Skocz do zawartości

AKG K7XX


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie lekko łagodzą pik na wyższej średnicy znany z Q, nadal jest jednak drajw i żywioł. Basu jest więcej niż w stockowych Q. Komfort dużo lepszy, pady są fajne, miękkie i pamięciowe - no i najważniejsze - płaski pałąk, chociaż dosyć wąski.

 

To mogą być bardzo dobre, uniwersalne słuchawki, jak ktoś lubi AKG. A, u mnie grają z FCLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za upierdliwość ale żeś mnie w świąteczny nastrój wprowadził i piszę list do Mikołaja, że zrzekam się dzisiejszych prezentów na rzecz tej zabaweczki :)

Jakbyś je odniósł do k550?

Na FCL musiałbym się rozwieść chyba żeby sobie pozwolic :( żona i za k7xx mnie pewnie będzie chciała zabić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manuel, wydawało mi się, że anulowałeś zamówienie?

 

Z HD600/650 nie porównam bo miałem dosyć dawno.

 

Tu nie ma żadnych niespodzianek, wiedziałem czego się spodziewać, to typowe granie AKG z serii K7/Q7 z drobnymi różnicami w dźwięku i budowie. To K702 65th w innym kolorze. Jak sie trochę osłucham to może coś napiszę. Na pewno lepsze niż 612 jednak.

 

Necrosinner zgłosił się w czas. Są jego, ja mogę sobie 2 dni posłuchać. I z 612 porównam łeb w łeb. Bo zalozylem a priori, że k7XX NIE będą lepsze niz 612. Dla mnie 612 grają miedzy hd600 a q701 - z kablami 7n :D dlatego nie mam juz 701 i 600 a 612 wciąż cieszą. Dla mnie sa lepsze niż 600 i 701, subiektywnie, bo technicznie może i nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My advice is, jako starego kablarza: jeśli podoba sie na oryginalnym, olać recabling. Chyba, że ktoś ma pieniądze. Ponad 10 par miałem rekablowanych, cały czas mam zabawę z kablami, q701 i hd600 akurat służył, ale k612, dt880, sr60e - które mi się po prostu podobają, jak są, nie ruszam. Inna sprawa, że wymienny kabel, to komfort i zachęca do zabawy :D także z k7XX bawił bym sie na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

manuel, wydawało mi się, że anulowałeś zamówienie?

 

Z HD600/650 nie porównam bo miałem dosyć dawno.

 

Tu nie ma żadnych niespodzianek, wiedziałem czego się spodziewać, to typowe granie AKG z serii K7/Q7 z drobnymi różnicami w dźwięku i budowie. To K702 65th w innym kolorze. Jak sie trochę osłucham to może coś napiszę. Na pewno lepsze niż 612 jednak.

Necrosinner zgłosił się w czas. Są jego, ja mogę sobie 2 dni posłuchać. I z 612 porównam łeb w łeb. Bo zalozylem a priori, że k7XX NIE będą lepsze niz 612. Dla mnie 612 grają miedzy hd600 a q701 - z kablami 7n :D dlatego nie mam juz 701 i 600 a 612 wciąż cieszą. Dla mnie sa lepsze niż 600 i 701, subiektywnie, bo technicznie może i nie :)

A co jest w nich in plus odnośnie wslomnianych sĺuchawek? Rozważam 612/ q701 od dłuższego czasu. Teraz doszły 7xx. Zakładając że moim ideałem są k551 które z powyższych byś polecił jako półotwarte/otwarte uzupełnienie 550tek? Nie mogę się doczekać Twojego porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dla mnie porównanie otwartych z zamkniętymi jest trochę bezcelowe, a w dodatku dosyć trudne, bo z racji konstrukcji będą grać zupełnie inaczej to postaram się w skrócie porównać K7XX do 550, jak się trochę osłucham z tymi pierwszymi, 551 nie znam i nie wiem jaka jest różnica między nimi a 550, obstawiam, że nie duża.

 

Jak ktoś się orientuje w K7XX to pewnie wie, że ludzie, którzy zaczęli dostawać przesyłki skarżą się na rezonanse (rattle?) w jednym z przetworników, które występują przy bardzo niskich częstotliwościach. No i u siebie też stwierdzam ten problem w prawej słuchawce na tym teście:

 

[[ test niskich częstotliwości / scisz zanim odpalisz, żeby wyczuć odpowiednią głośność ]]

 

http://www.audiocheck.net/Audio/audiocheck.net_headphoneshaker.mp3

 

Prawy przetwornik zaczyna wpadać w drgania. Ponoć ta przypadłość występowała także w innych, Q701, K702 czy nawet 701. Nie wpadłem na to, żeby sprawdzić moje Q, jak je miałem. Tak czy siak problem występuje dopiero na bardzo wysokiej głośności, na której i tak nie słucham. W muzyce nie słyszę żadnych artefaktów, ale jednak jestem zawiedziony bo takie coś nie powinno mieć miejsca. Napisałem do massdropa, który swoją drogą napisał w komentarzach pod dropem, że wiedzą o problemie i skontaktują się z AKG. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Jak możecie, to sprawdźccie swoje AKG, tylko trzeba dosyć mocno je odkręcić.

 

Z samej jakości dźwięku jestem za to bardzo zadowolony. To samo jeśli chodzi o komfort.

 

Kolego z góry, jak nie masz wzmacniacza i nie planujesz zakupu to nie pakowałbym się ani w 612 ani w wyższe AKG. To samo z K7XX, wydaje mi sie, że one są jeszcze trudniejsze do wysterowania niż 612, a te już bez wzmacniacza grają po prostu słabo.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, taki wyjadacz a nie wie, że najpierw sie scisza zanim sie jakikolwiek test odpali!

Swoją drogą co to za słuchawki, że tak wibrują? W AKG to tylko dzwiek jakby helikopter leciał. trytytytytytytytytytyt..

Tak czy siak wybacz, dopisuje info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy - ja planuję zakup aune t1. Wiem że przy Waszych torach to pierdziawka, ale chyba dramatu nie będzie? Pożyjemy zobaczymy. No chyba że bez toru za minimum 2-3k nie ma się co w nie pchać to odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy - ja planuję zakup aune t1. Wiem że przy Waszych torach to pierdziawka, ale chyba dramatu nie będzie? Pożyjemy zobaczymy. No chyba że bez toru za minimum 2-3k nie ma się co w nie pchać to odpuszczę.

 

Nie chodzi o to, żeby wydać 2k, tylko żeby dobrze napędzić, bo inaczej AKG grają na pół gwizdka i szkoda kasy na słuchawki, wtedy lepiej wybrać coś innego co bez wzmaka zagra dobrze.

 

T1 mocowo da radę więc na luzie, tylko nie wiem jak to się zgra, bo go nie słuchałem. Sam wolałbym jednak coś poważniejszego, np Sense G5, fajny wzmak, mało popularny u nas a daje radę. Cos w okolicach 500-600zl chodzi.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się napaliłem na możliwość żonglerki lampami, co jakoś tam pozwoli wpływać na sygnaturę. Zobaczę - muszę tylko przeżyć rozmowę z żoną po tym jak się dowie co i za ile chcę kupić (oj chyba bez torebki Luis Vitton czy jak mu tam, się nie obejdzie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz żonie, że kupisz jej stylową lampkę do sypialni. :)

 

Jak zobaczysz sobie ceny "dobrych" lamp to Ci zapał przejdzie... dobrze, że w tym aune tylko 1 szt. wchodzi.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, taki wyjadacz a nie wie, że najpierw sie scisza zanim sie jakikolwiek test odpali!

Swoją drogą co to za słuchawki, że tak wibrują? W AKG to tylko dzwiek jakby helikopter leciał. trytytytytytytytytytyt..

Tak czy siak wybacz, dopisuje info.

Myślałem, że ten test, to jakiś normalny kawałek będzie, więc głośność do słuchania była - święta, nie myślę ;) I wybaczam ;)

A te wibrujące słuchawki, to ATH-A500X wpięte w Sense G5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś dosyć głośno? Dużo powyżej normalnego poziomu, na którym słuchasz. Tak ogarnąłem trochę temat i dużo jest narzekań na tę przypadłość w wielu modelach od AKG. W każdym razie na K550 problem nie występuje. Może gdzieś kabelki od drivera wibrują w muszli? Albo obijają się o coś?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa, z większą swobodą, jak to w otwartych. W K550 mimo, że duża to ma swoje krańce i jak dla mnie specyficzny pogłos, jak to w zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze to nie jest zadna wada, tylko przy bardzo duzej amplitiudzie glosnik fizycznie nie wyrabia, normalka ;). Jak kazde sluchawki, czy glosniki rozkrecicie na max,

to tez w koncu sie poddadza i zaczna wzbudzac, a nawet spala sie :P.

 

@down

Ale przetwornika, czy wzmaka?

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności