Skocz do zawartości

Najlepiej i najgorzej zrealizowane albumy z waszej kolekcji


siloe

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najgorsza realizacja to chyba Dżem - Dzień w którym pękło niebo, Eminem, każda płyta, Flo Rida dwie plytki(nie jest zle ale przester zdeka) Pendulum (to samo co w poprzednim) - Hold You Color(chyba)

 

Najlepiej, płytki Diany Krall, Michael Buble(nawet koncert medison square rewelka) Corrinne May wszystkie płytki super realizacja

 

To chyba na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOOL - Undertow

 

Miazga. Materiał piekielnie dynamiczny, wszystkie pasma zrównoważone, szczególnie rozdzielczość (talerze, perkusja, efekty gitarowe) zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wydaje się, że instrumenty brzmią nieco sterylnie, ale cała płyta wręcz oddycha. Każda płyta Toola jest dobrze zrobiona, ale ta, pierwsza (1993 rok) jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Kings Of Convenience - Declaration Of Dependence to jedna z najlepiej zrealizowanych płyt jakie słyszałem.. Instrumenty brzmią tak realnie, że aż ciary ida po plecach... Widać, że chłopaki pracowali długo nad nowym albumem ale materiał nagrali pierwszorzędnie i widzę tu inspiracje długimi wakacjami w Rio de Janeiro.. Jeśli chcecie się zrelaksować i szukacie odpowiedniej muzyki to ta płyta nadaję się do tego wprost wybornie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj w ciemno Porter - China Disco, jakie maskaryczne brzmienowe KUPSKO, z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedna z najgorzej brzmiących płyt rockowych, której nie mam co prawda w bibliotece (dzieki Bogu!) to "Only by the night" Kings of Leon.. Co za realizacyjny koszmar i szablonowy przykład loudness war... Rzygam takimi wydaniami tym bardziej, że muzyka sama w sobie całkiem niezła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocniejszych walnięć to dwie ostatnie płyty Katatonii brzmia całkiem całkiem, perka brzmi świetnie włącznię ze stopą , skandalicznie nagrany jest Sadist"Crust" (włoski prog-death metal ) to przykład jak nie nagrywać perkusji która brzmi jak walenie w karton (dosłownie).

 

B.dobrze brzmi też My Dying Bride "Turn loose the swans" to chyba najlepiej nagrana ich płytka , właśnie odsłuchałem na moich 52 kawałek "The crown of sympathy" i środkowe zwolnienie w tym numerku brzmi znakomicie tylko klawisze i te cyknięcie perkusji w lewym kanale i bęben w prawym mają takie wspaniale pogłosy że dźwięk doslownie ucieka w wgłąb i na boki i głos Aarona taki grzmiący też z echem na oba kanały, świetnie nagrana płytka, perka znakomita.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sadist - Crust... w takim technicznym graniu często jest tendencja do nadania garkom takiego suchego kartonowego soundu. Choć akurat na Crust to już jest przeginka, ale wcześniejsze Above the Light oraz Tribe brzmią rewelacyjnie. Przynajmniej na reedycjach. Nic tam chyba w porównaniu z pierwszymi tłokami nie zmieniali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia podziwiam realizację krążka JJ Cale & Erica Claptona "Road to Escondido". Wspaniały kameralny nastrój na płycie, mam wrażenie jakbym stał pomiędzy instrumentami. No a brzmienie klawiszy to po prostu bajka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z zasobów mojej kolekcji najlepiej IMO nagrane są płyty: Dead Can Dance ( Spleen and Ideal, Within the Realm..., The Serpent's Egg),

najgorzej wypadają: RHCP - Californication, Clawfinger - Deaf, Dumb, Blind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus: Poluzjanci - 3 metry ponad ziemią, Druga płyta; Kuba Badach - Obecny, Tribute to Andrzej Zaucha (ge-nial-ne realizacje)

 

najgorzej wypadają: RHCP - Californication,(...)

x2 aż uszy bolą od trasków, syków i przesterów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

B.dobrze brzmi też My Dying Bride "Turn loose the swans" to chyba najlepiej nagrana ich płytka , właśnie odsłuchałem na moich 52 kawałek "The crown of sympathy" i środkowe zwolnienie w tym numerku brzmi znakomicie tylko klawisze i te cyknięcie perkusji w lewym kanale i bęben w prawym mają takie wspaniale pogłosy że dźwięk doslownie ucieka w wgłąb i na boki i głos Aarona taki grzmiący też z echem na oba kanały, świetnie nagrana płytka, perka znakomita.

 

+ 1

Świetna płyta od początku do końca. Mnóstwo smaczków. No i wspomniana realizacja rzeczywiście wysokich lotów - rzadkość w tego sortu muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ladyhawke "Anixiety" tragedia bas trzeszczy wypchnięty na maksa do przodu , góra piaszczy jak tłuczone szkliwo , laska chyba jest głucha skoro sama produkowała taki dźwiękowy chłam , DR skandaliczny :

 

DR6 0.00 dB -6.40 dB 2:58 01/10-Girl Like Me

DR5 0.00 dB -5.10 dB 4:06 02/10-Sunday Drive

DR4 0.00 dB -4.49 dB 3:57 03/10-Black White & Blue

DR4 0.00 dB -5.20 dB 3:36 04/10-Vaccine

DR3 0.00 dB -4.08 dB 3:20 05/10-Blue Eyes

DR5 0.00 dB -5.71 dB 3:02 06/10-Vanity

DR4 0.00 dB -4.91 dB 3:50 07/10-The Quick & The Dead

DR3 0.00 dB -4.86 dB 3:27 08/10-Anxiety

DR4 0.00 dB -5.34 dB 4:17 09/10-Cellophane

DR5 0.00 dB -6.07 dB 7:52 10/10-Gone Gone Gone

 

Na YT są jej klipy w HD , tam tak samo można samemu ocenić ten "boski" loudnesowy badziew ale muza jest oki .... dobrze że cd to prezent ;) .

w tym kawałku dużo elektronicznych bajerów ale co z tego jak to się zlewa w płaski dźwięk .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności