Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2023 o 19:56, Rafacio napisał(a):

Spoko. Nie wiedziałem, że Ed8 to taki jak na dzisiejsze standardy wiekowy model.

W serii Edition - 8 wypada między 7 a 9 (te były numerowane, limitowane, niemal jak egzemplarze broni).

Za to jako pierwsza -8 jest "nielimitowana".

Sama firma to za bardzo nie przejmuje się historią, dorobkiem - robi wydarzenia z modelami swoich nowych produktów... gotowi?premiera!

 

To fani pozbierali dane o latach, kiedy poszczególny model opracowano i zaczęto go sprzedawać. Chyba najwięcej w tym zestawieniu zaczerpnąłem z wpisów na head-fi.org.

 

 

 

Edytowane przez xetras
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do fanklubu z Signature Pro. Co prawda używam ich ponad dwa lata, ale dopiero tu trafiłem. Po opiniach Tylla z innerfidelity o innych Ultrasone, to bałem się, że po jednym dniu je oddam 😛

Zostały ze mną uzupełnione o otwarte Quady i chyba tak już będzie.

Pozdrowienia dla Wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 22:26, Rafacio napisał(a):

Powiem wam (napiszę), że nigdy nie miałem (jeśli chodzi o sprzęt) wiekszej frajdy ze słuchania muzyki niż za pomocą PRO480.

I ja również. :) Przyszły mi wczoraj i wciąż nie mogę nadziwić Się jak one grają, a z niejednego pieca chleb jadłem. Rozważam teraz albo Mastery albo Pro 750? Jest sens czy już zostać na tych i nie kombinować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Każde trochę inaczej grają. PRO750 (praktycznie pełen komplet) możesz tanio wyrwać na bazarku😈 więc możesz się przekonać. A jeśli chodzi o Master. Tyle co słuchałem, ale nie za długo to równie dobre i podobne są Natural. Myślę, że jeśli o mnie chodzi to przebolałbym (choć trudno) brak skóry z biednych etiopskich owiec (choć jest to wspaniały materiał na nauszniki) i kupił Natural.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nie wiem. Każde trochę inaczej grają. PRO750 (praktycznie pełen komplet) możesz tanio wyrwać na bazarku😈 więc możesz się przekonać. A jeśli chodzi o Master. Tyle co słuchałem, ale nie za długo to równie dobre i podobne są Natural. Myślę, że jeśli o mnie chodzi to przebolałbym (choć trudno) brak skóry z biednych etiopskich owiec (choć jest to wspaniały materiał na nauszniki) i kupił Natural.

Rozumiem, albo poczekać na serie Pure, maja mieć nowszy driver jak Mastery, pady niczym miśki od Beyerdynamic i maja kosztować nie więcej jak 700 złotych. :) Na dniach wchodzą na rynek… będzie się działo…

W każdym razie słucham dopiero od wczoraj  i jestem oczarowany S-Logic do reszty.  ;D

IMG_0958.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał(a):

Padów lepszych od tych ze skóry etiopskich owych nigdy nie doświadczyłem. Co do walorów dźwiękowych to trochę tych Ultrasone już miałem i mam i te 480 są co najmniej nie gorsze. 

No to coś w tym jest na pewno i musi być. :) Ja mam Mesty MK II, a mimo wszystko Ultrasony mnie powaliły, nie mogłem ich ściągnąć z uszu bo tak wciągały w muzykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z archiwaliów - recenzja z roku 2004 modelu 2500

https://www.highfidelity.pl/artykuly/0508/ultrasone.html

 

Czyli jednak już 20 lat temu w Polsce były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko. Szmatę dali. No, ale to stosunkowo tani model. Dziwi mnie inna rzecz. W serii PRO 750-900 i innych super rozwiązany był sposób zdejmowania-zakładania padów. Dlaczego w nowszych PRO jak 480, Signature zastosowali koszmarnie niewygodne naciąganie kondoma?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bagnetowym mocowaniu (900) poduchy nie dają ruchu obrotowego względem pałąka, natomiast naciągany kołnierz umożliwia obrót padu względem słuchawki L lub P.  Na głowie trochę wygodniej układa się, przecież pad ugniata się i w miarę używania zmniejsza się docisk pałąka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafaciozgadza się, tam pady bardzo łatwo się zdejmowało, w Signature Pro czy innych które miałem nawet mi się nie chciało tego ruszać :) Inna sprawa że takie  Signature Pro to mają genialne pady ze skóry z etiopskich owiec, bardzo przyjemne w dotyku. W Pro480i jak dobrze się już pewnie przekonałeś te skórkowe pady są takie sobie, mi nie przeszkadzają w sumie ale trochę bywają twardawe szczególnie jak np. nie korzysta się kilka dni ze słuchawek. 

 

Ale weź takie Edition 8EX i tam dopiero masz rozwiązanie: mocowanie na magnesy. Wszyscy producenci w dosłownie każdych słuchawkach powinni takie coś stosować. A nie jakieś nawijanie na kołnierzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego od skóry owiec. Nie jestem w stanie stwierdzić czy pady w PRO480 twardnieją od nieużywania, bo używam od kilku miesięcy dzień w dzień tylko tych słuchawek. Złe nie są, ale Etiopia to to nie jest. To fakt. 

8 godzin temu, xetras napisał(a):

Przy bagnetowym mocowaniu (900) poduchy nie dają ruchu obrotowego względem pałąka, natomiast naciągany kołnierz umożliwia obrót padu względem słuchawki L lub P. 

Bez przesady. Co jakiś czas możesz sobie je obrócić o 90 stopni. To wystarczy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra z etiopskich owiec... rany boskie...  trzeba by to porównać ze skórą innych owiec - jaki to ma wpływ na brzmienie 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady w Ed8 jak i Signature Pro oraz DJ były nasączane jakimś olejem, przez co położenie tych padów na papierze (np książce) kończy sie poplamieniem tego papieru. Ed9 oraz tribute7 nie mają tego mankamentu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M nie zauważyłem oleju.

Jakl już się trochę tu ruszyło to mam pytanie. Miał ktoś do czynienia z serią Performance? Jak to gra. Czy duże są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami odsłuchowe i jakościowe. Wyglądają na wygodne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy bas, jaki kiedykolwiek słyszałem w słuchawkach: tąpnięcie, walnięcie, wygar, skupienie energii - PRaT wymieniony przez wszystkie audiofilskie przypadki. Normalnie Jedenastki to takie ładniejsze, wygodniejsze i naturalniejsze Dziewiątki, które dźwiękiem angażują jak mało które co bardziej uznane na rynku słuchawki. Rafacio to je jednak wizjoner! 

 

8.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 23:34, marekhall napisał(a):

Pady w Ed8 jak i Signature Pro oraz DJ były nasączane jakimś olejem

Łał!

Lepią się do włosów. Czyli lepiej być łysym bo wtedy lepią się do skóry.

Dzięki, nawet nie wiedziałem tego.

W dniu 20.05.2023 o 05:32, Rafacio napisał(a):

Miał ktoś do czynienia z serią Performance? Jak to gra. Czy duże są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami odsłuchowe i jakościowe. Wyglądają na wygodne.

Niepokojący jest brak symbolu SLogic Co to by znaczyło?

Odnośnie samego grania i brzmienia to nic nie wiem.

Z opisu katalogowego - na przewodzie jest mikrofon i pilot.

Membrana - PET (tylko w serii Performance i w modelu Go).

W modelu 860 jest złocona, a w modelu 880 - tytanowana.

Najbardziej ciekawe, że nie chwalą się slogikiem... Ale jest.

W mało widocznym miejscu zamieścili symbol swojego patentu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności