Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

A przypadkiem to nie tak, że przy szerszym rozstawieniu scena się poprawia właśnie przez to, że nie ma za nimi ściany? Jakby była ściana może by nie było takiego efektu.

Ja swoje 5-calówki też mam ustawione na środku pokoju, bez żadnej ściany. Jak stawiałem je pod ścianą na próbę to owszem, basu było duuużo więcej, ale wydaje mi się, że scena ucierpiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Stary, to nie to. Testowałem takie ustawienie kiedy stoją przy ścianie, a ja bliżej nich tak, żeby zachować trójkąt równoboczny i jest bajka zarówno ze sceną jak i barwą dźwięku.

Kilka prostych zabiegów i bad już jest tam gdzie chcę, teraz tylko muszę osiągnąć to samo przy szerszym rozstawieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem na etapie przemeblowania i wyboru mebli i myślę jak tutaj się poukładać z moimi Fostexami. Miało być biurko na środku dłuższej ściany. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie.

 

A co myślicie o ustawieniu biurka z monitorami przy oknach? W sensie, że za monitorami jest ściana z oknem. Wtedy było by mniej więcej na środku krótszej ściany, czyli tak jak "książka pisze" ;)

Jak coś to pokój ma 4,3m x 3,3m.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w końcu przymierzam się do jakichś monitorów i przybiegam po pomoc ;)

Potrzebuję czegoś, co ma maksymalnie 20 cm szerokości (dobrze gdyby było bliżej 18), włącznik z przodu, nie szumi i gra z lekkim ociepleniem (lub pozwala to uzyskać pokrętłami), by zrównoważyć DACa. Dobrze gdyby bassreflexy były z przodu. Co prawda na razie stałyby na biurku na środku pokoju, a za nim jest z półtora metra do szafki z książkami, ale pewnie niedługo wylądują pod ścianą, bez możliwości ich odsunięcia dalej niż 20 centymetrów.

 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 1500 - nieważne czy używki, czy nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuję czegoś, co ma maksymalnie 20 cm szerokości (dobrze gdyby było bliżej 18), włącznik z przodu, nie szumi i gra z lekkim ociepleniem (lub pozwala to uzyskać pokrętłami), by zrównoważyć DACa. Dobrze gdyby bassreflexy były z przodu. (...)

Cenowo chciałbym się zmieścić w 1500

 

I może frytki do tego? :P

 

Serio - nie znajdziesz NICZEGO w tej cenie z włącznikiem z przodu, bo mało które monitory mają ten "ficzer". Z tych popularniejszych to chyba tylko ADAM Audio robią monitory z włącznikami na froncie. Wynika to z prostej rzeczy: monitory służą do pracy ciągłej przez wiele godzin, więc nie muszą być co chwilę włączane i wyłączane.

Ba, zdarza się, że działają po kilka dni non-stop! Dlatego najłatwiej to obejść podpinając je oba do jakiejś listwy z włącznikiem i tak je uruchamiać/wyłączać.

 

Kolejne irracjonalne wymaganie: mała kubatura, ale dźwięk ocieplony. Przy małej budzie ciężko zmieścić duży woofer, a co za tym idzie - nie ma co liczyć na dobry, mięsisty dół. Kropka.

 

Jedyne, co mi przychodzi teraz do głowy to zamów sobie Presonus Eris E5 (nówki) i zobacz jak się sprawują w Twoich warunkach. Najwyżej oddasz w 14 dni. Mają 18 cm szerokości (mierzyłem je kwadrans temu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za radę - zapewne w weekend zamówię :)

 

Choć co do ciepła, to się nie zgodzę, bo takie np. Creativy T20 są ciepłe (marne, ale jednak) ;)

 

Przy okazji pytanie towarzyszące: czy warto ładować się w takiego Palmer Pro Monicon do sterowania głośnością (póki nie pojawi się kasa na jakiś interface)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie towarzyszące: czy warto ładować się w takiego Palmer Pro Monicon do sterowania głośnością (póki nie pojawi się kasa na jakiś interface)?

Czytaj moje wpisy parę stron wcześniej :D

 

Albo lepiej: http://forum.mp3store.pl/topic/137560-modyfikacja-regulatora-glosnosci-do-monitorow-potencjometr/

Edytowane przez Lirick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie towarzyszące: czy warto ładować się w takiego Palmer Pro Monicon do sterowania głośnością (póki nie pojawi się kasa na jakiś interface)?

 

Nie ma kompletnie sensu. Lepiej regulować w systemie do czasu zakupu interfesju. Zwłaszcza jak będziesz mógł mieć interfejs pod ręką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Alpha 50 to będę miał porównanie w kwestii tych szumów :D Dźwiękowo mogę je polecić z czystym sumieniem do zastosowań, jak to ująłeś, "multimedialnych".

Z tej strony 65. Szum jest. Cichszy niż ten z wentylatora z zasilacza ATX (budę mam wyciszoną częściowo i na dobrych podzespołach). Odpowiedzialne są za niego tweetery. Przy cichym słuchaniu muzyki, też go da się wyłapać w odległości circa about 2-3 łokcie.

Panowie, w końcu przymierzam się do jakichś monitorów i przybiegam po pomoc ;)

Potrzebuję czegoś, co ma maksymalnie 20 cm szerokości (dobrze gdyby było bliżej 18), włącznik z przodu, nie szumi i gra z lekkim ociepleniem (lub pozwala to uzyskać pokrętłami), by zrównoważyć DACa. Dobrze gdyby bassreflexy były z przodu. Co prawda na razie stałyby na biurku na środku pokoju, a za nim jest z półtora metra do szafki z książkami, ale pewnie niedługo wylądują pod ścianą, bez możliwości ich odsunięcia dalej niż 20 centymetrów.

 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 1500 - nieważne czy używki, czy nowe.

Tu masz moje poszukiwania. Może jakieś info się przyda. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się i dozbierał do A3X.

Edytowane przez nietopyrz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

REL to firma produkująca tylko suby, są naprawdę dobre. Kolega ma takiego jest szybki zbity z mega wygarem. Do muzyki szukaj szybkiego suba najlepiej o konstrukcji zamkniętej, bez basreflexu.

REL produkował dobre, naprawdę dobre subwoofery kiedyś, teraz mają one tendencję do grania raczej jednostajnego, może poza wyższymi modelami.

 

Warto zaznaczyć, że niektóre stare modele z otworem to nie były modele strice oparte o konstrukcję bass-reflex, ergo: były całkiem szybkie i zwarte. Jednak to działało tylko w przypadku RELa, zdecydowana większość subwooferów posiadających bass-reflex po prostu gra jednostajnie, akurat w tym przypadku ten rodzaj obudowy to jest naprawdę średni pomysł. To samo, ale już mniej, tyczy się membrany biernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś ADAMów A7 i może się odnieść do modeli poruszanych w tym wątku? Muszę się zdecydować w weekend, a cena dobra.
Z tego co czytałem, to grają Vką, z tym, że góra bedzie raczej znacznie lepsza. W końcu to wstęga. Z uwagi, że jestem posiadaczem Staxów i wysokie tony w wiekszości dynamików są dla mnie nie akceptowalne, dlatego się trochę napaliłem :D
Mytek i ADAMy - może być susza :wacko:
Ale gość podobno słuchał ich z integry i nie narzekał :D

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęga daje wrażenie lekkości i niekończącej się góry, także jak lubisz taką zwiewność to polecam. Tylko berylowe wklęsłe kopułki w Focalach dają radę wstęgowej technologii ADAMów. Różnic między A7 i A7x polecam poszukać na anglojęzycznych stronkach. Tam jest ogrom informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak tam jest z A3X, słychać jakieś szumienie przy najniższych wartościach volume lub zwyczajnie bez podawanego sygnału?

 

A ja nadal czekam aż któryś z "szumowców" w końcu przetestuje swoją instalację elektryczną, podpinająć źródło (najprawdopodobniej kompa) oraz monitory do jakiegoś UPSa, który może być najtańszym rozwiązaniem problemu ;)

 

Ja u mnie słyszę różnicę między wpięciem w gniazdko ścienne, a wpięciem w UPSa. Właśnie w szumach i "brudach". Uroki starego budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pany jak tam jest z A3X, słychać jakieś szumienie przy najniższych wartościach volume lub zwyczajnie bez podawanego sygnału?

 

A ja nadal czekam aż któryś z "szumowców" w końcu przetestuje swoją instalację elektryczną, podpinająć źródło (najprawdopodobniej kompa) oraz monitory do jakiegoś UPSa, który może być najtańszym rozwiązaniem problemu ;)

 

Ja u mnie słyszę różnicę między wpięciem w gniazdko ścienne, a wpięciem w UPSa. Właśnie w szumach i "brudach". Uroki starego budownictwa.

 

Tu może być pies pogrzebany. W innym miejscu tak na chwilę odpaliłem jeden i wtedy na szumienie uwagi nie zwróciłem, lecz to były inne warunki - nie względna cisza i spokój. UPSa nie skombinuję...

 

Ale już abstrahując trochę. Właśnie mi się wyłączył jeden głośnik (stand-by), drugi ciągle działa i komizm w tej sytuacji taki, że nie pogłoszę, żeby się wybudził, bo mi oprócz siebie wybudzi towarzystwo śpiące :). Oj Alphy, dlaczegóż one takie "surowe" pod względem kontroli, obsługi i gabarytów....

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy szumami a ja mam problem natury podstawowej - nie mogę uruchomić zestawu, który skompletowałem dzięki waszym wypowiedziom i informacjom :(

 

Eriski E5 + Scarlet 2i2 - po podłączeniu interfejsu do komputera pojawia się komunikat o niepowodzeniu w instalacji oprogramowania sterownika urządzenia. W panelu Urządzenia i drukarki Scarlet 2i2 jest widoczna, natomiast we właściwościach stan urządzenia opatrzony jest informacją Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10).

Nie bardzo wiem co zrobić w takiej sytuacji, proszę o rady i sugestie oraz z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy szumami a ja mam problem natury podstawowej - nie mogę uruchomić zestawu, który skompletowałem dzięki waszym wypowiedziom i informacjom :(

 

Eriski E5 + Scarlet 2i2 - po podłączeniu interfejsu do komputera pojawia się komunikat o niepowodzeniu w instalacji oprogramowania sterownika urządzenia. W panelu Urządzenia i drukarki Scarlet 2i2 jest widoczna, natomiast we właściwościach stan urządzenia opatrzony jest informacją Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10).

Nie bardzo wiem co zrobić w takiej sytuacji, proszę o rady i sugestie oraz z góry dziękuję za pomoc.

 

A wpadłeś na to, że trzeba do Scarlett zainstalować DEDYKOWANE sterowniki? ;)

Boże, czy nikt już nie czyta instrukcji?

 

Żebyś teraz nie pytał o to skąd wziąć te sterowniki to już Ci ułatwię. Masz :P

https://us.focusrite.com/downloads?product=Scarlett+2i2

 

EDIT:

 

Żeby było śmieszniej: na bank dostałeś do Scarlett płytkę, na której MASZ te sterowniki...

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismovsky, nasz przewodniku w otchłaniach monitorów studyjnych ;) wielkie dzięki.

Pomogło - sterowniki ściągnięte i zainstalowane, Scarletka działa :D .

 

A tak nawiasem, z interfejsem który kupiłem nie otrzymałem płytki ze sterownikami - zakup z drugiej ręki.

Nie otrzymałem również instrukcji, w związku z czym ośmielę się na jeszcze jedno lamerskie pytanie - na panelu przednim jest mały przycisk oznaczony 48V - do czego to służy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale może komuś coś wiadomo o jakichś okazyjnych sprzedażach? Rozglądam się za jakimiś 5kami, w grę wchodzą LSR305. jakieś Fostexy albo Erisy.

Może jakiś znajomy sprzedaje albo coś, jak wcześniej była okazja Erisów E5 za 6 stówek. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności