Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Pierwsze wrażenia


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

A15 nawet z oddzielnym wzmacniaczem gra zbyt cicho. A szkoda, bo to dobry grajek. Za to z dobrze dobranymi słuchawkami (wysokoskuteczne) gra wyjątkowo dobrze. I taki zestaw ma sens bo Sony jest malutki, leciutki i z bardzo ergonomiczną obsługą. Nie miałem okazji słuchać Xduoo X3 ale dość długo męczyłem X2. Jak na taką popierdółkę i zważywszy na to, ile kosztuje, gra wyjątkowo dobrze i nie ma problemu z napędzaniem większości słuchawek. Jeśli prawdą jest, że X3 gra zdecydowanie lepiej od X2 znaczy to, że jest grajkiem wartm uwagi. Niestety X2 mocno trąci cyfrą. W Soniaczu w ogóle tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciągle piszesz o X3 z dziurki, czy już po LO? Bo autentycznie nie wiem do czego się odnosisz.

Na razie nie mam do czego wypuścić po Line Out, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że z dwóch dziur dostanę dwa różne playery. Sony ma sq minimalnie lepsze, sprawdzę w poniedziałek jak się spisują oba z klonem Mikołaja, ale nie przewiduję odwrócenia wyniku. To nie szum sprawia, że sam SQ oceniam wyżej w Sony, a ogólny przekaz - nieco większe dociążenie i bardziej wyoblony dźwięk. Detal też przystępniejszy. Całościowo (bez kanapki) - wolę xDuoo. Pomijam aspekt cenowy, bo tu Sony ma przerąbane na starcie.

Do mocno skutecznych doków (vsonic gr01)xDuoo się nie nadaje - kastruje i tak soąpy bas i szumi. To jedyny przypadek, kiedy Sony iest dla mnie całościowo lepszy. Ale xDuoo na etach nie szumi i dlatego ze mną zostanie. No i jest synergia - gra to zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mocno skuteczne doki, w których bas nie jest wykastrowany, więc to nie reguła.

A w kanapce będziesz mocno uzależniony od wzmaka, bo kostka daca siedzi tam niezła.

VSD2 też nie do końca grają jak do nich przywykłem - może ogólnie VSONIC się z nim nie lubi, a z A15 bardziej. Nie wnikam.

Żeby nie przedłużać:

Jak sam player - wybieram xDuoo

Jak z kanapką - Sony mi bardziej podchodzi, a znika jego wada w postaci słabości. Mega niepraktyczne rozwiązanie - wolałbym pójść w tych pieniądzach w pono, albo dx80, albo nawet x5ii (nie wspomnę o colorfy)

Jak liczy się aspekt cenowy - xDuoo to absolutny killer. I nie widzę potrzeby kanapki - daje sobie świetnie radę ze wszystkim co nadaje się do portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A15 nawet z oddzielnym wzmacniaczem gra zbyt cicho. A szkoda, bo to dobry grajek. Za to z dobrze dobranymi słuchawkami (wysokoskuteczne) gra wyjątkowo dobrze. I taki zestaw ma sens bo Sony jest malutki, leciutki i z bardzo ergonomiczną obsługą. Nie miałem okazji słuchać Xduoo X3 ale dość długo męczyłem X2. Jak na taką popierdółkę i zważywszy na to, ile kosztuje, gra wyjątkowo dobrze i nie ma problemu z napędzaniem większości słuchawek. Jeśli prawdą jest, że X3 gra zdecydowanie lepiej od X2 znaczy to, że jest grajkiem wartm uwagi. Niestety X2 mocno trąci cyfrą. W Soniaczu w ogóle tego nie ma.

A z jakimi wzmacniaczami sprawdzałeś A15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A15 nawet z oddzielnym wzmacniaczem gra zbyt cicho. A szkoda, bo to dobry grajek. Za to z dobrze dobranymi słuchawkami (wysokoskuteczne) gra wyjątkowo dobrze. I taki zestaw ma sens bo Sony jest malutki, leciutki i z bardzo ergonomiczną obsługą. Nie miałem okazji słuchać Xduoo X3 ale dość długo męczyłem X2. Jak na taką popierdółkę i zważywszy na to, ile kosztuje, gra wyjątkowo dobrze i nie ma problemu z napędzaniem większości słuchawek. Jeśli prawdą jest, że X3 gra zdecydowanie lepiej od X2 znaczy to, że jest grajkiem wartm uwagi. Niestety X2 mocno trąci cyfrą. W Soniaczu w ogóle tego nie ma.

A z jakimi wzmacniaczami sprawdzałeś A15?

 

Aune B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyglada ergonomia obslugi tego odtwarzacza? Jest intuicujna, czy zupelnie z czapy? Czy obsluga kart sd z duza liczba katalogow i podkatalogow jest latwa? Czy katalogi/pliki poukladane sa alfabetycznie?

Pytam o to, gdyz mysle o zakupie jakiegos fajnego grajka. Obecnie mam sanse clip 2GB z radiem fm i takstary 2050HI.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Moze gdzies we Wroclawiu lub Kielcach moglbym obejrzec na zywo ten odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obsługa bardzo intuicyjna, nie potrzeba żadnej instrukcji żeby bez problemów poradzić sobie. wyświetla pliki alfabetycznie, po uruchomieniu czyta kartę kilka sekund (dosłownie) a potem już brak problemów, pliki czy mp3, czy flac a nawet DSD wciąga bez zająknięcia. Czy obsługa dużej liczby plików jest łatwa to zależy tylko jak sam sobie je pogrupujesz. Ja mam na zasadzie Artysta->Album->Utwory i doskonały porządek. Ew. jak masz dużo tego to musisz poczekać aż sobie przewiniesz "kursor" na właściwą pozycję. Przy czym ja mam kartę 64GB z ok. 40 GB muzyki, więc nie wiem jak ma się sprawa przy większym załadowaniu odtwarzacza, możliwe że ładuje się wolniej.

Edytowane przez szop_pracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie Artysta->Album->Nr płyty(opcjonalne)->utwór w moim przypadku brak problemów. Nie wiem czy potrzeba coś więcej (ew. grupowanie po gatunkach dodatkowo, nie powinno być problemów). Tutaj ktoś chyba narzekał: http://www.head-fi.org/t/782912/xduoo-x3-dsd-24bit-192khz-cs4398-chip-lossless-music-player/1335#post_12289018 ale nie widziałem więcej tego typu problemów, możliwe że kiepsko czytałem. Ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że mam ok. 120 folderów z różnymi artystami po kilka(naście) albumów w każdym i świetnie mi się obsługuje, DAP się nie zwiesza, jednak nie testowałem przypadków ekstremalnych na zasadzie 100000000000 utworów w jednym folderze więc nie wiem jak odtwarzacz się zachowuje w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dojechał do mnie xDuoo X3 i mam z nim pewien kłopot. Podczas odtwarzania słyszę dosyć zniekształcone wysokie tony, np przy talerzach perkusyjnych. Zastawiam się na ile ten player tak ma a na ile to jest kwestia słuchawek, które obecnie posiadam (AKG K 514 MKII).. Macie jakieś doświadczenia i sugestie w kwestii jak ocenić z czym tu mam kłopot? Przyznam, że słuchawki mimo, że nie najwyższych lotów, do tej pory m in na kompie sprawdzały się dosyć dobrze, a już na pewno nie słyszałem takich zniekształceń.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Kokos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dojechał do mnie xDuoo X3 i mam z nim pewien kłopot. Podczas odtwarzania słyszę dosyć zniekształcone wysokie tony, np przy talerzach perkusyjnych. Zastawiam się na ile ten player tak ma a na ile to jest kwestia słuchawek, które obecnie posiadam (AKG K 514 MKII).. Macie jakieś doświadczenia i sugestie w kwestii jak ocenić z czym tu mam kłopot? Przyznam, że słuchawki mimo, że nie najwyższych lotów, do tej pory m in na kompie sprawdzały się dosyć dobrze, a już na pewno nie słyszałem takich zniekształceń.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Kokos

 

Na kompie zinegrowana karta muzyczna czy coś dodatkowego?

W jakim formacie pliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cześć,

 

Dojechał do mnie xDuoo X3 i mam z nim pewien kłopot. Podczas odtwarzania słyszę dosyć zniekształcone wysokie tony, np przy talerzach perkusyjnych. Zastawiam się na ile ten player tak ma a na ile to jest kwestia słuchawek, które obecnie posiadam (AKG K 514 MKII).. Macie jakieś doświadczenia i sugestie w kwestii jak ocenić z czym tu mam kłopot? Przyznam, że słuchawki mimo, że nie najwyższych lotów, do tej pory m in na kompie sprawdzały się dosyć dobrze, a już na pewno nie słyszałem takich zniekształceń.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Kokos

Na kompie zinegrowana karta muzyczna czy coś dodatkowego?

W jakim formacie pliki?

Sprawdzałem na zintegrowanej, mam jeszcze line 6 ux1, mogę też tam sprawdzić. Pliki mp3, ale jakość wysoka, sam robiłem z płyt.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na wyświetlacz nie poradzisz nic. Natomiast wysokie mnie bardzo dziwią. Może powinien trochę się ułożyć i pograć? Mój takich braków na górze nie wykazuje. I to na słuchawkach dużo bardziej eksponujących górę. Daj mu pograć kilka ładowań baterii i wrltedy może się już okazać, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności