Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Mlz

Słuchawki z aktywnym tłumieniem

Question

Cześć! 

Od jakiegoś czasu zacząłem czuć potrzebę głębokiej ciszy. Zawsze kiedy przystępuję do pracy, zakładam stopery, by mnie nic z zewnątrz nie mogło rozproszyć. Niestety stoper są ,,takim sobie" rozwiązaniem, bardzo pomagają - ale to jeszcze nie to. Poszukuję słuchawek, które byłby w stanie służyć mi jako stopery z głośnikami. Jeśli chodzi o ich jakość, to nie jest to pierwszy priorytet, bo na tych słuchawkach będę słuchać co najwyżej materiałów technicznych, ewentualnie jakiś podcastów, zresztą od jakiegoś roku zanikła mi audiofilia - w związku z tym, preferowałbym konfigurację bezprzewodową bluetooth. Dodam, że jeśli chodzi o mobilność to źródłem byłby mój iP 6s+ bez żadnych sterydów (tak więc inwestycja w słuchafony wyższej klasy tym bardziej nie ma sensu).  Słuchawki mogą być też po kablu, byle dało się je przenosić (czyli bez stacjonarnego nadajnika).

W skrócie; bezprzewodowe słuchawki do słuchania ciszy (co w zasadzie może się zmienić, jeśli znajdę coś bardziej uprodutywniającego do słuchania, jak cisza :D), niekoniecznie klasy premium, jeśli chodzi o jakość dźwięku, bo narazie i tak nie miałbym do czego tego podpiąć. Byłoby super, gdyby były w stanie wytłumić dochodzący gwar uliczny z otwartego okna, czy np. taki, jaki panuje w komunikacji miejskiej.

Ile musiałbym wydać minimum na taki setup? I jak ogólnie sprawuje się ta cała redukcja szumów, aktywne tłumieni.e, czy jak zwał, tak zwał

Z góry dzięki za wszelkie porady i przemyślenia :)

Edited by Mlz

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

W szukajce (prawy górny róg ) wpisujesz anc, z lewej strony wybierasz This Forum.

Zanim ktoś odpowie zdążysz trochę poczytać ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Inszy
      Audictus ze swoimi słuchawkami pojawiał się u nas już kilkukrotnie, z reguły wypadając bardzo dobrze w relacji jakości dźwięku do ceny. Dziś sprawdzamy jak na razie jedyny nauszny model bezprzewodowy w ofercie producenta, czyli Audictus Winner.
      Został on wyceniony na poziomie 149 złotych, a więc podobnie jak modele przewodowe. Czy jednak utrzymanie niskiej ceny oraz dołożenie układu Bluetooth nie odbiło się na jakości produktu?

Po odpowiedź zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/audictus-winner-recenzja/

• By Swordfish_
      O ile recenzji jednych i drugich słuchawek Fostexa jest już trochę w sieci, to tym razem proponuje się im przyjrzeć z nieco innej perspektywy. A na dodatek zestawić je ze sobą. Bo pomimo tego, że różni je (nie tylko) cena, to może okazać się, iż w tym szaleństwie jest metoda. 

"Fostex. Firma znana głownie z trzech rzeczy. Po pierwsze z dość charakterystycznych przetworników głośnikowych, które dobrze znane są na rynku DIY. Drugą jest ogólnie pojęty sprzęt dla użytkowników z branży pro-audio. Trzecią natomiast jest coraz ciekawsza oferta produktów kierowanych na rynek konsumencki."

https://hifizone.pl/recenzja-fostex-th-900-mkii-i-th-610-porownanie/

Serdecznie pozdrawiam i polecam się na (nieodległą) przyszłość
    • By iizii
      Cześć,
      Zastanawiam się jakie słuchawki będą dla mnie najlepsze i jakie jest sens kupować. Pomożecie?

Użytkowanie:
      - Dom/biuro
      - 6-10h dziennie
      - Muzyka/filmy/podcasty/yt/spotify/...
      - Na razie brak super wysublimowanych źródeł dźwięku, ale słuchawki pewnie mi postarczą trochę więc zakładam, że coś się może pojawić

Budżet:
      Do 1.5k zł ale nie mam presji żeby wydać tą sumę. Jak będzie coś spoko za połowę tej ceny przyjmę z otwartymi rękami

Oczekwiania:
      - Bezprzewodowe
      - Wokółuszne
      - Wygodne, miękkie, nieuciskający pałąk, niezgniatające uszów nauszniki
      - Oddychające - nie chce się zagotować w nich w letnie dni
      - Zamknięte - nie chcę się zastanawiać, czy słucham na tyle głośno, że ktoś obok już też słucha mojej muzyki
      - Nie muszą być małe i super przenośne, mogą być duże (byle spełniały punkty powyższe)
      - ANC - może być, nie musi (jakies zwykłe tłumienie wystarczy)

Z różnych stron dochodzą mnie polecenia dwóch modeli: SONY wh10000mx3 i (rzadziej) BOSE qc35 II.
      Ale czy są jakieś sensowne alternatywy? A może coś tańszego skoro ten ANC nie jest dla mnie aż taki ważny?
      Czy wśród słuchawek bez ANC, jest duża różnica między sprzętem za 1000+ a za 1000-?

• By woolf
      Jakie polecacie słuchawki nauszne (zamknięte, polotwarte) do 150zl? (Integra) Myślałem nad ISK HD 2011, hd 681 Evo lub hd669 zależy mi na tym by były wygodne.Głównie mają służyć do słuchania muzyki rock/rap i do csa.Chyba że polecacie jakieś inne modele
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy