Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

W tych pieniądzach nie wziąłbym już takich pseudo-aktywnych kolumn (wzmacniacz jest tylko w jednej z nich, druga jest pasywna).

Jeśli brakuje ci "funu" w monitorach to posłuchaj Focali.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat pomiędzy fostex pm841, a presonus eris e8. Które lepiej dadzą sobie radę w odległości ~3 metrów od słuchacza? Będę ich też słuchał z metra przy komputerze.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlr męski - jack stereo, takie jak Andrewek

 

 

 

 

chciałbym tylko dodać (niejako na swoje usprawiedliwienie), że jeszcze do niedawna określenia aktywny<=>pasywny kojarzył mi się z homoseksualizmem, a męski<=>żeński - z toaletą.

Dziś, te określenia opisują mój nowy system muzyczny! Niebywałe

Edytowane przez yag12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presonusy i interfejs podłączone, pokój przemeblowany, takie rozwiązanie na dzień dzisiejszy to najlepsza opcja. Chcę słuchać muzyki tak jak zakładali muzycy, po latach odsłuchu z wątpliwych źródeł, teraz wiem, że jestem bliżej upragnionego celu bliżej niż kiedykolwiek.

pierwszy był radiomagnetofon kasprzak

później radiomagnetofon sony (dwukasetowy z megabassem)

następnie najtańsze pierdziawki komputerowe

następnie głośniki creative inspire

dalej wzmacniacz ca a500 i tannoy m3

teraz aktywne presonusy e8

 

ehhh, co tam czeka w przyszłości?

Edytowane przez yag12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Myślę nad szalonym pomysłem wymiany moich obecnych monitorów Fostex PM0.4N. Obecnie grają one w pokoju o układzie mniej więcej takim jak to jest zobrazowane na dodanym obrazku (bez zachowania dokładnych proporcji mebli). Pokój jest w 1/3 ze skosem dachowym (od dołu zdjęcia).

Miejscem "pracy" dla monitorów byłoby biurko z prawej strony przy oknie. Biurko ma 120cm x 60cm i może być odsunięte od prawej ściany na maksymalnie 50 cm. Inne opcje z przestawieniem biurka raczej nie wchodzą w grę.

 

Myślę nad zakupem dużo większych monitorów niż mam obecnie i statywów do nich. Teraz pytanie czy pójście w stronę tak dużych monitorów jak Tannoy 802 Fostex PM841 to dobry pomysł czy to jednak przesada?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

pokój.jpg

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niższych głośnosciach na pewno lepszym rozwiązaniem jest sub. Moje Behringery (woofer 6,75") żeby zagrać z dobrym wypełnieniem na basie, to muszę je rozkrecic na połowe mocy przynajmniej. Inaczej bas gdzieś tam zanika. Na niskiej głośności prawie wcale go nie słychać.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś polskie aps aeon? Czy warto na nie odkładać zamiast presonus eris e8 lub focal alpha 80?

Focal Alpha to klasa, nie wiem czy warto dopłacać aż 3 razy więcej do aps aeon :)

 

Focale są świetne, ale Aeony też są wybitnymi monitorami w swojej klasie cenowej. Niestety, są IMO dość wybredne akustycznie, więc nie polecam ich do słabo zestrojonego pomieszczenia.

@music hunter

widzę, że już planujesz wymianę po PreSonus E5. Zastanawiam się nad wymianą solo 6C właśnie na E5. Mówisz, że nie opłaca się E5 tylko lepiej E8 Focale?

 

Jak lubisz "mięso" z Microlabów Solo 6C to nie polubisz zapewne ani E5, ani E8. Focale Alpha 80 oraz Tannoy Reveal 802 mogą dać Ci bardziej "ludzkie" granie i więcej dołu.

 

Ogólnie to bawi mnie porównywanie konsumenckich 6.5" zestawów stereo do dość sterylnych już na starcie i mniejszych (tylko 5,25") monitorów studyjnych bliskiego pola. Obstawiam, że nawet 8" monitory nie zagrają Ci taką ilością dołu jak Microlab.

 

No ale jeśli nie zależy Ci na ilości basu, a na jakości przekazu to doznasz szoku przy przesiadce z Solo6c na jakiekolwiek monitory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to presonusów e5 jeszcze nie mam gość ich nie wysłał jeszcze i się nie odzywa, więc... A jakie monitory klasy aps aeon nie będą wrażliwe na akustykę pomieszczenia. Mam długi wąski pokój, około 3x5-6 m, meble go jeszcze zwężają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wąskim to masz przegwizdane. Do kiszki to lepiej chyba nawet wężej grające monitory, żeby zredukować ilość odbić. Dosyć nieczułe na adaptację pomieszczeń były u mnie Adam A7x.

Presonus E8 też jakoś mocno nie wybrzydzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz 80% odsłuchów to na monitorach (E8) ale to również ze względu na małe dziecko w domu przede wszystkim. Od kiedy je posiadam zmieniło się to, że są dużo lepiej ustawione i grają z kompa przez UMC22.

 

PS

Koledze przez forum kupiłem Fostexy 0.4n i jest bardzo zadowolony :)

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Dac Magic Plus (tego z wzmacniaczem słuchawkowym i XMOSem - reszta taka sama jak bez "plusa"), jak dla mnie fajne połączenie - zwłaszcza na pierwszym filtrze.

 

Niestety nie porównywałem go z interfejsami, więc nie wiem jak wypada w stosunku do np. Scarlett

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do ok 2k pln udało mi się tylko przesłuchać E8 a interesują mnie jeszcze LSR308 i focal alpha 80 pytanie czy jakoś bardzo różnią się te monitory między sobą? Słucham najwięcej metalu i elektroniki więc lubię mięsko.

Informacji co do pomieszczenia nie daje bo studiuję i nie wiem czy jeszcze nie zmienię mieszkania.

 

Drugie pytanie, mam klona (wzmacniacz słuchawkowy) i za DACa robi ak4399 z xmosem, jak dolutuje wyjścia RCA do DACa to już nic więcej nie będę potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności