Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o podkręcenie, to tak to wygląda

Nie mam problemów z żadnymi innymi grami, a w internecie ludzie piszą o podobnych problemach, zastosowałem się do paru rzeczy, oraz przeinstalowałem grę. Może pomoże. Wieśka instaluje przez GOG Galaxy.

Screenshot_2.png

Edytowane przez Bednar19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest wrazliwy chyba nawet na plywy morskie w okolichach grenlandii. Ja mam komputer 100% stock bo nie widzialem na razie potrzeby OC do tego z chlodzeniem na wyrost zeby byl jak najcichszy i po ktoryms tam updejcie zaczal sie wywalac nawet na detalach na low pomimo tego ze wczesniej 100 godzin przeszedlem na ultra w najwieksze upaly :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest tak:

Albo się zatnie i po wyjściu do pulpitu wyłącza, albo spadek fps do 10-15 na każdych ustawieniach. Specjalnie czekałem tyle czasu, bo myślałem że będzie wszystko połatane.

 

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też miałem problemy przez aktualizacje, ale od dawna już spokój. Za to Rise of The Tomb Raider na DX12 wywala się po pewnym czasie gry.

 

Bednar19: Wgraj MSI Afterburner, skonfiguruj w opcjach monitoring OSD - temperatury CPU i GPU, użycie RAM, VRAM, klatki, taktowanie itd. Sprawdzaj na bieżąco co się dzieje. Później masz wykresy w programie, może to rzeczywiście throttling i przydałoby się podkręcić wentylator (w Afterburnerze). Ewentualnie możesz ściągnąć Corsair Link - nawet jeśli nie masz nic tej marki, to program może zapisać logi w Excelu z taktowaniem, temperaturami komponentów. Możesz też użyć do tego Afterburnera - prawym klawiszem myszki na wykresie i log to file.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo wrażliwa na OC, szczególnie procesora. Zweryfikowała u mnie ciut za niskie napięcie i5-4690k i później i7-4790k, lepiej niż OCCT, AIDA64 i inne. GTA V i wiele innych tytułów działało bezproblemowo.

To dziwne, bo u mnie po OC chodzi dość stabilnie - kwestia konfigu zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gra jest bardzo wrażliwa na OC, szczególnie procesora. Zweryfikowała u mnie ciut za niskie napięcie i5-4690k i później i7-4790k, lepiej niż OCCT, AIDA64 i inne. GTA V i wiele innych tytułów działało bezproblemowo.

To dziwne, bo u mnie po OC chodzi dość stabilnie - kwestia konfigu zapewne.

 

 

U mnie również po OC chodzi stabilnie, bez problemu od kilku miesiący (teraz 1,26 V i 4,6 GHz dla i5-4690k; 1,25 V 4,5 GHz dla i7-4690k), jedynie zweryfikowałem Wiedźminem 3 niestabilne OC - minimalnie za niskie napięcia dla procesora, których OCCT, AIDA i kombinacje z jednoczesnym obciążaniem GPU nie wyłapały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gra jest bardzo wrażliwa na OC, szczególnie procesora. Zweryfikowała u mnie ciut za niskie napięcie i5-4690k i później i7-4790k, lepiej niż OCCT, AIDA64 i inne. GTA V i wiele innych tytułów działało bezproblemowo.

To dziwne, bo u mnie po OC chodzi dość stabilnie - kwestia konfigu zapewne.

 

 

U mnie również po OC chodzi stabilnie, bez problemu od kilku miesiący (teraz 1,26 V i 4,6 GHz dla i5-4690k; 1,25 V 4,5 GHz dla i7-4690k), jedynie zweryfikowałem Wiedźminem 3 niestabilne OC - minimalnie za niskie napięcia dla procesora, których OCCT, AIDA i kombinacje z jednoczesnym obciążaniem GPU nie wyłapały :)

 

A to trzeba było od razu tak mówić :D Swoją drogą w3 po tych wszystkich paczach działa o wiele stabilniej niż w dniu premiery. Wtedy przy jakichkolwiek tweekach gra mi się sypała ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie słabe :unsure:dziewczyny jakieś niezadowolone z życia

 

A z czego mają się cieszyć? Ty spodziewałeś się księżniczek z bajki? ;) Sorry, jeśli tym filmem popsułem Ci wizję z "Pretty Woman" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu mogę pobawić się w Wieśku w UBER / Wysokich :>>>

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=91232&st=20&p=1021353entry1021353


i7+1xGT755M vs i7+2xGT755M


Tak jak wcześniej miałem spadki wydajności przy minimum z minimum, tak teraz stabilnie jest przy następujących ustawieniach:

POSTPROCESY - wszystko na MAXa, oprócz:
- wyłączone Rozmycie (Blur)
- SSAO zamiast HBAO+

GRAFIKA na Wysokie / UBER:
- V-Syc - wyłączone
- Liczba klatek ograniczona do 30 (utrzymuje się w przedziale 25-30 przy deszczu i przebłyskach słonecznych oraz sporej ilości zieleni i postaci)
- Rozdzielczość HD
- Pełny ekran
- Nvidia HairWorks wszystko na MINimum (żre to najwięcej, a efekt NIEwymierny)
- Liczebność postaci tła - UBER
- Jakość cieni & Jakość terenu - Wysokie
- Jakość wody & Zagęszczenie trawy & Jakość tekstur - UBER
- Zasięg widoczności roślinności - Wysokie
- Poziom szczegółów - UBER

Zmiany w Panelu Nvidii dla W3:
Tryb zarządzania energia - Preferuj maksymalną wydajność
Filtrowanie anizotropowe - 16x (stałe)

A to wszystko przy dość zapakowanej przeglądarce w tle oraz FRAPsie :>

Na razie nic nie zmieniam już, idę się chwilę pobawić. Gdyby ktoś miał jakieś sprawdzone przy podobnej konfiguracji lepsze ustawienia to niech napisze wink.gif

Jakość terenu też mogę podnieść do UBER bez spadków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności