Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zauważyłem w różnych konfiguracjach na stacjonarkach (i5-4690k/i7-4690k z GTX 970 czy R9 390), to oprócz Hairworks najbardziej męczy sprzęt UBER zasięg roślinności i cienie, a z post-processów właśnie HDBAO+. Więc konfiguracja wygląda całkiem sensownie.

 

Jest jednak sporo miejsc, w których klatki mogą i tak polecieć na łeb, szczególnie przy wietrznej-burzowej pogodzie. Jakby coś tam złego działo się w kodzie :)

 

No i przy okazji - podkręcona GTX 970 (MSI Gaming 4G) zostawia daleko w tyle "podkręconą" R9 390 (Asus Strix) w przypadku Wieśka. Na AMD muszę zjechać wszystko na wysokie, żeby utrzymać 60 FPS, gdzie z 970-tką prawie wszystko na maks (z wyłączonymi hairworks). Nie wiem, może 390-tka nie lubi 21:9 i 2560x1080.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opinie macie co mnie w gruncie rzeczy bardzo cieszy. Ogrom osób na forach poleca Radeony jako wydajniejsze a okazuje się że niby słabsza Nvidia w rzeczywistości daje lepszy efekt końcowy.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AMD trzeba w sterowniku wymusić teselację x8 w sterowniku. Wtedy zjada nvidię :(

 

Tego nie sprawdzałem, spróbuję. U mnie na miksie wysokich z bardzo wysokimi niby płynność, a momentami 20 kl w dół i to bez Hairworks.

 

Za to wyłączenie Power Efficiency to konieczność. Bardzo gryzie się z V-Sync, początkowo się załamałem, bo spadki i ostre cięcia co chwilę, a taktowanie GPU skaczące od 700 MHz do 1050 MHz + trudno zmusić do OC. Taki sam efekt miałem z Sapphire R9 390 Nitro, ale tam tylko Wiesiek odczuwał, a z Asusem też GTA V. Możliwe jednak, że była w międzyczasie jakaś zmiana w driverach.

 

Swoją drogą, te 8 GB pamięci w R9 390 trochę niepoważne. To imo nadal nie wydajność na 1440p czy 4K, a nowe gry nie będą łatwiejsze, po Rise of The Tomb Raider i Hitmanie nie chcę mi się wierzyć w cud DX12. Stąd overkillowa ilość pamięci, nieproporcjonalna do wydajności. Trochę chwyt marketingowy, ale nieźle wygląda przy 3,5/4 GB GTX 970 :) Właściwie to zdarzyło mi się kilka razy zjeść w 970 4 GB pamięci i nigdy nie zauważyłem spadków wydajności. No, ale to nie o tym temat :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pograć w Wiedźmina, ale strasznie nie podobają mi się nienaturalne ruchy postaci ( stąd ogólnie nie trawię gier TPP ) no i walki gdzie po potężnym ciosie mieczem przeciwnik powinien leżeć rozpłatany, a on dalej walczy. W ogóle walki w takich grach to jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próżno szukać realizmu w grach fantasy, ale rozumiem co masz na myśli.

 

Chociaż właściwie Wiesiek to potrafi konkretnie rozpłatać przeciwnika, w tym specjalnych ceregieli nie ma :)

 

Ruch postaci w trzeciej odsłonie jest już moim zdaniem bardzo dobry (skoki gorzej), jazda konno wygląda świetnie - z wyjątkami kiedy Płotce odwala, vide april fools od CDProjektu :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi brakuje tego niosącego skrzynkę, stawiającego kroki wysoko aż po szyję :D


 

Na AMD trzeba w sterowniku wymusić teselację x8 w sterowniku. Wtedy zjada nvidię :(

 

Tego nie sprawdzałem, spróbuję. U mnie na miksie wysokich z bardzo wysokimi niby płynność, a momentami 20 kl w dół i to bez Hairworks.

 

Za to wyłączenie Power Efficiency to konieczność. Bardzo gryzie się z V-Sync, początkowo się załamałem, bo spadki i ostre cięcia co chwilę, a taktowanie GPU skaczące od 700 MHz do 1050 MHz + trudno zmusić do OC. Taki sam efekt miałem z Sapphire R9 390 Nitro, ale tam tylko Wiesiek odczuwał, a z Asusem też GTA V. Możliwe jednak, że była w międzyczasie jakaś zmiana w driverach.

 

Swoją drogą, te 8 GB pamięci w R9 390 trochę niepoważne. To imo nadal nie wydajność na 1440p czy 4K, a nowe gry nie będą łatwiejsze, po Rise of The Tomb Raider i Hitmanie nie chcę mi się wierzyć w cud DX12. Stąd overkillowa ilość pamięci, nieproporcjonalna do wydajności. Trochę chwyt marketingowy, ale nieźle wygląda przy 3,5/4 GB GTX 970 :) Właściwie to zdarzyło mi się kilka razy zjeść w 970 4 GB pamięci i nigdy nie zauważyłem spadków wydajności. No, ale to nie o tym temat :)

 

 

Sprawdziłem - DUŻO lepiej :o Już takie same ustawienia jak 970 (bez HDBAO+, tylko cienie i zasięg roślinności na wysokie, bez Hairworks) i trzyma 60 kl/s na 2560x1080. Sprawdzę co się dzieje w GTA V.

 

Dzięki za info, może jednak zostanę z R9 390, wziąłem ją na przeczekanie - pewnie do lipca :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W syntetycznych testach za każdym razem radki mi wychodzą lepiej w obliczeniach. Więc to pisanie pod zielonych kopie zabawę :)

 

Zauważyłem np. że w grach b. często jest ustawiana teselacja na strasznie wysokim poziomie, gdzie nvidia ogranicza ją do x8 z poziomu firmware, karty AMD muszą się męczyć z liczeniem np. wody która jest pod powierzchnią widzialną. I dlatego tracą. Więc AMD śledząc aplikacje i zachowanie Nvidia, postanowiło umieścić w sterownikach to samo co w sztuczkach nvidii się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GTA V całkiem przyzwoicie na very high z MSAA x2, ale gęsto-trawiaste rejony jak zwykle psują zabawę :) Jedynie R9 390 ma jakąś dziwną czkawkę przez pierwsze 30 sekund po odpaleniu GTA V - mocne przycięcia co 20 sekund, jakby karta się musiała rozruszać :) W Rise of The Tomb Raider nadal bez szału - albo to początek śmierci tych kart albo skopana optymalizacja. Wysokie nadal w kilku otwartych lokacjach spadki do 45 kl/s. Za to nieźle wysokie z teksturami na maks - 7 GB pamięci nie ma :)

 

Ok, ale to Wieśkowy temat, więc wracając na tory - nie mogę się doczekać drugiego dodatku :D

 

Edit: Fatso - a jak wyglądają u Ciebie inne ustawienia w Crimsonie?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mniejsza z tym - pokombinuję sam :) Zauważyłem, że optymalizacja shaderów powoduje często czkawkę po zmianie ustawień graficznych, trzeba je resetować.

 

Ja właśnie planowałem kupić 980 Ti, ale głupi moment - powstrzymała mnie ostatecznie informacja o wstrzymaniu produkcji 970, 980 i 980 Ti. GTX 970-tkę męczy teraz dziewczyna, a wygląda że ja zostanę z R9 390 do czasu aż się pojawią nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem GOGa, kolejny patch się ściągnął - 2.7GB. Nie mam pojęcia czemu się kolejny raz zasysał patch 1.21.1, miesiąc temu miałem wszystko aktualne a ten patch jest ze stycznia, magia GOGa <_<

To był wypadek :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem GOGa, kolejny patch się ściągnął - 2.7GB. Nie mam pojęcia czemu się kolejny raz zasysał patch 1.21.1, miesiąc temu miałem wszystko aktualne a ten patch jest ze stycznia, magia GOGa <_<

 

U mnie po tych 2,7 GB zostały zresetowane DLC i ustawienia języka, musiałem pobierać je ponownie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy nvidia znów sztucznie obniża wydajność kart w celu sprzedaży nowych? Rok temu na i5 2500+gtx960 miałem 45-60 fps na wysokich ustawieniach, bez zacinek. Dziś odpaliłem wieśka, nawet na ustawieniu wszystkiego na min mam ścinki, fps wysoki ale gra skacze...podobną sytuację miałem na gts450 w Dark Souls 2, na starych sterownikach miałem około 55fps, po zainstalowaniu najnowszych były spadki do 30fps...Zauważyliście coś podobnego czy może powinienem zrobić porządki w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Chciałem pograć w Wiedźmina, ale strasznie nie podobają mi się nienaturalne ruchy postaci ( stąd ogólnie nie trawię gier TPP ) no i walki gdzie po potężnym ciosie mieczem przeciwnik powinien leżeć rozpłatany, a on dalej walczy. W ogóle walki w takich grach to jakaś porażka.

Tak jakby walka była najważniejsza w Wiedźminie, fabuła panie...fabuła robi wrażenie, wspaniale oddany świat, żyjący ludzie, klimat....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do sterowników 352.86 i problem zniknął, zero zacinek i odczuwalnych spadków klatek. Czyli jednak sytuacja się powtarza - im nowsze sterowniki tym gry gorzej działają, tym sposobem nvidia podpuszcza leniwych użytkowników do wymiany kart graficznych. Trochę drastycznie to robią bo jeszcze nowe grafy nie weszły na rynek. Może to też być czysty przypadek, ale w to nie wierzę, miałem już tak kilka razy ze starszymi kartami zielonych.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do sterowników 352.86 i problem zniknął, zero zacinek i odczuwalnych spadków klatek. Czyli jednak sytuacja się powtarza - im nowsze sterowniki tym gry gorzej działają, tym sposobem nvidia podpuszcza leniwych użytkowników do wymiany kart graficznych. Trochę drastycznie to robią bo jeszcze nowe grafy nie weszły na rynek. Może to też być czysty przypadek, ale w to nie wierzę, miałem już tak kilka razy ze starszymi kartami zielonych.

Albo podkręcili coś (np teselację), nie wszystkie ustawienia widać ;)

Aż zaraz spróbuję właśnie tego 352.86, bo widzę, że to był ostatni, w którym poprawiali wydajność pod kątem wiedźmina :F

Ale fajny modzik :>

Witcher 2 Gear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności