Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

@Matys - jeśli chcesz zmieniać procesor to koniecznie na coś w wersji "K", a na co konkretnie to zależy jaką masz płytę główną, bo ciężko powiedzieć jakie procesory obsłuży. Jednak osobiście bym odpuścił i po prostu delikatnie obniżył ustawienia. Co do twojego zasilacza to moim zdaniem 550W będzie wystarczające tak długo jak nie będziesz chciał się bawić konfiguracje multi-GPU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre.... Jakiś czas temu była akcja w galeriach handlowych że można było przyjść z telefonem HTC posiadającym metalową obudowę i można sobie było wygrawerować na niej dowolną grafikę za darmo... ;)

Gdybym tylko o tym wiedział, to bym sobie wygrawerował na moim HTC One M9 napis: JESTEM AUDIOFILEM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy bridge na 3.9ghz nie powinien mieć problemów z wiedźminem. Mój 2500k na 4,5ghz nie miał żadnych.

Też właśnie mi się tak wydawało ale po ustawieniu procesora na 3.7ghz turbo problem się nasilił :( Wykorzystywanie procesora skacze od 80% do 100%. GPU tez ma koło 80%-100% i przeważnie jest 60 fps. NIestety wystarczy ze spadnie do koło 40-50 fps i zaczyna szarpać :/ Podobnie mialem kiedys w Far cry 3 male spadki fps a duże szarpania na ekranie. Może to być wina Hdd lub dość zaniedbanego Windows 7 ?? Edytowane przez matys42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miec wpływ na plynnosc to ze gram w Novigradzie?? W innych lokscjsch jest znacznie lepiej głównie tam się one zdarzają ??

Co troche wiecej jak tutaj https://m.youtube.com/watch?v=f08ZuuesgVw

To może normalne jest po prostu ?? Sory ze tak zawracam głowę ;)

Edytowane przez matys42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to duży. Od razu trzeba było mówić. Novigrad jest ciężką lokacją dla cpu i nie dziwne że tam FPS spada. Ją bawiąc się ustawieniami i cfg zrobiłem tak, że mi prawie nie spadał, ale tak jak mówię to było 4.5ghz a tych tweaków co zrobiłem już nie pamietam

 

Sent from my MX4 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w wieska kilka miesiecy, w miedzyczasie migracja na win10, wczoraj sciagniete wszystkie updejty, najnowsze sterowniki amd. Odpalilem wczoraj serce z kamienia i przez 2 godziny wywalilo mnie chyba z 10 razy do pulpitu.... Dodam ze kilka miesiecy temu zadnych problemow nie mialem grajac na uber :) Tyle updejtow wyszlo i jak dla mnie jest gorzej.....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w wieska kilka miesiecy, w miedzyczasie migracja na win10, wczoraj sciagniete wszystkie updejty, najnowsze sterowniki amd. Odpalilem wczoraj serce z kamienia i przez 2 godziny wywalilo mnie chyba z 10 razy do pulpitu.... Dodam ze kilka miesiecy temu zadnych problemow nie mialem grajac na uber :) Tyle updejtow wyszlo i jak dla mnie jest gorzej.....

Trzeba było kupy (W10) nie ruszać. Od premiery optymalizacja i stabilność się poprawiła, nigdy mnie nie wywaliło od kiedy 2. raz przechodzę (najnowszy patch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do momentu gdzie mnie wywalało za każdym razem w tym samym miejscu i nie mogłem iść dalej z fabułą. Próbowałem chyba z 15 razy i za każdym razem desktop. Zmieniłem steorowniki na starsze Catalyst 15.7.1 i poszło dalej. Niewiem czy rozwiązało całkowicie problem bo nie mialem czasu grać wczoraj.

 

EDIT

Nie, jednak zmiana sterowników nie wyeliminowała crashów. Wyłączyłem Windows Defendera i tez myślałem że sukces ale też wywala tylko tak jakby rzadziej.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn: grafika po OC? Sam jeszcze nie sprawdzałem, bo u mnie OC GTX970 na 2560x1080 ma jednak spore znaczenie, więc nie za bardzo chce mi się wracać do standardowego taktowania. Wiesiek wykrył u mnie niestabilność OC procka, mimo że wszystkie testy komputer przechodził bez problemu. Może po apdejtach zrobił się też "czuły" na OC GPU, bo u mnie czasami wywala sterownik Nvidii.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu przeszedłem główny wątek. Od strony fabularnej Witcher 3 jest genialny :) Problem tylko w tym, że nie chce mi się już robić pozostałej garstki questów pobocznych... Wiele tego nie zostało i wszystko szare... Jednak w pełni otwarty świat to nie jest za dobry pomysł dla gracza mojego typu, który lubi napieprzać jednego potworka pół godziny i nie ma nic przeciwko faktowi, że ów potworek jest go w stanie rozgromić jednym ciosem ;)

 

Dlatego też na samym początku mocno podirytował mnie fakt, że nie mogłem zabić jednej zjawy pod świątynią. Pasek życia zerowy, a ona nadal żyła... Całe szczęście więcej takich wtop nie było.

 

Mapa wielka i świetnie zagospodarowana. Krańce w większości fajnie rozwiązane ("nie chce mi się dalej iść" ;)), choć w przypadku gór czy miejskiej zabudowy, czasem irytowało, że choć w teorii dałoby się, to i tak nie można było przeskoczyć danej przeszkody.

 

Parę bugów, typu nie byłem w stanie zadać jakichkolwiek obrażeń wrogowi, albo stwory były pozbawione animacji (to akurat było dość straszne ;) prawie jak w egzorcyście ;)). Ale wystarczyło wczytać save i wszystko wracało do normy.

 

Gwent czy tam gwint... super sprawa. Jak mi się nie chciało eksplorować świata, to po prost grałem w karty. Zasady na tyle proste, żeby nie sprawiało trudności ich zapamiętanie, a na tyle rozbudowane, żeby grało się przyjemnie.

 

Grafika taka se, jak we wszystkich grach do tej pory... tak czekam na ten fotorealizm i się chyba nie doczekam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na grafikę narzekałem tylko na początku i to w Białym Sadzie, tekstura czerwonej cegły okropna. Ostatnio w nowym Assassynie nie mogłem wyjść z podziwu jak wyglądają elewacje budynków (chyba jedyne co mi się w tej grze podoba...).

 

Teraz mam chwilowo 2x GTX970 (konkretne OC), gram na 21:9 i maksimum ustawień w Wieśku przy 60 kl/s (z małymi wyjątkami). Muszę przyznać, że grafika mi się bardzo podoba i pozytywnie zaskoczył mnie HairWorks - pióra gryfa, jakieś włosy biesa czy futro niedźwiedzia, wyglądają super.

 

Gram chyba trzeci raz, teraz najtrudniejszy poziom i Nowa Gra+. Mam 65 level, legendarny rynsztunek Wilka, olałem już podstawkę i gram w dodatek. Bardzo żałuję, że grałem wcześniej na niższych poziomach trudności - fun jest dopiero, jak przeciętny Nekker jest zagrożeniem :)

 

No i przez moment myślałem, że romans jednocześnie z Yennefer i Triss mi się upiecze :D

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grafika taka se, jak we wszystkich grach do tej pory... tak czekam na ten fotorealizm i się chyba nie doczekam...

Zbliżona do realizmu to być może w grze, polskiej również - vanishing of ethan carter. Podczas grania często zatrzywałem się by podziwiać widoki.

30 zdjęc zrobionych z gry ma ustawione jako tapetę w pokazie slajdów w odstępach 10 sekundowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Grafika taka se, jak we wszystkich grach do tej pory... tak czekam na ten fotorealizm i się chyba nie doczekam...

Zbliżona do realizmu to być może w grze, polskiej również - vanishing of ethan carter. Podczas grania często zatrzywałem się by podziwiać widoki.

30 zdjęc zrobionych z gry ma ustawione jako tapetę w pokazie slajdów w odstępach 10 sekundowych.

 

 

Gra wyglada fajnie z daleka ;) Widać że to stary engine jak się gra normalnie. Wiesiek ma super grafikę jak na wielkość świata. Jedyna równie dobrze wyglądająca gra z otwartym światem to GTA5. Fallout 4 w którego narazie pograłem ze 2 godziny to jakaś kpina. Żeby tak wyglądająca gra wyszła w 2015 roku od dużego wydawcy. Wstyd.

 

A generalnie jedyną grą która naprawdę ryje beret grafiką jest Driveclub. Nie chodzi tutaj o jakość tekstur czy rodzielczość a o oświetlenie i efekty pogodowe. Na filmikach wyglada dobrze ale nie oddaje tego jak się gra. Jedzie się w deszczu (na krople na szybie oddziaływuje fizyka i łączą się ze sobą jak wycieraczka przejeżdża) po czym wychodzi słońce i oślepia nas światłem odbitym od jezdni..... Mam już z kilkaset godzin nastukane w multiplayerze a nadal grafika potrafi mnie zaskoczyć i wywołać uśmiech na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, ze pomyślą o kolejnych dodatkach (oprócz oczekiwanego "Krew i wino") bo już mi brakuje Geralta. A na kolejne przygody w świecie Wiedźmina przyjdzie nam czekać pewnie 4 lata... O ile jakiekolwiek się jeszcze pojawią, gdyż jasno wspomnieliście, że to koniec przygód Geralta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności