Skocz do zawartości

Najlepiej i najgorzej zrealizowane albumy z waszej kolekcji


siloe

Rekomendowane odpowiedzi

Noo jakby Diablosi postarali się o dobrą realizacje to bym miał odlot. A tak to po prostu fajna muzyka.

Dokładnie bo album jak to u nich trzyma klasę ,ale taka muza zasługuje na dobrą realizacje ,szkoda że głos wokalistki został poddany mocnej kompresji :angry: bo to jest perełka w ich składzie.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety panowie nic nie poradzę, podoba mi się, może mam spaczony gust, może po prostu opinia była bardziej wyrażana lubieniem płyty niż jej realizacją :)

Edytowane przez Yoshikuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma ich płytkę , muza ciekawa symfoniczna rzeźnia , ale brzmienie o Jezu dawno tak skopanej realizacji nie słyszałem , posłuchajcie jak brzmią blasty i stopa , to się w palę nie mieści wręcz jaka to papka ale DR3 i wszystko jasne.

 

TRAGEDIA

 

Fleshgod Apocalypse utwór nr.2 bo 1 i 10 są symfoniczne bez gitar i to inna bajka :

 

Kumpel ma ich płytkę , muza ciekawa symfoniczna rzeźnia , ale brzmienie o Jezu dawno tak skopanej realizacji nie słyszałem , posłuchajcie jak brzmią blasty i stopa , to się w palę nie mieści wręcz jaka to papka ale DR3 i wszystko jasne.

 

 

 

Fleshgod Apocalypse utwór nr.2 bo 1 i 10 są symfoniczne bez gitar i to inna bajka :

dodam tylko że wskaźniki dynamiki stoją w miejscu brak praktycznie wychyleń nawet na minimum

fullwindow007.png

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem "Tango in the night", zepsołu Fleetwood Mac. Po prostu realizatorskie mistrzostwo. Dźwięki rozchodzą się ze wszystkich stron, słychać każdy instrument i wszystkiego jest z umiarem. Jest jeszcze inna ich płyta - Rumours - ta jest jeszcze lepsza. Moim zdaniem jedne z najlepiej wydanych płyt w całej muzyce (soft)-rockowej.

 

Przyjemność trochę psuje fakt, że kilka piosenek z "Tango..." namiętnie puszcza się we wszystkich Zetkach i Rmfach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepły krążek Shrine of New Generation Slaves grupy Riverside - kawał dobrej roboty (DR8).

Dodam jeszcze klimatyczną płytę El Camino - The Black Keys (DR6 szału nie ma)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mocne brzmienie, IMO dobrze zrealizowany album :

Opeth "Heritage" 2011 r.



Slint - Spiderland (DR13) - brzmi bosko, świetne użycie dynamiki do budowania klimatu i bdb realizacja, cóż dodać.

Początek lat '90, ubiegłego wieku, nie było wtedy jeszcze Loudness War.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem nigdy DR, oceniam na słuch.

 

Pink Floyd The Dark Side of The Moon 24bit GOLD remaster - bardzo polecam.

Roger Watters Amused to Dead - świetna przestrzeń, szczególnie na słuchawkach

Dire Straits Brothers In The Arms SACD

 

W sumie długo by wymieniać takie klasyki, ale jak ktoś lubi czasem posłuchać polskiego rapu to świetną realizacje robił Marek Dulewicz na starych płytach OSTR'ego. Jazzurekcja, Jazz w wolnych chwilach, bardzo fajnie brzmią. Tylko trzeba mieć oryginał, bądź FLAC.. :) Remastery Audio Games też brzmią bardzo dobrze.

 

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Z pewną nieśmiałością..." sięgnąłem po album "La Sesion Cubana" Zucchero, zrealizowany na najwyższym poziomie.

 

Płyta stawia wysokie wymagania jeśli chodzi o sprzęt - głównie słuchawki. Kodek Vorbis dla -q 8 (256) podaje na wyjściu gęstość 295 kbps dla albumu. Piosenka "Love is All Around (Still)" - 346 kbps.

 

Dobry przykład na to aby pokazać jak dobrym encoderem jest Vorbis - trochę zszedłem z tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcer "Wschód Jest Pełen Słońca" - słyszałem lepiej zrealizowane nagrania robione w garażach.

 

Therion "Secret of the Runes" - nie potrafię znaleźć tu nic czego mógłbym się przyczepić nawet na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka Hurts "Exile" ma DR6 , poprzednia brzmiała zdecydowanie lepiej, zresztą co tutaj pisać :

 

DR5 -0.20 dB -7.86 dB 4:17 01-Exile

DR5 -0.20 dB -7.05 dB 3:45 02-Miracle

DR5 -0.20 dB -7.18 dB 3:55 03-Sandman

DR6 -0.20 dB -8.52 dB 4:24 04-Blind

DR5 -0.20 dB -7.81 dB 4:29 05-Only You

DR5 -0.20 dB -8.81 dB 4:39 06-The Road

DR5 -0.20 dB -7.49 dB 2:43 07-Cupid

DR6 -0.20 dB -9.58 dB 4:06 08-Mercy

DR6 -0.20 dB -9.05 dB 5:34 09-The Crow

DR6 -0.20 dB -8.61 dB 4:36 10-Somebody To Die For

DR6 -0.20 dB -9.62 dB 4:15 11-The Rope

DR6 -0.20 dB -10.79 dB 4:17 12-Help

DR6 0.00 dB -7.75 dB 4:01 13-Heaven

DR9 -0.07 dB -11.38 dB 2:53 14-Guilt

--------------------------------------------------------------------------------

 

Number of tracks: 14

Official DR value: DR6

 

Samplerate: 44100 Hz

Channels: 2

Bits per sample: 16

Bitrate: 709 kbps

Codec: FLAC

 

 

Końcówka płyty brzmi akceptowalnie ale początkowe numery te"mocniejsze" to już czysty loudness .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Massive Attack?

Lubię płytę Mezzazine ale moim zdaniem mastering kuleje.

Jak słyszę taką pseudo-perkusję i zniekształcone wysokie tony to mam ochotę wyrzucić wszystko przez okno.

Na Spotify i z FLAC jest to samo :/

 

Podobnie mam z Portishead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności