Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w moich PM0.5 też od razu przy podłączaniu zauważyłem, że z bliska trochę szumią i buczą. A głośność mam na 1/3 zakresu potka. Ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Z daleka i tak prawie nie słychać, a podczas słuchania to już w ogóle. Za to dużo bardziej zbierają zakłócenia z sygnału Wi-Fi i telefonów.

 

Tak przy okazji musicie aż tak rozkręcać te monitory? Moje mają 5 cali, a są tak głośne, że na 1/3 skali ciężko wytrzymać przy 80% w Windowsie. Do normalnego słuchania to już 50% wystarczy. A podłączone mam niesymetrycznie czyli tak jak piszą niby sygnał ma -10dB, a przy symetrycznym jest +4dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie pomyślał o tym, że może dzięki szczegółowości (dość słabych) Erisów E4.5 te sybilanty WYSZŁY Z NAGRAŃ? ;)

Faktycznie wyszły one szczególnie na źle zrealizowanym albumie jaki początkowo słuchałem.

Edytowane przez v-max89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Fostex PX-5? Są teraz na allegro używki w przyzwoitej cenie i zastanawiam się czy nie dopłacić w stosunku do Erisów E5. Jakbym mieszkał w Sopocie to bym się przeszedł je zobaczyć, a tak to trochę daleko mam. Są też PX-6, ale dla mnie chyba już za duże (podobne do Solo 6C, ale myślałem żeby zrobić "redukcję" :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Fostex PX-5? Są teraz na allegro używki w przyzwoitej cenie i zastanawiam się czy nie dopłacić w stosunku do Erisów E5. Jakbym mieszkał w Sopocie to bym się przeszedł je zobaczyć, a tak to trochę daleko mam. Są też PX-6, ale dla mnie chyba już za duże (podobne do Solo 6C, ale myślałem żeby zrobić "redukcję" :D ).

 

Wypraszam sobie stwierdzenia, że jakieś Microlaby Solo są podobne do Fostexów ;)

 

Para Erisów kosztuje ile? 1000 zł? A Ty chcesz dopłacać aż 500 do Fostexów? Co do serii PX to krótko i dawno ich słuchałem, ale są dobre. Aczkolwiek chyba wolałbym w tej cenie kupić Focal Alpha 50 zamiast PX-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne w sensie wymiarów :D A o serii PX trochę poczytałem i dałem sobie z nimi siana. Odrzuciło mnie wrzucenie sterowania wszystkimi funkcjami do jednego pokrętła, zrealizowane cyfrowo.

Aczkolwiek chyba wolałbym w tej cenie kupić Focal Alpha 50 zamiast PX-5.

No to będziesz ze mnie dumny jak za parę dni wrzucę zdjęcia tego co kupiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad monitorkami ok. 5 cali do słuchania muzyki, nie do mixu. Miałem swego czasu Alesisy m1 active mk2 i były trochę za ciemne i za mało góry (ale nie że jakoś bardzo źle to grało). Myślę nad KRK RP5 G3, ew. Fostexami PM05, co lepsze z tego zestawu? ew. czy coś innego sensownego się znajdzie? Powiedzmy do 2-2,5 tysiąca za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz w "polskich źródłach" o tym jak wspaniałe są Beatsy? Masz tak: nieświadomych użytkowników, którzy muszą usprawiedliwić pochwałami swój zakup oraz recenzentów, którzy za "przychylniejsze oko" dostają jakieś gratyfikacje ;)

Za ok. 2000 za parę to masz Focal Alpha 50, ale możesz też poszukać ADAM A5x (używki). Oba modele będą biły Fostexy i KRK.

 

Wcześniej było pytanie o Equatory... Są FENOMENALNE, ale przy dobrej adaptacji akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O F5 wiadomo, że są ;) Przynajmniej tyle ja wiem :P

@serekk - Reveal 802 to i 10 cm z tyłu wystarczy. Zasada jest generalnie taka: jak bass-reflex masz z przodu monitorka (to te dziury w konstrukcji) to mogą stać przy ścianie. Jeśli są z tyłu to powinny mieć chociaż 50 cm przestrzeni za sobą.

 

A w kwestii konfiguracji to owszem: 2x Reveal 802 + 2x kabel XLR <--> TRS (jack 6.3 STEREO - to ważne) + interfejs audio typu Focusrite Scarlett 2i2, Presonus AudioBox czy Behringer Uphoria UMC22 i wszystko będzie grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O F5 wiadomo, że są ;) Przynajmniej tyle ja wiem :P

 

@serekk - Reveal 802 to i 10 cm z tyłu wystarczy. Zasada jest generalnie taka: jak bass-reflex masz z przodu monitorka (to te dziury w konstrukcji) to mogą stać przy ścianie. Jeśli są z tyłu to powinny mieć chociaż 50 cm przestrzeni za sobą.

 

A w kwestii konfiguracji to owszem: 2x Reveal 802 + 2x kabel XLR <--> TRS (jack 6.3 STEREO - to ważne) + interfejs audio typu Focusrite Scarlett 2i2, Presonus AudioBox czy Behringer Uphoria UMC22 i wszystko będzie grało :)

 

wypas, dziękuję bardzo ;-). Do gatunków ciężkich basowo te monitorki to będzie lepszy wybór od zestawu stereo ze wzmakiem, biorąc pod uwagę moje warunki ich rozmieszczenia, dobrze myślę?

kabel brać najtańszy czy to też ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania w niedużych pomieszczeniach i w większości z jednej pozycji (przy biurku) to Tannoye 802 mają FENOMENALNY bas. Kable bierz nie najtańsze, ale też nie najdroższe. Takie pośrednie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było pytanie o Equatory... Są FENOMENALNE, ale przy dobrej adaptacji akustycznej.

 

Tego, że aż tak wymagają adaptacji bym się nie spodziewał, chodzi o ten koaksjalny design?

 

A właśnie Nismo, dalej używasz Fostexów PM0.5n czy miałeś już okazję zmienić na Alphy bądź PM841, bo jestem ciekawy recenzji :)

Edytowane przez beybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić. Możliwe, że współosiowość ma na to wpływ ;)

 

A Fostexy już dawno sprzedałem, kupując po taniości Presonusy Eris E5 i zbieram na coś porządniejszego. Wpadła okazja zakupu vintage'owego syntezatora, więc mój zestaw 2.1 od Fostexa poszedł na handel :P

 

A jakiej recenzji oczekujesz? W tym temacie dość obszernie napisałem zarówno o PM841 jak i Focalach z serii Alpha. Inni też wtrącili swoje wrażenia z pozycji właścicieli tych "paczek" :)

Wystarczy cofnąć się i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności