Skocz do zawartości

Colorfly C10


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz żałował sprzedaży, nic innego tak nie gra :) Ja raz wystawiłem, na szczęście nikt nie kupił Potem szukałem zamiennika i zostałem z kolorflajem. Są takie co są lepsze, ładniejsze, lepiej grające ale na żadnym muzyka nie brzmi tak angażująco i przyjemnie.

 

Ciekawe kiedy Krajzis się wypowie, ale stawiam że mu się nie spodoba. Góra będzie zbyt łagodna, a on ponoć lubi tak ostro że rosół doprawia pinezkami i żyletkami ;)

Jak już ustabilizuję sytuację w domu, to wrócę do Colorflaja, ale zwrócę sumie w kierunku tego kloca c4. Póki co musi mnie typowe portale zadowalać, a w tej kategorii c10 radzi sobie tak se ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem o krok od zakupu C10, ale częstotliwość podróży (głównie lotniczych), przekonała mnie ostatecznie do Plenue D, który w kategorii mobilności bije C10 (i większość innych playerów) na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy C10. Z tego co się orientuje, to nie da się z poziomu playera usuwać plików, co jest dla mnie jedynym minusem powstrzymującym mnie przed jego zakupem. ALE wyczytałem w manualu, że można z poziomu playera dodawać pliki do ulubionych. Czy da się potem tą listę podglądać podłączając C10 do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy C10. Z tego co się orientuje, to nie da się z poziomu playera usuwać plików, co jest dla mnie jedynym minusem powstrzymującym mnie przed jego zakupem. ALE wyczytałem w manualu, że można z poziomu playera dodawać pliki do ulubionych. Czy da się potem tą listę podglądać podłączając C10 do kompa?

Z wielu dobrych playerów się nie da usuwać. Opus#1, Ibasso DX90 również są pozbawione tej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Czy ktoś słuchał na tym graju AKG k550/k551? Wydaje mi się, że powinno to fajnie się zgrać, czy dobrze kombinuję?

Sam słucham na AKG K 551 i zgrywa się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji czyta ape. ale okrutnie tnie ten fornat, wcześniej w ogóle nie czytał. Odtwarzacz jest zdecydowanie szybszy.AKG 551 do metalu i rocka rewelacja po rekablingu!!!

Edytowane przez pazi1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K551 już przyszły i poszły. Niestety dla mnie góra za ostra i za dużo jej, podobnie jak w ER-4s. Nawet C10 nie udało się jej dla mnie załagodzić.

 

Być może, ja słucham klasyki i na górę jestem bardzo wyczulony :)

@Touok musisz spróbować ER4SR, góra złagodzona i do klasyki super jeśli dobrze tolerujesz Ety pod względem aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dało by się, żeby ktoś mi w kilku zdaniach opisał jak wyglądają różnice w dźwięku pomiędzy Colorfly C10, a Ibasso DX80? Czytałem recenzje obydwu grajków i ciężko mi z nich wywnioskować ewentualne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię, bo może kiedyś się komuś przyda, DX80 nie powiem bo słuchałem dawno i nie pamiętam ale DX90 to przy C10 to taki Pudzian kontra dyrygent orkiestry ;) Czyli siła, pewność siebie i solidność dźwięku kontra zatopienie się w pięknej harmonii muzyki podanej w sposób który trudno opisać ale lepszej prezentacji wśród grajków jakie miałem lub słuchałem, nie słyszałem ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, aktualnie korzystam z konfiguracji dx50 + foniaki pfe022 + K550mkII (przy okazji dziękuję koledze brunnerius za poradę, okazała się być strzełem w dziesiątkę), za taką cenę świetna rozdzielczość i bas, ale życzyłbym sobie więcej dynamiki, głębszej sceny i bardziej angażującej góry. Dlatego właśnie myślę nad przesiadką na dx90, dx80 lub właśnie C10. Dx90 brałbym od ręki, ale pozostałe mogę mieć za pół ceny tegoż, więc ... dx80 ma chyba odpowiadającą mi sygnaturę dźwięku, ale reszta to według mnie krok w tył ze strony ibasso (brak wymienialnej baterii, bezsensowny duży ekran, brak 3stopniowej regulacji gainu, brak wsparcia dla rockboxa etc.) C10 wydaje się obiecujący, ale martwi mnie ten "odgłos" przy zmianie utworów. Jestem na coś takiego bardzo wyczulony, to był jeden z powodów dla których zrezygnowałem z novy n1, więc stąd pytanie : jak bardzo wyraźny, dokuczliwy jest ten dźwięk ? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia osobiście. Drugi aspekt to awaryjność. Czy jakiś użytkownik byłby w stanie opisać jak C10 wytrzymuje próbę czasu ? I czy ktoś miał może styczność z ich serwisem ? Z góry dziękuję o pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, do usług ;) postaram się raz jeszcze pomóc, otóż, głębia sceny, tu wygrywa dx90 ale c10 broni się dokładniejszym pozycjonowaniem, takim, nie wiem jak to tobie opisać, ok, inaczej, dx90 Ci rozłoży ładnie wszystko na czynniki pierwsze względem C10, za to c10 tak Ci to pięknie poukłada, że harmonia zwali Cię z nóg :) czyli jak chcesz sobie analizować (tak jak mi się kiedyś wydawało, że chcę) to bierz dx90, jak pragniesz czerpać przyjemność z muzyki i Twoje ciągotki do analizy są incydentalne to c10 jest dla Ciebie, do tego dochodzi czynnik niemierzalny, u Ciebie może być inaczej, emocjonalność przekazu, tu dx90 nie ma czego szukać. Dynamika, tu znowu jest po stronie dx90, tylko czasem mam wrażenie, że sztucznie, w c10 jak muza ma Cię kopnąć, to Cię kopnie, jak ma uśpić, to uśpi, dx90 jest w tej materii mniej tolerancyjny. Pyknięcia, no cóż, nie ma róży bez kolców ale czy porzucasz piękno kwiatu dlatego, że może zaboleć jak będziesz zrywał? ;) Awaryjność, mi się ani razu nie zwiesił, nie wiem jak Inszemu i Johnowi, ale u mnie działa bezproblemowo.

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności