Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chwali swoje ;) Może kiedyś będę miał możliwość porównać he-500 do he-5le. Kupując he-500 kierowałem się kilkoma opiniami, a he-5le jakoś nie szukałem, bo naczytałem się, że są trudne do napędzenia i że zalecana jest końcówka mocy (kiedyś już o tym chyba pisaliśmy i nie wiem czy to nie w tym temacie). Trudno, kupione to kupione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :)

Pamiętam jak siedziałem otoczony słuchawkami w sklepie kilka godzin. Beyerdynamic t1, t5p, HiFiMan he-500, he-400, Denon D7000.

Pojechałem na odsłuch szukając (bardziej zamkniętych niż otwartych) słuchawek. Wybrałem jednak otwarte; w he-400 zakochałem się od pierwszego "usłyszenia". Odsłuch pozostałych słuchawek, niska cena (porównując do towarzyszy) czy obskurne opakowanie nie miały już żadnego wpływu na najbliższą przyszłość. Ze sklepu wyszedłem trzymając w ręku HE-400. Co kto lubi ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje ;) Może kiedyś będę miał możliwość porównać he-500 do he-5le. Kupując he-500 kierowałem się kilkoma opiniami, a he-5le jakoś nie szukałem, bo naczytałem się, że są trudne do napędzenia i że zalecana jest końcówka mocy (kiedyś już o tym chyba pisaliśmy i nie wiem czy to nie w tym temacie). Trudno, kupione to kupione ;)

Właśnie pojawiła się taka sposobność http://forum.mp3store.pl/topic/112162-hifiman-he-5le-na-he-500/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@SgtMattBaker a zwróciłes może uwagę czy dźwięk z nich wycieka na zewnątrz? Wiem, że są zamknięte niestety wiele zamkniętych konstrukcji potrafi nieźle "siać" na zewnątrz dźwiękiem, a js potrzebuję takich, które tego nie robią.

Z izolacją jest u nich bardzo dobrze, nie ma mowy o czymś takim jak np w Denonach D2000/5000/7000

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i HE-4 i HE-400, ale było to mocno rozstrzelone w czasie i nie podejmę się porównania. Na pewno HE-400 łatwiej napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że Hifiman nie da rady zrobić brzydszych słuchawek niż miał do tej pory...

Co kto lubi :) Dla mnie jedne z lepiej zaprojektowanych.

 

Słuchałem tylko 5LE na torze Samuel'a, czyli Continentalu V3 i iUrządzeniu. Powiem jedno, klasyka na nich brzmiała tak, że mój tor i SR-Lambda mogą bic pokłony, tym bardziej, że to było portable.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pady od HM5 na HE-300? Ja właśnie po krótkiej walce je naciągnąłem. Jestem ciekaw Waszych opinii bo IMHO jest spora różnica w porównaniu z oryginalnymi welurami (soniczna).


PS - da się kupić same te plastikowe kółeczka pod pady od Hifimana?


EDIT:

Zmieniam pady i porównuje. W HM5 jest więcej basu i jakby wokale się wycofały, słuchawki się bardziej zamknęły (to akurat mnie nie dziwi)? Pady od HM5 są wygodniejsze ale sonicznie welury od Hifimana są znacznie lepsze, różnica jest spora. Jestem mocno zaskoczony, nie spodziewałem się takich zmian, tym bardziej, że w temacie pisano, że ponoć z HM5 lepiej. Muszę jeszcze trochę posłuchać.

 

Nie chce ktoś kupić sobie padów od HM5? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności