Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się zdarzało, że się elektryzował. Miałem po dotknięciu obudowy takie uczucie płynięcia prądu w niej.

 

Gdzie znaleźć stare sterowniki?

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzało, że się elektryzował. Miałem po dotknięciu obudowy takie uczucie płynięcia prądu w niej.

 

Gdzie znaleźć stare sterowniki?

Od widzisz :)

Sprawdzę jutro dokładniej.

Stare stery zdaje się mam na pendrive z którym go kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nic takiego nie ma miejsca. Mój się tylko trochę grzeje. W sumie to normalne, ale dziwiło mnie jak Evil kilkukrotnie pisał, że sprzęt się nie nagrzewa.

 

X1S miałem chyba z dwie sztuki jak nie więcej i naprawdę za każdym razem był zimny lub tylko trochę letni, zupełnie przeciwnie do X7S. Chyba najczęściej sprawdzałem temperaturę z M220 PRO, gdy jeszcze były u mnie. Ale to 55 Ohm, więc obciążenie znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale mam Aune S16, z którym dostarczony jest sterownik XMOS USB Audio Class 2 w wersji 3.20. Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć wersji 2.23, która wg wielu z Was jest dźwiękowo lepsza.

Chciałem porównać. Może ktoś może podesłać albo dać linka na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się wreszcie info o S6 na oficjalnej stronie Aune

 

http://en.auneaudio.com/index.php?s=Home/Article/detail/id/148.html

 

Balanced port: 246mW@300Ohm

Unbalanced port: 72mW@300Ohm

 

X1s ma 200mW@300Ohm, wyjście niesymetryczne.

Coś słabo...

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczęło mi brzęczeć przy włączaniu sprzętu w tych okolicach, przed chwilą też narastający bzyk był słyszalny przez 2 s podczas słuchania. Chyba czas skorzystać z gwarancji.

 

attachicon.gifAune-X1S__9.jpg

Już wiem co jest nie tak z moją sztuką.

 

Jednak to nie X1S tylko zasilacz. Ktoś się moim zdaniem nie popisał i uszkodził przewód przy pakowaniu sprzętu. Jest tam mała miejsca na wtyczki wychodzące od zasilacza. Przewód idący do X1S do kostki jest prawdopodobnie uszkodzony właśnie na łączeniu kabel zasilacz. Na początku nie było problemu, teraz zasilacz już brzęczy nie tylko przy włączeniu sprzętu, ale i w trakcie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się wreszcie info o S6 na oficjalnej stronie Aune

 

http://en.auneaudio.com/index.php?s=Home/Article/detail/id/148.html

 

Balanced port: 246mW@300Ohm

Unbalanced port: 72mW@300Ohm

 

X1s ma 200mW@300Ohm, wyjście niesymetryczne.

Coś słabo...

 

Dla większości słuchawek pewnie starczy, lecz specjalnie nie robili mocarza, żeby przecież był sens zakupu S7 do kompletu. ;) Tylko mnie zastanawia czy S7 jest transparentny czy jednak dodaje swoich przypraw i ,magii (dla synergii z suchotnikami z wyższych półek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też X1s przebija na obudowę?

Nie wiem czy to Aune, czy stacja dokująca mojego della, ale wydaje mi się że przebija (wyładowania elektrostatyczne na Jacku i obudowie laptopa wokół gniazda USB ktore wychodzi na DAC).

Zenek weź sprawdź takie rzeczy:

1) inny komp, gdyż problem może być z jakiego problemu jest zrobiona stacja, np. metal i podobne, gdyż ja mam wyładowania elektryczne jak dotnę wtyczką USB obudowy lapka (aluminiowa)

2) podepnij stację i x1s do innych gniazdek, a najlepiej do innego obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz drży i to nie kwestia uszkodzonego kabla, a przenoszenie drgań na obudowę w taki sposób, że akurat wydają dźwięk ;] Najprościej spróbować go rozkręcić, delikatnie przesunąć i skręcić.

OK.

 

Czyli wszystko w porządku? Po prostu drgania są przenoszone na obudowę zasilacza? To czemu wcześniej tego efektu nie było, zasilacz nie zmieniał pozycji od dnia rozpakowania i ustawienia sprzętu.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiło się wreszcie info o S6 na oficjalnej stronie Aune

 

http://en.auneaudio.com/index.php?s=Home/Article/detail/id/148.html

 

Balanced port: 246mW@300Ohm

Unbalanced port: 72mW@300Ohm

 

X1s ma 200mW@300Ohm, wyjście niesymetryczne.

Coś słabo...

 

Dla większości słuchawek pewnie starczy, lecz specjalnie nie robili mocarza, żeby przecież był sens zakupu S7 do kompletu. ;) Tylko mnie zastanawia czy S7 jest transparentny czy jednak dodaje swoich przypraw i ,magii (dla synergii z suchotnikami z wyższych półek)?

 

Może X7s się słabo sprzedawał i taki to sposób wymyślili :).

A poważnie to wydaje mi się, że jednak dobrze nie jest, bo już X1s miewa problemy z co bardziej wymagającymi nausznikami. Szczególnie w porównaniu do Jotunheima dziwi mnie taki wybór. No, ale oczywiście zobaczymy w testach Evila (mam nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie X1s z K141 vintage 600Ohm steruje je w zasadzie na poziomie klona autorstwa Mikołaja. A klon do słabych nie należy.

Wogóle rozważałem zrobienie u Chickenka Reference Alpha na podstawie mojego klona, ale po zakupie X1s nie umiem wskazać braków tego urządzenia. Przynajmniej nie takich, które nakłoniłyby mnie do dalszych inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności