Skocz do zawartości

Colorfly C10


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - problem mam. Zrzucam soft na playera. Skanuję pliki w poszukiwaniu nowego softu, daję "Confirm to upgrade", ekran czarny, następuje restart i...mam cały czas soft 1021...Co robię źle?

 

 

EDIT: Dobra, jednak to nie jest mój dzień - podłączyłem do ładowania (a miałem 34%) i ruszył (sam sobie mogę dać lajka :) )

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pliczki z zipa wrzucasz do glownego katalogu do wbudowanej pamieci (nie sd) i z menu upgrejd az powie ze skonczyl. Potem restart przytrzymujac power.

Szkoda.

Ale przed chwilą wgrałem u siebie i na początek chciałem przetestować DAC na Win10 x64. Sterowniki się wgrywają, pokazuje że zainstalowało DACa USB Colorfly i... nic. Nie ma w urządzeniach żadnego DACa.

Potwierdzam nie dziala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to działa z telefonem (S6)!

Tylko jakieś pierdy trochę zakłócają muzykę. Nie wiem czy coś nie tak ze wzmacniaczem, czy przez kabel idą zakłócenia z sieci GSM (ale przewód 30cm, więc blisko siebie sprzęty nie leżą).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Ale przed chwilą wgrałem u siebie i na początek chciałem przetestować DAC na Win10 x64. Sterowniki się wgrywają, pokazuje że zainstalowało DACa USB Colorfly i... nic. Nie ma w urządzeniach żadnego DACa.

ciekawe jak na linuksie puszczonego chociaż z liveusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra nadszedł czas na pewne podsumowania. Do tej pory owszem, mówiłem że C10 gry super ale mialem stosunkowo małe doświadczenie w przenośnych high endowych dapach więc jakoś strasznie nie piałem bo sądziłem że porównywalna jakość będzie standardem. Mam swoją c10 od października zeszłego roku, kupiłem go w ciemno jako pierwszego audiofilskiego dapa. Po jakimś czasie zaczałem kręcić nosem na obsługe i zacząłem szukać zastępstwa. Super jak by grał lepiej ale już ta sama jakość/przyjemność z odsłuchów w parze z lepszą obsugą była by dla mnie satysfakcjonująca. Troche potestowałem, troche pokupowałem i wyszedł mi taki wynik:

 

Colorfly C10 5:0 Reszta świata (pioneer xdp100r, questyle qp1r, astell and kern ak300 i ak380, cowon plenue p1)

 

Jasne że można wskazać co te inne grajki mają lepszego w dźwięku (pioneer rozdzielczość i scena, astell wyrafinowanie) ale jeśli chodzi o czystą przyjemność to colorfly jest w zypełnie innej lidze. Próbowałem się do tamtych przyzwyczaić i pewnie mógłbym z nimi żyć ale cały czas w głowie kołatało mi że colorfly chyba grał to lepiej i zawsze po powrocie nabierałem głębokiego wdechu myśląć "NO! i o to chodzi". Ciekawe jest to że nigdy nie miałem w drugą stronę.Czy da się lepiej? Pewnie, bo moja stacjonarka pokazuje że przenośnym dapom jeszcze daleko do klasowości stacjonarnych klocków.

 

Podsumowując bez pitolenia o technicznych właściwościach czysto subiektywnie określę dźwięk c10 tak: magiczny, homogeniczny, wciągający i angażujący, naturalny, niemęczący, soczysty, gładki, bezpośredni, sprzęt znika i jest tylko muzyka. Jednocześnie nie mam wrażenia podczas odsłuchów że cokolwiek tracę z technikaliów

 

Najbliżej pokonania c10 miał ak300 ale to nadal tylko bardzo dobry odtwarzacz muzyki o czym nie dawał mi zapomnieć również żaden z pozostałych konkurentów.

 

Żeby nie było z minusów C10 można wymienić: długi start z dużymi kartami pamięci, brak gapless i pykanie przy zmianach utworów, obsługa może nie okropna ale taka z przed 10-15 lat. Podczas próby zmiany na coś przyjaźniejszego wspaniałe obsługi i ficzersy nie rekompensowały mi dźwiękowego downgrejdu.

 

Wiem że jeszcze lepszy jest C4 ale jego problemy z obsługą wszystkich plików (C10 łyka wszystko jak leci łącznie z hiresami, DSD i cue), wielkość, bateria to już przesada.

Mogą lepsze być również DX100 i pono ale tutaj wzorowo obsługowo, bateriowo też nie bedzie. Może DX200 da mu radę ale póki co ja zostaje z moją C10 bo jest MISTRZOWSKA.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś raczej jeszcze nic nie napiszę, bo... X5 gra lepiej.

Może C10 musi się wygrzać?

 

 

A jak podłączam oryginalny kabel do komputera, ten nie rozpoznaje sprzętu.

Też tak macie przy Windows 10?

Sprzęt sprzętem, ale wygrzać musi się przede wszystkim głowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ściągnąć firmware, ale coś nie chce iść... Wyskakuje błąd sieci

 

Dziś raczej jeszcze nic nie napiszę, bo... X5 gra lepiej.

Może C10 musi się wygrzać?

 

 

A jak podłączam oryginalny kabel do komputera, ten nie rozpoznaje sprzętu.

Też tak macie przy Windows 10?

mam x5 i c10. c10 gra soczyście i fanowo dla mnie lepiej niż x5. x5 brzmi cieplej nie ma takiego fanu i kopa jak c 10. posiadam tez ak 120 i również uważam że c10 gra lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś źle mi się zapgrejdował i teraz plików muzycznych nie chce grać... :mellow:

 

 

 

PS

 

Przepraszam za zamieszanie, stary dziad ze mnie i do tego nieogarnięty, poklikałem i poszło, po prostu zmieniono zasadę uruchamiania plików

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności