Skocz do zawartości

Colorfly C10


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Pod Windowsem nie działa (przynajmniej na wersjach x64), pod Androidem bez problemu, ale jest niesłuchalny ze względu na notoryczne pykanie w słuchawkach. Jak ktoś ma linuxa, to może pod nim sprawdzić, odpali bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać dwóch świetnych odtwarzaczy, choć jeden trafił w mój gust odsłuchowy niemal że idealnie to do końca nie jestem przekonany. Na myśli mam P90 i C10. Napisze kilka spostrzeżeń, różnić jakie udało mi się wyłapać miedzy tymi dwoma grajkami. Na pewno oba urządzenia różnią się od siebie ale reprezentują naprawdę wysoki poziom. Po odpaleniu C10 ma się wrażenie grania serwowanego z lekkością tak jak by każdy rodzaj muzyki nie był dla niego problemem. Jest ciepło, muzykalnie z lekkim misowatym puknięciem na dole. Odtwarzacz zapewnia nam maksymalne odprężenie nic nie ma prawa tam męczyć, a co za tym idzie jest bardzo przyjemnie przy długich odsłuchach. Odtwarzacz nie traci przy tym na rozdzielczości ale nie jest też mistrzem w wyciąganiu wszystkich smaczków z utworu, to całkiem inny przekaz.

Teac to co innego tutaj po odpaleniu mamy od razu rozłożony utwór na masę detali, słychać że to inna szkoła. Jest na pewno bardziej rozdzielczy z większa ilością mikro detali, P90 gra bardziej surowo, czyściej. Bas jest bardziej zwarty, punktowy niż misiowaty. Panuje wszechobecna dyscyplina wszystkich pasm, żadne z nich nie próbuje być lepsze, od drugiego jest porządek na całej długości. Teac nie jest do przesady sterylny jest po prostu inny od C10 jednemu taka dokładność przekazu może przeszkadzać a inny będzie tym zachwycony.

Wydaj mi się że P90 lepiej się nadaje do wszelakiej muzyki elektronicznej (takiej własnie słucham) tam gdzie trzeba podkreślić mikro detale i odtwarzacz musi się wykazać szybkością i zwinnością.

C10 polecił bym do Rocka, popu, orkiestr, tam gdzie króluje wokal. Taki przekaz jaki nam serwuje wydaje mi się że psuje idealnie.

Mi osobiście Teac podoba się bardziej z tym że nie mogę się przekonać do jego obsługi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW.

 

http://www.colorfly.eu/download.html

 

Upgrade version from 25.08.2016

(1) increase the USB-DAC function, you can play the music through connecting your PC and C10
(2) increase the cover of the playing albums
(3) optimize the sonic boom appeared when changing the song
(4) optimize the occasional sonic boom when DSD music is playing
(5) modify the boot screen
(6) modify the occupation of system to the CPU, thus improving the reaction rate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to ten sam w którym :

 

increase "chance that" the USB-DAC function "will be working", "and then" you can play the music through connecting your PC and C10.

 

Chyba tak powinno wyglądać oficjalne tłumaczenie z chińskiego ;-)

 

Chyba, że komuś DAC (PC -> C10) działa, to sorry że słowem "dotkłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nacieszyłem... Grajek upadł tak nieszczęśliwie, że jack się wykrzywił , a gniazdo przestało działać. Czeka mnie wysyłka do serwisu... :(

 

:(

 

 

 

A przy okazji zauważyliście że c10 nie wyłącza ekranu, a jedynie podświetlenie? Zauwazyłem to kiedyś na słońcu że widzę okładke i zarysy menu :P Ciekawy też jestem jak colorfly zmierzył te 8 godzin grania na baterii? Jakby robił tak jak inni producenci to realistycznie było by nie 8 a 6-7 a ja mam 12-13 :woot: Specjalnie mierzyłem bo mam dziwne wskazania poziomu baterii i sądziłem że coś z baterią nie tak. Od 100% do 90% schodzi mi w 4-5 godzin, potem do 80% też z 5 godzin a potem leci na łeb na szyjei od 80% do 0% to zajmuje mu ze 3 godziny. Skubane chinole potrafią zrobić rewelacyjnie grające pudełka ale napisanie softu to mogli by komuś zlecić :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz żałował sprzedaży, nic innego tak nie gra :) Ja raz wystawiłem, na szczęście nikt nie kupił :P Potem szukałem zamiennika i zostałem z kolorflajem. Są takie co są lepsze, ładniejsze, lepiej grające ale na żadnym muzyka nie brzmi tak angażująco i przyjemnie.

 

Ciekawe kiedy Krajzis się wypowie, ale stawiam że mu się nie spodoba. Góra będzie zbyt łagodna, a on ponoć lubi tak ostro że rosół doprawia pinezkami i żyletkami ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności