Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

hehe :) dobre pytanie

Pod tym względem HE-500 naprawdę są wyjątkowe.

Wszechstronność i uniwersalność tych słuchawek to po prostu ścisła światowa czołówka (jak nie no.1) ;)

Zgadzam się. Gdybym miał zostawić sobie tylko jedną parę słuchawek, to wybór byłby dla mnie oczywisty. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, nie tyle co nie wierzę - co nie słyszę różnic..

Aczkolwiek nie piszę o tym na lewo i prawo, bo tak naprawdę mam praktycznie zerowe doświadczenie w materii odsłuchu kabli słuchawkowych.

Swoje dotychczasowe wnioski opieram o odsłuch kabli które były dostarczone razem z Denonami D7100

Czytałem o tym, że wielu ludziom te kable różnie grały (że ten 3m, "audiofilski" o wiele lepszy od portable itp)

No mi przez miesiąc słuchania na D7100 nie udało się wyłapać jakichkolwiek różnic w kablach.

Stąd mam taką a nie inną opinię..

Ale ostatecznie przekonam się wtf z tymi kabelkami już pojutrze.

Myślę, że mam obecnie na tyle wyćwiczony słuch i dobrej klasy tor audio, że tak ogromne różnice jakie ponoć wprowadzają kable słuchawkowe - będę w stanie wyłapać..

A jak nie, to też dobrze - bo przynajmniej nie będę musiał dokładać do kabli hehe ;)

 

@Fatso, ja kabelek od Ciebie kupiłem dla zlikwidowania "efektu mikrofonowego" i wyglądu (oraz poniekąd ergonomii, bo stock'owy kabel jest za długi jak dla mnie)

Także jak nic mi się w dźwięku nie zmieni to absolutnie nie będę miał Ci za złe, że kupiłem felerny towar czy coś - jestem świadomy, że prawdopodobnie nic nie usłyszę.

A jak usłyszę, to jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że mam obecnie na tyle wyćwiczony słuch i dobrej klasy tor audio, że tak ogromne różnice jakie ponoć wprowadzają kable słuchawkowe - będę w stanie wyłapać..

Nie no, cudów to się nie spodziewaj ;)

 

 

Nie spodziewam :)

Ale jakby wziąć na poważnie opinie co poniektórych na tym forum, to kable są równie ważne co same przetworniki.

"Scena się otwiera, bas jest głębszy, ale jednocześnie lepiej kontrolowany, wysokie się uspokoiły, dźwięk stał się szybszy" itp

Zresztą.. pierwsza lepsza recenzja słuchawek - zawsze jest akapit o kablu i zmianach jakie wprowadza.

Narazie tego nie komentuję, bo nie mam podstaw.

Od środy będę miał, więc na pewno podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

 

Póki co jestem pewny, że popularne zjawisko "wygrzewania słuchawek" to nic innego jak proces adaptacji zmysłu słuchu, a nie zjawiska mechaniczne którym podlegają ruchome elementy w przetwornikach.

No ale to jest temat na osobną dyskusję, któa notabene wywoła burzę i żadnych konkretów.

Dlatego przemilczę i nie będę nikomu odbierał radochy z wygrzewania :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie sporą poprawę brzmienia daje odklejenie siateczek, które są na grillach (testowałem na he5le i he4), ciekawe czy w he 500 też to pomaga :)

Bakus, a co konkretnie?

 

Nie potrafię Ci tego napisać dla mnie słuchawki po tym zabiegu całościowo grają lepiej, chcesz to spróbuj u siebie zdjąć grille i się przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam kabel od Fatso i podłączyłem swoje HE-500 do wyjścia zbalansowanego.

Różnica w dźwięku z wyjścia zbalansowanego i asymetrycznego występuje, ale nie nazwałbym jej znaczącą.

Poprawa jest w dynamice (słuchawkami trochę bardziej trzęsie) i scenie (odrobina większa przejżystość dźwięku, co przekłada się na szerszą scenę)

Wyjście zbalansowane to na pewno krok w przód w poprawie dźwięku, ale użytkownicy tradycyjnych wzmacniaczy mogą spać spokojnie - bo imho te zmiany w wyjściu zbalansowanym i asymetrycznym są na granicy ludzkiej percepcji.

W każdym bądź razie HE-500 grają wspaniale napędzane przez wzmacniacz z wyjściem asymetrycznym, który wcale nie musi być wydajny prądowo.

Na upartego idzie napędzić HE-500 nawet z mojego HTC One, ale da się usłyszeć bardzo małe zniekształcenia dźwięku i zmniejszenie dynamiki.

Nie mniej jednak opowieści o tym, że do ortodynamików potrzeba przynajmniej 1W wzmacniacz można wsadzić między bajki :)

 

Wpływ kabla słuchawkowego na zmiany w dźwięku pomijam z premedytacją mając już bardzo mocno ugruntowane zdanie w tej materii, aczkolwiek kabelek od Fatso spełnił wszystkie moje założenia więc ogólnie z tranzakcji jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazje porównywać symetrycznie i asymetrycznie podłączone HE5LE do combo AudioGD i moim zdaniem też różnica jest bardzo mała, a w zasadzie to usłyszałem tylko trochę inaczej układaną scenę dźwiękową, czy lepiej - raczej inaczej, może dla kogoś byłaby to zmiana na lepsze, ja stwierdziłem, że w sumie dla mnie to bez znaczenia, więc sprzęt poleciał z powrotem do sklepu.

 

A HE5LE to najtrudniejsze do napędzenia słuchawki jakie miałem, wliczając w to 600ohmowe DT990 vintage i DT880 z nowszej serii a nawet stare 600ohm K240.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności