grają mniej wyczynowo, grzeczniej i dają wrażenie większej neutralności. Grają też z większej odległości niż Heki. Więcej wybaczają w gorzej zrealizowanych albumach. Natomiast jak wspominał @Corvin74potrzebują mocniejszego wzmacniacza by wydobyć ich potencjał. Ten i tak nie przekonał mnie to przesiadki z HE1000se. Mógłbym mieć obie pary, gdyby mi kasa zbywała, ale nie zrezygnowałem z posiadania 1000se, żeby mnie było stać na Susvary, mimo że mialem taką opcje.

Co do jakości, mnie się nic złego nigdy nie przytrafiło, z żadną parą Hifimanów, pomijając zużycie padów, a  od około 10 lat mam zawsze przynajmniej jeden model Hifimanów.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd, @Corvin74

Bardzo Wam dziękuję za powyższe. 

Wychodzę z założenia, że Niimbus US5 Pro, WA33, bądź Cayin HA300 sobie z nimi poradzi, bo na któryś z tych trzech wzmacniaczy się wkrótce zdecyduję. Najprawdopodobniej na ten pierwszy. Przynajmniej jego jako pierwszego zakupie i zobaczę czy zostanie. Co do Hifimanów, to jeszcze nie jestem pewien, czy się na jakieś zdecyduję, ale kto wie. Warto sobie zrobić rozeznanie. Czyli wokal/średnica jak rozumiem jest bliższy na He1000se, tak? To mi akurat pasuje w słuchawkach. A scenicznie jak wypada porównanie tych słuchawek? 

 

 @lsd jak się spisują Susvary na Cayinie? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał:

@lsd, @Corvin74

Bardzo Wam dziękuję za powyższe. 

Wychodzę z założenia, że Niimbus US5 Pro, WA33, bądź Cayin HA300 sobie z nimi poradzi, bo na któryś z tych trzech wzmacniaczy się wkrótce zdecyduję. Najprawdopodobniej na ten pierwszy. Przynajmniej jego jako pierwszego zakupie i zobaczę czy zostanie. Co do Hifimanów, to jeszcze nie jestem pewien, czy się na jakieś zdecyduję, ale kto wie. Warto sobie zrobić rozeznanie. Czyli wokal/średnica jak rozumiem jest bliższy na He1000se, tak? To mi akurat pasuje w słuchawkach. A scenicznie jak wypada porównanie tych słuchawek? 

 

 @lsd jak się spisują Susvary na Cayinie? 

Susvary na Cayinie spisują się dobrze, najlepiej po balansie. Niestety nie miałem na tamten czas żadnego innego wzmaka które by je wysterował, żeby mieć porównanie. Songolo, Electron i WA8 nie dały rady. HE1000 se grają bliżej. Scenicznie Susvary generują większe pole grania, jest głębiej i nawet ciut szerzej niż Heki. Heki natomiast mają lepszą trójwymiarowość. Dzwięki mogą przyjść z góry, z tyłu, z przodu pod kątem ;) Popisują się w nagraniach które w tym celu zostały stworzone, patrz np albumy L.U.C'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam już pewien obraz w głowie jak to gra. Nie będę ukrywał, że przede wszystkim jestem basoludem i najczęściej słucham muzyki gdzie bas odgrywa bardzo istotną rolę, ale lubię też jak bas ma świetną jakość, a nie łupie jak chce bez kontroli. Nie lubię też jak bas przysłania to co się dzieje na średnicy. Wszystko musi być odpowiednio wywarzone. Moimi faworytami wciąż są LCD4 bądź LCD5 ze względu na wyjątkowo muzykalną średnice (piątki raczej z polecanym korektorem aby podbić w nich nieco bas). Poczekam jak dojdą Abyssy i wtedy będę myślał na poważnie co dalej. A może 1266 mnie tak zauroczą, że nie będę chciał już żadnych innych sluchawek? Mało prawdopodobne, ale kto wie. Na pewno Susvary i He1000se chciałbym gdzieś posłuchać. Może się uda w styczniu, bo będę wtedy w Polsce. 

 

Mam jeszcze ost. pytanie. Ten pałąk w Hifimanach na zdjeciach wygląda jak taka blaszka co może się wygiąć od samego patrzenia... Czy to tylko takie wrazenie i nie sposób tego wygiąć obchodząc się delikatnie z słuchawkami? Wygląda to wszystko bardzo delikatnie :

 

 

hifiman_susvara_planar_magnetic_open-back_headphones_-_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Twoich preferencji Abyssy powinny być tym czego szukasz. Hifimany nie są wybitnie basowe, nie kładą nacisku na to pasmo, czytaj nie wyróżnia się on tutaj w żaden sposób objętością. Pałąk jest mocny i  nie ma tendencji do niebezpiecznych wygięć. Nie musisz się o niego obawiać,

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

 Na pewno Susvary i He1000se chciałbym gdzieś posłuchać. 

 

he1000se robią pierwsze wrażenie bardziej wow i mi się bardziej podobały. Ale w sumie to nie o tym🙂

Moim zdaniem do prawdziwej TOP kolekcji dzisiaj powinny trafić Stax SR-X9000, elitarna marka, jakość i brzmienie, super komfort (wg opinii którym można wierzyć). Być może nie są to słuchawki dla basolubów, ale to nie musi przekreślać ich jako referencyjnych w całokształcie.  Wolałbym je niż LCD-4 czy LCD-5.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lsd napisał:

Z opisu Twoich preferencji Abyssy powinny być tym czego szukasz. 

Oprócz iskrzącej, ostrej góry, której się bardzo obawiam ;) Reszta powinna być super, choć ja lubię też trochę ciepełka na średnicy, a w tych słuchawkach raczej tego nie znajdę. Niemniej jednak scenicznie i przede wszystkim jeżeli chodzi o bas powinny być wybitne. Do tego świetna przejrzystość, dynamika, duże dzwięki... Powinienem być zadowolony. Zobaczymy. 

 

15 minut temu, dj1978 napisał:

he1000se robią pierwsze wrażenie bardziej wow i mi się bardziej podobały. Ale w sumie to nie o tym🙂

Moim zdaniem do prawdziwej TOP kolekcji dzisiaj powinny trafić Stax SR-X9000, elitarna marka, jakość i brzmienie, super komfort. Być może nie są to słuchawki dla basolubów, ale to nie musi przekreślać ich jako referencyjnych w całokształcie.  Wolałbym je niż LCD-4 czy LCD-5.

 

Do Staxów bym musiał dokupić zupełnie inny, dedykowany do nich wzmacniacz. Popraw mnie jeżeli się mylę. Jeżeli mam rację, to taka opcja raczej odpada. W ogóle mało co czytałem o Staxach, przyznaje. Jakoś nie zwróciły zbytnio mojej uwagi. Poza tym ja to taki trochę fanboj Audeze jestem (ZMFów również). Odkąd sprzedałem LCD3 czegoś mi brakuje w kolekcji :) Nie były to może jakieś wybitne słuchawki, ale barwą i basem nadrabiały bardzo dużo. Miały w sobie coś magicznego. Troche żałuję, że je sprzedałem. Dlatego też chciałbym czwórki albo piątki. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Abyssami to się sam przekonasz nie każdemu podejdą, poza tym trochę Ci zejdzie zanim znajdziesz ustawienie, jak nie lubisz dominującego basu to raczej źle trafiłeś, wszystko zależy też od kabla bo ten zwykły je wyostrza, a SC tonuje, tylko cena też tonuje ale inne sprawy.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał:

Z Abyssami to się sam przekonasz nie kademu podejdą, poza tym trochę Ci zejdzie zanim znajdziesz ustawienie, jak nie lubisz dominującego basu to raczej źle trafiłeś, wszystko zależy też od kabla bo ten zwykły je wyostrza, a SC tonuje, tylko cena też tonuje ale inne sprawy.

Basu się w nich akurat najmniej obawiam, bo jak pisałem wcześniej tą część pasma uwielbiam najbardziej :)

 

Jest natomiast jeszcze inna rzecz, która mnie zmartwiła. Może się wydawać nieco śmieszna :) Ostatnio na head fi przeczytałem, że nie da się w nich słuchać muzyki leżąc. A to ze względu na ich dopasowanie - muszą mieć przerwę w jakims tam miejscu między padem a uchem, aby bas był odpowiedni. Leżąc na fotelu słuchawki będą się opierać o zagłówek i może to przeszkadzać w odpowiednim dopasowaniu. Ktoś je wystawił na bazarek z tego wlasnie powodu. Tak to mniej więcej opisał jako przyczynę sprzedaży. To mnie trochę zmartwiło, mając na uwadze jaki fotel chce sobie kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, saudio napisał:

...wszystko zależy też od kabla bo ten zwykły je wyostrza, a SC tonuje, tylko cena też tonuje ale inne sprawy.

A czy przy okazji tej rozmowy mógłbyś mi polecić jakiś kabel do nich do około 4k zł. za ~1,5 metra, który nieco łagodzi górę ? Wstępnie myślałem o Plussound X16 (Copper). O taki :

 

https://audeos.pl/pl/p/PLUSSOUND-X16-Series-kabel-do-sluchawek-nausznych/1124

 

Tyle tylko, że na innych wtykach.

 

Przepraszam odrazu, że odbiegamy od tematu Hifimanów.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzwiękowo SC moim zdaniem bardzo dobrze do nich pasuje, no ale cena to kosmos.

w podobnym kierunku szły też zmiany z Wireworld platinum eclipse, innych nie sprawdzałem,

trochę głupi pomysł zastosowania wtyków które są stosowane w słuchawkach z jednym gniazdem.

Miałem sprawdzać z Argentum ale jakoś nie było czasu i psuć szkoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena SC jest że sie tak wyraże niepoważna ;) Jeszcze nie zwariowałem. Z tego co kojarze, to miałeś srebro od Argentum, bo pamiętam jak zachwalałeś swoje byłe już Empyreany z tym kablem. Ja też zresztą używam takiego zestawu i bardzo sobie chwale, ale w ciemno uważam, że z Abyssami taki zestaw mógłby za bardzo wyostrzać górę. Oczywiście są to tylko moje przemyślenia. Rzuce okiem na Wireworlda. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Argentum nie wyostrza, no ale nie wiem jak zagra z Abyssami, trzeba by kiedyś sprawdzić.

U mnie wygląda to tak, że dzwięk staje sie z tym kablem bardziej przejrzysty, czysty, dzięki czemu można mieć wrażenie, że jest odrobinkę ostrzej, ale ogólnie się zgadzam z powyższym 👍 Genialny kabel za niewielkie pieniądze.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Poza tym ja to taki trochę fanboj Audeze jestem (ZMFów również). 

Jeszcze wszystko przed Tobą🙂 Wcześniej nie interesowały Cię Hifimany, teraz już trochę. A Stax ma swoich fanbojów dłużej niż żyją właściciele Audeze😉

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku za powyższe. Kto wie, może mnie również Susvary zauroczą - jeśli się tak stanie, to wtedy nie będę miał wyjścia i też się uśmiechnę do @kuropa ;) Na pewno będę chciał je najpierw posłuchać. W każdym razie konkurencje będą mieć dużą w postaci LCD5, które póki co i czysto teoretycznie stawiam na czele stawki, jeżeli chodzi o zachcianki słuchawkowe.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Ja również serdecznie dziękuję. Zbyt dużo opisów tych słuchawek nie ma. 

 

załączam grafik :)

Screenshot_20211120-001137_Chrome.jpg

 

Jestem ciekaw Przemku jak widzisz Sundary. Kaliber z pewnością mniejszy, ale może czegoś w nich się dosłuchasz.

 

Jakoś tak się złożyło, że mi z hifimanami po drodze, chociaż kiedyś QC odstraszał.

 

Jak na razie HE-4XX i Sundara bardzo mi leżą. Powiem nawet, że ja nie słysze tej różnicy w cenie między nimi. Z tym że 4XX brzmią mi "niepoprawnie" dobrze w swojej cenie. Chociaż domyślam się, że wielu osobom zabrakłoby w nich kolorków.

 

Tonalność to nie wszystko, ale jednak bardzo dużo mówi o słuchawkach. 

 

Screenshot_20211120-001827_Chrome.jpg

 

Cenie sobie, że po EQ bas jest dość akuratny i selektywny, nie brakuje mi go. Ja sobie nawet cenie to, że nie próbuje zgrywać bohatera.  Od tego mam innne słuchawki bardziej charakterystyczne/charakterne, tutaj czaruje otwartość brzmienia i nieskrępowanie. 

 

O Susvarach nawet nie myślę, ze względu na cenę i wymagania. Lecz jak kiedyś będę sięgał po high-endy to spróbuję odsłuchać HE1000SE. Wydają się ciekawe :)

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sundary zaskoczyły bardzo pozytywnie, przez ostatni czas porównałem sporo słuchawek do zmf verite. I zmf i sundary podpięte do tranzystora maja bardzo podobne strojenie, dla żony grały tak samo, nawet na head fi pojawiają się takie opinie(chociaż tam to herezja) . Na lampie już zmf  trochę uciekają wyżej ... Ciekawe jak wypadają wyższe modele hifmana .

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 10:52, MichalZZZ napisał:

Jak wypadają Hifimany jeżeli chodzi o uderzenie i siłę basu, które mają więcej pod tym względem do zaoferowania, HE1000SE czy Susvary ? Czytałem gdzieś, że Susvary mają lepszą jakość basu, ale są pod tym względem dość anemiczne. Prawda to ? Czy góra w HE1000SE jest bardziej iskrząca, a w Susvarach jest nieco gładziej ? Nigdy za bardzo się nie interesowałem produktami Hifimana, ze względu na to, że nie za bardzo mi się podobają i dużo osób narzekało na jakość wykonania, ale może czas to zmienić i się zainteresować.

Uderzenie basu na rzecz 1000se, są bardziej takie rozrywkowe na dole. Susvara lepiej różnicuje, ale nie ma aż takiej dynamiki na dole. Kolejna rzecz jest taka, że aby ten bas w Susvarach był mocny i potrafił uderzyć, to potrzeba BARDZO mocnego wzmacniacza. 

Co do góry, to 1000se są bardziej iskrzące, na całym paśmie. Susvara na dobrym torze to słuchawka która gra bardzo effortless i gładko, gdzie 1000se są bardziej konturowe i "efekciarskie".

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @rev za info. Ostatnie dni sobie trochę czytalem o Susvarach i przyznaje, że jestem pod wrażeniem. Tyle tylko, że może mi w nich brakować trochę basu o czym często ludzie wspominają. Niemniej jednak nadrabiają innymi rzeczami. Muszą być naprawdę ciekawe. W styczniu będę miał okazję ich posłuchać i jak mi się spodobają, to wezmę je pod uwagę w sensie zakupu. Powiedz mi proszę jeszcze co znaczy "BARDZO mocnego wzmacniacza" ? Masz na myśli głośnikowy, czy taki np. Niimbus US5 Pro wystarczy? (4 powerful amps offering 7000 mW Pmax into 50 Ohm and 32 V RMS into 600 Ohm). 

 

 

 

 

Godzinę temu, radzik55 napisał:

Tak zamknięte. I tu jak Zach mówi żeby łączyć zmf z lampa, nie ma co iść na przekór :)

Zach jest fanem brzmienia lampowego i to jest fakt. Wybierając ostatnio najbardziej uniwersalny wzmacniacz pod różnego rodzaju słuchawki (dynamiki i planary), rozmawiałem kilkoma osobami, którzy parują Verite z Niimbusem i baaardzo sobie zachwalają takie połączenie. Verite jak dostaną dodatkowej dynamiki wzmacniaczy tranzystorowych, to jest petarda. Na ile jest to prawda, tego nie wiem, ale wkrótce się przekonam na własne uszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności