Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym szedł w pro-audio. W tej cenie można mieć świetny aktywny zestaw stereo, Mi już zostało niewiele do dozbierania na Focal Twin6 Be / Trio6 Be ;)

 

Rozumiem, że do odsłuchu ? Czy produkcji ?

 

Co byś jeszcze polecił w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu zadań.

Z ciekawych alternatyw miałbyś jeszcze ADAMy S2x oraz S3x (ZenekHajzer jest ich wielkim fanem). Do tego są jeszcze spoko Event Opal oraz kombinowanie z zestawami 2.1 (np. 2x Focal Solo6 BE + Focal Sub6 BE).

 

Widzisz, z monitorami to jest taka fajna sprawa, że jak chcę posłuchać czegoś "funowo" to podbijam sobie LF i HF z tyłu monitorów, tworząc V-kową charakterystykę, a jak chcę popracować nad brzmieniem mojego kawałka to wtedy przestawiam wszystko do "flat" i gitara. Dzięki pro-audio mam taki zestaw 2w1, bez zagracania. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu zadań.

Z ciekawych alternatyw miałbyś jeszcze ADAMy S2x oraz S3x (ZenekHajzer jest ich wielkim fanem). Do tego są jeszcze spoko Event Opal oraz kombinowanie z zestawami 2.1 (np. 2x Focal Solo6 BE + Focal Sub6 BE).

 

Widzisz, z monitorami to jest taka fajna sprawa, że jak chcę posłuchać czegoś "funowo" to podbijam sobie LF i HF z tyłu monitorów, tworząc V-kową charakterystykę, a jak chcę popracować nad brzmieniem mojego kawałka to wtedy przestawiam wszystko do "flat" i gitara. Dzięki pro-audio mam taki zestaw 2w1, bez zagracania. ;)

 

Lubię szkołę grania Adam. Miałem przez 3 lata A7X i świetnie wspominam. Był to w ogóle sprzęt który na dłużej się u mnie ostał. Grały z M-DACiem. Sterowanie z pilota, całkiem fajny preamp.

Ja monitory potrzebuje tylko do odsłuchów. Te Focale są 2,5 i 3 drożne. Muszą stać tak poziomo ?

 

Event opal to jest ogień. Bardzo dynamiczne kolumny z petardą ale w tej cenie można już 3 way jakieś kupić. Trininty słuchałem i też robią wrażenie. Słuchałeś może jakieś APSy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w odsłuchach Focale są świetne. A Trio6 mają obracany zestaw tweeter/woofer 5", więc mogą stać zarówno w pionie jak i w poziomie. ADAMy musisz już kupić albo w wersji V, albo H.

 

Eventy będą mniej precyzyjne na górze. Jednak ten wklęsły tweeter Focala robi robotę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Super, że Ci się podoba! A pomyśl, że to tylko NAJTAŃSZY ze zbalansowanych DACów sektora pro-audio. Już rozumiesz skąd taki zachwyt nad tymi sprzętami? ;)

 

Maksimum jakości za minimum ceny. Czyli odwrotnie jak przy audiofillskim voodoo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do obu zadań.

Z ciekawych alternatyw miałbyś jeszcze ADAMy S2x oraz S3x (ZenekHajzer jest ich wielkim fanem). Do tego są jeszcze spoko Event Opal oraz kombinowanie z zestawami 2.1 (np. 2x Focal Solo6 BE + Focal Sub6 BE).

 

Widzisz, z monitorami to jest taka fajna sprawa, że jak chcę posłuchać czegoś "funowo" to podbijam sobie LF i HF z tyłu monitorów, tworząc V-kową charakterystykę, a jak chcę popracować nad brzmieniem mojego kawałka to wtedy przestawiam wszystko do "flat" i gitara. Dzięki pro-audio mam taki zestaw 2w1, bez zagracania. ;)

Lubię szkołę grania Adam. Miałem przez 3 lata A7X i świetnie wspominam. Był to w ogóle sprzęt który na dłużej się u mnie ostał. Grały z M-DACiem. Sterowanie z pilota, całkiem fajny preamp.

Ja monitory potrzebuje tylko do odsłuchów. Te Focale są 2,5 i 3 drożne. Muszą stać tak poziomo ?

 

Event opal to jest ogień. Bardzo dynamiczne kolumny z petardą ale w tej cenie można już 3 way jakieś kupić. Trininty słuchałem i też robią wrażenie. Słuchałeś może jakieś APSy ?

Ja miałem kilka/kilkanaście dni S3X-V u siebie. Gonione z nfb27 i scarlett 2i2/2i4. Potęga dźwięku, ale w moim pomieszczeniu się dusiły. Potem przez pół roku miałem A7X jako ich godny substytut. Naprawdę byłem zadowolony. Przeprowadzka zmusiła mnie do sprzedaży. Ale jeśli A7x były ok, to S3X-V będzie mega opcją. Korci mnie jeszcze kiedyś posłuchać focali, które Nismo poleca. Tylko w sumie nie wiem po co :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do obu zadań.

Z ciekawych alternatyw miałbyś jeszcze ADAMy S2x oraz S3x (ZenekHajzer jest ich wielkim fanem). Do tego są jeszcze spoko Event Opal oraz kombinowanie z zestawami 2.1 (np. 2x Focal Solo6 BE + Focal Sub6 BE).

 

Widzisz, z monitorami to jest taka fajna sprawa, że jak chcę posłuchać czegoś "funowo" to podbijam sobie LF i HF z tyłu monitorów, tworząc V-kową charakterystykę, a jak chcę popracować nad brzmieniem mojego kawałka to wtedy przestawiam wszystko do "flat" i gitara. Dzięki pro-audio mam taki zestaw 2w1, bez zagracania. ;)

Lubię szkołę grania Adam. Miałem przez 3 lata A7X i świetnie wspominam. Był to w ogóle sprzęt który na dłużej się u mnie ostał. Grały z M-DACiem. Sterowanie z pilota, całkiem fajny preamp.

Ja monitory potrzebuje tylko do odsłuchów. Te Focale są 2,5 i 3 drożne. Muszą stać tak poziomo ?

 

Event opal to jest ogień. Bardzo dynamiczne kolumny z petardą ale w tej cenie można już 3 way jakieś kupić. Trininty słuchałem i też robią wrażenie. Słuchałeś może jakieś APSy ?

Ja miałem kilka/kilkanaście dni S3X-V u siebie. Gonione z nfb27 i scarlett 2i2/2i4. Potęga dźwięku, ale w moim pomieszczeniu się dusiły. Potem przez pół roku miałem A7X jako ich godny substytut. Naprawdę byłem zadowolony. Przeprowadzka zmusiła mnie do sprzedaży. Ale jeśli A7x były ok, to S3X-V będzie mega opcją. Korci mnie jeszcze kiedyś posłuchać focali, które Nismo poleca. Tylko w sumie nie wiem po co :)
A jak bys scarletty i nfb27 w tej roli porownal?

Plis plis... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać różnicę.

NFB pełniej i cieńszą kreską rysowało to wszystko (w sensie wypełnienie było, ale kontur był ostrzejszy w stosunku do Scarletek), plus bardziej wgłąb. Skarletki bardziej jak rysunek techniczny z nieco grubszą kreską. Nie był to dla mnie skok jakościowy/przepaść/różnica wielu klas. Było nieco fajniej, ale za różnicę w cenie wolałbym sobie fundnąć fajne wakacje :)

Jakoś mnie dooopy nie urwało. Z tymże wiesz, że ja i Ty różnimy się drastycznie w ocenach źródeł i ja jestem na ich jakość bardziej głuchy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do obu zadań.

Z ciekawych alternatyw miałbyś jeszcze ADAMy S2x oraz S3x (ZenekHajzer jest ich wielkim fanem). Do tego są jeszcze spoko Event Opal oraz kombinowanie z zestawami 2.1 (np. 2x Focal Solo6 BE + Focal Sub6 BE).

 

Widzisz, z monitorami to jest taka fajna sprawa, że jak chcę posłuchać czegoś "funowo" to podbijam sobie LF i HF z tyłu monitorów, tworząc V-kową charakterystykę, a jak chcę popracować nad brzmieniem mojego kawałka to wtedy przestawiam wszystko do "flat" i gitara. Dzięki pro-audio mam taki zestaw 2w1, bez zagracania. ;)

Lubię szkołę grania Adam. Miałem przez 3 lata A7X i świetnie wspominam. Był to w ogóle sprzęt który na dłużej się u mnie ostał. Grały z M-DACiem. Sterowanie z pilota, całkiem fajny preamp.

Ja monitory potrzebuje tylko do odsłuchów. Te Focale są 2,5 i 3 drożne. Muszą stać tak poziomo ?

 

Event opal to jest ogień. Bardzo dynamiczne kolumny z petardą ale w tej cenie można już 3 way jakieś kupić. Trininty słuchałem i też robią wrażenie. Słuchałeś może jakieś APSy ?

Ja miałem kilka/kilkanaście dni S3X-V u siebie. Gonione z nfb27 i scarlett 2i2/2i4. Potęga dźwięku, ale w moim pomieszczeniu się dusiły. Potem przez pół roku miałem A7X jako ich godny substytut. Naprawdę byłem zadowolony. Przeprowadzka zmusiła mnie do sprzedaży. Ale jeśli A7x były ok, to S3X-V będzie mega opcją. Korci mnie jeszcze kiedyś posłuchać focali, które Nismo poleca. Tylko w sumie nie wiem po co :)

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. One w ogóle mają możliwość zamontowania DACa firmowego, ciekawe czy to coś warte jest. Czy słyszałeś jakieś szumy, pyknięcia ? Wnerwia mnie to, że w sprzęcie za tyle kasiory coś mi tam trzaska w kolumnach.

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to się nie interesowałem.

To było kiedy nie do końca wiedziałem jak to podłączyć i ich właściciel mi to składał.

Ja się tylko jarałem dźwiękiem. Ale coś mi świta, że kiedyś na Thomannie widziałem dedykowaną płytkę. Tylko nie wiem czy to było do piątek, czy do trójek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci to koledzy tłumaczyli.

 

Jest pierdyliard powodów, dla których może "brumić" czy szumieć sprzęt audio. U mnie to była ciulowa instalacja elektryczna w domu. Jak wpiąłem w ścianę UPSa, a dopiero potem w UPSa laptopa, monitory i interfejs to ucichło.

 

Czasem też ludzie mają spieprzone zasilacze/ładowarki laptopowe i potem monitory przenoszą zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, w postach nie piszą o brumieniu jako efekcie kiepskich zasilaczy, wadliwej instalacji, ale

cyt."and it appears it's just a characteristic of monitors", że te kolumny po prostu tak mają, że taki ich myk,

tu główny wątek,

https://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/917370-quietest-active-monitors-hiss-etc.html

chociaż wątpię jednak, żeby ktoś go chciał przeczytać.

 

jeden z postów wskazuje na wzmacniacz zastosowany w monitorze?

Thing is ... tweeters don't hiss. Amplifiers and other active components do. So if you hear hissing from your tweeter, at any level, it's coming from the amplifier or some other active component in the audio chain, not from the tweeter itself.
So, if you hear hiss from an active monitor, that hiss might be coming from the amplifier in the monitor, or it might be coming from an interface or equaliser or preamp ... or whatever ... that's somewhere else in the system.
Obviously if you disconnect all input from the monitor and it still hisses when you turn it up, then it's the amp in the monitor. If not, start looking elsewhere.
You might have cumulative hiss too: i.e. some from the monitor's amplification and some from other components.

 

Na pewno w sklepie będę musiał posłuchać muzyki i ciszy z monitorów :-)

 

Czyli niewielki i dla niektórych istotny szum we wzmacniaczach występuje, na pewno w tych budżetowych np presonus e8, ale to nie powinno być wielkim problemem.

Czemu tu tak cicho? Nismovsky, porzuć na chwilę sjestę i herbatkę i dawaj z odpowiedziami :) .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez yag12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost.

 

Poszukaj w tym temacie i innych podobnych na tym forum, bo o interfejsach było pisane baaardzo dużo. Wystarczy poszperać.

PS. Ten Behringer to najtańszy porządny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokrętła volume nie ma, zgadza się? Czy jednak kupując interfejs należy brać pod uwagę pokrętło volume jako poręczne do regulacji głośności?

 

Hej nismovsky, ja nie próbuję zawracać Ci gitary, jestem baaardzo podekscytowany zakupem nowego sprzętu w nadchodzącym urlopie i staram się przygotować jak najlepiej.

Ty, jako osoba, która przez to zapewne przechodziła kilka lat temu, musisz rozumieć ten stan...

Dopiero rok temu założyłeś ten wątek, gdzie ten entuzjazm?????

 

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez takie pytania entuzjazm spada, bo niby "starasz się przygotować jak najlepiej", ale jednak i tak z każdym pytaniem lecisz tutaj :P

Gdybyś rzeczywiście próbował szukać na własną rękę, wiedziałbyś że UMC22 ma pokrętło od głośności, bo jest jak byk na przednim panelu z wyraźnym podpisem "OUTPUT" ;) powiem Ci więcej: ten Behringer działa też w trybie OTG ze smartfonami!

 

PS. Pracą studyjną param się już ponad 10 lat, także wybacz jeśli przez 4 lata obecności na tym forum zbrzydło mi trochę wieczne powtarzanie się i powielanie moich własnych postów :P ten temat założyłem właśnie po to, by wiedza była w jednym miejscu, bez pytania w kółko o to samo. I wiedza o interfejsach też już tu jest.

@down

 

Natomiast do moich pytań o szumy z monitorów (post #1068) nie odpowiedziałeś i zbywałeś mnie.

 

A to ja mam jakiś OBOWIĄZEK odpowiadać na każde pytanie czy jak? Nie wiedziałem, że mam tu etat czy coś :P Pomijając już fakt, że Ci odpowiedziałem, ale wierciłeś dziurę w brzuchu o to samo kilka razy...

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostałem wprowadzony w błąd za co serdecznie przepraszam! (na temat pokrętła w umc22)

 

"ale jednak i tak z każdym pytaniem lecisz tutaj" - od tego jest forum :)

 

Natomiast do moich pytań o szumy z monitorów (post #1068) nie odpowiedziałeś i zbywałeś mnie.

 

Ale już wszystko zmierza ku lepszemu, dziś behringer dotrze do sklepu i Presonus e8 do tego.

Oczywiście po podłączeniu wracam z pytaniami :woot:

Edytowane przez yag12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, Behringer UMC22 można już zaliczyć do prawdziwych interfejsów. Natomiast Behringer UCA222 jest właśnie takim wyrobem interfejso-podobnym.

Już pomijając, że nie przeszukałeś forum, gdzie temat interfejsów był przerabiany wielokrotnie, to mam wrażenie, że nawet nie wszedłeś na stronę żadnego sklepu żeby zobaczyć jakie interfejsy są do wyboru. Gdybyś wszedł, to wystarczyłoby kliknąć jakiekolwiek zdjęcie i miałbyś odpowiedź na swoje pytanie o pokrętło głośności.

A co do szumów to bardzo możliwe że w domowych warunkach monitory będą szumieć, ale w większości przypadków jest to niesłyszalne z odległości odsłuchowej i w niczym nie przeszkadza. Najlepiej przed zakupem sprawdzić dany model w sklepie i wtedy będziesz miał porównanie jak podłączysz u siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Już pomijając, że nie przeszukałeś forum, gdzie temat interfejsów był przerabiany wielokrotnie, to mam wrażenie, że nawet nie wszedłeś na stronę żadnego sklepu żeby zobaczyć jakie interfejsy są do wyboru. Gdybyś wszedł, to wystarczyłoby kliknąć jakiekolwiek zdjęcie i miałbyś odpowiedź na swoje pytanie o pokrętło głośności." - tu się mylisz - errare humanum est

 

Za resztę odpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności